Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
[awatar]
Poznań PBP
Rodzaj: Biblioteki pedagogiczne
Telefon: +48 61 861 69 74
Województwo: wielkopolskie
Adres: ul. Bułgarska 19
60-320 Poznań
E-mail: biblioteka@pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 15.00

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
Polska jest jednym z jej liderów – w 2020 r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.
To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je na dedykowanej stronie internetowej. Dzięki temu znajdzie się ono na mapie i zostanie wliczone do europejskiego rankingu.
W tym roku #CodeWeek odbędzie się w dniach 9-24 października.
Źródło: www.kuratorium.opole.pl
Publikacje w naszej Bibliotece:
* Kodowanie katalogi.pbp.poznan.pl
* Programowanie katalogi.pbp.poznan.pl
#CodeWeek 2021.jpg

#CodeWeek 2021.jpg #CodeWeek 2021
jpg, 8 KiB, 105x150
Komentarze (0)

Z okazji Międ­zyna­rodo­wego­ Miesiąca Bibliotek Szkolnych w ramach realizacji projektu „Wędrówki po Wielkopolsce – szlakiem magicznych miejsc Poznania”, zapraszamy nauczycieli do uczestnictwa w warsztatach z Panią Agnieszką Idziak autorką książki pt.: „Cztery żywioły i dwa koziołki. Stary Rynek w Poznaniu, przewodnik dla dzieci”, które odbędą się dnia 5.10.2021 o godz. 15.30 w siedzibie Biblioteki przy ulicy Bułgarskiej 19 (I piętro, sala konferencyjna). Biletem wstępu na warsztaty jest zakup książki Pani Agnieszki w cenie 25 złotych, ponieważ jest ona niezbędna do samodzielnej pracy na warsztatach.
Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom.
Każdy z uczestników otrzyma potwierdzenia uczestnictwa w warsztatach.
Więcej informacji pbp.poznan.pl

warsztaty.jpg

warsztaty.jpg warsztaty
jpg, 17 KiB, 167x150
Komentarze (0)

27 września to data szczególna w historii Polski. 82 lata temu w Warszawie podjęto decyzję o powołaniu Służby Zwycięstwu Polski - organizacji, która stała się fundamentem polskiego Państwa Podziemnego. Później przekształcono ją w Związek Walki Zbrojnej i na końcu w Armię Krajową. Był to fenomenem w dziejach okupowanej Europy. Stworzone zostały struktury administracji, które w konspiracji działały nieprzerwanie do 1945 roku.

W 2019 roku powstał niezwykły film pt.: „Obowiązek pamiętania”. Jego wielkim atutem są wspomnienia żołnierzy Armii Krajowej. Słyszymy i widzimy prawdziwych bohaterów dni, w których Wielkopolska zajęta przez niemieckiego okupanta nie poddała się i podjęła walkę. Film dostępny jest na kanale Samorządu Województwa Wielkopolskiego – YouTube Wielkopolska.

Zapraszamy uczniów i nauczycieli wielkopolskich szkół podstawowych i pona­dpod­staw­owyc­h do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i wykorzystania ich podczas lekcji poświęconej Polskiemu Państwu Podziemnemu.

Więcej informacji pbp.poznan.pl

biogram.png

biogram.png biogram
png, 83 KiB, 266x150
Komentarze (0)

W ramach współpracy z poznańskimi szkołami organizujemy zbiórkę "Podziel się książką". Akcja ma na celu wsparcie zbiorów bibliotek szkolnych na wszystkich poziomach nauczania.
Zbiórka trwa od 2 sierpnia do 15 października 2021 roku.

Książki należy dostarczyć do naszej siedziby przy ulicy Bułgarskiej 19.

