Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela
[awatar]
Gorlice MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 18 352 19 62
Województwo: małopolskie
Powiat: gorlicki
Adres: Jagiełły 1
38-300 Gorlice
E-mail: bibliotekagorlice@interia.pl
Najnowsze recenzje
1
...
6 7 8 9 10
  • [awatar]
    Gorlice MBP
    Ucieczka na szczyt to książka poświęcona złotej erze polskiego himalaizmu i naszej dominacji w Himalajach w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. Bogato ilustrowana, niezwykła opowieść autorstwa kanadyjskiej pisarki i animatorki kultury górskiej Bernadette McDonald przywołuje legendarne postaci polskiego himalaizmu zimowego: Jerzego Kukuczkę, Wandę Rutkiewicz, Krzysztofa Wielickiego i Wojciecha Kurtykę. Na końcu tomu zamieszczono dokładny przegląd historii polskiego himalaizmu i najważniejszych osiągnięć w formie chronologicznej tabeli. Gdy w wysokich górach zdarza się tragedia, powraca pytanie o sens uprawiania alpinizmu, wiążącego się z ogromnym ryzykiem. Może w tej książce Czytelnik znajdzie na nie odpowiedź...
  • [awatar]
    Gorlice MBP
    Coś z niczego, to książka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, ich rodziców, a także nauczycieli. Uczy ona jak twórczo, ciekawie i mądrze bawić się z dziećmi tym, co mamy w domu, wpajając im przy okazji podstawowe zasady ekologicznych zachowań. W ekozabawach można wykorzystać przedmioty, które normalnie trafiłyby do kosza, takie jak butelki po napojach, słoiki po dżemach, rolki po papierze toaletowym, tekturowe opakowania czy stare gazety. W książce "Coś z niczego" jest 55 ekozabaw z dokładnymi opisami. Książka przyda się w każdym domu. Dzięki niej dzieci nigdy nie będą narzekać na nudę!
  • [awatar]
    Gorlice MBP
    Przystępnie napisany przewodnik po rozmaitych technikach obróbki drewna zawiera szczegółowe instrukcje doświadczonego zespołu stolarzy i rady, jak używać poszczególnych narzędzi stolarskich. Znajdziemy tu charakterystyki różnych rodzajów drewna i innych materiałów stolarskich dostępnych na rynku oraz informacje o sposobie ich wykorzystania. Ponad 2000 fotografii i ilustracji pozwoli każdemu stać się ekspertem w projektowaniu mebli, montażu szafek kuchennych a nawet renowacji antyków.
  • [awatar]
    Gorlice MBP
    Książka jest adresowana przede wszystkim do osób zajmujących się budownictwem. Zawiera informacje na temat organizacji biosfery, metod stosowanych przez człowieka w celu poznania i dostosowania środowiska przyrodniczego do własnych potrzeb, na temat błędów, jakie może on przy tym popełnić, ich skutków oraz sposobów ich uniknięcia. Na początku zarysowano miejsce biogeotechniki w nauce i działalności ludzkiej, a następnie zaprezentowano podstawy ekologii, scharakteryzowano grunt jako podłoże budowlane, omówiono zastosowanie wizji lokalnej w inżynierii lądowej i przedstawiono zasady metody obserwacyjno-wskaźnikowej. Omówiono wpływ drzew na stabilność posadowienia obiektu budowlanego oraz wpływ roślin na stateczność skarp i zboczy. Opisano najbardziej znaczące stereotypy geotechniczne oraz przedstawiono 28 przykładów awarii geo-technicznych, które tak dobrano, aby zwrócić uwagę czytelnika na wpływy przyrodnicze w problemach geotechnicznych i na niedostatki stereotypowych sposobów rozwiązywania takich problemów. • Cenną, obszerną część książki stanowią dodatki: przewodnik do oznaczania pospolitych roślin wskaźnikowych, atlas geo-techniczny drzew oraz obrazy zależności korelacyjnych parametrów geotechnicznych. Interesującym uzupełnieniem i ilustracją przedstawionych wiadomości jest zamieszczona na końcu dokumentacja fotograficzna sytuacji biogeotechnicznych.
  • [awatar]
    Gorlice MBP
    Odzysk i recykling materiałów polimerowych to pierwsza na polskim rynku publikacja, która w sposób tak kompleksowy przedstawia zagadnienia wykorzystania odpadów z materiałów polimerowych – co jest jednym z najważniejszych problemów przemysłu, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. • W książce omówiono: • – rodzaje odpadów z materiałów polimerowych w Polsce • – materiały wytwarzane z tworzyw odpadowych, • – metody odzysku energetycznego, • – sposoby zagospodarowania tych odpadów, • – nowoczesne rozwiązania technologiczne zagospodarowania odpadów z materiałów polimerowych. • Odbiorcami książki są studenci chemii, inżynierii chemicznej, inżynierii materiałowej, ochrony środowiska, inżynierii środowiska, technologii chemicznej, wykładowcy i pracownicy instytutów naukowo-badawczych, a także pracownicy firm zajmujących się utylizacją odpadów, przetwórstwem tworzyw sztucznych, logistyką odpadów komunalnych i przemysłowych.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5 6 7
  • Japonia w sześciu smakach
    Świątek, Anna
  • Kim chcesz być?
    Gnatek, Paweł
  • Jutro przypłynie królowa
    Wasielewski, Maciej
  • Dziewczynka z parku
    Kosmowska, Barbara
  • Logistyka produkcji
    Łapuńka, Iwona
  • Wejdź na szlak!
    Kobylarczyk, Katarzyna
ewelina89kk
ryszardok
joanna21
leszek.gorlice
kinia846
lorelaj1112
elllaz
misiekunijny
szefklubu2003
barbarakus
krzysztof.boszkowicz
rapalabozena
matmal88
puszek
ajfon90
gosia6189

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo