Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach

Biblioteka czynna:
poniedziałek - piątek 10.00-17.00
w 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

Szanowni Nauczyciele – PBP Filia w Obornikach jest w posiadaniu plansz edukacyjnych dotyczących tematyki poruszanej w edukacji globalnej. W pakiecie można znaleźć plansze poświęcone migracji, stereotypom, odpowiedzialnej konsumpcji, Celom Zrównoważonego Rozwoju a także konfliktowi na Ukrainie. Z kolei w portalu www.e-globalna.edu.pl znajdują się scenariusze dotyczące tych zagadnień.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych materiałów!
Skąd przyjechało....png

Skąd przyjechało....png Skąd przyjechało...
png, 128 KiB, 300x225

Życzenia na Wielkanoc.jpg

Życzenia na Wielkanoc.jpg Życzenia na Wielkanoc

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac plastycznych uczniów uczęszczających na zajęcia w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Nad przygotowaniem wystawy czuwała Pani Blanka Gellert - pracownik świetlicy.
Uczniom serdecznie dziękujemy za "powiew" wiosny w naszej placówce!
Nadchodzi Wielkanoc.jpg Nadchodzi Wielkanoc1.jpg

Nadchodzi Wielkanoc.jpg Nadchodzi Wielkanoc
Nadchodzi Wielkanoc1.jpg Nadchodzi Wielkanoc1

II edycja konkursu „Bądź EKO, działaj EKO!”
Departament Edukacji i Nauki Urzędu Mars­załk­owsk­iego­ Województwa Wielkopolskiego informuje o organizowanym Konkursie Bądź EKO, działaj EKO! Temat II edycji Konkursu brzmi: Walka ze smogiem. Chrońmy nasze zdrowie!
Celem Konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie. Autorzy najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 15 kwietnia 2018r.
regulamin na stronie:
pbp.poznan.pl
Literatura pomocna w wykonaniu zadania dostępna w zakładce:
bit.ly
mini-SMOG-w-szkole.jpg

mini-SMOG-w-szkole.jpg mini-SMOG-w-szkole
2018-3-14

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach serdecznie zaprasza 14 marca 2018 roku na Konferencję dla Dyrektorów Szkół i Nauczycieli pt. Dobre i złe strony Internetu, która odbędzie się w sali Centrum Rekreacji Oborniki ul. Czarnkowska 84 w godz. 9.00-13.00.
Spotkanie adresowane jest do dyrektorów, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów i psychologów szkolnych oraz wszystkich zain­tere­sowa­nych­ nauczycieli z szkół powiatu obornickiego.
Zajęcia poprowadzą nauczyciele-praktycy oraz przedstawiciele policji i ośrodka profilaktyki. W programie zawarto wykłady poruszające temat wykorzystania technologi informacyjno-komunikacyjnych w procesie edukacyjnym w XXI wieku m.in. w rozwijaniu czytelnictwa, a także podnoszące świadomość w zakresie rozpoznawania i radzenia sobie z nieb­ezpi­ecze­ństw­ami związanymi z cybe­rzag­roże­niam­i i cybe­rprz­este­pczo­ścią.
KONFERENCJA POWIATOWA.jpg

KONFERENCJA POWIATOWA.jpg KONFERENCJA POWIATOWA
2018-3-6
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach 52.64872 16.81245 ul. Mickiewicza 4 64-600 Oborniki
  1. Dopalacze - alternatywa rozluźnienia wśród młodzieży.
  2. Energetyki - zagrożenie dla młodego człowieka.
    Oba tematy przedstawi Pani Karolina Lorkowska z Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie.
  3. Narkotyki i dopalacze - charakterystyka wybranych substancji oraz przyrządy do ich zażywania - st. sierż. Paweł Witzberg z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.
    IMG_20180207_101409.jpg
IMG_20180207_101409.jpg IMG_20180207_101409
jpg, 1.9 MiB, 3264x2448

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac dzieci, które uczestniczyły w zajęciach z pracownikiem naszej Filii, w świetlicy sołectwa Kowanówko, w dniach 12-16 luty. Podczas spotkań najmłodsi mieszkańcy wsi, mieli możliwość wykonania wieloma technikami - prac plastycznych, które teraz eksponujemy we wnętrzach biblioteki.
Legenda o Skarbniku.jpg tablica.jpg

Legenda o Skarbniku.jpg Legenda o Skarbniku
tablica.jpg tablica

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach zaprasza na wystawę Pań Ewy Sundmann-Stroińskiej oraz Marii Kasperczak zatytułowaną „Zima – piękno dostrzegamy i je uwieczniamy”. Prezentujemy na niej najnowsze prace wspó­łpra­cują­cych­ z nami od wielu lat autorek. Tym razem są to luźne zimowe skojarzenia dotyczące przyrody, literatury a nawet sportu. Każda z prac urzeka swoją oryginalnością w dostrzeganiu piękna zimy, jej krajobrazu, nastroju, np. przytulnego pokoju w którym chętnie spędzimy zimowy czas. Tak, jak różna jest tematyka prac, tak różne są zastosowane przez Panie techniki malarskie. Jest to kolejny walor wystawy wskazujący na rozwój autorek, uczących się nowych technik plastycznych na spotkaniach dla seniorów odbywających się w Spółdzielni Mieszkaniowej w Obornikach oraz korzystających ze szkoleń na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Poznaniu.
Gratulujemy Paniom Ewie Sundmann-Stroińskiej oraz Marii Kasperczak ciągłego rozwoju i kreatywności, i w ich imieniu polecamy Państwa uwadze tę ekspozycję.

Zima 1.jpg Zima 2.jpg

Zima 1.jpg Zima 1
Zima 2.jpg Zima 2

Dzisiaj przypada 99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego - z tej okazji zachęcamy do zapoznania się literaturą dotyczącą tego tematu, dostępną w PBP Filii w Obornikach.
99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.pdf
Wystawa - Powstanie Wlkp.jpg

Życzenia.jpg

Życzenia.jpg Życzenia
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.