Co można przynieść:

  • literaturę dla dzieci i młodzieży, szczególnie lektury szkolne
  • poradniki dla rodziców
  • książki naukowe, wszystkie wydane po 2015 roku

Książki zostaną przekazane bibliotekom w miesiącu bibliotek szkolnych.

w.bibliotece.pl

Ziórka książek.jpg Ziórka książek
jpg, 7 KiB, 105x150
Komentarze (0)

Minister Edukacji i Nauki na podstawie art. 60 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082) ustalił 6 kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022. Więcej informacji i polecaną literaturę na kierunkowe tematy znajdą Państwo na stronie Biblioteki: pbp.poznan.pl

Komentarze (0)

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu w roku szkolnym 2021/2022:

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

Wojewódzki Konkurs Historyczny

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Wojewódzki Konkurs Wychowania Fizycznego

Zakresy wymagań oraz proponowana lista lektur dostępnych w naszej Bibliotece: pbp.poznan.pl

Komentarze (0)

Zachęcamy do wypożyczenia książek z naszych zbiorów:

Literatura dla dzieci: katalogi.pbp.poznan.pl

Literatura dla młodzieży: katalogi.pbp.poznan.pl

Literatura dla dorosłych: katalogi.pbp.poznan.pl

Nowości: katalogi.pbp.poznan.pl

do poczytania na wakacje.png

do poczytania na wakacje.png do poczytania na wakacje
png, 54 KiB, 150x212
Komentarze (0)

Z okazji zbliżającej się dziesiątej odsłony Narodowego Czytania serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Zanotuj Dulską – sketchnotka z Narodowym Czytaniem”.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu notatki graficznej w dowolnym programie komputerowym lub odręcznie. Praca ma przedstawiać wybrany fragment bądź całość utworu Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Na prace czekamy do 27 sierpnia 2021 roku.

Jak zrobić sketchnotkę? www.canva.com

Regulamin konkursu: pbp.poznan.pl

KONKURS.png

KONKURS.png KONKURS
png, 42 KiB, 156x220
Komentarze (0)

Departament Edukacji i Nauki UMWW zachęca do udziału w organizowanych konkursach o tytuł "Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku"

Celem Konkursu o tytuł "Wielkopolska Szkoła Roku" jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

Celem Konkursu o tytuł "Wielkopolski Nauczyciel Roku" jest uhonorowanie nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, kształcących i wychowujących dzieci i młodzież poprzez rozwijanie u nich poczucia odpo­wied­zial­nośc­i, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, pielęgnujących patriotyzm regionalny, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań. Ponadto wyróżnienie ma promować wybitnych pedagogów cieszących się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym, którzy swoją postawą i pracą mobilizują innych do działania, posiadając szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, czynnie angażują się w rozwój szkoły lub placówki.

Zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody finansowe, wyróżnienia oraz pamiątkowe statuetki.

Termin złożenia formularzy zgłoszeniowych w konkursach o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku upływa 15 września 2021r.

Szczegółowe informacje na temat konkursów: www.umww.pl

Konkursy_Wielkopolski_Nauczyciel_ i_Wielkopolska_Szkoła_Roku.png

Komentarze (0)

„Warto docenić zaangażowanie tych związanych z regionem ziemian w utrwalaniu solidarności społecznej, tożsamości narodowej oraz koncepcji pracy organicznej, która stała się istotnym czynnikiem determinującym rozwój gospodarki, a także fundamentem zakończonego sukcesem Powstania Wielkopolskiego. Pragnę zwrócić uwagę na pozytywny wpływ działalności Rodu na rozwój rodzimej kultury i nauki oraz na pozostawioną bogatą spuściznę w tym zakresie”.
Z listu Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka

Uchwała Sejmiku Województwa Wielkopolskiego bip.umww.pl

Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
38
wer.dom
joanna.skiera-thomas
Regwoy
a.szerle
kkucharczyk2
monika.robakowska
megen70
martaowczarzak
IzaG
oporowskaa
j.manuszak91
lidtab
marta.1706
dlipiecka
viola20_88
serafina7

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo