Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach

w 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

życzenia.jpg

życzenia.jpg życzenia

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niep­ełno­spra­wnoś­ciami - święto, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niep­ełno­spra­wnoś­ciami, oraz potrzeby konkretnych działań w kierunku ich likwidowania.
Zachęcamy do przeglądania naszego katalogu, w którym znajdują się także kolekcje tematyczne:
Dziecko niepełnosprawne w stopniu lekkim tiny.pl
Dziecko z uszkodzonym słuchem w przedszkolu tiny.pl
Edukacja włączająca tiny.pl

Dzień osób z niepełnosprawnościami.jpg

Zapraszamy naszych czytelników - nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie na recenzję polecającą książkę ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu lub jej Filii.
Szczegóły konkursu:
- konkurs adresowany jest do nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, szkół pona­dpod­staw­owyc­h, bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz placówek oświatowo-wychowawczych, a także nauczycieli akademickich
- zadaniem do wykonania jest napisanie recenzji polecającej książkę, która pomogła rozwiązać problem wychowawczy lub edukacyjny w okresie zagrożenia epid­emio­logi­czne­go
Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody, termin składania prac upływa 18 grudnia 2020 r., nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu.

Plik do pobrania
Regulamin konkursu "Polecam książkę z biblioteki pedagogicznej"oborniki.pbp.poznan.pl
Załącznik nr 1 - karta uczestnika oborniki.pbp.poznan.pl
plakat konkurs.jpg

plakat konkurs.jpg plakat konkurs

3 listopada 2020 roku odbyły się pierwsze lekcje on-line z doradztwa zawodowego. Podczas zajęć z klasami: 7d, 8a i 8b Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach rozmawialiśmy o zawodzie bibliotekarza.
zawód bibliotekarz.png

zawód bibliotekarz.png zawód bibliotekarz
png, 313 KiB, 503x354

Dzień Postaci z Bajek ze zbiorów PBP Filii w Obornikach
www.storyjumper.com
DPzB.png

DPzB.png DPzB
png, 64 KiB, 495x265
2020-11-16
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach 52.64872 16.81245 ul. Mickiewicza 4 64-600 Oborniki

Szanowni Nauczyciele - przypominamy, że w dniach 16 – 20 listopada 2020 r. odbędzie się 22. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej pod hasłem: To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!
Inspiracje do działań można znaleźć na naszym stale aktualizowanym padlecie padlet.com oraz w naszym katalogu tiny.pl
Edu globalna.png

Edu globalna.png Edu globalna
png, 435 KiB, 643x389
2020-10-20

Celem działania PBP w Obornikach jest m.in. wspieranie procesu kształcenia i doskonalenia nauczycieli. Z myślą o doradcach zawodowych powstała w naszej Bibliotece nowa sieć, przestrzeń, w której osoby zajmujące się tą tematyką mogłyby dzielić się wiedzą, wymieniać doświadczeniami, wspólnie opracowywać rozwiązania stosowane w szkolnej praktyce, ale także skorzystać ze wsparcia merytorycznego i metodycznego oraz otrzymać dostosowaną do swoich potrzeb wiedzę.
20 października br. odbyło się za pośrednictwem aplikacji Teams pierwsze spotkanie członków sieci doradców zawodowych powiatu obornickiego przy PBP w Obornikach. Gościliśmy Panią Ewelinę Jedwabny z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu
, która opowiedziała o możliwych formach współpracy. Pani Justyna Pawlak przedstawiła też ofertę zajęć dydaktycznych oraz czasopismo poświęcone tematyce doradztwa zawodowego. Ustalono też harmonogram współpracy w roku szkolnym 2020/2021.
Sieć doradców.jpg

Sieć doradców.jpg Sieć doradców

Październik - miesiącem budowania świadomości o zespole Downa.
Polecamy z naszych zbiorów:
katalogi.oborniki.pbp.poznan.pl
Październik.jpg

Październik.jpg Październik

Biblioteka bezglutenowa to projekt, który powstał z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books, we współpracy z Justyną Tarkowską, autorką książki „Co je Jan?” (pracownia graficzna Mile Widziane). Jego celem jest rozp­owsz­echn­iani­e wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce. Nasza praca konkursowa w załączeniu.
przepis.jpg

przepis.jpg przepis

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w przygotowanym przez naszą Bibliotekę onlinowym konkursie sprawdzającym znajomość "Balladyny" Juliusza Słowackiego.

Wystarczy odpowiedzieć na pięć pytań, by zyskać tytuł znawcy dramatu wieszcza.

Konkurs trwa do 7 września br.

Link do Formularza Google tiny.pl

indeks.png