Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Koninie
[awatar]
Konin ANS
24 686
Rodzaj: Uczelnie państwowe
Telefon: (63) 249-71-80
Województwo: wielkopolskie
Adres: ul. Wyszyńskiego 3C
62-510 Konin
E-mail: biblioteka@konin.edu.pl

Biblioteka Główna
Wypożyczalnia, Czytelnia Komputerowa, Czytelnia Naukowa
ul. Wyszyńskiego 3 C
tel. (63) 249-71-80
poniedziałek - piątek 8.00-15.00
sobota: wg odrębnego harmonogramu

Biblioteka im. prof. Mariana Walczaka ANS w Koninie istnieje od powołania uczelni w 1998 r., ale jej historia jest znacznie starsza. Biblioteka powstała bowiem na bazie księgozbioru bibliotek Liceum Pedagogicznego, Kolegium Nauc­zyci­elsk­iego­ oraz Nauc­zyci­elsk­iego­ Kolegium Języków Obcych. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy ponad 70 tys. woluminów i na bieżąco uzupełniany jest zgodnie z nowymi kierunkami kształcenia.
Oprócz księgozbioru tradycyjnego osoby zapisane do biblioteki mają możliwość korzystania z baz naukowych na stanowiskach komputerowych rozmieszczonych w Bibliotece ANS w Koninie oraz z komputerów domowych.

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • Recepturowanie kosmetyków i proces ich wdrożenia
    Uzdrowska, Katarzyna
    Brak ocen
  • Zarządzanie informacją w systemach bezpieczeństwa podczas sytuacji nadzwyczajnych w pokojowych warunkach funkcjonowania państwa
    Skelnik, Klaudia
    Brak ocen
  • Biznesplan
    Opolski, Krzysztof
    Brak ocen
  • Model biznesu w środowisku Smart World
    Adamik, Anna
    Brak ocen
  • Transgraniczny charakter przestępstwa handlu ludźmi
    Mroczek, Robert
    Brak ocen
1 2 3

Literary Reference Center Plus to obszerna pełnotekstowa baza literacka, zawiera szerokie spektrum informacji z prac ency­klop­edyc­znyc­h, książek, czasopism literackich i innych źródeł na temat tysięcy autorów i ich prac. Baza obejmuje pełny tekst ponad 35.700 streszczeń i przeglądów dzieł literackich, ok. 100.000 artykułów i esejów z zakresu krytyki literackiej, ponad 250.000 biografii autorów, ponad 740 czasopism literackich, ponad 750.500 recenzji książek, ponad 120.000 wierszy i poematów klasycznych i współczesnych, ponad 29.000 opowiadań, ponad 9.000 wywiadów z autorami, ponad 8.600 książek klasycznych i wiele innych publikacji. Ponadto zawiera ponad 2.700 pełnotekstowych literackich publikacji ency­klop­edyc­znyc­h m.in. w zakresie dramatu, poezji, literatury religijnej, literatury dziecięcej i innych dziedzin, 35 tomów literatury współczesnej "New Contemporary Literature Titles" wydawnictwa Salem Press obejmujące prace z zakresu fantastyki naukowej, literatury współczesnej, filozofii świata, literatury religijnej oraz biografie laureatów literackiej nagrody Nobla, 40 pełnotekstowych przewodników dla studentów w zakresie literatury amerykańskiej, literatury angielskiej, gatunków literackich a także 72 materiały wideo na temat prac literackich i autorów
Baza zawiera encyklopedie: Merriam Webster's Encyclopedia of Literature, Continuum Encyclopedia of American Literature, Continuum Encyclopedia of British Literature, Continuum Encyclopedia of Children's Literature, The New Princeton Encyclopedia of Poetry and Poetics, Beacham's Research Guide to Biography and Criticism (six volumes), The Oxford Illustrated History of English Literature, The Columbia Companion to the 20th Century American Short Story i wiele innych. Baza Literary Reference Center obejmuje również w całości zawartość bazy Magi­llOn­Lite­ratu­re Plus - wydawanej przez Salem Press.

Do 22 listopada br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie ma otwarty dostęp testowy do bazy Literary Reference Center. Baza jest dostępna na platformie EBSCOhost uczelni na stronie search.ebscohost.com
Z bazy można korzystać na stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu rozmieszczonych w Bibliotece PWSZ w Koninie oraz w sieci uczelnianej.

LitRefCentrPlus_Masthead_Web.png LitRefCentrPlus_Masthead_Web
png, 154 KiB, 1024x250
Komentarze (0)

Zapraszamy do korzystania z Platformy Internetowej CEON tworzonej przez Inte­rdys­cypl­inar­ne Centrum Modelowania Matematycznego i Koputerowego UW (ICM) umożliwiającej dostęp do największych w Polsce zbiorów cyfrowych zasobów naukowych:
Wirtualnej Biblioteki Nauki, dostępnej dla wszystkich instytucji akademickich w Polsce, oraz polskich baz bibl­iogr­afic­znyc­h
abstraktowych i pełnotekstowych z różnych dziedzin wiedzy w otwartym dostępie.
Repozytorium Centrum Otwartej Nauki zostało utworzone w 2011 roku przez Inte­rdys­cypl­inar­ne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM). W repozytorium są udostępniane różnego rodzaju materiały naukowe, takie jak:
Repozytorium Centrum Otwartej Nauki jest adresowane do całego polskiego środowiska naukowego. W repozytorium są udostępniane:
artykuły (zarówno niepublikowane i nierecenzowane – preprinty, jak i te, które przeszły proces recenzji i zostały opublikowane – postprinty),
książki,
materiały konferencyjne,
raporty,
rozprawy doktorskie.
Repozytorium jest zgodne z opracowanym przez Open Archive Initiative (OAI) protokołem pobierania metadanych, dzięki czemu
dokumenty w nim udostępnione są łatwe do odnalezienia poprzez serwisy gromadzące informacje o zasobach naukowych w formie cyfrowej. Repozytorium jest oparte o oprogramowanie DSpace, dostosowane do lokalnych potrzeb przez programistów z Centrum Otwartej Nauki.

Dostęp do wszystkich materiałów zgromadzonych w repozytorium funkcjonuje na zasadach Open Access i jest w pełni otwarty i bezpłatny.
ceon.pl

2670_ceon.jpg 2670_ceon
jpg, 3 KiB, 120x64
Komentarze (0)

Zapraszamy do regularnego przeglądania wirtualnego wydania czasopisma TESOL Quarterly
Profesjonalne czasopismo zawierające artykuły na tematy istotne dla osób zain­tere­sowa­nych­ nauczaniem języka angielskiego. Kwartalnik prezentuje szeroki zakres tematów między innymi w takich obszarach jak psychologia i socjologia w nauce języków obcych, przygotowanie zawodowe, projekty nauczania i rozwoju czy standardy zawodowe.
Korzystanie z numerów aktualnych i archiwalnych nie wymaga logowania w serwisie internetowym.

olbannerleft.jpg olbannerleft
jpg, 7 KiB, 261x64
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Placówki
Konin ANS
ul. Wyszyńskiego 3C
62-510 Konin

Biblioteka Główna
Wypożyczalnia, Czytelnia Komputerowa, Czytelnia Naukowa
ul. Wyszyńskiego 3 C
tel. (63) 249-71-80
poniedziałek - piątek 8.00-15.00
sobota: wg odrębnego harmonogramu

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
malgos0poczta.onet.eu
michalak.mn
sarnitta
milena_antecka
paula-malesza
justyna.hyza
skrzydlata
przemyslaw.przybyslawski
anna.szalczyk
sylwiawawrzyniak2
dareczkar.2012
axsoon
Boga_d
karolina260192
sandra.wisniew
aaaurelia

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo