Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Erudieth
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
9
 • [awatar]
  Erudieth
  Wszystko zaczęło od pójścia do kina... na sztukę teatralną. Po obejrzeniu "Hamleta" z Benedictem Cumberbatch'em w tytułowej roli po prostu nie byłam w stanie nie sięgnąć po książkę. Przeczytałam raz - zakochałam się. Z każdym kolejnym zakochiwałam się na nowo. Polecam ten dramat wszystkim do przeczytania nie jako lekturę - z przymusu, jako klasykę - bo wypada, tylko tak po prostu - żeby się głębiej zastanowić nad naturą człowieka, tym, co nim kieruje, jego pobudkami, sumieniem...
 • [awatar]
  Erudieth
  Bardzo ciekawie napisana biografia, dokładnie wnikająca w świat wybitnego muzyka, ale też genialnego, wrażliwego człowieka, jakim był Syd Barret. Obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów Pink Floyd! :)
 • [awatar]
  Erudieth
  Mało jest książek, które potrafią wciągnąć już od pierwszych stron. Jednak „Szeptem” zdecydowanie można do nich zaliczyć. Prolog jest wręcz świetny, ma swój niepowtarzalny klimat, owiewa całą powieść tajemnicą. Gdyby nie te początkowe kartki, prawdopodobnie zupełnie inaczej patrzylibyśmy na zdarzenia opisane później, spoglądalibyśmy na bohaterów z zupełnie innej perspektywy. • Saga Becci Fitzpatrick jest zdecydowanie jedną z lepszych pozycji tego gatunku. Napisana prostym, a jednak nieprzeciętnym językiem, dostosowanym do potrzeb młodzieży, z pasjonującą fabułą i barwnymi postaciami, jest zdecydowanie warta polecenia nie tylko fanom fantasy.
 • [awatar]
  Erudieth
  Wspaniały finał kultowej już trylogii „Akademia Dobra i Zła”, której autorem jest amerykański pisarz, Soman Chainani. Powieść o Sofii i Agacie jest jego debiutem literackim, zdecydowanie godnym pochwały. Fabuła książek, a także sam styl, oryginalny pomysł, ale też wątki psychologiczne – to wszystko tworzy wspaniałą trylogię fantasy. Chainani wymyślił, aby połączyć ‘nasz’ świat ze światem baśni, i trzeba przyznać, że wyszło mu to wręcz genialnie. • „Długo i szczęśliwie” jest trzecią, i niestety już ostatnią częścią serii. Zdecydowanie godne polecenia fanom „Akademii”. Nie zawiedziecie się! :)
 • [awatar]
  Erudieth
  Nie ukrywam, iż fakt wydania przez Rowling książki pod pseudonimem, i to w dodatku kryminału, trochę mnie zaskoczył. Do tej pory czytałam jedynie jedną serię jej autorstwa – „Harry’ego Pottera”, rzecz jasna. ;) Za kryminałami raczej nie przepadałam, ale nie mogłam odpuścić sobie sięgnięcia po pozycję napisaną przez samą Jo! Muszę przyznać, że – o dziwo – powieść ta nawet mi się spodobała. Akcja nie dzieje się zbyt szybko, a mimo to nie ma tu przynudzania, co jest naprawdę dużym plusem. Choć chyba lepiej idzie Rowling pisanie fantasy.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
8
 • Oskar i pani Róża
  Schmitt, Eric-Emmanuel
 • Opowieści z Narnii
  Lewis, Clive Staples
 • Harry Potter i kamień filozoficzny
  Rowling, Joanne Kathleen
 • Mały Książę
  Saint-Exupéry, Antoine de
 • Krew elfów
  Sapkowski, Andrzej
 • Bransoletka
  Nowak, Ewa
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo