Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach

Biblioteka czynna:
poniedziałek - piątek 10.00-17.00
w 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

7 czerwca (środa) wyjazd edukacyjny do Kalisza. W planie wizyta w Książnicy Pedagogicznej oraz udział nauczycieli bibliotekarzy zespołu samo­kszt­ałce­niow­ego Miasta i Gminy Oborniki oraz członków sieci w seminarium dotyczącym realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

KALISZ.png

KALISZ.png KALISZ
png, 195 KiB, 340x482

W miesiącu maju z okazji "Tygodnia Bibliotek" propagujemy naszą akcję „Biblioteka czeka” polegającą na przekazaniu do bibliotek szkolnych ciekawych książek, które zostały już przeczytane i można je oddać innym. Warto pamiętać, że książka żyje tylko wtedy, kiedy jest czytana! Wspierajmy zatem szkoły w promocji czytelnictwa! Także nasza biblioteka chętnie przyjmie interesujące tytuły.
2017_Biblioteka_czeka.jpg

2017_Biblioteka_czeka.jpg 2017_Biblioteka_czeka

Od dziesięciu lat obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Pomysł obdarowywania się książkami pochodzi z Katalonii, a święto zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO by promować czytelnictwo i edytorstwo, a także szerzyć wiedzę na temat ochrony własności intelektualnej i praw autorskich.

Aby wpisać się w podejmowane przez instytucje kultury działania prezentujemy dzieła Juliusza Słowackiego, twórcy obecnego w kanonie lektur szkolnych, ale tak naprawdę znanego z kilku zaledwie dramatów i wierszy. Na naszej ekspozycji znalazły się wszystkie utwory dramatyczne pisarza, poematy i zbiory wierszy, a ponadto tom korespondencji, był przecież Słowacki jednym z najw­ybit­niej­szyc­h epistolografów romantyzmu. Przypominamy biografię poety, ukazujemy miejsca, w których bywał i ludzi z nim związanych. Zachęcamy także do lektury prac jemu poświęconych.
Slowacki1.jpg

Slowacki1.jpg Slowacki1
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.