Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile
E-mail: biblioteka@cdn.pila.pl

poniedz., wtorek, środa, piątek 8-18, czwartki - nieczynne
sobota 9-14

Procedura bezpieczeństwa korzystania ze zbiorów w PBP w Pile, zapraszamy do zapoznania się z nią na stronie Biblioteki Pedagogicznej w Pile:

Dostęp do Ibuk Libra na rok 2020/2021

Drodzy użytkownicy Biblioteki, 1 października br. uruchomimy Państwu dostępy do nowej listy tytułów w Ibuk Libra (847 publikacji wykupionych i 1 498 darmowych). Wejście do dostępnych książek (z sieci biblioteki) na stronie libra.ibuk.pl.

W Ibuk prezentowane są dostępne publikacje - wystarczy kliknąć na wybraną, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.
Zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej w Pile po nowy kod dostępu.

thumbnail_na_www-plakat-maxi.jpg

thumbnail_na_www-plakat-maxi.jpg thumbnail_na_www-plakat-maxi

Balladyna w Green Studio

W tym roku Balladyna, w nieco w innej odsłonie...
Film z Narodowego Czytania 2020 zrealizowany był w Green Studio przy ul. Bydgoskiej 21 w Pile. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia i wysłuchania fragmentów zapr­ezen­towa­nych­ w pięknej scenografii;), przy udziale gości, dyrekcji oraz nauczycieli bibliotekarzy z Biblioteki Pedagogicznej w Pile.

IMG_3139.jpg IMG_3139

KINO ZA ROGIEM
Od 1.09.2020 r. zapraszamy na spotkania filmowe do Biblioteki Pedagogicznej w Pile w Filii w TRZCIANCE. Siedziba Kina mieści się w Szkole Podstawowej nr 3 w TRZCIANCE. 23 - osobowa sala kinowa jest nowoczesna, multimedialna, posiada wyciszenie, zaciemnienie oraz doskonałą cyfrową jakość obrazu i dźwięku. Celem kina jest rozwijanie pasji i kontaktów ze sztuką filmową. Nasze kino daje możliwość delektowania się filmem w kameralnej wspólnocie i przestrzeni.
Pełen repertuar na www.kinozarogiem.pl
Kino finansowane jest że środków Unii Europejskiej oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Szczegółowe informacje oraz zasady korzystania, także w okresie pandemii już wkrótce:)😊

KINO ZA ROGIEM.png

KINO ZA ROGIEM.png KINO ZA ROGIEM
png, 1.1 MiB, 2050x780

Wirtualna Biblioteka już dostępna

Ukazał się pierwszy numer Biuletynu wielkopolskich bibliotek pedagogicznych pod redakcją Beaty Walczak (dyr. PBP w Pile). Skierowany jest głównie do bibliotekarzy lecz nie tylko.

Zawiera scenariusze form pracy zdalnej sprawdzone w praktyce bibliotecznej podczas zamknięcia bibliotek spowodowanego pandemią wirusa oraz regulamin konkursu na scenariusz zdalnych form "Wirtualna lekcja".
Znalazły się w nim scenariusze naszych koleżanek: Lidki Bochan, Basi Moskal, Małgosi Olejnik oraz Anety Andrzejewskiej i Wioletty Januszak, które cieszyły się dużą popularnością wśród zain­tere­sowa­nych­. Zapraszamy do zapoznania się z Biuletynem umieszczonym pod poniższym linkiem.

Projekt bez tytułu (1).png

Projekt bez tytułu (1).png Projekt bez tytułu (1)
png, 205 KiB, 350x350

Uwaga

Ministerstwo Edukacji Narodowej podpisało dokument zawierający podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021.

W przyszłym roku 2020/2021 Biblioteka Pedagogiczna w Pile wraz z Filiami swoje działania będzie planować w oparciu o:

1. Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach pona­dpod­staw­owyc­h ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej. Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów.

2. Wdrażanie zmian w kształceniu zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia osób dorosłych.

3. Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno- pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.

4. Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.

5. Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

plak.png

plak.png plak
png, 156 KiB, 350x194

Materiały dla bibliotekarzy szkolnych

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami wspomagającymi pracę i samokształcenie bibliotekarzy szkolnych:

Bajki terapeutyczne w zbiorach PBP w Pile:www.bp.pila.pl

Czasopisma elektroniczne dla bibliotekarzy: padlet.com

TIK w pracy bibliotekarza – strony, programy, aplikacje: biblioteka.pl

Sztuka szukania:sway.office.com

Nowe Archiwum Cyfrowe SBP: www.ac.sbp.pl

Praca biblioteczna, acje IBUK: www.bp.pila.pl

Cyfrowa Lekcja

Zapraszamy do korzystania z oferty materiałów edukacyjnych, scenariuszy zajęć do wszystkich przedmiotów na każdym etapie edukacyjnym.

Cyfrowa lekcja - to projekt bibliotek pedagogicznych województwa wielkopolskiego.
Mamy w tym swój udział;)
Szczegóły pod adresem: www.bp.pila.pl można również skorzystać z poniższego kodu QR.
99102743_2731853907033305_8086514908230844416_o — kopia.jpg

2020-5-18
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile 53.15277 16.74749 ul. Bydgoska 21 64-920 Piła

18 maja 2020 r.

Biblioteka Pedagogiczna w Pile i jej filie wznawiają działalność w ograniczonym zakresie. Czytelnicy mogą dokonać zwrotu wypożyczonych książek i materiałów audiowizualnych, wypożyczyć nowe pozycje oraz zamówić skany artykułów z czasopism.
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00.
Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa załączonymi pod poniższym linkiem.
BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA W PILE wznawia działalność.png

ESCAPE ROOM - Tajemnica Biblioteki

📚Trwający Tydzień Bibliotek inspiruje do wielu nietuzinkowych działań. Tegoroczne hasło tygodnia 🍽Zasmakuj w bibliotece to różnorodna i bogata karta menu. 👀Dzisiejszym daniem głównym jest pokój zagadek Tajemnica Biblioteki, które ma głęboki i wyrazisty smak.
📖Zapraszamy do degustacji i życzymy smacznego!

link.do

Escape room.jpg