Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie
[awatar]
Lisków GBP
15 427
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 62 7634116
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kaliski
Adres: Lisków, ul. Ks. W. Blizińskiego 42 A
62-850 Lisków
E-mail: bibliotekapubliczna.liskow@wp.pl

Pn- Wt 8.00-16.00
Śr. 8.00-16.00
Czw. Pt. 8.00-16.00

Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie stanowi centrum życia kulturalnego całej gminy. Jest miejscem dynamicznym oraz przyjaznym dla odbiorcy w każdym wieku. W fachowy, serdeczny sposób komunikujemy się z użytkownikami, poznajemy ich oczekiwania, rozszerzamy ofertę kulturalno-informacyjno-edukacyjną, aby służyła lokalnej społeczności, w rezultacie była polecana znajomym. Pamiętamy, że fundamentem biblioteki jest książka i staramy się o jak najbardziej atrakcyjny księgozbiór. Dbamy także o wygląd książek, aby podążał z duchem czasu i powszechną rozpoznawalność biblioteki przez logo i karty biblioteczne. Wirtualny wizerunek biblioteki tworzymy na stronach internetowych.

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • Jaskinie umarłych
    Wolwowicz, Katarzyna
    Brak ocen
  • Zdrada
    Sigurđardóttir, Lilja
    Ocena: 3.0, głosów: 1
  • Sekret pielęgniarki
    Skenandore, Amanda
    Brak ocen
  • Nie pamiętam cię, córeczko
    Braun, Danka
    Ocena: 4.5, głosów: 2
  • Dolina gniewu
    Bochus, Krzysztof
    Ocena: 4.7, głosów: 3
1 2 3 4

DSC05533.jpg
25 maja 2018r. Roman Pankiewicz, krakowski autor oraz podróżnik był gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Liskowie. Z podróży po świecie powstały książki , które składają się na cykl Cztery żywioły: „Matuszka Rosija”, „Niemcy”, „Islandia” oraz „Polski żywioł”. Ta ostatnia publikacja była zaprezentowana uczniom ze Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego w Liskowie, uczniom Gimnazjum im. W. Blizińskiego oraz uczniom Zespołu Szkół Nr 1 w Liskowie. Autor nawiązując do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przytoczył wiele faktów historycznych, które uczyniły Polskę wolnym krajem. Odniósł się do postaci Ignacego Paderewskiego, św. Maksymiliana Kolbego, Józefa Piłsudskiego, Stefana Wyszyńskiego. Przy okazji wspomniał o zakonnikach, którzy byli elitą intelektualną swoich czasów. Nawiązał do klasztoru oo. Kamedułów na krakowskich Bielanach oraz Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o bitwach pod Grunwaldem, Wiedniu i Wizną . Ciekawą część spotkania stanowiła prelekcja o polskiej dynastii genseków /gensek po rosyjsku oznacza generalnyj sekretar, czyli pierwszy sekretarz partii komunistycznej/. Wspomniał gen. Wojciecha Jaruzelskiego, Władysława Gomułkę, Edwarda Gierka, Mieczysława Rakowskiego, Bolesława Bieruta, Edwarda Ochaba - co ich łączyło? Wszyscy byli pierwszymi sekretarzami Komitetu Centralnego Polskiej PZPR. Wojciech Jaruzelski będzie zawsze kojarzony z wprowadzeniem stanu wojennego 13 grudnia 1981r., Mieczysław Rakowski z tygodnikiem „ Polityka”. Edward Ochab był jedynym polskim sekretarzem, który miał okazję spotkać się z Mao Zedongiem przewodniczącym Komitetu Politycznego Komunistycznej Partii Chin. Pokrótce autor przypomniał o Władysławie Gomułce, który słynął z długich przemówień oraz skłonności do oszczędzania, co więcej był człowiekiem, który do wszystkiego doszedł ciężką pracą, uporem i konsekwentnym działaniem w obranym kierunku. W dniu odejścia ze stanowiska zostawił kraj bez zadłużeń.
Polski żywioł poruszany w książce i rozdziale o tym samym tytule, to nie tylko wojny, politycy, ale patriotyzm w szerokim tego słowa znaczeniu, mianowicie chodzi o aspekt dbałości o ludzi i kraj, w którym mieszkamy. Autor zwraca uwagę, że w społeczeństwie deklarującym powszechne poszanowanie wartości chrześcijańskich, których wyznacznikiem jest Dekalog, negatywnymi zjawiskami spotykanymi na co dzień są obłuda, zawiść, zakłamanie i nienawiść do drugiego człowieka […] Autor zadaje pytanie: Czy do zauważenia drugiego człowieka jest potrzebny globalny konflikt zbrojny? [… ]. Przecież, z góry wiadomo, że nikt go nie przeżyje poza garstką ludzi, którzy schronią się głęboko pod ziemią w tajnych obiektach przeciwatomowych. Dla wybrańców losu nie będzie świetlanej przyszłości, bo ziemia zamieni się w jedną wielką pustynię z ogromnym promieniowaniem”. Pesymistyczna wizja końca świata jest wołaniem autora do człowieka XXI wieku o ochronę środowiska, patriotyzm i pokój.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w spotkaniu autorskim z Romanem Pankiewiczem - krakowskim podróżnikiem i pisarzem.

DSC05533.jpg DSC05533
jpg, 161 KiB, 702x600
Komentarze (0)

DSC05527.jpg Wyniki Gminnego Konkursu Recytatorskiego z dnia 21 maja 2018r.
Uczestnikami Gminnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Liskowie byli uczniowie z klas I, II, II Szkół Podstawowych z Ciepielewa, Liskowa, Strzałkowa i Zakrzyna. Komisja w składzie: Magdalena Kliber – przewodnicząca, Agnieszka Karolak – członek, Katarzyna Gajdzińska - członek przyznała następujące miejsca:
I grupa – uczniowie klas I szkół podstawowych I – miejsce Agata Grygielska SP w Strzałkowie II – miejsce Alicja Pawlaczyk SP w Zakrzynie III – miejsce Agata Helman SP w Liskowie III – miejsce Weronika Kaźmierczak w Ciepielewie
II grupa – uczniowie klas II szkół podstawowych I – miejsce Lena Jakubczak SP w Strzałkowie II – miejsce Jakub Szymański SP w Zakrzynie III – miejsce Eliza Kierzkowska SP w Liskowie III – miejsce Bartosz Dancewicz SP w Ciepielewie
III grupa –uczniowie klas III szkół podstawowych
I – miejsce Martyna Matysiak SP w Strzałkowie II – miejsce Julia Kaczmarek SP w Ciepielewie II – miejsce Maja Trzcińska SP w Liskowie III – miejsce Wiktoria Czaja SP w Zakrzynie III – miejsce Zuzanna Frątczak SP w Liskowie
Gminna Biblioteka składa uczniom podziękowania za udział w konkursie i za piękną recytację wierszy. Osobne podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu kieruje w stronę nauczycieli, rodziców i opiekunów.

DSC05527.jpg DSC05527
jpg, 246 KiB, 800x600
Komentarze (0)

Bajka.jpg Biblioteka to miejsce, gdzie człowiek spotyka się z książką i jej bohaterami, np. Czerwonym Kapturkiem, Kopciuszkiem lub poznanym w przedstawieniu Misiem Chrabciem. Użytkownicy biblioteki, czyli dzieci, młodzież i dorośli uczestniczą także w spotkaniach z autorami i ciekawymi ludźmi oraz innymi wydarzeniami kulturalnymi.
18 maja 2018r. aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” przedstawili bajkę promującą czytelnictwo: „OPOWIEŚĆI Z TECZKI PROFESORA KSIĄŻEKI”.
Bardzo interesującą bajkę obejrzało ok. 150 dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP oraz ze Szkoły Podstawowej im J. Wybickiego w Liskowie.
Widowisko poruszało zagadnienia, na które narażony jest Czytelnik we współczesnym świecie, mianowicie, jak wyglądałyby świat, w którym biblioteki nie istnieją? Z pewnością byłby bardziej ubogi. Nie moglibyśmy za każdym razem z łatwością sięgnąć po kolejną, ciekawą lekturę. Być może na dobre pochłonąłby nas Internet. A co stałoby się wówczas z naszą wyobraźnią i kreatywnością ? Na te pytania nich każdy odpowie sobie sam.
Bibliotekarze swoimi staraniami motywują mieszkańców Gminy Lisków do bycia przyjaciółmi biblioteki i życzą, aby jak najczęściej odwiedzali naszą wspólną instytucję i wypożyczali książki.
Bibliotekarze dziękują za serdeczne życzenia i kwiaty od dzieci i nauczycieli z okazji Dnia Bibliotekarza.

Bajka.jpg Bajka
jpg, 180 KiB, 742x600
Komentarze (0)
1
...
26 27 28 29 30 31 32
...
49
Placówki
Lisków GBP
Lisków, ul. Ks. W. Blizińskiego 42 A
62-850 Lisków

Pn- Wt 8.00-16.00
Śr. 8.00-16.00
Czw. Pt. 8.00-16.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
matysiak-martyna

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo