Po sąsiedzku: Szlachetne pobudki

Autor:
Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Wyd. w latach:
2015 - 2021
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.5 (4 głosy)

Powracają bohaterki książki „Dom na skraju”, o której czytelniczki pisały, że „podbiła ich serca, jest przepiękna i taka prawdziwa życiowa i lekko melancholijna”.

Maria spełniła swoje marzenie i wydała tomik wierszy. Teraz, gdy wody Młynówki opadają, kobiety z Różanej zaczynają rozumieć, jak prawdziwe jest przekleństwo „oby spełniły się twoje marzenia”. Agata uratowała Karolinę i jej dzieci przed powodzią, a teraz musi chronić swoje małżeństwo, gdyż ukochany mąż zbyt wiele uwagi poświęca byłej żonie. Janina przez wiele lat myślała przede wszystkim o rodzinie, a obecnie będzie musiała zadbać o siebie. W czasie porządkowania domu po powodzi Wanda odkrywa, że bliscy ją okłamywali. Leokadia dostrzega, że są sytuacje, z którymi nie zdoła sobie poradzić, mimo całej swej mądrości. Teresa poznaje gorzki smak życia. Niestety, zbyt późno zdaje sobie sprawę, że to właśnie przeciwności losu czynią nas silniejszymi.

Kasia Bulicz-Kasprzak – autorka „Domu na skraju” i „Szlachetnych pobudek” ma dwie wielkie pasje – czytanie i bieganie. Każdego lata wyjeżdża na Zamojszczyznę, by tam pisać, nadrabiać czytelnicze zaległości, a przede wszystkim odkrywać przyrodnicze uroki Roztocza.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Druga część "Domu na skraju". Ciekawie zrobiona książka - formalnie, bo każdy rozdział zaczyna się od opisu poszczególnych gatunków róż. I, szczerze powiem, to te opisy są najciekawsze... Odnosi się wrażenie, że zostało wybrane efektowne tło dla w sumie nader przeciętnej historii rozwodowej, choć przyznam, druga część jest bardziej dynamiczna od pierwszej - dodatkowo pojawia się ubarwiająca historię powódź. Los głównej bohaterki obudowany (niekiedy bardzo "na siłę") zagmatwanymi powiązaniami ludzi mieszkającymi przy jednej ulicy. Lecz wszystko jest bardzo "poprawne", jeżeli w którymś momencie wydaję się, że pojawia się dyskurs homoseksualny...to się tylko wydaje...))) Przesłanie jest takie, że choć partner nie jest jakiś tam rewelacyjny (nie docenia, pije, poniża), to dobrze , że jest - i tak (go) trzymać... Nie rozsądnie, nieżyciowo... Przeciętna literatura kobieca, niezbyt wyrafinowana językowo, niezbyt ambitna narracyjnie. Czasami z rażącymi błędami zadziwiającymi dla autorki, opisującej pasjonatów ogrodnictwa (w stylu " zbliża się południe - cienie stają się coraz dłuższe")... Nie wybitna. Świetna też nie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Lektor:Donata Cieślik
Wydawcy:Heraclon International. Storybox.pl (2021) Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2015-2017) Legimi (2016) Storybox.pl (2015) NASBI (2015) ebookpoint BIBLIO (2015) Heraclon International Prószyński Media - Heraclon International
Serie wydawnicze:Po sąsiedzku Duże Litery Duże Litery - Prószyński i S-ka Audiobook Audiobook - Heraclon International
ISBN:978-83-7961-177-5 978-83-8069-070-7 978-83-8069-797-3 978-83-8069-819-2 978-83-8233-560-6 978-83-8097-797-3
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 25 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo