Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach

Biblioteka czynna:
poniedziałek - piątek 9.00-17.00
w 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Oborniki do obejrzenia wystawy prac Ewy Sundmann-Stroińskiej i Marii Kasperczak zatytułowanej „Malunki, rysunki”. Jest to kolejna ekspozycja, podczas której można podziwiać rożne techniki plastyczne, doskonalone w ramach warsztatów prowadzonych przez fundację „Serdecznik” w Poznaniu. Znaczna część prac jednak powstała w czasie pandemii, kiedy to seniorki spotykały się w swoich domach i wspólnie realizowały wyznaczony plan.
Na wystawie prezentowane są prace wykonane różnymi technikami, m.in. zastosowano akryle, pastele, akwarele oraz rysunki węglem.
W imieniu autorek zapraszamy do biblioteki przy ulicy Mickiewicza 4, w godzinach pracy placówki: od poniedziałku do piątku (9.00-17.00) oraz w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca (9.00-15.00). Wystawę będzie można oglądać do 15 listopada 2021 roku.
Wystawa 10.2021.jpg

Wystawa 10.2021.jpg Wystawa 10.2021

Serdecznie zapraszamy Państwa do zabawy z okazji Narodowego Czytania.
forms.gle]

narodowe czytanie konkurs.jpg

narodowe czytanie konkurs.jpg narodowe czytanie konkurs

Bibl. czynna.jpg

Bibl. czynna.jpg Bibl. czynna
2021-5-11
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach 52.64872 16.81245 ul. Mickiewicza 4 64-600 Oborniki

Drogie Bibliotekarki, Drodzy Bibliotekarze,
z okazji naszego święta Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach przygotowała dla Was prezent. Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji "Znajdziesz w naszej bibliotece".
Prelegenci:
🟣prof. UAM dr hab. Katarzyna Krzak-Weiss ("Artysta książki – o mniej znanym obliczu Stanisława Wyspiańskiego");
🟣Aleksandra Orzeł ("Biblioteki i służba informacyjna w Japonii").
Konferencja odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom.
🟣Link do zapisu:
forms.gle

znajdziesz w naszej bibliotece.jpg

znajdziesz w naszej bibliotece.jpg znajdziesz w naszej bibliotece

Drodzy nauczyciele i rodzice - tym razem nasza placówka przygotowała tablicę z materiałami dla uczniów z okazji:
✔1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy;
✔2 maja: Dzień Flagi Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej;
✔3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja.
Na tablicy znajdują się linki z animacjami, kartami pracy, słuchowiskami radiowymi, grami edukacyjnymi, które dostępne są na wielu stronach internetowych - a tutaj zebrane w jednym miejscu: padlet.com
Zachęcamy do korzystania!

majowe święta.jpg

majowe święta.jpg majowe święta

22 marca przypada Światowy Dzień Wody - z tej okazji polecamy nasz padlet z materiałami przeznaczony dla dzieci, ich rodziców i nauczycieli.
padlet.com
Dzień wody padlet.jpg

Dzień wody padlet.jpg Dzień wody padlet

Życzenia.jpg

Życzenia.jpg Życzenia
2021-3-17

Jak świadomie i przede wszystkim bezpiecznie korzystać z Internetu? Odpowiedź na to pytanie częściowo będzie można znaleźć podczas konferencji online „Bezpieczni w sieci”, na którą zapraszają organizatorzy – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Obornikach oraz Regionalnym Centrum Profilaktyki dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Prelegentami będą: Emilia Piątkowska i Ewelina Szmydt - realizatorki programu w Regionalnym Centrum Profilaktyki dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie oraz Funkcjonariusz Wydziału do walki z Cybe­rprz­estę­pczo­ścią Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
Zgłoszenia na wydarzenie przyjmujemy za pomocą formularza: tiny.pl
Udział jest bezpłatny. Osoby zarejestrowane, uczestniczące w wydarzeniu, otrzymają certyfikat potwierdzający udział.
Kontakt:
PBP Filia Oborniki oborniki.pbp.poznan.pl
tel.: 577 001 328 e-mail: biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
Serdecznie zapraszamy!
Bezpieczni w Internecie(3).jpg

Bezpieczni w Internecie(3).jpg Bezpieczni w Internecie(3)

W ramach corocznych obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Obornikach ogłasza konkurs na wykonanie dowolną techniką plakatu promującego bezpieczne i zrównoważone wykorzystywanie Sieci.
Serdecznie zachęcamy do udziału uczniów w wieku 7-12 lat, ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
Prace konkursowe prosimy przesyłać pod adres e-mail: biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl do 28 lutego 2021 roku.
Jednocześnie uwadze polecamy Padlet, który gromadzi przydatne materiały promujące właściwe wzorce wykorzystywania Internetu. Znajdą go Państwo pod adresem: padlet.com
BEZPIECZNIE W INTERNECIE (1).jpg

BEZPIECZNIE W INTERNECIE (1).jpg BEZPIECZNIE W INTERNECIE (1)
2021-2-25

Z okazji Międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Języka Ojczystego 2021 serdecznie zapraszamy:
✔ nauczycieli języka polskiego,
✔ bibliotekarzy,
✔ wszystkich miłośników polszczyzny
na bezpłatne seminarium, podczas którego wystąpi prof. UAM dr hab. Joanna Smól.
🔴FORMULARZ ZAPISU:
forms.gle
🔴Z przyczyn technicznych liczba miejsc jest ograniczona.
🔴Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział.
wbibliotece.png

wbibliotece.png wbibliotece