Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
myszy0

Czytam, czytam, czytam..

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
14
 • [awatar]
  myszy0
  Chwyciłam za kolejny kryminał. Gruba książka, drobny druczek, biorę! Z ogromną przyjemnością za powieść polskiej autorki. Kryminał bardzo mi się podobał. Historia ciekawa, rodzime realia, zawiłe sytuacje. Trudno było mi się wstrzelić w życie polskich detektywów w latach 90`, ale dałam radę. Niestety finał nie powala..
 • [awatar]
  myszy0
  Gdy zaczęłam czytać, byłam niemal pewna, że za chwilę książka wróci na półkę. Ale czytam, czytam i zostałam zaintrygowana. Akcja dzieje się w Polsce, morderstwo w klimacie mało­mias­tecz­kowy­m, a nawet podwórkowym. Ograniczona liczba bohaterów, ograniczone pole przebiegu akcji, podejrzani - wszyscy... I wszystko gra, gdyby nie to, że do tych ludzi sprawa morderstwa kompletnie, nijak nie pasuje! Wyobraźnia mi zadziałała, zobaczyłam te wszystkie babki w fartuchach, mężczyzn w przepoconych podkoszulkach i sąsiedzkie, kamieniczne życie, czyli bardzo wspólne. Domyśleć się mordercy i motywu nie sposób, więc intryga przykuwa uwagę, bo sama historia taka sobie :-)
 • [awatar]
  myszy0
  Kolejna książka pochłonięta. Nie jednego wieczoru jak to mówią, ale z ogromną przyjemnością i uwagą. Powieść jeszcze bardziej mroczna i intrygująca od poprzednich. Autor zdecydowanie pozwala sobie na coraz więcej, wystawiając nasze emocje na prawdziwe tortury! Tym razem detektywi zostali wplątani w aferę medyczną, której skutki odczuli boleśnie na własnej skórze. Jak poprzednio wyrachowana intryga, zwroty akcji, zaskoczenie do ostatnich rozdziałów. Nie raz mruczałam pod nosem "no ale jak to!"... i leciał kolejny rozdział :-) Uwielbiam i czekam na więcej! Polecam wszystkie pozycje Thomasa Arnolda, zdecydowanie mój ulubiony autor kryminałów!
 • [awatar]
  myszy0
  Wydawałoby się, że to kolejna "szybka" powieść w gazetowym wydaniu. Tymczasem niespodziewane zwroty akcji potrafią mocno wciągnąć i przygwoździć do fotela... Nie jestem pewna czy historia podobała mi się w 100%, ale podobała mi się bohaterka, kobieta silnie radząca sobie z zawirowaniami losu i nieszczęściami. Podobał mi się styl, język i przekaz emocji przez autorkę. Od jakiegoś czasu zdecydowanie odczuwam różnicę pomiędzy rodzimymi pisarzami, a tłumaczeniem. Polecam!
 • [awatar]
  myszy0
  Jedna z tych pozycji, bez których nie wyjdę z księgarni, jak zobaczę to moja! Połknęłam w kilka wieczorów, kocham, uwielbiam te pirackie przygody! Jak zawsze wartka akcja, mnóstwo emocji i wiedzy. Kolejna przygoda na oceanach i okrętach, miłość, zdrada, śmierć, przyjaźń, PRZYGODA!
Planowane i pożądane pozycje
 • Gra anioła
  Ruiz Zafón, Carlos
 • Cień wiatru
  Ruiz-Zafon, Carlos
 • Pamiętnik grzecznego psa
  Cesarz, Wojciech
 • Taniec z garami
  Galiński, Piotr
 • Lepiej palić fajkę niż czarownice
  Boniecki, Adam Edward
Należy do grup

wojciech
Ruda
usunięte konto
aleq
basia.ptasznik
yola75
anaj_27
knf.luke

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo