Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Karolus

Uwielbiam książki. Najbardziej fantasy, ale czytam wszystko. Lubię też informatykę i nauki ścisłe. W wolnych chwilach czytam, piszę programy komputerowe, gram w gry (nie tylko komputerowe) ale także piszę własne opowiadania. Lubię jeździć na rowerze i łacić po górach. Mieszkam w Poznaniu.
Pozdrawiam wszystkich, Pa pa...

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
11
 • [awatar]
  Karolus
  Trójka zafascynowanych i bardzo nietypowych dzieci trafia na tajemnicze drzwi uryte za szafą starego dworu. Cały dom przepełniony jest magiczną atmosferą. Czy uda się otworzyć wrota i znaleźć czekający tam skarb? Jak stawić czoła swoim lękom? • Świetna, acz lekko dziecinna książka o wielkiej przygodzie. Przyjaźń, lęk, skarby, zagadki i tajemnicza ruda kobieta skaładają się na niesamowitą atmosferę. Czy zechcesz zgłębić sekrety Willi Argo?
 • [awatar]
  Karolus
  Książka która robi mnóstwo szumu, ale nic nie wnosi. Po prostu historia chłopaka, który ucieka ze szkoły bo boi się, że rodzice będą wściekli za to, że wyleciał ze szkoły. Co w tym niezwykłego? On przeklina! I wokół tego robi się cała afera. Tylko, że te "okropne" słowa słyszy się teraz na co dzień w każdym kącie. Aha, chłopak jeszcze zamawia prostytutkę. To mogło by być bulwersujące, gdyby nie fakt, że obleciał go strach i dziewczynę wyprawił z niczym. Nie rozumiem, czemu ta książka jest taka niepopularna. A może powinienem powiedzieć: popularna w swej niepopularności. Księga zakazana! Nie widzę w niej nic złego. Zwykła książka obyczajowa niskich lotów. Praktycznie nie było w niej nic interesującego. Jedynie ostatnia rozmowa bohatera z siostrą jest w miarę ciekawa. • Treści prawie wcale, język przeciętny, w miarę lekki, co znacząco ułatwia czytanie. Nie polecam.
 • [awatar]
  Karolus
  Jest to bajka dla dzieci to fakt. Ale jest napisana po prostu genialnie. Ja mam wrodzoną awersję do angielskich pisarek dziecięcy (tajemniczy ogród! brrr...), ale to naprawdę mile mnie zaskoczyło. • Powieść czyta się lekko i szybko. Napisana jest w dobrym stylu. A historia też ma w sobie coś niezwykłego i pouczającego. Oto dzieci jadące na wakacje na wieś znajdują w opuszczonym kamieniołomie (a gdzie tu zasady bezpieczeństwa?!) dziwnego ludka, który potrafi spełniać życzenia. No i jak to zwykle w takich momentach bywa, od razu zaczynają się kłopoty. A to stali się tak piękni, że nikt ich w domu nie poznał, a to wylądowali na szczycie kościelnej wieży i nie mieli jak zejść. Ogólnie pomysł jak i aranżacja warte przeczytania. Polecam
 • [awatar]
  Karolus
  Historia opisana w tej książce jest całkiem niezła. Motyw walki dobra ze złem i aniołów. Ale było w niej za dużo zbędnego przedłużania, wtrętów nic nie wnoszących. Uważam, że spokojnie mogłaby zmieścić się w połowie swojej objętości. • Co zaś do historii: • Dziewczynka (Ewa) traci swego anioła (Ave), który w wyniku walki ze swym złym bratem(?, Vea) zostaje strącony na ziemię. Dziewczynce zaczynają przytrafiać się różne nieszczęścia, w końcu zachorowuje na śmiertelną chorobę. I wtedy cała niegdyś zapracowana i idealna nowoczesna rodzina zauważa istnienie swej córki (Ideał matczynej miłości - nie zauważyć istnienia dziecka przez 13 lat!). A Ewa na zlecenie anioła, którego udało jej się znaleźć na ziemi, zmienia życie ludzi dookoła. • To tak mniej więcej prezentuje się ta historia. Była całkiem niezła, ale czytało się fatalnie. Tak jak wspominałem - za dużo niepotrzebnych nikomu do życia dygresji. Polecam to książkę jedynie osobą o mocnych nerwach, bo wielokrotnie w czasie jej czytania myśli się, by książkę spalić i wyjechać w Bieszczady...
 • [awatar]
  Karolus
  Lekka i przyjemna powieść o wielkim sensie. Tibor traci jedyną bliską osobę. Musi opuścić dom i zamieszkać w zoo. Tam przeżyje niesamowite przygody, pozna świetny przyjaciół ("co do Igły to mało powiedziane") i dowie się o swych niezwykłych talentach. Bo każdy posiada jakieś zdolności. Jesteśmy stworzeni do rozwoju. Bo tak zapisane jest w gwiazdach.
W trakcie czytania
 • Quo vadis
  Sienkiewicz, Henryk
 • Dwie wieże
  Tolkien, John Ronald Reuel
Należy do grup

Markus
Sowusia
Olciaczar

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo