Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec
[awatar]
Grodziec BPG
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 63 248 50 49
Województwo: wielkopolskie
Powiat: koniński
Adres: ul. Plac ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego 6A
62-580 Grodziec
E-mail: biblioteka.grodziec@wp.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek, piątek 10:00 - 18:00
wtorek, środa 8:00 -16:00
czwartek nieczynne

 Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec uprzejmie informuje, iż udział w wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Publiczna Gminy Grodziec jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku.

xix-otcd-1080x1080-1-1024x1024.jpg

Trwa XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

W ramach akcji zachęcamy rodziców do skorzystania

z bogatego ksiegozbioru Biblioteki

i wypożyczania książek o zwierzętach i przyrodzie.

Udostępniamy również link do strony Fundacji "Cała Polska Czyta Dzieciom", która proponuje wirtualny udział w tym wydarzeniu. Gośćmi Fundacji oraz tegorocznego Tygodnia są popularni autorzy i artyści, a także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze. Nie zabraknie także poczytanek, pogadanek i konkursów.

Wejdź i przekonaj się sam! - cala­pols­kacz­ytad­zieciom.pl

xix-otcd-1080x1080-1-1024x1024.jpg xix-otcd-1080x1080-1-1024x1024
jpg, 270 KiB, 1024x1024
Komentarze (0)

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec ponownie otworzyła swoje drzwi dla Czytelnika.

Ten trudny czas w którym znalazł się świat z powodu epidemii koronawirusa i związaną z nią koniecznością pozostawania w domu, a także ograniczonym możliwościom kontaktu z drugim człowiekiem, wpłynął na funkcjonowanie każdego z nas.

Cieszymy się, że wreszcie możemy być z Wami.

Niestety działamy w zmienionej rzeczywistości, obwarowanej rzędem zasad, których z racji niemijającego zagrożenia epid­emio­logi­czne­go zobowiązani jesteśmy przestrzegać, byście mogli czuć się bezpiecznie.

Prosimy także o zapoznanie się z nowymi zasadami funkcjonowania biblioteki i przyjmowania zwrotów, a także o zmianach dotyczących przebywania w przestrzeni biblioteki. Zasady te znajdują się stronie www.bibl­iote­kagr­odzi­ec.pl

CZEKAMY NA WAS !!!
2.jpg

2.jpg 2
jpg, 5.4 MiB, 5184x3888
3.jpg 3
jpg, 5.8 MiB, 5184x3888
1.jpg 1
jpg, 2.7 MiB, 1885x1060
Komentarze (0)

plakat 3.jpg

Szanowni Państwo,

w poniedziałek 01 czerwca 2020 r. Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec, w porozumieniu z Organizatorem, ponownie otwiera swoje drzwi dla Czytelników.

Ze względu na bezpieczeństwo czytelników i personelu oraz konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego działamy w zmienionej rzeczywistości.

Biblioteka wprowadza nowe zasady korzystania z księgozbioru, które dostępne są przed wejściem do Biblioteki oraz na stronie Biblioteki.

Nowa rzeczywistość wymaga nowego podejścia :

  • zmienione godziny pracy:

poniedziałek, piątek 10:00 - 17:00

wtorek, środa 8:00 -15:00

czwartek – nieczynne

  • brak swobodnego dostępu do księgozbioru,

  • 5-dniowa kwarantanna zwracanych książek,

  • zamknięte stanowiska komputerowe – to najważniejsze zmiany w zasadach korzystania z biblioteki.

W celu zapewnienia bezpiecznej obsługi czytelników prosimy o rezerwowanie lub zamawianie zbiorów poprzez:

  • kontakt telefoniczny pod numerem placówki 63 548 50 49,
  • wysłanie wiadomości e-mail na elektroniczne skrzynkę pocztową bp@bibl­iote­kagr­odzi­ec.pl ,
  • wcześniejsze przygotowanie listy książek potrzebnych do wypożyczenia.
plakat 3.jpg plakat 3
jpg, 425 KiB, 1587x2245
Komentarze (0)

Po raz 17. w całej Polsce w dniach 8-15 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i rozpoczynamy Tydzień Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Zasmakuj w Bibliotece”.

„Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy” – piszą organizatorzy akcji.

Co roku w tym czasie Grodziecka Biblioteka proponuje mieszkańcom szereg działań popu­lary­zują­cych­ książkę i bibliotekę, zapraszając czytelników do przyjścia do biblioteki i skorzystania z naszych usług.

Podobnie jest w tym roku, jednak z powodu warunków związanych z epidemią koronawirusa, w nieco zmienionej formule - wydarzenia realizujemy on-line i do tej przestrzeni zapraszamy naszych użytkowników.

DZIAŁAJĄC ZDALNIE TEŻ JESTEŚMY Z WAMI !

plakat 1.jpg

plakat 1.jpg plakat 1
jpg, 119 KiB, 573x825
Komentarze (0)

23 kwietnia.jpg
Obchodzone na całym świecie 23 kwietnia święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira, a także śmierci Inki Garcilasa de la Vegi. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

23 kwietnia.jpg 23 kwietnia
jpg, 128 KiB, 400x551
Komentarze (0)

Happy Easter, friend!.jpg

Happy Easter, friend!.jpg Happy Easter, friend!
jpg, 395 KiB, 1747x1240
Komentarze (0)

55.jpg

Wydawnictwo Olesiejuk udostępniło na swojej stronie darmową książkę elektroniczną o koronawirusie. Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec.

Pobierz PDF (kliknij w link www.wyda­wnic­twoo­lesi­ejuk.pl) i czytaj, gdzie tylko lubisz i gdzie dzieci czują się bezpieczne. Wyślij plik do kogo tylko chcesz. Niech się wieść niesie i szerokim strumieniem płynie do tych, którzy takiej książki potrzebują.

55.jpg 55
jpg, 207 KiB, 2273x1141
Komentarze (0)

12.jpg

Grodziecka Biblioteka przyłączyła się do akcji #zostanwdomu

W związku z ograniczeniem przez seniorów aktywności na czas pandemii, w trosce o zapewnienie im bezpieczeństwa powstają różnorodne programy, które mają ułatwić seniorom dostosowywanie się do zaleceń pozostania w domu.

Wiele starszych osób prowadziło przed pandemią aktywny tryb życia, a zaprzestanie wychodzenia na świeże powietrze spowodowało znacznie zmniejszenie codziennego wysiłku fizycznego jak i psychicznego.

Dziś zachęcamy naszych seniorów do korzystania z platform internetowych nie tylko do czytania książek ale również do pracy nad sprawnością fizyczną i pamięcią, z którymi można zapoznać się bez wychodzenia z domu. Ćwiczenia te pozwolą na zachowanie sprawności i pogody ducha, poprawią nastrój, samopoczucie i funkcje poznawcze.

Informacje dla seniorów – aktualne informacje i zalecenie o koronawirusie - Serwis Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej

Aktywny senior w domu – „Aktywny senior w domu” to bezpłatny program profilaktyczny ukierunkowany dla osób starszych pozostających w domu. Seria filmów z prostymi do wykonania ćwiczeniami będzie publikowana każdego dnia na stronie fizj­oter­apia­poru­sza.pl oraz na kanale Ministerstwa Zdrowia na youtube.com;

Senior w domu – seria zajęć on-line wspierających sprawność mózgu prowadzona przez Małgorzatę Kospin – która ukończyła pięcioletnie studia na kierunku Andragogika oraz podyplomowe studia z Organizacji Pomocy Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim. Wieloletni pracownik Domu Pomocy Społecznej. Redaktor naczelny serwisu www.czas-seniora.pl Jest członkiem Towarzystwa Gero­ntol­ogic­zneg­o Łódzkiego;

Aplikacje MEMO - MEMO to rodzina trzech aplikacji na tablet, stworzona dla seniorów i z ich udziałem. Testy pokazały, że z MEMO bez problemów korzystają osoby, które nigdy wcześniej nie miały w ręku tabletu. Wszystkie są dostępne za darmo;

Gazeta senior – artykuły i publikacje skierowane do seniorów dostępne on-line;

Tele­fonP­ogad­ania­.pl – projekt, który powstaje z myślą o seniorach w którym wolontariusze oraz psychologowie będą mogli wesprzeć osoby starsze i samotne swoją uwagą i ciepłym słowem.

12.jpg 12
jpg, 338 KiB, 2304x1728
Komentarze (0)

Dodaj podtytuł(11).jpg

Przygotowaliśmy dla naszych czytelników przewodnik po kulturze on-line. Otwarcie się na nowe formy prezentacji i komunikacji, środki przekazu, technologie, zwłaszcza internet i media elektroniczne mogą być okazją zapoznania się z ofertą instytucji kultury niedostępnych na naszym lokalnym terenie. Dzisiaj kultura jest w sieci, na wyciągnięcie ręki, a właściwie myszki i klawiatury dlatego zachęcamy do korzystania ze zbióru linków do bezpłatnych serwisów, które sprawią, że przerwa w funkcjonowaniu Grodzieckiej Biblioteki będzie mniej bolesna. Książki, audiobooki, wystawy, podcasty, propozycja zabaw z dzieckiem...

E-BOOKI I AUDIOBOOKI

Woblink - darmowe e-booki

Legimi - darmowy zbiór e-booków i audiobooków dla różnych grup wiekowych, dedykowany na okres pandemii. Aby skorzystać ze zbioru bezpłatnych ebooków należy wejść w link i wpisać kod: czytamy

Empik Premium - darmowy dostęp do ebooków i audiobooków na okres 60 dni. Aby skorzystać potrzebna jest dedykowana aplikacja.

Polona - Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane przy użyciu najn­owoc­ześn­iejs­zych technologii, pozwalających uzyskać najwyższą jakość

Wolne Lektury - podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli

Bajkowisko - bezpłatne audiobooki dla dzieci na YouTube

Digital Book - audiobooki w języku angielskim

Nexto.pl - darmowe ebooki

Publio - darmowe ebooki

Virtualo - darmowe ebooki

Ebook.pl - darmowe ebooki

Ebooks43.pl - darmowe ebooki

Storytel.pl - 30 dni słuchania za darmo - audiobooki na telefon i tablet

PODCASTY

Książki, które uczą - podcast Kamila Dudzińskiego na Spotify.

Książki pod lupą - podcasty opisujące głośne tytuły na rynku wydawniczym

Aktywne Czytanie - książki dla dzieci - podcast Anny Jankowskiej, pedagożki i blogerki, o nowych książkach dla dzieci

Czytadela - podcast o książkach i o... samym czytaniu

Czytam czy tu - podcast o książkach, które są często wypożyczane z naszych filii

Czyta: #Tata Mariusz - podcast Mariusza Rzepki z wierszykami dla dzieci

WYSTAWY

Władysław Hasior - wirtualny spacer po Galerii Opera

Google Art&Culture - dzięki kolekcji możecie chodzić po obrazach wielkich twórców, zagłębić się w świat street artu, wchodzić do muzeów, przeglądać dzienniki Fridy Cahlo i eksplorować świat sztuki i kultury

British Museum - interesują Was religie Afryki? Europejski design? Koniecznie zapoznajcie się ze zbiorami British Museum. Będziecie poruszać się po osi czasu, słuchać przewodnika i poznawać historię światowej kultury

Luwr - Luwr przygotował 3 szlaki zwiedzania. My sprawdziliśmy ścieżkę egipską, która pozwala zapoznać się ze zbiorami dotyczącymi tego starożytnego państwa. Po podejściu do eksponatu, można na niego kliknąć i wyświetlić więcej informacji

Muzeum Malczewskiego - na zwiedzanie zaprasza Muzeum Malczewskiego w Radomiu

Muzeum Gombrowicza - wirtualny spacer po Muzeum Gombrowicza

Muzeum Kochanowskiego - wirtualny spacer po muzeum w Czarnolesie

Muzeum Powstania Warszawskiego - po wejściu na stronę internauci mogą "przejść się" korytarzami muzeum i odwiedzić sale tematyczne poświęcone różnym etapom powstania np. okupacji, państwu podziemnemu czy godzinie W

Eastman Museum - legendarne zdjęcia online

Wirtualne Muzeum Fotografii - fotografie z archiwów wybitnych polskich artystów wykonane na przestrzeni dekad, ścieżki tematyczne i linki do innych zbiorów on-line

Narodowe Archiwum Cyfrowe – wielka baza cyfrowych archiwaliów

Travel and Leisure - wirtualne zwiedzanie 12 słynnych muzeów

Buckingham Palace - wirtualny spacer po rezydencji Królowej

Muzeum Fridy Kahlo - wycieczka po ogrodach Błękitnego Domu

Lyndhurst Mansion - wirytualny spacer po jednym z piękniejszych dworów gotyckich Ameryki

Mount Vernon - spacer po rezydencji, posiadłości i plantacji pierwszego prezydenta USA, George'a Washingtona

Dom i Muzeum Marka Twaina - wirtualny spacer po domu autora "Przygód Tomka Sawyera"

ZRÓB TO SAM:

Autorskie kolorowanki okolicznościowe – Wydawnictwo Dwie Siostry

Ilustracje z książek z całego świata w postaci kolorowanek do pobrania online i wydrukowania

Czasdzieci.pl – kolorowanki

miastodzieci.pl - kolorowanki

Wydawnictwo Czy tam - kolorowanki

MOJE DZIECI KREATYWNE – zabawy dla dzieci w domu

Dodaj podtytuł(11).jpg Dodaj podtytuł(11)
jpg, 249 KiB, 2304x1728
Komentarze (0)

PLAKAT_KWARANTANNA-1.jpg

PLAKAT_KWARANTANNA-1.jpg PLAKAT_KWARANTANNA-1
jpg, 564 KiB, 2501x3470
Komentarze (0)
1
...
23 24 25 26 27 28 29
...
55
J.M.66
iwmd

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo