Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 15.00

Biblioteka zachęca do udziału w Wielkiej Zbiórce Książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach akcji Zaczytani.org. Od 8 września do 11 października zachęcamy do przyniesienia do Wypożyczalni PBP w Poznaniu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych wydanych po 2000 roku. Zostaną one przekazane do bibliotek szpitalnych, hospicjów, domów dziecka, domów pomocy, świetlic wiejskich i środowiskowych oraz do centrów aktywności lokalnej.

wzk.png jakie_ksiazki_zbieramy_0.png

wzk.png wzk
png, 45 KiB, 150x198
jakie_ksiazki_zbieramy_0.png jakie_ksiazki_zbieramy_0
png, 36 KiB, 150x211

Lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania została "Balladyna" Juliusza Słowackiego.
W tym szczególnym roku nasza Biblioteka zachęca do spotkania w cybe­rprz­estr­zeni­.

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas materiałami:
Issuu - Jak przepracować "Balladynę" na lekcji issuu.com
Film - Poetycka baśń sceniczna. "Balladyna" jako studium historii i człowieka www.facebook.com
Genially - prezentacja o "Balladynie" view.genial.ly
Padlet - Narodowe Czytanie 2020 padlet.com
Konkurs „Z Balladyną w tle” pbp.poznan.pl

banner_narodowe_czytanie_2020a.jpg

banner_narodowe_czytanie_2020a.jpg banner_narodowe_czytanie_2020a

W ramach akcji Książka miesiąca od IBUKA LIBRY w sierpniu, polecamy publikację autorstwa Sergiusza Prokurata, Niezwykłe początki znanych firm
Książka o historiach znanych na całym świecie korporacji, bądź precyzyjniej ujmując temat o założycielach znanych korporacji – życiu i pomysłach biznesowych ich założycieli. Pozycja ta jest opowieścią o wymyślaniu i wdrażaniu innowacji, przekształcania pasji w gigantyczny zysk.
Autor pokazuje jak tworzy się firmę, w określonych warunkach tech­nolo­gicz­nych­, politycznych, społecznych. Ponadto podkreśla rolę, jaką odegrał założyciel firmy. Docenienie jego charakteru, ciężkiej pracy, uporu i właściwych decyzji biznesowych. Książka w pozytywny sposób pokazuje tworzenie firmy najczęściej w XIX wiecznych realiach.
Wypożyczalnia zaprasza poprzez pocztę elektroniczną (wypo@pbp.poznan.pl) do odbioru  kodów dostępu do platformy IBUK LIBRA libra.ibuk.pl
niezwykłe początki 2.png

niezwykłe początki 2.png niezwykłe początki 2
png, 33 KiB, 103x150

Konkurs adresowany jest do nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych województwa wielkopolskiego. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu scenariusza wirtualnej lekcji bibliotecznej dla uczniów szkoły podstawowej lub pona­dpod­staw­owej­. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest samodzielne wykonanie pracy oraz złożenie w terminie do 15 października 2020 roku (decyduje data stempla pocztowego) pracy konkursowej w wersji papierowej z linkiem do prezentacji lekcji w Internecie wraz z Kartą uczestnika. Zachęcamy do udziału!
Regulamin konkursu (plik w formacie pdf do pobrania, rozmiar 66,6 KB)www.pbp.poznan.pl
Karta uczestnika (plik w formacie pdf do pobrania, rozmiar 54,7 KB)www.pbp.poznan.pl

Biblioterapia, w tym bajkoterapia w Internecie pbp.poznan.pl

Biblioterapia, bajkoterapia - teoria - wybór książek z lat 2007-2020 pbp.poznan.pl

Propozycje tekstów do biblioterapii, w tym bajkoterapii - wybór książek z lat 2007-2019 pbp.poznan.pl

Biblioterapia - wybór artykułów z czasopism z lat 2016-2017 pbp.poznan.pl

peach_and_gray_watercolor_background_instagram_post.png

Literatura dla dzieci katalogi.pbp.poznan.pl

Literatura dla dorosłych katalogi.pbp.poznan.pl

Nowości w zbiorach katalogi.pbp.poznan.pl

Relaks z książką.png

Relaks z książką.png Relaks z książką
png, 82 KiB, 200x150

Polecamy platformy i serwisy do nauki zdalnej:

Poradnik MEN dla nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców www.gov.pl

epodręczniki.pl epodreczniki.pl

Serwis Lektury.gov.pl lektury.gov.pl

Serwis Zdalne Lekcje www.gov.pl

Scholaris - Portal wiedzy dla nauczycieli www.scholaris.pl

Ninateka Edu ninateka.pl

Biblioteka internetowa Wolne Lektury wolnelektury.pl

IBUK Libra - internetowa wypożyczalnia online libra.ibuk.pl

Biblioteka Cyfrowa POLONA polona.pl

kształcenie 2.jpg

kształcenie 2.jpg kształcenie 2

Cyfrowa lekcja - to projekt bibliotek pedagogicznych województwa wielkopolskiego dotyczący zdalnego nauczania. Zachęcamy nauczycieli do skorzystania z materiałów edukacyjnych, scenariuszy zajęć, ze wszystkich przedmiotów na każdy poziom nauczania.
Szczegóły na stronie: www.pbp.poznan.pl
cyfrowa lekcja- plakat.jpg

cyfrowa lekcja- plakat.jpg cyfrowa lekcja- plakat

28 maja 2020 roku został przeprowadzony test finałowy Wielkiej Ligi Czytelników. W naszym województwie do wielkiego finału zakwalifikowali się uczniowie z 19 szkół podstawowych. W tym uczniowie z 10 szkół z powiatu poznańskiego, 1 z powiatu jarocińskiego, 6 z powiatu kaliskiego, 1 z powiatu leszczyńskiego oraz z 1 szkoły z powiatu wrzesińskiego.
Więcej informacji: www.pbp.poznan.pl
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy dotarcia do końca niesamowitej przygody z Wielką Ligą Czytelników.
wieka liga 2.png

wieka liga 2.png wieka liga 2
png, 17 KiB, 396x95
  1. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 19.00. W soboty nieczynna.
  2. W Bibliotece może przebywać jednocześnie 2 Czytelników.
  3. Pozostałe osoby czekają na zewnątrz z zachowaniem bezpiecznej 2- metrowej odległości.
  4. Czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczek i dezynfekowania dłoni przy wejściu.
  5. Preferowane jest zamawianie książek zdalnie oraz zdalny zapis do Biblioteki.
  6. Wszelkie należności wobec Biblioteki prosimy wpłacać wyłącznie na konto:
  7. Kary za przetrzymane książki nie będą naliczane do 31 maja 2020 r.
  8. Wypożyczenia odbywać się będą z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
...
viola20_88