Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach

Biblioteka czynna:
poniedziałek - piątek 9.00-17.00
w 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach nawiązała współpracę z Fundacją Edukacja dla Demokracji, dzięki czemu wprowadziliśmy do zbiorów placówki pakiet książeczek dla dzieci w języku ukraińskim, wydrukowanych w ramach projektu „Inna Bajka”. Projekt „Inna bajka” jest inicjatywą Ukraińskiego Instytutu Książki, partnerzy to m.in. Pracownia Wydawnicza, Yellow Point Publications, Fundacja Edukacja dla Demokracji.
Link do kolekcji: tiny.pl
Książki po ukraińsku.jpg

Książki po ukraińsku.jpg Książki po ukraińsku
2022-6-10

W dniach 10-11 czerwca 2022 r. odbywa się Festiwal Literackie Objezierze.
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach jest partnerem festiwalu. Będziemy prowadzić spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską, autorką sagi „Stulecie Winnych”- w piątek, 10 czerwca o godzinie 17.00 oraz prezentować swoje zbiory i prowadzić animacje dla dzieci w sobotę, 11 czerwca.
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia lite­rack­ieob­jezi­erze.pl zapoznania się z programem festiwalu, a przede wszystkim do udziału w wydarzeniu.
Patronem wydarzenia jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.
Literackie-Objezierze.jpg

Literackie-Objezierze.jpg Literackie-Objezierze

Drodzy nauczyciele i rodzice - tym razem nasza placówka przygotowała tablicę z materiałami dla uczniów z okazji:
✔1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy;
✔2 maja: Dzień Flagi Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej;
✔3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja.
Na tablicy znajdują się linki z animacjami, kartami pracy, słuchowiskami radiowymi, grami edukacyjnymi, które dostępne są na wielu stronach internetowych - a tutaj zebrane w jednym miejscu: padlet.com
Zachęcamy do korzystania! Padlet majowe święta.jpg

Padlet majowe święta.jpg Padlet majowe święta

PBP Filia w Obornikach wraz z Biblioteką Szkolną Zespołu Szkolno-Przedszkonego w Chrustowie ogłaszają konkurs fotograficzny dla uczniów szkół podstawowych z naszej gminy, również dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Polega on na wykonaniu jednej autorskiej fotografii, która przedstawia połączenie okładki książki lub czasopisma z postacią fotografowanej osoby lub specjalnie zaaranżowanym otoczeniem.
Konkurs będzie trwał od 2 do 25 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji zawarto w regulaminie.
Zachęcamy do uczestnictwa!
oborniki.pbp.poznan.pl
ubierz się w książkę maly rozmiar.jpg

Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy - 22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Ma on przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Warto ten temat poruszyć na lekcjach, a my pomagamy w tym, dzieląc się materiałami zebranymi na naszej wirtualnej tablicy Padlet. padlet.com
275850068_2029985823829863_8288972565915478253_n.jpg

Tematem Międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Języka Ojczystego 2022 jest wykorzystywanie technologii do wielojęzycznego uczenia się: wyzwania i możliwości.
Zapraszamy do wspólnej zabawy. Wystarczy 1 minuta, by sprawdzić swoją znajomość polszczyzny. Quiz również można wykorzystać do pracy z uczniami. Link: forms.gle

Screenshot 2022-02-16 at 15-04-14 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2022.png

17 luty - Dzień Kota🐱😸😻
Polecamy kilka książek:
🐈Kotka Milusia / [tekst Elena Molisani ; il. Alessandro Sanna ; przekł. z jęz. wł. Julian Brudzewski]. Katowice : Wydawnictwo Tibum, 2012. Sygnatura 44452
🐈Sekretna kocia piekarnia / Helena Läks ; ilustrowała Regina Lukk-Toompere ; z języka estońskiego przełożyła Anna Michalczuk-Podlecki. Warszawa : Wydawnictwo Ezop, 2019. Sygnatura 46555
🐈Kicia Kocia gotuje / napisała i zilustrowała Anita Głowińska. Poznań : Harbor Point Media Rodzina, copyright 2010. Sygnatura 45984
🐈Biały jak śnieg i czarny jak węgiel / Hilli Rand ; ilustracje Catherine Zarip ; tłumaczenie Anna Michalczuk-Podlecki. Warszawa : Agencja Edytorska Ezop, 2018. Sygnatura 45509
🐈Kicia Kocia : nie chcę się tak bawić! / napisała i zilustrowała Anita Głowińska. Poznań : Media Rodzina, 2019. Sygnatura 45736 17 luty Dzień kota — kopia.jpg

17 luty Dzień kota — kopia.jpg 17 luty Dzień kota — kopia

"Namaluj emocję"
Jak wygląda twarz, gdy czujemy radość, a jak gdy jesteśmy zdziwieni czy przestraszeni? Całą gamę emocji zobrazowali uczniowie klasy III A ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Ich prace prezentujemy na wystawie w naszej bibliotece.
Inspiracją tych dzieł były książki Anny Onichimowskiej "Afera nie z tej ziemi" i "List do Ronaldo", które omawialiśmy w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka.
Serdecznie dziękujemy uczniom i ich wychowawczyni za zaangażowanie! Emocje.jpg

Emocje.jpg Emocje

Okres karnawału to czas różnorodnych balów czy zabaw, także plastycznych. Dlatego od dzisiaj do końca karnawału można oglądać w naszej placówce wystawę prac dzieci z oddziału przedszkolnego - z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrustowie. Są one kolorowe, starannie wykonane i mogą stanowić inspirację dla wielu nauczycieli i uczniów, zwłaszcza, że czas karnawału w tym roku jest bardzo długi.
Serdecznie dziękujemy małym artystom za ozdobienie i wprowadzenie wielu kolorów do naszej biblioteki. Osobne podziękowania składamy Paniom Margarecie i Izie, pod których kierunkiem powstały te piękne dzieła.
collage Karnawał.jpg

collage Karnawał.jpg collage Karnawał

UWAGA KONKURS!!!
„Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”. Tegoroczna edycja dotyczy działalności Polaków w Rumunii.
Adresatami konkursu są dzieci i młodzież z wielkopolskich przedszkoli, szkół podstawowych i pona­dpod­staw­owyc­h.
Szczegóły na stronie:
www.umww.pl