Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela
[awatar]
Gorlice MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 18 352 19 62
Województwo: małopolskie
Powiat: gorlicki
Adres: Jagiełły 1
38-300 Gorlice
E-mail: bibliotekagorlice@interia.pl
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
10
  • [awatar]
    Gorlice MBP
    Japonia – domy o papierowych ścianach i pociągi bez maszynistów. Zielona herbata i sushi. Gejsze i samuraje. Taką Japonię znają ludzie Zachodu, którzy przeglądają kolorowe magazyny wyłożone w poczekalni... Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego niezwykłego kraju, warto sięgnąć po książkę Japonia w sześciu smakach Anny Świątek. Dzięki tej lekturze dowiemy się, jak wygląda codzienne życie w Japonii, czym charakteryzuję się japońska kultura, a przede wszystkim poznamy wiele ciekawostek związanych z tym krajem. Dlaczego wizyta w Tokio porównywana jest do lądowania na Marsie? Dlaczego w języku japońskim toaleta niejedno ma imię? ... na te i wiele innych pytań odpowie Wam drodzy Czytelnicy książka Japonia w sześciu smakach, a zatem smacznego... czytania!
  • [awatar]
    Gorlice MBP
    Poradnik przeznaczony dla osób stojących przed wyborem własnej ścieżki zawodowej. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów, ukończyłeś studia, szukasz pracy albo zamierzasz zmienić profil zawodowy – ta książka jest dla Ciebie. Wykonując zawarte w niej testy, uzyskasz wiedzę o swoim temperamencie, typie inteligencji, predyspozycjach zawodowych oraz odkryjesz osobiste uzdolnienia przydatne w życiu zawodowym. Będziesz mógł jasno określić własne preferencje i wartości związane z pracą, poznasz także zależności miedzy rynkiem edukacji i rynkiem pracy. Dzięki tej książce wybór zawodu i określenie drogi kariery zawodowej będzie łatwiejsze i bardziej świadome. A w tym wypadku dobra decyzja oznacza satysfakcję z wykonywanej pracy.
  • [awatar]
    Gorlice MBP
    Jest mało prawdopodobne, abyś znalazł się Czytelniku na wyspie Pitcairn na południowym Pacyfiku – skrawku lądu o pow. 4 km2 podlegającym Wielkiej Brytanii. Tę, niegdyś bezludną, wyspę zasiedlili buntownicy z angielskiego statku Bounty. Z czasem stworzyli tutaj rządzącą się swoimi prawami wspólnotę, odizolowaną od reszty świata. Nie ma tutaj portu ani lotniska, z nieznanych powodów niechętnie wita się przybyszów. Społeczność wyspy Pitcairn, licząca kilkadziesiąt osób, stworzyła własny mikroświat, nie obawiając się odległej, brytyjskiej jurysdykcji. • Wyspa pozornie wydaje się być rajem na ziemi – ciepły klimat, morze, gaje pomarańczowe i piękne Tahitanki. Okazuje się jednak, że Pitcairneńczycy strzegą wielu mrocznych tajemnic i stąd ich obawa przed obcymi. Autor, po spotkaniu na Nowej Zelandii Weroniki, uciekinierki z wyspy, i zaintrygowany jej opowieścią, dotarł tam pod pretekstem badań antropologicznych. Stopniowo odkrywał, że pozornie wolna i demokratyczna wspólnota oparta jest na strachu. Władzę sprawuje kilku mężczyzn, bezkarnie wykorzystując ją do różnych niecnych celów, w tym także przemocy seksualnej wobec nie tylko kobiet, ale także małych dziewczynek. Wokół tego procederu panuje zmowa milczenia, nawet wówczas, gdy – dzięki uciekinierkom – na wyspę wkracza brytyjski wymiar sprawiedliwości. • Okazuje się, że zło stało się tu już normą. Być może mentalność mieszkańców została naznaczona piętnem ich przodków – marynarzy wyjętych spod prawa, zbirów, morderców i gwałcicieli, wszelkiego autoramentu szumowin. A być może, zło zawsze tkwi w nas, ludziach... Po przeczytaniu reportażu Wasielewskiego nasuwają się pytania o ludzką naturę i jej mroczne tajemnice. Pitcairn, mała wyspa na wielkim oceanie, zdaje się być metaforą całego świata – ukrytego piekła, jakie my ludzie stwarzamy sobie nawzajem. • Ta lektura nie jest łatwa ani przyjemna, zakłóci spokój, może nawet przerazi, jednak właśnie dlatego ją polecam.
  • [awatar]
    Gorlice MBP
    Dziewczynka z parku to piękna i wzruszająca opowieść o żałobie, a przede wszystkim o wychodzeniu z niej. Andzi umiera ukochany tatuś. Dziewczynka i jej mama bardzo cierpią, wszystko dookoła przypomina im o bolesnej stracie. Tata zabrał ze sobą dużo ważnych rzeczy: długie rozmowy, śmiech, smak sernika i wspólne spacery po parku. Dziewczynka próbuje poradzić sobie z nową sytuacją, uczuciami i niezrozumieniem innych. • Zaprzyjaźnia się z Jeremiaszem, nowym kolegą, który ze względu na chorobę musi powtarzać klasę. Chłopiec jako jedyny rozumie Andzię, nie unika rozmów na bolesne tematy. Zbliża ich to, że jemu też jest ciężko, ale wszystkie uciążliwości związane z chorobą znosi bardzo dzielnie. Andzia zdradza Jeremiaszowi pewną tajemnicę. Przed śmiercią tata zapewnił ją, że wróci, że jeszcze się spotkają. Ta obietnica pozwala dziewczynce znieść rozłąkę. Kiedy przychodzi wiosna, w okolicy pojawia się kowalik, ukochany ptak Andzi i jej taty. To dla dziewczynki znak, że tatuś jest przy niej. Z upływem czasu życie Andzi i jej mamy nabiera kolorów... • Moim zdaniem to książka kojące serce, w delikatny sposób pokazująca cały proces żałoby, jej poszczególne etapy i zwycięską próbę pokonania rozpaczy. Choć nasycona bólem i rozpaczą, niesie nadzieję, że świat, nawet po stracie ukochanej osoby, zawsze można odbudować. Ale to już jest inny świat. Dopełnieniem tej jesiennej w duchu książki są ilustracje Emilii Dziubak, które doskonale współgrają z treścią utworu. Nie bójmy się rozmawiać z dziećmi na trudne i bolesne tematy, bo one są częścią naszej ziemskiej egzystencji. • ...-Czyli wszystkie wspomnienia są potrzebne? Nawet te, które bolą? - Andzia spojrzała mamie w oczy. Miały więcej światła i więcej kolorów niż przez całe ostatnie pół roku. • - Te są najważniejsze, bo po nich zostaje się takim małym bohaterem, który sobie poradził z kłopotami.
  • [awatar]
    Gorlice MBP
    Książka przeznaczona przede wszystkim dla studentów, przyszłych inżynierów logistyków, a także dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w przedsiębiorstwach. W sposób kompleksowy zostały omówione następujące zagadnienia: • przedsiębiorstwo w łańcuchu dostaw, • istota logistyki produkcji, • uwarunkowania procesów logistycznych w przedsiębiorstwie o innowacyjnych technologiach, • planowanie zadań i zasobów logistyki produkcji, • zasady sprawnego i efektywnego sterowania przepływami materiałów i wyrobów, • logistyczny system informacyjny przedsiębiorstwa, • widzenie maszynowe jako narzędzie wspomagające logistykę przepływu materiałów w procesach wytwórczych, • opakowania w logistyce produkcji, transport wewnętrzny, wskaźniki i mierniki w logistyce produkcji.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5 6 7
  • Japonia w sześciu smakach
    Świątek, Anna
  • Kim chcesz być?
    Gnatek, Paweł
  • Jutro przypłynie królowa
    Wasielewski, Maciej
  • Dziewczynka z parku
    Kosmowska, Barbara
  • Logistyka produkcji
    Łapuńka, Iwona
  • Wejdź na szlak!
    Kobylarczyk, Katarzyna
ewelina89kk
ryszardok
joanna21
leszek.gorlice
kinia846
lorelaj1112
elllaz
misiekunijny
szefklubu2003
barbarakus
krzysztof.boszkowicz
rapalabozena
matmal88
puszek
ajfon90
gosia6189

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo