Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie
[awatar]
Baranów GBP
16 384
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 62 7410060
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: Rynek 21
63-604 Baranów
E-mail: biblioteka@baranow.pl

Poniedziałek 10.00-18.00
Wtorek 8.00-16.00
Środa 8.00-16.00
Czwartek 8.00-17.00
Piątek 8.00-16.00

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
Brak tylu nowości.
1 2 3 4

23 kwietnia br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyły się warsztaty plastyczno-literackie, które prowadziła Aleksandra Cieślak - grafik, projektant, ilustrator, autorka tekstów. Uczestnikami byly uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Baranowie oraz Grębaninie.

Ola Cieślak studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskując dyplom w Pracowni Projektowania Książek. W 2008 roku poprowadziła warsztaty ilustracyjno-typograficzne dla studentów l'Ecole Superieure des Arts Decoratifs w Strasburgu w ramach programu Animaliter. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Młoda Polska 2011). Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych oraz książki autorskie: "Co wypanda, a co nie wypanda" - poradnik dobrego wychowania dla najmłodszych. "Love Story" - słowno-graficzna opowieść o niezwykłym romansie oraz wyliczanka dla małych dzieci pt. "Od 1 do 10". Opracowała graficznie i stworzyła ilustracje m. in. do książek Grzegorza Kasdepke pt. "Gdybym była dziewczynką", "Romans palce lizać" i "Zając".

W trakcie spotkania, Pani Ola Cieślak wprowadziła młodych uczestników w tajniki pracy ilustratora, pokazując rysunki oraz książki, które sama ilustrowała. Dzieci dowiedziały się również, co znaczą terminy z dziedziny grafiki. Potem pobawiły się w ilustratorów tworząc z wypiekami na twarzy swoje własne plakaty. Zadanie polegało na wybraniu jakiegoś zachowania, którego się wyjątkowo nie lubi. Ważnym elementem plakatu była typografia. Każdemu z uczestników autorka poświęciła chwilę uwagi, zwłaszcza na cenne wskazówki przy wykonywaniu ilustracji. "Tworzenie" zakończyło się wspólnym oglądaniem prac. Spotkanie z ilustratorką przyniosło dzieciom dużo śmiechu, radości i dobrej zabawy. Warsztaty odbyły się dzięki realizowanemu obecnie projektowi przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baranowie pn. "Biblioteczny kącik malucha - cykl imprez kulturalnych dla najmłodszych", który jest wspó­łfin­anso­wany­ ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Komentarze (0)

W dniu 16 kwietnia br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się rozstrzygnięcie III Edycji Gminnego Konkursu Wielkanocnego pn. "Zajączek Wielkanocny", zorganizowanego przez Gminną Bibiotekę Publiczną im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie wraz z filiami bibliotecznymi. W konkursie wzięło udział ponad 160 uczestników.

Laureatom konkursu nagrody książkowe oraz dyplomy wręczała Wójt Gminy Barnów - Bogumiła Lewandowska - Siwek oraz wszystkim wyróżnionym gratulował Sekretarz Gminy Baranów - Marek Potarzycki, jak również członkowie jury.

Komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Sitek - nauczyciel plastyk, Magdalena Skąpska - członek Stowarzyszenia Plastyków amatorów Powiatu Kępniśkiego, Edyta Lesiak - dyrektor GBP w Baranowie i Aneta Żłobińska - pracownik biblioteki, dokonała oceny prac konkursowych i postanowiła przyznać nagrody zbiorowe oraz nagrody indywidualne. Prace oceniane były w kategoriach: praca płaska i praca przestrzenna. Wystawę pokonkursową można oglądać w filii GBP w Mroczeniu do końca kwietnia.

Lista osób nagrodzonych:

Grupa wiekowa: uczniowe klas IV-VI:
W TECHNICE PŁASKIEJ I PRZESTRZENNEJ:
I miejsce - Mikołaj Gruszka SP w Donaborowie,
II miejsce - Aleksandra Kulak SP w Łęce Mroczeńskiej,
III miejsce - Wiktoria Skrobańska SP w Donaborowie,
Paulina i Dominika Michalskie SP w Łęce Mroczeńskiej.

Grupa wiekowa: uczniowie klas I-III:
W TECHNICE PRZESTRZENNEJ:
I miejsce - Izabela Jańczak SP w Łęce Mroczeńskiej,
II miejsce - Jan Dróżdż SP w Donaborowie,
III miejsce - Aleksandra Parzybót SP w Baranowie,

Wyróżnienia:
Zuzia Kossek SP w Łęce Mroczeńskiej,
Julia Olbrych SP w Grębaninie.

W TECHNICE PŁASKIEJ:
I miejsce - Aleksandra Lamek SP w Baranowie,
II miejsce - Julia Kokot SP w Donaborowie,
III miejsce - Bartek Kieroń SP w DOnaborowie.

Grupa wiekowa: dzieci przedszkolne:
W TECHNICE PRZESZTRZENNEJ:
I miejsce - Jagoda Lipińska Przedszkole w Łęce Mroczeńskiej,
II miejsce - Julia Marchewka Przedszkole w Łęce Mroczeńskiej,
III miejsce - Maja Olbrych Przedszkole w Grębaninie,

Wyróżnienia:
Alicja Wylęga Przedszkole w Łęce Mroczeńskiej,
Milena Hełka Przedszkole w Baranowie.

W TECHNICE PŁASKIEJ:
I miejsce - Zuzanna Jeż Przedszkole w Mroczeniu,
II miejsce - Dagmara Grycman Przedszkole w Baranowie,
III miejsce - Praca zbiorowa 3-4 latki Przedszkole w Donaborowie,

Wyróżnienia:
Dawid Żuraw Przedszkole w Grębaninie,
Aleksandra Kawula Przedszkole w Słupi,
Praca zbiorowa 5-6 latki Przedszkole w Donaborowie.

Komentarze (0)

12 marca br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyły się warsztaty plastyczno - literackie z Piotrem Rychlem - wybitnym polskim grafikiem, ilustrującym książki dla dzieci i młodzieży. Piotr Rychel współpracował z lokalnym wydaniem Gazety Wyborczej, wydawnictwami literatury dzieciecej i edukacyjnymi. W latach 2004-2008 był redaktorem naczelnym dwutygodnika Miś. Jest również autorem ilustracji m.in. do książek Grzegorza Kasdepki.
Warsztaty odbyły się w formie wspólnej zabawy pn. "Zabawa ze smokiem", w których uczestniczyli uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej z Grębanina i Łęki Mroczeńskiej. Dzieci pod kierunkiem autora bawiły się w ilustratorów, tworzac przeróżne prace. Pan Piotr każdemu z uczestników, udzielał cenne wskazówki przy wykonywaniu poszczególnych zadań. Dzieci zainspirowane spotkaniem z ilustratorem pobudziły swoje kreatywne pomysły i na zwykłych papierowych kartkach wykonywały poszczególne ćwiczenia. Dzięki temu powstała wspólna praca - kolorowy smok. Kończąc warsztaty na specjalnie skonstruowanym ekranie, uczestnicy zajęć odgrywali krótkiie scenki teatralne, wykorzystując własnoręcznie wykonane prace. Podczas spotkania czytelnicy oprócz wspaniałej i twórczej zabawy mieli również okazję poznać warsztat pracy ilustratora książek, obejrzeć bardzo ciekawe ilustracje, a także poznać rozwijajacą kolorowankę pt. "O ja cię! Smok w krawacie", którą stworzył Piotr Rychel wraz z żoną Magdą Wosik.
Warsztaty odbyły się dzięki realizowanemu obecnie projektowi pn. Biblioteczny kącik malucha - cykl imprez kulturalnych dla najmłodszych" przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baranowie, który jest wspó­łfin­anso­wany­ ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Komentarze (0)
1
...
9 10 11 12 13 14 15 16 17
Placówki
Baranów GBP
Rynek 21
63-604 Baranów

Poniedziałek 10.00-18.00
Wtorek 8.00-16.00
Środa 8.00-16.00
Czwartek 8.00-17.00
Piątek 8.00-16.00

0
Filia biblioteczna w Mroczeniu
Mroczeń 146
63-604 Baranów

Poniedziałek 9.00-12.00
Czwartek 12.00-16.00

0
Filia biblioteczna w Słupi
ul. Szeroka 25
63-648 Słupia pod Kępnem

Nieczynna

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
jidzik

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo