Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
[awatar]
Poznań PBP
Rodzaj: Biblioteki pedagogiczne
Telefon: +48 61 861 69 74
Województwo: wielkopolskie
Adres: ul. Bułgarska 19
60-320 Poznań
E-mail: biblioteka@pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 15.00

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Mars­załk­owsk­iego­ Województwa Wielkopolskiego zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu “Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się pod hasłem działalności Polaków w Azji. Adresatami konkursu są dzieci i młodzież z wielkopolskich przedszkoli, szkół podstawowych i pona­dpod­staw­owyc­h. Prace wraz z wymaganymi w regulaminie załącznikami należy złożyć lub przesłać drogą pocztową do prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego Publicznych Bibliotek Pedagogicznych lub ich Filii (wykaz adresów w regulaminie i na stronie internetowej www.umww.pl).

Termin składania prac konkursowych upływa 21 lutego 2025 roku.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 7 marca 2025 r. podczas XXIX Targów Edukacyjnych.

Autorzy najlepszych prac w każdej z trzech kategorii otrzymają upominki.

Zobacz więcej na stronie Organizatora: www.umww.pl

Polacy w Azji.jpg

Polacy w Azji.jpg Polacy w Azji
jpg, 17 KiB, 150x212
Komentarze (0)

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku mamy dla naszych Czytelników prezent w postaci świątecznej abolicji. To okazja, by oddać przetrzymywane książki bez ponoszenia konsekwencji finansowych. Materiały biblioteczne można zwrócić także wysyłkowo.

Dziękujemy za korzystanie z naszej Biblioteki. Mamy nadzieję, że okres abolicji umożliwi Państwu bezstresowy zwrot książek i ponowne korzystanie z naszej bogatej oferty.

Świąteczna abolicja(1).png

Świąteczna abolicja(1).png Świąteczna abolicja(1)
png, 45 KiB, 220x156
Komentarze (0)

Dzień Domeny Publicznej – przypada 1 stycznia, ponieważ wraz z początkiem stycznia uwalniane są prawa autorskie do utworów, których twórcy zmarli 70 lat wcześniej. Domena publiczna to zasób utworów, które nie są (z różnych względów) objęte autorskimi prawami majątkowymi. W domenie publicznej są dzieła, które nigdy nie były nimi objęte oraz takie, w przypadku których ograniczenia wynikające z tego prawa wygasły.

Zobacz Prawo autorskie w zbiorach Biblioteki: katalogi.pbp.poznan.pl

Przydatne strony na temat domeny publicznej: pbp.poznan.pl

Public Domain.jpg

Public Domain.jpg Public Domain
jpg, 11 KiB, 210x220
Komentarze (0)

10 grudnia w rocznicę podpisania w 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Prawa człowieka w naszych zbiorach katalogi.pbp.poznan.pl
Prawa człowieka - strona rządowa www.gov.pl
Historia Praw Człowieka www.unic.un.org.pl
Amnesty International www.amnesty.org.pl
Zintegrowana Platforma Edukacyjna MEiN zpe.gov.pl
Parlament Europejski www.europarl.europa.eu
Wybrane podręczniki Praw Człowieka (Serwis Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej) www.gov.pl

prawa_czlowieka.jpg

prawa_czlowieka.jpg prawa_czlowieka
jpg, 5 KiB, 220x156
Komentarze (0)

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień na Rzecz Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Przemoc dotyka kobiety na całym świecie niezależnie od miejsca pochodzenia, wykształcenia, wyznania, statusu społecznego czy materialnego. W 1999 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych oficjalnie uchwaliła 25 listopada Międzynarodowym Dniem na Rzecz Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Jednocześnie tego dnia rozpoczyna się cykliczna międzynarodowa kampania przeciwko przemocy wobec kobiet pod nazwą „16 dni działań przeciwko przemocy ze względu na płeć”. W tym roku obchodzimy 31-tą edycję tej kampanii. Jej koniec wypada 10 grudnia w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka. Daty te nie są przypadkowe. Celem kampanii jest podkreślenie, że prawa kobiet są niezbywalną i integralną częścią praw człowieka, a przemoc wobec kobiet jest łamaniem praw człowieka, a nie sprawą prywatną.

Zobacz książki związane z tematem w naszym katalogu: katalogi.pbp.poznan.pl

16MakeLove-FB-post01.jpg

16MakeLove-FB-post01.jpg 16MakeLove-FB-post01
jpg, 10 KiB, 220x165
Komentarze (0)

W 2014 roku Sejm podjął uchwałę o ustanowieniu Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Wybrana data 20 listopada nawiązuje do 1989 roku i przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka.

Celem ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka jest uświadamianie najmłodszym, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać, a dorosłym przypominanie, że nie tylko mają te prawa zawsze respektować, ale powinni także stać na ich straży i podejmować działania wzmacniające ich ochronę. Święto to ma również zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat.

Zobacz w zbiorach Biblioteki książki na temat praw dziecka: katalogi.pbp.poznan.pl

Dzień Praw Dziecka.jpg

Dzień Praw Dziecka.jpg Dzień Praw Dziecka
jpg, 18 KiB, 150x150
Komentarze (0)

19 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, który ma na celu zwiększenie świadomości na temat przemocy wobec najmłodszych oraz promowanie działań mających na celu ochronę ich praw i dobrostanu. Jest to okazja do przypomnienia, jak istotne jest zapewnienie dzieciom bezpiecznego i wspierającego środowiska, w którym mogą się rozwijać. Tego dnia organizacje i instytucje na całym świecie podejmują różnorodne inicjatywy edukacyjne, mające na celu prze­ciwd­ział­anie­ przemocy, wspieranie ofiar oraz edukowanie dorosłych o roli, jaką odgrywają w ochronie dzieci. Każdy z nas ma wpływ na budowanie świata, w którym dzieci będą mogły czuć się bezpiecznie i być szanowane.

Zobacz książki w katalogu naszej Biblioteki: katalogi.pbp.poznan.pl

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI.png

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2024-11-20
T11:00
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu 52.39917 16.86232 ul. Bułgarska 19 60-320 Poznań

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panem Jerzym Beniaminem Zimnym - poetą, prozaikiem, felietonistą, recenzentem, krytykiem literackim, historykiem poezji polskiej, animatorem kultury, animatorem twórczości młodych literatów, organizatorem konkursów literackich, redaktorem wydawnictw literackich, jurorem wielu prestiżowych, ogólnopolskich komisji konkursowych, wiceprezesem poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

Spotkanie odbędzie się w środę 20 listopada 2024 r. o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej naszej Biblioteki.

Wstęp wolny!

Poetycka jesień w PBP_JBZIMNY.png

Poetycka jesień w PBP_JBZIMNY.png Poetycka jesień w PBP_JBZIMNY
png, 66 KiB, 220x220
Komentarze (0)

Święto osób po 60. roku życia jest okazją do wzmocnienia więzi międ­zypo­kole­niow­ych i integrowania środowiska. Świętując Dzień Seniora doceniamy rolę osób starszych w społeczeństwie.
Problem starzenia się ludności jest tendencją ogólnoświatową. Polska jest jednym z najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie.

Obecnie na świecie żyje ponad 600 milionów ludzi powyżej 60 roku życia. W Polsce seniorzy stanowią obecnie 26 % społeczeństwa, czyli niespełna 10 mln ludzi. Według prognoz GUS w 2050 roku procent ten zwiększy się do 40. (źródło: www.bankier.pl)

Zobacz w zbiorach Biblioteki:

Starzenie się katalogi.pbp.poznan.pl
Osoby w wieku starszym katalogi.pbp.poznan.pl
Starość katalogi.pbp.poznan.pl
Geriatria katalogi.pbp.poznan.pl

Dzień Seniora2.jpg

Dzień Seniora2.jpg Dzień Seniora2
jpg, 20 KiB, 211x150
Komentarze (0)

Obchody Dnia Przeciwko Przemocy i Nękaniu, w tym Cybernękaniu w Szkole odbywają się w pierwszy czwartek listopada. W 2024 roku Dzień obchodzimy pod hasłem „Chroni, edukuje, wzmacnia: apel uczniów o bezpieczne i inkluzywne szkoły”. Jego celem jest zwrócenie uwagi na fakt, że wszelkie formy przemocy w szkole stanowią naruszenie praw dzieci i młodzieży do edukacji, zdrowia oraz poczucia bezpieczeństwa. Obchody tego dnia mają przyczynić się do wzmocnienia partnerstwa w podejmowaniu inicjatyw służących zapobieganiu i eliminowaniu przemocy i znęcania się, w tym nękania za pomocą technik cyfrowych (cybernękania). Ważne jest również zwrócenie uwagi na pilną potrzebę zajęcia się pierwotnymi przyczynami zjawiska przemocy szkolnej i na konieczność promowania kultury poszanowania praw uczniów z jednej strony, a zerowej tolerancji dla przemocy z drugiej. Proklamując Dzień, UNESCO apeluje do państw członkowskich, agend ONZ, innych organizacji międ­zyna­rodo­wych­ i szeroko rozumianego społeczeństwa obywatelskiego o wsparcie dla idei obchodów Dnia, pomoc w ich promocji i organizacji, zarówno w skali międzynarodowej, krajowej, jak i – przede wszystkim – lokalnej.

Zobacz w zbiorach Biblioteki:
Cyberprzemoc katalogi.pbp.poznan.pl
Mowa nienawiści katalogi.pbp.poznan.pl
Przemoc w szkole katalogi.pbp.poznan.pl

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy i Nękaniu w Szkole_2024.png

Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
56
malgorzataratajczak4
karolinakosmala99
stefanska-julia
wisnia23dariusz
olamazur
julia.polis83
domagalagrzegorz
Mrągowo BM
jankowiak.ms.pl
liess
milena20053
milidyb
Piła PBP
bstryczniewicz
iwona.szofer
weronikamansfeld

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo