Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
malwina.g
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
12
 • [awatar]
  malwina.g
  Dla mnie, fanki Agathy Christie i okazjonalnej dorosłej amatorki komiksów, jest to rozczarowanie: brak atmosfery zagadki i angielskiej prowincji, Poirot i Hastings są nijacy, tajemnica jakaś miałka, na planszach komiksu wygląda jak z gier "znajdź 1000 przedmiotów" :(
 • [awatar]
  malwina.g
  Duża objętościowo pozycja, ale dobrze się czyta. Rysuje sytuacje i różnorodne emocje, losy członków dwóch rodzin wobec walki o niepodległość Kraju Basków, a de facto terroryzmu ETA. Dla mnie to fabularne dopełnienie reportażu "Gore - historie z Kraju Basków" Katarzyny Mirgos, który polecam przeczytać "przed" dla lepszego zrozumienia faktów, zwyczajów, rytuałów tej społeczności w/wobec Hiszpanii przełomu XX i XXI wieku.
 • [awatar]
  malwina.g
  Książka o arabskich korzeniach Hiszpanii, od ok.711r. do współczesności. Dawno nie przeczytałam tak dobrej pozycji reportażowo-historycznej: bardzo pojemnej treściowo a jednocześnie przystępnej, mega wciągająco napisanej. Nie miałam pojęcia jak wielka część moich wyobrażeń o hiszpańskości NIE JEST ZWIĄZANA z popularnymi polami skojarzeniowym które wbija nam do głów szkoła i kultura popularna jako "słoneczne i kolorowe kultury śród­ziem­nomo­rski­e", "katolickie korzenie Hiszpanii", "faszystowska/frankistowska Hiszpania" itp., TYLKO ma rodowód arabski, żydowski, romski i/lub jest mieszanką wszystkich wyżej wymienionych. Jak zwykle, rzeczywistość okazuje się bardziej złożona, płynna, nic nie jest jednoznaczne; konwiwencja w przeszłości (pojęcie wytłumaczone w książce) daje nadzieje na przyszłość.
 • [awatar]
  malwina.g
  Słaby komiks: ładny ale powtarzalne obrazki, biseksualność jako skandalizująca cecha Łempickiej rozciągnięta właściwie do jedynego wątku komiksu co czyni fabułę najzwyczajniej nudną, płytkie i toporne dialogi (głównie przywitania przyjaciół i zachwyty nad artystką i niep­owta­rzal­nośc­ią dekadenckiego towarzystwa). Pod koniec krótka biografia Łempickiej, moim zdaniem jakoś trudna do czytania/niek­omun­ikat­ywna­. Całość jest przekładem z francuskiego, w czym upatruję przyczyny niewypału: być może w oryginale sam komiks brzmi barwniej + tłumacz chcąc być konkretny w bio, jakoś się pogubił.
 • [awatar]
  malwina.g
  Dużo ciekawych informacji, przyjemnie się czyta. To taki (dobry) pierwszy (ale jednak tylko) kroczek w zdobywaniu wiedzy o Hiszpanii, tworzy bardzo ogólny i powierzchowny pejzaż tego kraju.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
12
 • Dwadzieścia jeden uderzeń serca
  Ryan, Donal
 • Nadzieja w mroku
  Solnit, Rebecca
 • Mężczyźni objaśniają mi świat
  Solnit, Rebecca
 • Tajemnicza historia w Styles
  Gleyse, Romuald
 • Patria
  Aramburu, Fernando
 • Lajla znaczy noc
  Lipczak, Aleksandra
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo