Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
[awatar]
Olesno GBP
34 915
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 14 687 00 87
Województwo: małopolskie
Powiat: dąbrowski
Adres: ul. Leśna 11A
33-210 Olesno
E-mail: biblioteka@gbpolesno.pl

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 8.00-18.00
Środa: 8.00-18.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 8.00-18.00
Sobota: 8.00-12.00

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie stanowi centrum życia kulturalnego całej gminy. Swoim użytkownikom oferuje bogaty księgozbiór, czytelnię komputerową i czasopism, kącik regionalny, kącik multimedialny wyposażony w filmy, gry multimedialne oraz audiobooki, a na najmłodszych czytelników czeka kolorowy kącik malucha. W bibliotece znajduje się nowoczesne, w pełni profesjonalne, kameralne kino działające w ramach sieci kin społ­eczn­ości­owyc­h Kino za Rogiem. Ponadto w budynku książnicy w Oleśnie można znaleźć kawiarnię Kultura Cafe, salę siłowni i fitness, stół do snookera, salę gier cichych, a także... kręgielnię Azyl Olesno wyposażoną w cztery pełnowymiarowe tory bowlingowe!

Biblioteka to nie tylko książki! Zobacz, co jeszcze mamy w zanadrzu :)😊

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Wybaczam ci
  Mróz, Remigiusz
  Ocena: 5.0, głosów: 5
 • Wikingowie
  Lewandowski, Radosław
  Brak ocen
 • Zakon
  Silva, Daniel
  Brak ocen
 • Wianek z róż
  Olszanowska, Agnieszka
  Brak ocen
 • Ucieczka z zamku Falaise
  Flanagan, John
  Brak ocen
1 2 3 4 5 6 7 8

Członkinie DKK dzieliły się swoimi wrażeniami i przemyśleniami na temat treści książki Guillaume Musso pt.: „Central Park”. Jest to powieść młodego francuskiego pisarza, którą można określić jako thriller z widocznymi elementami obyczajowymi. Głowna bohaterka powieści Alicja – młoda policjantka, która w swojej pracy jest twarda, bezwzględna i zdecydowana. Niestety zbyt duże zaangażowanie zawodowe (rozwiązanie zagadki tajemniczych śmierci kobiet) pociąga splot nieszczęśliwych dla jej życia wydarzeń. Bohaterkę poznajemy w sytuacji, gdy budzi się w Central Parku skuta kajdankami z mężczyzną o imieniu Gabriel. Od tego wydarzenia czytelnicy towarzyszą Alicji i Gabrielowi kibicując w ich dążeniu do rozwiązania zagadki kryminalnej, każdy sądzi, że jest w centrum prowadzonego przez nich śledztwem i pogonią za seryjnym mordercą. Kiedy wydaje się, że policjantka znalazła mordercę, który prześladował ja od lat, następuje niespodziewany zwrot akcji, który jest dużym zaskoczeniem dla czytelnika. Pisarz poprzez misternie skonstruowaną fabułę, niespodziewany zwrot akcji wprowadza w zadziwienie i szokuje czytających.
Książka godna do polecenia, zachęca do przeczytania innych pozycji Guillaume Musso.

Recenzję opracowała Władysława Cabaj

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 30 sierpnia 2019r. o godz. 14:00, tym razem tematem spotkanie będzie książka pt. Genialna przyjaciółka" E. Ferrante.
musso1.jpg

musso1.jpg musso1
jpg, 116 KiB, 600x400
Komentarze (0)

Liczne wyrazy wdzięczności i uznania oraz gratulacje skierowano na ręce Heleny Lelek – Kierownika Filii Bibliotecznej w Zalipiu, która po 41 latach pracy zawodowej przeszła na zasłużoną emeryturę. Podziękowano jej za wieloletnią pracę w bibliotece oraz wzorowe kultywowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego. Dzięki niej barwne zalipiańskie kwiaty „zakwitały” nie tylko w Zalipiu, a najmłodsi mieszkańcy gminy i powiatu mogli spędzić wyjątkowe chwile ze sztuką ludową tej wyjątkowej wsi. Helenkę pożegnały koleżanki bibliotekarki z terenu Powiatu Dąbrowskiego oraz wszyscy współpracownicy z Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie. Na spotkaniu, które odbyło się 25 lipca 2019r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie nie zabrakło łez wzruszenia i prawdziwie rodzinnej atmosfery. Koleżanki i koledzy podziękowali Helence za koleżeńskość, serdeczność, otwartość, optymizm i pogodę ducha oraz serce jakie na co dzień wkładała w swoje działania. Życzyli jej, zdrowia, wszelkiej pomyślności, niesłabnącej radości życia i miłości do książek oraz aby emerytura była czasem zasłużonego wytchnienia po wielu latach zaangażowania zawodowego, ale też dającym nowe, szerokie możliwości rozwoju pasji i zainteresowań. Wyrazili także nadzieję, że w dalszym ciągu będzie uczestniczyć w podejmowanych w naszej gminie i powiecie działaniach na rzecz rozwoju czytelnictwa.
poze9.jpg

poze9.jpg poze9
jpg, 111 KiB, 600x400
Komentarze (0)

logoKzR.jpg

30 czerwca 2019 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie odbyło się wyjątkowe spotkanie, które łączyło w sobie dwa wydarzenia: uroczyste zakończenie sezonu baletowo – operowego „Wielka Sztuka za Rogiem” oraz obchody Roku Stanisława Moniuszki – twórcy polskiej opery narodowej.
Cykl Wielka Sztuka za Rogiem to projekt realizowany przez Operatora Sieci Kino za Rogiem, którego partnerami były kina społecznościowe należące do sieci, w tym także Kino za Rogiem w Oleśnie. Pierwszy sezon rozpoczął się w lutym 2019 roku i trwał pięć miesięcy. Widzowie mogli obejrzeć retransmisje trzech spektakli operowych i dwóch baletowych. Wirtualnie przeniesieni zostali do Metropolitan Opera w Nowym Jorku, skąd retransmitowano opery "Madame Butterfly", "Turandot", "Carmen". Z kolei przedstawienia baletowe "Dziadek do orzechów" i "Śpiąca królewna" retransmitowano z Teatru Bolszoj w Moskwie.
Kino za Rogiem w Oleśnie składa serdeczne podziękowania za wspólny sezon operowo – baletowy w ramach Wielkiej Sztuki za Rogiem wszystkim wspaniałym widzom, którzy skorzystali z tej niezwykłej oferty. Dziękujemy także sponsorom Państwu Annie i Ryszardowi Dorosz za wsparcie finansowe, które pozwoliło nam zapewnić wyjątkową oprawę tych niedzielnych spotkań z operą i baletem.

Z kolei Rok Stanisława Moniuszki zaakcentowany został wspaniałym koncertem pt. „Najpiękniejszy Moniuszko” w wykonaniu niezwykłego Chóru Clave de sol ze Szczucina pod kierunkiem Pani Dyrygent Ilony Mach. Koncert poprowadziła Krystyna Szymańska – Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Chór Clave de sol powstał we wrześniu 2015 r. i działa przy Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie, a prowadzi go Ilona Mach. Liczy 40 członków. Swoje umiejętności prezentuje na uroczystościach środowiskowych, gminnych, powiatowych i ogólnopolskich. Od lutego 2016r. należy do Ogólnopolskiego Projektu Narodowego Forum Muzyki Akademia Chóralna – "Śpiewająca Polska" finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach tego projektu chór bierze udział w licznych konkursach i festiwalach ogólnopolskich, a nawet międ­zyna­rodo­wych­ zdobywając czołowe miejsca. Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień m.in.: "Złota Struna", "Złote Pasmo", "Grand Prix" w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Sempre Fidelis" w Dębicy.

W Oleśnie chór zaprezentował program na, który złożyły się najbardziej znane i popularne utwory Stanisława Moniuszki. Niezwykły koncert młodych artystów pod kierunkiem genialnej i pełnej pasji Pani Dyrygent Ilony Mach u wielu widzów wywołał łzy wzruszenia. Publiczność nagrodziła występ owacjami na stojąco, a oklaskom nie było końca. Liczne gratulacje złożone na ręce Pani Dyrygent Ilony Mach oraz Pani Dyrektor Krystyny Szymańskiej były dowodem najwyższego uznania z jakim spotkał się zaprezentowany program.

Po zakończeniu koncertu wszyscy chętni zostali zaproszeni na ostatnią w tym sezonie Wielkiej Sztuki za Rogiem retransmisję opery "Carmen".

logoKzR.jpg logoKzR
jpg, 2 KiB, 100x75
Komentarze (0)
1
...
6 7 8 9 10 11 12
...
79
Placówki
Olesno GBP
ul. Leśna 11A
33-210 Olesno

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 8.00-18.00
Środa: 8.00-18.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 8.00-18.00
Sobota: 8.00-12.00

0
Filia Ćwików
Ćwików 75B
33-264 Ćwików

Poniedziałek: 11.00-16.00
Wtorek: 10.00-15.00
Czwartek: 11.00-16.00
Piątek: 10.00-15.00

0
Filia Zalipie
Zalipie 128 A
33-263 Zalipie

Poniedziałek: 8.00-13.00
Wtorek: 10.00-16.00
Środa: 8.00-14.00
Czwartek: 10.00-16.00
Piątek: 8.00-13.00
Sobota: 12.00-14.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Szczucin SCKiB
vittoria.genovese
justyna.starzec
jakub1
b.szado
kasialos11
kamandzia
aneta99541

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo