Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy
[awatar]
Radawnica BPG (Złotów)
45 076
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 67 263 1329
Województwo: wielkopolskie
Powiat: złotowski
Adres: ul. Szkolna 2
77 - 400 Złotów
E-mail: biblioteka@gminazlotow.pl

Czynna:
* poniedziałek 8:00 - 16:00
* wtorek 9:00 - 17:00
* środa 8:00 - 16:00
* czwartek 9:00 - 17:00
* piątek 8;00 - 16:00

Biblioteka mieści się w kompleksie szkolnym.

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • Gra golema
    Batson, Alan
    Brak ocen
  • Elon Musk
    Isaacson, Walter
    Brak ocen
  • Iron Flame
    Yarros, Rebecca
    Brak ocen
  • Projekt pszczoła
    Eliopulos, Nick
    Brak ocen
  • 365 dni, które zmienią twoje życie
    Wiest, Brianna
    Brak ocen
1 2 3 4

Dnia 30 września 2014 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy odbyło się uroczyste zakończeni i podsumowanie projektu „Ul pełen książek – Biblioteka pełna książek”. Projekt wygrał w konkursie grantowym Aktywna Biblioteka i realizowany był w ramach III rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.
W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Złotów p. Piotr Lach i Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Radawnicy p. Małgorzata Wojtkiewicz. Również na to spotkanie zaproszono osoby prowadzące warsztaty w projekcie: Konrad Kaczmarek i Jowita Kęcińska-Kaczmarek. Maria Jaszczyk i Antoni Russ ( warsztaty pszczelarskie), Marianna Kuźba (warsztaty kulinarne), Halina Brząkała (warsztaty rękodzielnicze), Wojciech Olszewski (warsztaty stolarskie) oraz Alicję Augustyniak (pomoc w przygotowaniu nagród dla uczestników projektu w formie: przygotowanie projektu – kubek). Oczywiście najważniejszymi gośćmi uroczystości były zaproszone dzieci uczestniczące w projekcie wraz z rodzicami. Projekt realizowany był od maja do września. W tym czasie odbyło się szereg spotkań, wycieczek, warsztatów i różnych zajęć. Głównym naszym celem było zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom oraz przybliżenie wiedzy z zakresu pszczelarstwa, miłego i pożytecznego spędzania wolnego czasu przez dzieci, a także twórczego i praktycznego zdobycie umiejętności pszczelarskich, kulinarnych, rękodzielniczych i plastycznych.
Odbył się pokaz multimedialny z przebiegu całego projektu oraz film z wypowiedziami dzieci –
Co najbardziej podobało mi się w projekcie.
Miła chwilą było wręczanie podziękowań i dyplomów. Wręczono podziękowania oraz niespodziankę w postaci figurki z wosku wykonanych przez dzieci za współpracę przy realizacji projektu: panu Wójtowi Gminy Złotów, pani dyrektor ZS NR 1 w Radawnicy oraz wszystkim osobom prowadzącym warsztaty i zajęcia.
A dyplomy „Przyjaciela Pszczół” oraz nagrody wręczono wszystkim dzieciom uczestniczącym w projekcie: Paulina Jędrzejczak, Lena Czepulonis, Przemysław Woś, Mateusz Dawidowski, Jakub Duda, Dominik Furmanek i Tomasz Skobel z Radawnicy; Kacper Klasa z Józefowa; Błażej Wiśniewski
i Kacper Skorupa z Kamienia; Amelia Januszewska, Natalia Łoboda, Magdalena i Zuzanna Januszewska
z Franciszkowa oraz Alicja Nowakowska, Nikola Jarska, Julia Olszewska, Olaf Bindek i Szymon Nowakowski z Nowego Dworu.
Następnie zaproszono do zwiedzania przygotowanych wystaw, na których zaprezentowano prace dzieci: prace plastyczne – rysunki, origami – pszczółki, figurki z woski, świece z plastra węzy, domki
z drewna dla pszczół i owadów, zielnik roślin miododajnych wsi Radawnica, album fotograficzny, sprzęt pszczelarski, a także wystawa książek o tematyce pszczelarskiej.
Po części oficjalnej zaproszono wszystkich gości na kawę i pyszne ciasto
w wykonaniu Alicji Nowakowskiej – uczestniczki projektu oraz na ciastka miodowe p. Marianny Kuźba. Dużym powodzeniem cieszył się napój królewski – eliksir czyli napój z miodu i pyłku pszczelego.
Niespodzianką dla Biblioteki było otrzymanie pięknie wykonanego pawia
z papieru od p. Haliny Brząkała.
Biblioteka Publiczna w Radawnicy składa jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w realizację projektu serdeczne podziękowania.

IMG_0106.jpg IMG_0106
jpg, 2.4 MiB, 4320x3240
IMG_00108.jpg IMG_00108
jpg, 2.7 MiB, 4320x3240
IMG_0108.jpg IMG_0108
jpg, 2.4 MiB, 3264x2448
IMG_0156 (1).jpg IMG_0156 (1)
jpg, 2.6 MiB, 4320x3240
IMG_00162 (7).jpg IMG_00162 (7)
jpg, 2.7 MiB, 4320x3240
Komentarze (0)

Od miesiąca maja w Bibliotece Publicznej Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy trwa realizacja projektu pt. „Ul pełen książek – Biblioteka pełna pszczółek”, który wygrał w konkursie grantowym „Aktywna Biblioteka”, dzięki udziałowi w III rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. W projekcie uczestniczy 20 osobowa grupa dzieci w wieku szkolnym z terenu gminy Złotów. Celem projektu jest przybliżenie wiedzy i nabycie umiejętności praktycznych z zakresu pszczelarstwa. Dzieci uczestniczą w szeregu warsztatach i zajęciach. Odbyły się już warsztaty pszczelarskie na pasiece , zajęcia kulinarne, warsztaty rękodzielnicze i techniczne oraz zajęcia w plenerze i warsztaty plastyczne. Uczestnicy projektu poznali warsztat pracy pszczelarza, strój, narzędzia pszczelarskie i mogli obejrzeć pasiekę z ulami. Poznali biologię i ochronę pszczoły oraz historię bartnictwa na ziemi Złotowskiej, wartości odżywcze miodu i innych produktów pszczelich. Niecodziennym wydarzeniem dla dzieci było obejrzenie roju pszczelego, który właśnie zobaczyli na pasiece. W czasie innych warsztatów dzieci wylewały figurki z wosku, wykonywały świece z plastra węzy, a na warsztatach kulinarnych piekły miodowe ciasteczka. Na zajęciach ręko­dzie­lnic­zych­ wykonywały ule, pszczoły i kwiatki z kolorowego papiery techniką origami, a na zajęciach plastycznych rysunki. Niesamowitą atrakcją było samodzielne zrobienie ramek dla pszczół, wirowanie miodu oraz robienie domków dla dzikożyjących pszczół i owadów na warsztatach technicznych. Dzieci poznały również różne rośliny miododajne wychodząc w teren, które zbierały do zielnika. Zajęcia i warsztaty prowadzone są przez pszczelarzy, pasjonatów i hobbystów, stolarza i samych bibliotekarzy. Uwieńczeniem projektu będzie film oraz album fotograficzny stworzony przez uczestników projektu, gdyż na każdych zajęciach robione są zdjęcia i kręcony jest film. Dzięki wygranemu konkursowi w ramach projektu „Aktywna Biblioteka” – biblioteka zakupiła kamerę cyfrową oraz książki z zakresu pszczelartswa, bajki i opowiadania, w których głównym bohaterem jest pszczoła. Wśród dzieci projekt cieszy się ogromnym powodzeniem, widzimy duże zainteresowanie tematyką pszczelarską, która do tej pory niebyła dzieciom bliska. A może już w kilku z nich kiełkuje ziarenko bycia w przyszłości pszczelarzem. Na pewno wszystkie dzieci biorące udział w projekcie mogą siebie nazwać „Przyjacielem Pszczół”. Tak jak pszczółki, dzieci są bardzo pracowite, odważne i pilne w przyswajaniu nowo zdobytej wiedzy.
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju
Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do
komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest
wspólnym prze­dsię­wzię­ciem­ Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-
Amerykańskiej Fundacji Wolności.

IMG_0339.jpg IMG_0339
jpg, 2.6 MiB, 3264x2448
IMG_0075.jpg IMG_0075
jpg, 1.6 MiB, 3264x2448
IMG_0034.jpg IMG_0034
jpg, 1.9 MiB, 3264x2448
IMG_0212.jpg IMG_0212
jpg, 8 KiB, 185x138
IMG_0517.jpg IMG_0517
jpg, 8 KiB, 185x138
Komentarze (0)

FILIA BIBLIOTECZNA W ŚWIĘTEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ GMINY ZŁOTÓW
Z SIEDZIBĄ W RADAWNICY realizuje projekt dla młopdzieży gimnazjalnej
i podn­adgi­mnaz­jaln­ej pt.
"CZAS NA ZDROWĄ MODĘ"

Projekt wygrał w Konkursie Grantowym „Aktywna Biblioteka” prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Do realizacji projektu zaproszonio specjalistów:
- dietetyka
- kosmotologa
- trenera sprawnosci ruchowej
- psychologów

Odbedą sie spotkania i warsztaty na temat zdrowia, urody oraz radzenia sobie z emocjami. Przewiduje się także spotkanie z dorosłymi poruszające temat zdrowego stylu życia młodzieży.

Projekt realizowany jest od maja do września 2014 roku w godzinach popołudniowych w Filii bibliotecznej w Świętej przy współudziale Filii bibliotecznej w Kleszczynie.

             Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju
             Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do
             komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest
             wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-
             Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Komentarze (0)
1
...
10 11 12 13 14 15 16 17 18
Placówki
Radawnica BPG (Złotów)
ul. Szkolna 2
77 - 400 Złotów

Czynna:
* poniedziałek 8:00 - 16:00
* wtorek 9:00 - 17:00
* środa 8:00 - 16:00
* czwartek 9:00 - 17:00
* piątek 8;00 - 16:00

Biblioteka mieści się w kompleksie szkolnym.

0
Filia w Kleszczynie
Kleszczyna 98
77-400 Kleszczyna

Czynna:
* poniedziałek 8:00 - 16:00
* wtorek 9:00 - 17:00
* środa 8:00 - 16:00
* czwartek 9:00 - 17:00
* piątek 8:00 - 16:00

Biblioteka mieści się w budynku nad Ośrodkiem Zdrowia.

0
Filia w Świętej
Święta 40
77-400 Święta

Czynna:
* od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 - 17:00

Biblioteka mieści się w kompleksie szkolnym.

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Złotów MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo