Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile

poniedz., wtorek, środa, piątek 8-18, czwartki - nieczynne
sobota 9-14

11 października #MiędzynarodowyDzieńDziewcząt

UNICEF w tegorocznych światowych obchodach Międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Dziewcząt skupia się na wzmacnianiu obecności i widoczności dziewcząt w świecie technologii cyfrowych.

MDD cover foto w poziomie jpg.jpg

MDD cover foto w poziomie jpg.jpg MDD cover foto w poziomie jpg

Minister Edukacji i Nauki wskazał dodatkowy kierunek polityki oświatowej państwa - Działania w zakresie wsparcia wychowawczego i psyc­hopr­ofil­akty­cznego środowiska szkolnego w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z wykazem literatury pedagogicznej dostępnej w naszych zbiorach i pomocnej w realizacji tego zadania.Wykaz literatury pod poniższym linkiem:

www.bp.pila.pl

Nasza Biblioteka dysponuje bogatą bazą danych, która zawiera informacje z dziedziny pedagogiki, psychologii, socjologii i metodyki wszystkich przedmiotów nauczania oraz bibl­iote­kozn­awst­wa i informacji naukowej. Służymy pomocą w poszukiwaniu informacji na dany temat, sporządzamy tematyczne zestawienia bibliograficzne wykorzystując nasze zasoby i dostępne źródła cyfrowe. Prosimy o zgłaszanie poszukiwanej tematyki na adres informacja@cdn.pila.pl

157150395_2973743306177696_3977333406265763099_o.jpg

Nasza historia ZNTK w Pile

Księgozbiór regionalny pilskiej Biblioteki Pedagogicznej i jej Filii wzbogacił się o kolejną, wartościowa pozycję. Nasza Historia ZNTK w Pile 1908-2008,przedstawia bogatą historię zakładów i pracowników, którzy budowali kolejarską historię Piły i powiatu pilskiego. Do książki dołączona jest jeszcze płyta CD, na której znajduje się dodatkowo 2000 archiwalnych zdjęć i filmów.
Autorem książki jest Piotr Serówka, były dyrektor Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Pile oraz grupa jego byłych współpracowników. Premiera ksiązki miała miejsce 2 lutego 2021 r., w miejscu nieprzypadkowym - w hali dawnego zakładu przy ul. Warsztatowej. Publikacja została wydana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Piły.

image000000.jpg image000000

Biblioteka Pedagogiczna w roku szkolnym 2020/2021 realizuje projekt Spotkanie z zawodem, w ramach realizacji Kierunku Polityki Oświatowej Państwa: Wdrażanie zmian w kształceniu zawodowym. W związku z powyższym we współpracy z CWRKDiZ w Pile powstał film, do którego obejrzenia zapraszamy (26 min.) Tym razem Zawód szewc :)😊

spotkanie z zawodem1.png

spotkanie z zawodem1.png spotkanie z zawodem1
png, 363 KiB, 1920x1080

Zapraszamy do skorzystania z materiałów opracowanych przez nauczycieli bibliotekarzy z Biblioteki Pedagogicznej w Pile:

plakat.png

plakat.png plakat
png, 344 KiB, 500x353

Przypominamy, że Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile ubiegają się o przyznanie przez ORE grantu nt: Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość.
Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące grantu w formie notatki graficznej:
cdn.pila.pl

Szczegóły dotyczące grantu pod linkiem:

IMG-20201229-WA0000.jpg

IMG-20201229-WA0000.jpg IMG-20201229-WA0000

Dbamy o Państwa potrzeby...
Zapraszamy po nowości na Bydgoską 21 w Pile:

www.pila-cdn.sowwwa.pl

Nowości w Bibliotece Pedagogicznej w Pile zapraszamy do Wypożyczalni!.jpg

Procedura bezpieczeństwa korzystania ze zbiorów w PBP w Pile, zapraszamy do zapoznania się z nią na stronie Biblioteki Pedagogicznej w Pile:

Dostęp do Ibuk Libra na rok 2020/2021

Drodzy użytkownicy Biblioteki, 1 października br. uruchomimy Państwu dostępy do nowej listy tytułów w Ibuk Libra (847 publikacji wykupionych i 1 498 darmowych). Wejście do dostępnych książek (z sieci biblioteki) na stronie libra.ibuk.pl.

W Ibuk prezentowane są dostępne publikacje - wystarczy kliknąć na wybraną, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.
Zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej w Pile po nowy kod dostępu.

thumbnail_na_www-plakat-maxi.jpg

thumbnail_na_www-plakat-maxi.jpg thumbnail_na_www-plakat-maxi