Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
[awatar]
Poznań PBP
Rodzaj: Biblioteki pedagogiczne
Telefon: +48 61 861 69 74
Województwo: wielkopolskie
Adres: ul. Bułgarska 19
60-320 Poznań
E-mail: biblioteka@pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 15.00

Noc Bibliotek to wielkie święto czytania i bibliotek. VIII edycja ogólnopolskiej akcji odbędzie się w sobotę 1 października 2022 roku pod hasłem „To się musi powieść”. Zapraszamy w godzinach 17.00 - 21.00. Przygotowaliśmy dla Państwa:
17.00-21.00 - zwiedzanie bibliotecznych zakamarków
17.00-17.30 - interaktywny quiz o bohaterach literackich dla dorosłych i dzieci
17.30-18.00 - „W starej klasie” – krótka historia z przymrużeniem oka (prezentacja pamiątek oświatowych, starodruków, kaligrafia piórem)
18.00-19.30 - projekcja filmu „Biuro Dete­ktyw­isty­czne­ Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” w wersji z polskim dubbingiem / z ukraińskim lektorem
18.00-19.00 - gra karciana „Story Cubes” – rzuć kośćmi, stwórz opowieść, a także inne gry planszowe
19.00-19.30 - warsztaty tworzenia książki elektronicznej w programie Storyjumper
19.30-20.00 - warsztaty origami
20.00-20.30 - warsztaty tworzenia zakładek do książek
20.45- 21.00 - pożegnanie uczestników „Nocy Bibliotek”

Zapraszamy także do naszej Wypożyczalni w nietypowych godzinach od 17.00 do 21.00 (nocna abolicja, wypożyczanie i zwroty książek, bezpłatne zapisy do Biblioteki)

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz wystawy (powieści z sukcesem, romantyczne powieści poetyckie i powieści prozą w Roku Romantyzmu Polskiego, elementarze, publikacje z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

NOC BIBLIOTEK.jpg

NOC BIBLIOTEK.jpg NOC BIBLIOTEK
jpg, 13 KiB, 286x150
Komentarze (0)

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto obchodzone w Europie 26 września. Jego celem jest zachęcenie do nauki języków obcych, propagowanie różnorodności językowej i kulturowej oraz ukazanie znaczenia uczenia się języków obcych.Tego dnia organizowane są imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, kursy językowe oraz konferencje naukowe. Źródło: Wikipedia

Zobacz w naszym katalogu katalogi.pbp.poznan.pl

Ciekawe linki:pbp.poznan.pl

dzien jezykow.jpg

dzien jezykow.jpg dzien jezykow
jpg, 11 KiB, 211x150
Komentarze (0)

Materiały edukacyjne dostępne na naszej stronie internetowej : pbp.poznan.pl

Rekomendacje dla nauczycieli i pedagogów na stronie Kuratorium Oświaty : ko.poznan.pl

plakat ukraina.png

plakat ukraina.png plakat ukraina
png, 51 KiB, 217x150
Komentarze (0)

Święto ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej z dnia 13 września 2013 roku. Obchody mają na celu podnieść rangę wychowania przedszkolnego w społeczeństwie, zwrócić uwagę na znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, zwiększyć świadomość oraz wiedzę dzieci, ich rodziców i innych osób dorosłych na ten szczególnie ważny okres rozwojowy dziecka. Święto ma propagować nowoczesne wychowanie przedszkolne, a dzieciom przynieść kolejną możliwość do świętowania, miłej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma być też okazją do zintegrowania oraz zachęcenia wielu środowisk, osób oraz instytucji do współdziałania i wspierania młodego człowieka na tym etapie rozwoju, kształtowania jego prawidłowego rozwoju fizycznego, społecznego, poznawczego i emocjonalnego.

Zapraszamy do zapoznania się publikacjami znajdującymi się w zbiorach naszej Biblioteki:

Wychowanie przedszkolne katalogi.pbp.poznan.pl

Dziecko w wieku przedszkolnym katalogi.pbp.poznan.pl

Przedszkolaki katalogi.pbp.poznan.pl

Nauczyciele przedszkoli katalogi.pbp.poznan.pl

Czasopisma dla nauczycieli przedszkoli katalogi.pbp.poznan.pl

Komentarze (0)

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu w roku szkolnym 2022/2023 – prezentujemy zakresy wymagań oraz proponowaną listę lektur dostępnych w naszej Bibliotece: pbp.poznan.pl

7e8d2f4f52.jpg

7e8d2f4f52.jpg 7e8d2f4f52
jpg, 18 KiB, 214x150
Komentarze (0)

W tegorocznej XI edycji Narodowego Czytania udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych. Spotkanie zainaugurowało odczytanie listu Prezydenta RP. Uczniowie zainscenizowali balladę „Romantyczność” Adama Mickiewicza, a następnie uczestniczyli w grze literackiej, rysowali sketchnotki i uczyli się korzystania z katalogu Biblioteki. Zwycięska grupa otrzymała nagrody książkowe. Na koniec goście zwiedzili niedostępne dla czytelników biblioteczne zakamarki oraz wystawę pamiątek oświatowych „Stara klasa".

1662106807765.jpg

1662106807765.jpg 1662106807765
jpg, 22 KiB, 244x150
Komentarze (0)

Minister Edukacji i Nauki na podstawie art. 60 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082, z późn. zm.) ustalił kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023.

Biblioteka poleca literaturę na związane z tymi kierunkami tematy: www.pbp.poznan.pl

MSCDN_kierunki-polityki-oswiat-kopia.jpg

Komentarze (0)

1 sierpnia przypada Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego, wystąpienia zbrojnego przeciwko wojskom niemieckim okupującym Warszawę zorganizowanego przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”.

W trakcie dwumiesięcznych walk od 1 sierpnia do 3 października 1944 roku straty wojsk polskich wyniosły około 16 tysięcy zabitych i zaginionych, 20 tysięcy rannych i 15 tysięcy wziętych do niewoli. W wyniku nalotów, ostrzału artyleryjskiego, ciężkich warunków bytowych oraz masakr urządzanych przez oddziały niemieckie zginęło od 150 tysięcy do 200 tysięcy cywilnych mieszkańców stolicy. Na skutek walk powstańczych oraz systematycznego wyburzania miasta przez Niemców uległa zniszczeniu większość zabudowy lewobrzeżnej Warszawy, w tym setki bezcennych zabytków oraz obiektów o dużej wartości kulturalnej i duchowej.

Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje nadal przedmiotem debat i gorących polemik.
(źródło: Wikipedia pl.wikipedia.org)
Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami na temat Powstania Warszawskiego w zbiorach naszej Bibliotekikatalogi.pbp.poznan.pl

Więcej informacji, linki dotyczące Powstania Warszawskiego, ciekawostki historyczne na stronie www Biblioteki www.pbp.poznan.pl

Łączy nas pamięć.png

Łączy nas pamięć.png Łączy nas pamięć
png, 51 KiB, 211x150
Komentarze (0)

Chemia i fizyka należą do Twoich ulubionych przedmiotów szkolnych? Chętnie je zgłębiasz, a może nawet pomagasz innym w nauce? Wykorzystaj swój talent i dołącz do rywalizacji o nagrody o wysokiej wartości oraz o tytuł Mistrza!
Takie możliwości stwarza konkurs Mistrz Chemii i Fizyki rozgrywany w serwisie edukacyjnym Mathematics.live. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie opracowań na tematy wybrane samodzielnie z listy. To świetna okazja do ugruntowania posiadanej już wiedzy, a także zgłębienia nowych zagadnień.

Konkurs startuje na początku czerwca i potrwa do końca sierpnia. Aby dołączyć do konkursu, wystarczy kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:mathematics.live

Szanse na zdobycie nagród są wyjątkowo wysokie! Nagrodzonych zostanie aż stu najlepszych uczestników. A wartość pojedynczej nagrody sięga 2 tysięcy złotych!
Do zdobycia są zarówno nagrody rzeczowe, jak i vouchery do serwisu z korepetycjami online Tutors.live tutors.live. Mogą posłużyć np. na naukę języka obcego lub na uzupełnienie braków w dowolnym przedmiocie szkolnym.

Dołącz do konkursu już dziś, a tytuł Mistrza Chemii i Fizyki jeszcze tego lata może być Twój!

Konkurs z chemi i fizyki.png

Konkurs z chemi i fizyki.png Konkurs z chemi i fizyki
png, 30 KiB, 175x150
Komentarze (0)

Tegoroczna edycja konkursów jest już szóstą z kolei. Departament Edukacji i Nauki Urzędu Mars­załk­owsk­iego­ Województwa Wielkopolskiego pragnie docenić wielkopolskie przedszkola i szkoły oraz uhonorować i promować nauczycieli posiadających szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, czynnie angażujących się w rozwój szkoły lub placówki.

Termin złożenia formularzy zgłoszeniowych upływa 15 września 2022 roku. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 21 października 2022 roku podczas uroczystej Gali.

Zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody finansowe, wyróżnienia oraz pamiątkowe statuetki.

Szczegółowe informacje na stronie Urzędu pod adresem: www.umww.pl

Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
42
paulina1724
natalia-konieczka
monikawisniewska1988
joazei
wer.dom
joanna.skiera-thomas
Regwoy
a.szerle
kkucharczyk2
monika.robakowska
megen70
martaowczarzak
IzaG
oporowskaa
j.manuszak91
lidtab

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo