Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej

Środa : 8:oo - 16:oo

Czwartek : 8:00 - 16:oo

Piątek : 8:oo - 18:oo

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej działa jako samodzielna jednostka organizacyjna instytucji kultury utrzymywana z budżetu gminy. Wchodzi w skład ogólnokrajowej sieci bibliotek publicznych. Jej główna siedziba mieści się w budynku Urzędu Gminy w Lipowej. Posiada dwie filie w Leśnej i Twardorzeczce. Filia w Leśnej mieści się w budynku Przedszkola obok kościoła, natomiast filia w Twardorzeczce w Gimnazjum tejże miejscowości. Głównym celem statutowym biblioteki jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb kulturowych, oświatowych i informacyjnych czytelników naszej gminy. Poprzez posiadany bogaty księgozbiór uczestniczy bezpośrednio w upowszechnianiu wiedzy i kultury.

Drodzy Czytelnicy,
prezentujemy kolejne możliwości spędzania czasu w domu. Tym razem polecamy stronę www.grarantanna.pl.
Codziennie znajdziecie tutaj różne propozycje aktywności, dzięki którym czas w domu minie szybko i aktywnie.

Co przygotowali dla Was twórcy strony? Sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu. A jeśli konkursy, to także nagrody!

Jedno jest pewne – warto do nas zaglądać. Codziennie.

Pisaliśmy już o Legimi oraz empik, dziś kolejna propozycja miejsca, gdzie obecnie znajdziemy wiele ciekawych książek on- line. Polecamy stronę Wolne Lektury, gdzie znajdziecie Państwo mnóstwo e-booków oraz audiobooków. Wystarczy wejść na stronę wolnelektury.pl lub poprzez nasz katalog on-line lipowa-gbp.sowa.pl (w wyszukiwarce wystarczy wpisać frazę Wolne Lektury i kliknąć przycisk enter).
Zachęcamy do skorzystania - wszystkie tytuły są darmowe.

Drodzy Czytelnicy,
Informujemy, że zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ograniczenie działalności instytucji kultury zostało przedłużone do odwołania.
Jednocześnie zachęcamy do śledzenia naszego fb, gdzie na bieżąca przedstawiamy Państwu alternatywne formy uczestnictwa w kulturze, a przede wszystkim wiele możliwości skorzystania z książek on-line.
www.facebook.com

plakat 3-1.jpg

plakat 3-1.jpg plakat 3-1

przeziębienie grypa.jpg

przeziębienie grypa.jpg przeziębienie grypa

koronawirus postepowanie-1.jpg

koronawirus postepowanie-1.jpg koronawirus postepowanie-1

plakat.jpg

plakat.jpg plakat

zostań w domu.jpg

zostań w domu.jpg zostań w domu

Drodzy Czytelnicy,
W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury.
W związku z tym informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami będzie nieczynna w dniach od 12 do 25 marca.
Termin ten może ulec zmianie.
www.sbp.pl

Zapraszamy do zapoznania się i skorzystania ze scenariusza zajęć ekologicznych:)😊
Scenariusz zajęć ekologicznych.docx

...