Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
Adres: Bolesława Prusa 3
E-mail: wypozyczalnia@wbp.poznan.pl

GODZINY OTWARCIA WYPOŻYCZALNI I PRACOWNI KRAJOZNAWCZEJ

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek

W wybrane soboty.

WBPiCAK zaprasza wszystkich zain­tere­sowa­nych­ miłośników książki do Wypożyczalni przy ul. Prusa 3, gdzie gromadzone i udostępniane są zbiory o charakterze naukowym i popu­larn­onau­kowy­m z zakresu nauk humanistyczno-społecznych, a także prawa, ekonomii, marketingu, informatyki, bibl­iote­kozn­awst­wa i informacji naukowej. Proponujemy również szeroki wybór tytułów z literatury pięknej i beletrystyki. Posiadamy również bogatą ofertę audiobooków, komiksów oraz literatury dla dzieci i młodzieży.

Przy ul. Prusa 3 użytkownicy mają do dyspozycji stanowiska komputerowe z dostępem do katalogu. Realizacja zamówień jest natychmiastowa. Książki są wypożyczane na zewnątrz.

Regulamin Wypożyczalni : www.wbp.poznan.pl

Biblioteka zajmuje się również realizacją zamówień międ­zybi­blio­tecz­nych dla bibliotek publicznych z terenu województwa wielkopolskiego. Rezerwacji można dokonać online poprzez formularz www.wbp.poznan.pl

Od 2010 r. Pracowania Digitalizacji Zbiorów WBPiCAK zaprasza do współpracy biblioteki publiczne Wielkopolski do digitalizacji swoich unikatowych zbiorów i umieszczeniu ich na stronie Wielkopolskiej Biblioteki Cyforwej

WBPiCAK gromadzi też szeroki wachlarz publikacji dotyczących Wielkopolski, w tym dokumenty życia społecznego, które w większości znajdują się w Pracowni Bibliografii Regionalnej.

Zachęcamy także do skorzystania ze zbiorów dostępnych w Pracowni Krajoznawczej, która udostępnia książki, mapy, przewodniki turystyczne, foldery, płyty CD itp. opracowania o tematyce turystyczno-krajoznawczej ze szczególnym uwzględnieniem regionu wielkopolskiego, ale także Polski, Europy i świata.

Od 2021 r. użytkownicy mają do dyspozycji czytelnię, w której mogą korzystać ze zbiorów wszystkich pracowni działu oraz stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

Ibuk-Nasbi_2.jpg Kody czekają!

Już dziś zgłoście się do wypożyczalni po indywidualne kody dostępu do platform IBUK Libra i NASBI!
Czekają na Was tysiące publikacji online wykupionych przez WBPiCAK! Zapraszamy ;)😉

Ibuk-Nasbi_2.jpg Ibuk-Nasbi_2

W katalogu online WBPiCAK pojawiły się nowe funkcje: zdalny zapis (rejestracja czytelnika przez internet) oraz możliwość zgłoszenia bibliotekarzowi propozycji zakupu książek.

Szczegóły: www.wbp.poznan.pl

Academica.jpg
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury proponuje czytelnikom nową usługę.
Już teraz można przyjść i skorzystać z cyfrowej wypożyczalni międ­zybi­blio­tecz­nej Academica. Udostępniane są wyłącznie na miejscu dokumenty elektroniczne w liczbie 989 522, w tym: podręczniki, skrypty, artykuły oraz czasopisma, a także literatura piękna i zbiory specjalne. Potrzebne materiały dostępne będą od razu.

Wystarczy przyjść do WBPiCAK i skorzystać ze specjalnych terminali komputerowych w Wypożyczalni przy Prusa 3 oraz w Pracowni przy Kramarskiej 32. Bez przeszkód można przeglądać udostępnione zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Korzystanie z systemu Academica jest darmowe. Wyszukiwanie jest proste i intuicyjne. Z systemu można korzystać w godzinach otwarcia wypożyczalni. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z nową ofertą.

Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do kontaktu w bibliotece oraz zapoznaniem się ze szczegółami na stronie academica.edu.pl.

Academica.jpg Academica

W maju 2014 r. wystartował dostęp do wybranych kategorii e-booków na platformie IBUK libra (łącznie jest to ponad 8.000 książek). Czytelnia liczy kilkanaście tysięcy publikacji spec­jali­styc­znyc­h, naukowych, popu­larn­onau­kowy­ch oraz bele­trys­tycz­nych­, wydanych przez najważniejsze polskie oficyny.

Wejście do dostępnych książek (z sieci bibliotek) przez stronę www.libra.ibuk.pl.
Aby skorzystać z oferty w domu Czytelnik zgłasza się po darmowy PIN do wypożyczalni WBPiCAK w Poznaniu, ul. Prusa 3.
IBUK_plakat_a3.jpg
Instrukcja dla użytkowników serwisu:

1) Dostęp do publikacji z sieci biblioteki na stronie www.libra.ibuk.pl.
Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.
2) Dostęp do publikacji spoza sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece.
UWAGA: Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

Szczegółowe informacje dostępne są w podanych załącznikach.

nasbi.jpg Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum animacji Kultury udostępnia swoim czytelnikom platformę spec­jali­styc­znyc­h e-booków NASBI.
Zapraszamy do wypożyczalni WBPiCAK po kod dostępu – gwarantujemy zdalny dostęp do szerokiej oferty profesjonalnych e-booków, ich błyskawiczne wypożyczanie i wygodne korzystanie z publikacji.

Aby korzystać z usługi NASBI, należy założyć indywidualne konto na stronie nasbi.pl. Po aktywacji konta można korzystać ze zbiorów w siedzibie WBPiCAK.

Natomiast, jeśli istnieje potrzeba korzystania ze zbiorów poza biblioteką należy uzyskać kod dostępu od bibliotekarza. Po zalogowaniu w oknie przeglądarki pojawi się pole o nazwie Kod dostępu. Należy wpisać w nim odpowiedni kod i zatwierdzić go za pomocą przycisku Wyślij. Czynność ma charakter jednorazowy i nie będzie wymagana w przyszłości.

Pomoc dla użytkownika NASBI/OSBI – prezentacja w zakładce konto użytkownika na stronie nasbi.pl nasbi2.jpg

nasbi.jpg nasbi
nasbi2.jpg nasbi2