Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile

poniedz., wtorek, środa, piątek 8-18, czwartki - nieczynne
sobota 9-14

2022-3-17
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile 53.15277 16.74749 ul. Bydgoska 21 64-920 Piła

Zapraszamy zain­tere­sowa­nych­ nauczycieli na spotkanie online w ramach sieci TIKreatywny nauczyciel na temat ”PREZI – inny wymiar prezentacji”, które odbędzie się 17 marca br. o godzinie 17:00. Warsztaty poprowadzi Małgorzata Wucens, doradca metodyczny CDN z przedmiotu matematyka.

Zapisy na spotkanie do 17.03.2022 r. do godziny 12:00 na adres mailowy m.olejnik@cdn.pila.pl
W tym dniu po godzinie 12.00 prześlemy Państwu link do spotkania.
Zapraszamy serdecznie!!!
Prezi.png

Prezi.png Prezi
png, 66 KiB, 350x292

Jak rozmawiać z dziećmi i uczniami na temat sytuacji w Ukrainie

Rekomendacje dla nauczycieli i pedagogów pod poniższym linkiem:

ko.poznan.pl

Zmiana adresu strony internetowej

Informujemy, że wkrótce nastąpi zmiana adresu strony internetowej Biblioteki w Pile.
Nowy adres to bppila.cdnpila.pl

Zmiana adresów stron internetowych w filiach biblioteki

Informujemy, że nastąpiła zmiana adresów stron internetowych filii biblioteki. Podajemy poprawne adresy:

Filia w Chodzieży bpchodziez.cdnpila.pl

Filia w Czarnkowie bpczarnkow.cdnpila.pl

Filia w Trzciance bptrzcianka.cdnpila.pl

Filia w Wągrowcu bpwagrowiec.cdnpila.pl

Filia w Złotowie bpzlotow.cdnpila.pl

Przepraszamy za utrudnienia.

W dniach 11-13.03.2022 roku odbędą się Targi Edukacyjne w Poznaniu. Tegoroczna edycja będzie miała formułę stacjonarną. Głównym hasłem będzie #ŚwiatEdukacji.
Wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja #Aktywnie dla Ani. Wystarczy wykonać zdjęcie w trakcie aktywności fizycznej, umieścić je na IG lub FB i oznaczyć #aktywnieDlaAni.

2022-2-10

Zapraszamy zain­tere­sowa­nych­ nauczycieli na spotkanie online w ramach sieci TIKreatywny Nauczyciel na temat „Proste jak…Thinglink…”, które odbędzie się 10 lutego br. o godzinie 18:00. Warsztaty poprowadzi Edyta Piekarska, doradca metodyczny CDN z przedmiotu biologia.
Zapisy na spotkanie do 10.02.2022 r. do godziny 12:00 na adres mailowy m.olejnik@cdn.pila.pl
W tym dniu po godzinie 12.00 prześlemy Państwu link do spotkania.
Zapraszamy serdecznie!!!

2022-2-8

Zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie Klubu Nauczyciela Bibliotekarza, które odbędzie się dnia 8 lutego 2022 r. o godz. 17.00, na platformie MS Teams.
Tematem warsztatów będą: Filmowe inspiracje, a poprowadzi je pani Katarzyna Włodkowska. Nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, doradczyni metodyczna CDN z przedmiotu język polski. Inicjatorka projektu Face to face, czlonkini grupy Superbelfrzy, blogerka, osoba wielokrotnie nominowana i nagradzana w dziedzinie edukacji.
Osoby zainteresowane prosimy by swoją obecność potwierdziły na adres mailowy: l.bochan@cdn.pila.pl do dnia 8 lutego, do godz. 11.00. W tym dniu po godzinie 12.00 prześlemy do Państwa link do spotkania. Link jest biletem wstępu na seans z panią Katarzyną;)
klub.png

klub.png klub
png, 42 KiB, 300x250

Departament Edukacji i Nauki UMWW zaprasza do udziału w kolejnej już edycji konkursu „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”.
Tegoroczna edycja dotyczy działalności Polaków w Rumunii.
Celem Konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Wiedza, że nasza Ojczyzna dała światu wybitnych ludzi, napawa nas dumą z naszego kraju oraz ich wybitnych reprezentantów na przestrzeni wieków.
Adresatami konkursu są dzieci i młodzież z wielkopolskich przedszkoli, szkół podstawowych i pona­dpod­staw­owyc­h.
Organizatorem konkursu jest Departament Edukacji i Nauki, a koordynatorem tegorocznej edycji Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu.
Termin składania prac konkursowych upływa 15 lutego 2022r.
Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi w trakcie trwania XXVI Targów Edukacyjnych, które odbędą się w dniach 11-13 marca 2022. Uchwała, regulamin, karta uczestnika oraz pomocny materiał informacyjny znajduje się poniżej. Zapraszamy do wzięcia udziału!
www.umww.pl
view.officeapps.live.com

2022-1-12

Z noworocznymi pozdrowieniami serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie Klubu Nauczyciela Bibliotekarza, które odbędzie się 12 stycznia (środa) 2022 r., o godz. 17.00, na platformie Microsoft Teams. Tematem warsztatów online będzie program MOL NET + obsługujący biblioteki szkolne. Dowiecie się Państwo, w jaki sposób program może usprawnić Waszą pracę i jakie korzyści dla czytelników wnosi katalog online. Spotkanie poprowadzi pani Kinga Świeczkowska.
Bardzo prosimy potwierdzić swą obecność do dnia 12 stycznia, do godz. 12.00 na adres mailowy d.lusiewicz@cdn.pila.pl (Link do spotkania będzie przesłany 12 stycznia).
Zapraszamy serdecznie!
Klub Nauczyciela Bibliotekarza (1).jpg

Numer 4/2021 Biuletynu Pilskiej Oświaty wydany został z okazji jubileuszu 65-lecia Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Pile. Znajdziemy w nim wywiad z wicedyrektor CDN w Pile ds. Biblioteki Pedagogicznej, p. Beatą Walczak, ciekawe i pełne refleksji artykuły obecnych pracowników oraz spojrzenie na bibliotekę z punktu widzenia odbiorcy, czyli wspó­łpra­cują­cych­ z placówką nauczycieli. Całość zamyka sylwetka Zofii Grabowskiej-Andrijew, pierwszej dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Pile, obecnie autorki kilku tomików poezji. Biuletyn wzbogacony jest wizualnie o prace plastyczne, a także bieżące i archiwalne zdjęcia kadry bibliotecznej.
Zapraszamy do lektury:

cdn.pila.pl