Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
[awatar]
Olsztyn MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 895353080
Województwo: warmińsko-mazurskie
Adres: Tylko administracja biblioteki: ul. Marii Rodziewiczówny 2
10-030 Olsztyn
E-mail: gromadzenie@mbp.olsztyn.pl

Adresy filii bibliotecznych wraz z godzinami otwarcia są dostępne na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej: mbp.olsztyn.pl/filie

Komentarze (0)

legalna kultura_mini-1.jpg

legalna kultura_mini-1.jpg legalna kultura_mini-1
jpg, 253 KiB, 919x1300
Komentarze (0)

plakat wakacje.jpg

plakat wakacje.jpg plakat wakacje
jpg, 118 KiB, 595x842
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2015-6-13
T12:00

zakręcona olimpiada.jpg

zakręcona olimpiada.jpg zakręcona olimpiada
jpg, 134 KiB, 679x960
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2015-6-13
T11:00

kobuk.jpg

W tym roku zapraszamy na Piknik z Kłobukiem nad Jezioro Ukiel już 13-go czerwca! Na Plaży Miejskiej zabawę rozpoczniemy w sobotę o 11:00 i czekać będziemy do 15:00 na miłośników książek.

Dla śmiałków, którzy mają odwagę stanąć w szranki z psotnym Kłobukiem, przygotowaliśmy – tradycyjnie już – grę terenową! Na scenie wystąpią Ania Broda, Teatr Form Niezależnych Korzunowicz oraz profesor Stanisław Czachorowski, a wokół sceny mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Partnerem tegorocznego Pikniku jest OZGraf SA, który obchodzi 70-lecie swojej dzialności i z tej okazji wydrukował specjalnie dla najmłodszych miłośników czytania przygotowaną przez pracowników MBP książeczkę pod tytułem „Czytuś odkrywa tajemnice. Skąd się biorą książki?”. Tę wyjątkową pozycję będzie można zdobyć, jako jedną z nagród przechodząc grę terenową.

Program:
11.00 Warsztaty muzyczno-literackie Ani Brody pod tytułem “Król jeziora”
12:00 i 14:00 Spektakl “Magiczny wóz“ – Teatr Form Niezależnych Korzunowicz
12:30 Rozstrzygnięcie konkursu na książkę familijną
13:00 Spektakl “Najprawdziwsza opowieść” – Teatr Form Niezależnych Korzunowicz
13.30 Z kłobukowej dziupli – warmińskie pogadanki przyrodnicze – Prof. Stanisław Czachorowski
14: 30 Tajemnice teatru i lalek – prezentacja Olsztyńskiego Teatru Lalek

Dodatkowe atrakcje:
- Spotkanie z pisarką Anną Mikitą
- Balonowe stwory – Teatr TIK
- Warsztaty szermierki historycznej
- Las w Szkatułce
- Astrolabium, czyli Astronomiczne Laboratorium Mobilne
- Projekcja baśni regionalnych
- Konstrukcje solarne, eko-warsztaty dla małych odkrywców
- Strefa relaksu z książką
- Strefa aktywności z książką

kobuk.jpg kobuk
jpg, 52 KiB, 785x292
Komentarze (0)

czytuś.jpg

Odkryj sekret biblioteki... Gdy zamkną się biblioteczne drzwi za ostatnim czytelnikiem, między regałami podnosi się niczym mgła, magia wyobraźni. Wystarczy muśnięcie jej drobinki, by obudzić zaspane tomy z baśniami, opasłe powieści, mądre encyklopedie. Jeśli chcesz, możesz wejść do tego tajemniczego świata. Czeka tam na Ciebie niezwykły przewodnik?

czytuś.jpg czytuś
jpg, 31 KiB, 300x431
Komentarze (0)

DLDm.jpg

Każde dziecko zasługuje na książkę! Pod takim hasłem w tym roku odbędą się Dni Literatury Dziecięcej! Na najmłodszych miłośników książek oraz ich bliskich czekać będzie masa atrakcji, które wypełnią dwa tygodnie począwszy od 1 aż do 13 czerwca! Spotkania autorskie, spektakle, warsztaty, głośne czytanie… To wszystko i wiele więcej czekać będzie na moili ksiązkowych w bibliotekach! Na zakończenie Dni Literatury Dziecięcej zapraszamy zaś na Piknik z Kłobukiem! W tym roku wyjątkowo nie nad Jeziorem Długim a na Plaży Miejskiej! Nasz Kłobuk postanowił trochę pozwiedzać i tym razem wybrał brzeg Jeziora Ukiel, by tam włąśnie zaprosić dzieci do wspólnego czytania i zabawy. Jednocześnie zachęcamy do (spół)Twojrzenia rodzinnej książeczki! W konkursie, którego regulamin znajdziecie TU, można wygrac atrakcyjne nagrody, a też sam udział będzie wspaniałą zabawą dla całych rodzin.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym spisem wydarzeń – w załączniku. Oczywiście udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

DLDm.jpg DLDm
jpg, 86 KiB, 424x600
Komentarze (0)
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2015-5-25
T18:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie - Planeta 11 53.77452 20.49362 Piłsudskiego 38 10-450 Olsztyn

Towarzystwo Kultury Teatralnej – Oddział Okręgowy w Olsztynie zaprasza na nową edycję Teatru przy Stoliku! Oryginalna forma teatralna będąca skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli CZYTANIE DRAMATÓW Z PEŁNĄ AKTORSKĄ INTERPRETACJĄ, aczkolwiek bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych oraz innych teatralnych atrybutów zagości w olsztyńskich bibliotekach oraz Olsztyńskim Teatrze Lalek.

Nad całością czuwać będzie Elżbieta Lenkiewicz, wieloletni kierownik literacki Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, pod której okiem aktorzy przeczytali przy stoliku aż 165 sztuk dramaturgów z całego świata.

Teatr przy Stoliku w swojej ofercie repertuarowej preferuje przede wszystkim dramaturgię współczesną. Jednak – od czasu gdy „cała Polska”, pod przewodnictwem Prezydenta RP raz w roku czyta zbiorowo klasykę – i my postanowiliśmy „zrównać się w szeregu” w godnej sprawie. Tym bardziej, że w sezonie artystycznym 2014/2015 obchodzimy zacne 250-lecie teatru publicznego w Polsce.

Repertuar:

25.05.2015 /poniedziałek/, godz. 18:00, ŚWIECZKA ZGASŁA, Aleksander Fredro – Miejska Biblioteka Publiczna – Filia Planeta 11, ul. Piłsudskiego 38 INAUGURACJA

/Wybór klasyki na inaugurację nie jest przypadkowy, pragniemy bowiem aktywnie włączyć się i podkreślić wagę obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce/

Występują: Wiesława Niemaszek-Szymańska i Marian Czarkowski

22.06.2015 /poniedziałek/, godz. 18:00, MOST, Laurent van Wetter – Miejska Biblioteka Publiczna – Filia nr 18, ul. Żytnia 71 (Dajtki)

Występują: Radosław Hebal i Marcin Kiszluk

20.07.2015 /poniedziałek/, godz. 18:00, ZWIĘDŁE PIWONIE, Jerzy Szczudlik – Miejska Biblioteka Publiczna – Filia nr 13, ul. Sikiryckiego 9 (Pieczewo),

Występują: Marian Czarkowski i Marcin Kiszluk

/po czytaniu spotkanie z autorem/

Po przerwie wakacyjnej zapraszamy do bibliotek olsztyńskich i Olsztyńskiego Teatru Lalek na kolejne spotkania oraz warsztaty dla młodzieży i dorosłych, m.in. z zakresu interpretacji tekstu, wiedzy o wielkich polskich aktorach i reżyserach.

Na wszystkie wydarzenia związane z projektem WSTĘP WOLNY!

Komentarze (0)

teatr.jpg

Z kartą MBP tańszy bilet do TEATRU

Drodzy Czytelnicy, jeśli macie ochotę wybrać się do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie na „Opowieści lasku wiedeńskiego”, zabierzcie ze sobą koniecznie kartę biblioteczną!

20 i 21 maja bilety ten spektakl na Scenie Dużej dla użytkowników naszych filii w cenie 18 zł.

teatr.jpg teatr
jpg, 155 KiB, 648x213
Komentarze (0)
1
...
5 6 7 8 9 10 11
...
17
jolanta.folerzynska
emusza
samuslucyna
gosiawolarz
smoczynka84
szu
aniacyganka
phobosik
Pisz MGBP
terzab
Marivs
d_czytelnik
sylwia.bednarczyk
czytelnik_d
kownia
izabela2014

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo