Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile
E-mail: biblioteka@cdn.pila.pl

poniedz., wtorek, środa, piątek 8-18, czwartki - nieczynne
sobota 9-14

W dniu 6 maja br., dr Agata Arkabus, przewodnicząca Sekcji Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich otrzymała odpowiedź z MEN dotyczące wytycznych dla funkcjonowania bibliotek szkolnych w okresie trwającej epidemii.

Ponadto Biblioteka Narodowa wydała rekomendację co do skrócenia okresu kwarantanny książek w bibliotekach do 3 dni.

Szczegóły pod poniższymi linkami:

lust­robi­blio­teki­.pl

www.sbp.pl

Rekomendacje.png

Rekomendacje.png Rekomendacje
png, 138 KiB, 350x193

Od 2011 r. Biblioteka Pedagogiczna w Pile w ramach Tygodnia Bibliotek włącza się do ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Na kolejną wyprawę ruszalibyśmy spod biblioteki 9 maja 2020 o godz. 10.00. Ze względu na okoliczności nie możemy ruszyć grupowo, dlatego odnieśliśmy się do lat ubiegłych... Tak powstał krótki film Odjazdowy Bibliotekarz 2012 - 2019(do obejrzenia pod poniższym linkiem).
Zapraszamy do obejrzenia oraz udziału w akcji w przyszłym roku!

bit.ly

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ png — kopia.png

ZASMAKUJ W BIBLIOTECE

Utrzymujemy wieloletnią tradycję realizacji ogólnopolskiego programu Tygodnia Bibliotek w terminie 8 – 15 maja. Z uwagi na trwający stan epidemii odbędzie się on tylko w przestrzeni wirtualnej. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem tegorocznego święta entuzjastów literatury pod poniższym linkiem.
Śledźcie stronę pilskiej Biblioteki Pedagogicznej i media społecznościowe, gdzie na bieżąco zapraszać będziemy na kolejne łakome kąski.
Zasmakujcie w bibliotece z naszą ofertą!

www.bp.pila.pl

d6719f9b-d2f5-4c48-97ca-7b177af6e940.jpg

Polecamy dwa kompletne podręczniki o edukacji zdalnej, do pobrania za darmo:

-Zbiór artykułów na temat dobrostanu nauczycieli,oceniania, neurobiologii, strategii edukacyjnych

i wielu innych aspektów w ebooku pod red. prof. Jacka Pyżalskiego, pod linkiem:
zdalnie.edu-akcja.pl

-Przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej tłumaczenie materiału o prowadzeniu zajęć zdalnie, gdzie znajdują się konkretne porady od technicznych po komunikację z uczniami, pod linkiem:
blog.ceo.org.pl

learning-online-2845360_640 (1).png

learning-online-2845360_640 (1).png learning-online-2845360_640 (1)
png, 17 KiB, 300x180

Tematyczne zestawienia bibliograficzne z IBUK Libra

Przygotowaliśmy dla Państwa tematyczne zestawienia z myślą o nauczycielach poszukujących publikacji dostępnych w formie ebooków z różnego zakresu.
Zapraszamy na stronę Biblioteki Pedagogicznej w Pile, na której znajdziecie przygotowane linki do poszczególnych przedmiotów. Warto skorzystać!

www.bp.pila.pl

Tematyczne Zestawienia Bibliograficzne.jpg

Biblioteka Pedagogiczna w Pile zaprasza

do korzystania z bazy linków dedykowanych nauczycielom i rodzicom.
Zasoby zgromadzone i uporządkowane w kategoriach związanych z nauczaniem i wychowaniem zawierają materiały dostępne w internecie oraz opracowania autorskie nauczycieli bibliotekarzy:

Psychologia i wychowanie:www.bp.pila.pl
Przedmioty matematyczno - przyrodnicze:www.bp.pila.pl
Przedmioty humanistyczne:www.bp.pila.pl
Biblioteki szkolne: www.bp.pila.pl
Biblioteka.jpg

Biblioteka.jpg Biblioteka

Drogi nauczycielu bibliotekarzu

w załączniku strony edukacyjne, linki i komunikat Biblioteki Narodowej, które stanowią pomoc dla nauki zdalnej oraz będą pomocą w Twojej pracy.
Skorzystaj z tej bazy i przekaż ją nauczycielom oraz uczniom w swojej szkole!

Biblioteki szkolne.docx

b.jpg

Biblioteki szkolne.docx Biblioteki szkolne
docx, 19 KiB
b.jpg b

Tematy na każdy dzień

i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i pona­dpod­staw­owyc­h – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.

Polecamy też przykładowe materiały metodyczne ,o charakterze ogól­noks­ztał­cący­m i przedmiotowym,
do wykorzystania podczas pracy zdalnej. Materiały zostały opracowane przez nauczycieli doradców
i konsultantów Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile
, a dostępne pod linkiem:
cdn.pila.pl

W Nowym Archiwum Cyfrowym SBP www.ac.sbp.pl znajdą Państwo archiwalne numery czasopism branżowych oraz wydawnictwa fachowe dla bibliotekarzy.

learn-977545_640.jpg

learn-977545_640.jpg learn-977545_640

W związku z zaistniałą sytuacją i rozp­rzes­trze­niaj­ącym się wirusem Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile będzie nieczynna dla użytkowników do 25 marca 2020 r., ale proponujemy Państwu edukacyjne zasoby elektroniczne, dzięki którym można zorganizować chwilową edukację domową.
Internet w tym zakresie daje ogromne możliwości!

Edukacyjne zasoby elektroniczne, które polecamy:

-Uniwersytet Dzieci
-Baza wiedzy AdamedSmartup
-Khan Akademy
-Pi-stacja - tutoriale matematyczne
-QuizMe
-Histlandia
-TedEd

L.jpg

L.jpg L

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile zaprasza uczniów szkół powiatu pilskiego, do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Rezerwat Kuźnik – moje inspiracje”.

Celem konkursu jest ukazanie piękna rezerwatu przyrody „Kuźnik”, będącego skarbem przyrody Ziemi Pilskiej. Rezerwat położony jest w bliskim sąsiedztwie miasta i jego mieszkańców, stanowi atrakcyjne miejsce rekreacyjno-turystyczne, będąc jednocześnie najcenniejszym obszarem przyrodniczym w okolicy. Fotografie należy zgłaszać w formie plików cyfrowych do 21 września 2020 r. za pośrednictwem poczty elektronicznej. Szczegóły w Regulaminie konkursu: www.bp.pila.pl.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 25 września 2020 o godz. 16.00 w czytelni PBP w Pile.
Zapraszamy do wzięcia udziału!

kuznik 2.jpg

kuznik 2.jpg kuznik 2