Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach

poniedziałek – piątek – 9-18
sobota – nieczynne
niedziela – nieczynne

Biblioteka istnieje od kwietnia 1945 r. Swoją działalnością obejmuje całe województwo świętokrzyskie. Główna siedziba znajduje się w Kielcach, a w 11 miastach powiatowych znajdują się filie biblioteki.
Naszą misją jest aktywne wspieranie rozwoju i działalności środowiska oświatowego przez zapewnianie szerokiego dostępu do informacji przy wykorzystaniu najnowszych technologii, gwarantując użytkownikom najwyższy poziom świadczonych usług.

Działalność Biblioteki jest związana ze wspomaganiem, kształceniem, dokształcaniem i doskonaleniem nauczycieli. Stanowi warsztat pracy kadry pedagogicznej. Zapewnia jej dostęp do zbiorów o charakterze naukowym, w tym literatury spec­jali­styc­znej­ o profilu pedagogiczno-psychologicznym, umożliwia dostęp do fachowej informacji bibl­iogr­afic­znej­ z różnych dziedzin wiedzy, zapewnia kompetentną obsługę przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i bibliotekarską.

"Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy “Baczyński – imago et verbum” będącej wirtualną odsłoną dokonań artystycznych młodych twórców, którzy zinterpretowali wiersze jednego z najwybitniejszych poetów polskich w stulecie jego urodzin.[...]"
pbw.kielce.pl
1_miejsce.jpg