Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Piwnicznej Zdroju
[awatar]
Piwniczna Zdrój BPMiG
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 505021839
Województwo: małopolskie
Powiat: nowosądecki
Adres: Rynek 20
33-350 Piwniczna Zdrój
E-mail: bpmig.piwniczna@onet.pl

poniedziałek 8-16
wtorek 8-16
środa 8-16
czwartek 8-16
piątek 8.30-15.30
sobota 8.30-14

Użytkownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy
w Piwnicznej – Zdroju włączyli się
w ogólnoeuropejską akcję „Tydzień z Internetem” .Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Bezpieczny e-konsument”. Uczestnicy spotkania, które zorganizowała Biblioteka 17 marca 2016 r. dowiedzieli się m.in. jakie prawa przysługują kupującym w Internecie czy jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci . W specjalnie przygotowanym quizie odpowiadali na 10 różnych pytań . Np. jakie działania związane z obsługą e-konta w banku powinny wzbudzić czujność? Co zrobić , jeśli kupione przez Internet buty okazują się za duże? Dokąd zwrócić się, gdy kupiony odkurzacz po miesiącu przestał działać ? O czym należy pamiętać logując się do poczty e-mail z publicznego komputera,
np. w bibliotece?. Rozwiązując quiz uczestnicy mieli okazję podzielić się własnymi doświadczeniami
i przykładami dokonywanych transakcji przez Internet.

IMG_4180.jpg IMG_4180
jpg, 326 KiB, 640x480
IMG_4183.jpg IMG_4183
jpg, 324 KiB, 640x480
Komentarze (0)

Aby rozbudzić pasje czytelnicze wśród uczniów szkół podstawowych
Biblioteka Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Piwnicznej-Zdroju we współpracy z Biblioteką Publiczną zorganizowała gminny konkurs czytelniczy pt. Magiczny świat książek. Tym razem zwrócono uwagę na te serie wydawnicze, które najbardziej podobają się dzieciom, to dzieci właśnie decydowały
o tym, jakie książki wybrać. Te, które wybrano do konkursu, to: prawdziwa historia podróżnka Kazimierza Nowaka opowiedziana dzieciom, czyli Afryka Kazika Andrzeja Wierzbickiego, książki z serii pt. Biuro dete­ktyw­isty­czne­ Lassiego i Mai, czyli Tajemnica zwierząt Martina Widmarka, a także powieść przygodowa Magiczne drzewo Andrzeja Maleszki.
Finał konkursu, który miał miejsce 25 lutego 2016 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym
w Piwnicznej-Zdroju, polegał na udziale dzieci w drużynowej grze planszowej. Każdą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z 3 osób. Uczestnicy musieli rozwiązać zadania, jakie kryły pola planszy. Tematyka zadań dotyczyła znajomości podanych lektur.

Komentarze (0)

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Piwnicznej-Zdroju otrzymała dofinansowanie na zakup trzech zestawów komputerowych w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2015”. Jest to program dotacyjny Instytutu Książki, którego celem jest podniesienie standardu bibliotek publicznych. Poprzez dostęp do nowoczesnego sprzętu, który zastąpi przestarzałe komputery w naszej Bibliotece, użytkownicy będą mogli w pełni korzystać z możliwości jakie niesie technologia cyfrowa.
całość zadania – 12 100,00 zł
dofinansowanie – 10 285,00 zł
wkład własny – 1 815,00 zł

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

Komentarze (0)
 Konkurs na najciekawszy projekt plakietki pt.„Oszczędzaj wodę – to nasz skarb” zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Piwnicznej w ramach projektu „Na tropie wodnych skarbów” skierowany był do klas I – III Szkoły Podstawowej w Łomnicy-Zdroju. Oto wyniki konkursu:

I m Marcelina Wnęk
I m Martyna Sztuczka
II m Julia Bogaczyk
II m Julia Zielińska /kl. II B/
III m Daria Jarzębak
III m Basia Gumulak
Przyznano także 3 wyróżnienia. Otrzymali je:
Maria Polańska
Klaudia Gondek
Julia Zielińska
Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy.

Projekt pt. Na tropie wodnych skarbów jest finansowany przez Fundację Znak w ramach projektu pt. Globalnie – Lokalnie – Aktywnie. Wsparcie rozwoju pozaformalnej edukacji globalnej w bibliotekach publicznych wspó­łfin­anso­wane­go ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w roku 2015.

polski.jpg polski
jpg, 226 KiB, 2060x1669
Komentarze (0)

Spółka Sądeckie Wodociągi realizuje program edukacyjny pod nazwą „Akademia Wodnika” skierowany do uczniów regionu nowosądeckiego. W ramach projektu dzieci ze szkoły podstawowej z Piwnicznej i Kosarzysk miały okazję zapoznać się z procesami uzdatniania wody, oczyszczania ścieków,czyli z funkcjonowaniem Wodociągów Sądeckich. Podczas zajęć uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą problematyki jakości wody rejonu Sądecczyzny. Spotkanie miało służyć także uświadomieniu potrzeby dbania o wodne zasoby, których ciągle ubywa.
Wycieczka dotyczyła projektu „Na tropie wodnych skarbów” /16 XI -10 XII/ organizowanego w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej przez Bibliotekę Publiczną w Piwnicznej-Zdroju. Kluczowe znaczenie dla przedsięwzięcia miało zwrócenie uwagi na dostęp do wody pitnej na świecie i w regionie, a co za tym idzie na potrzebę oszczędzania wody na co dzień.

Projekt pt: Na tropie wodnych skarbów jest finansowany przez Fundację Znak w ramach projektu Globalnie–Lokalnie–Aktywnie. Wsparcie rozwoju pozaformalnej edukacji globalnej w bibliotekach publicznych wspó­łfin­anso­wane­go ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w roku 2015.

polski.jpg polski
jpg, 226 KiB, 2060x1669
Komentarze (0)

Tydzień Edukacji Globalnej w Twojej Bibliotece 16–22 XI 2015

Biblioteka Publiczna w ramach TEG realizuje projekt „Na tropie wodnych skarbów” i organizuje: warsztaty związane z problematyką wody, konkurs na najciekawszą plakietkę o oszczędzaniu wody, wystawę i prezentację publikacji o sytuacji wodnej na świecie,wycieczkę do Wodociągów Sądeckich.

Projekt pt: Na tropie wodnych skarbów jest finansowany przez Fundację Znak w ramach
projektu Globalnie–Lokalnie–Aktywnie. Wsparcie rozwoju pozaformalnej edukacji globalnej
w bibliotekach publicznych wspó­łfin­anso­wane­go ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w roku 2015.

polski.jpg polski
jpg, 226 KiB, 2060x1669
Komentarze (0)

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Piwnicznej-Zdroju uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek". Celem programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych.
W 2015 r. nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie w kwocie 8060,00 zł.

"Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"

Komentarze (0)
AmenCorner
kacper1
w.magdalena
radoslaw
agafra
kamil199217
buldogangielski
sylwia.pustulka
adrian1
sewerynos
aleksandra27
kristoferek
dariuszgondek

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo