Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej

Środa : 8:oo - 16:oo

Czwartek : 8:00 - 16:oo

Piątek : 8:oo - 18:oo

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej działa jako samodzielna jednostka organizacyjna instytucji kultury utrzymywana z budżetu gminy. Wchodzi w skład ogólnokrajowej sieci bibliotek publicznych. Jej główna siedziba mieści się w budynku Urzędu Gminy w Lipowej. Posiada dwie filie w Leśnej i Twardorzeczce. Filia w Leśnej mieści się w budynku Przedszkola obok kościoła, natomiast filia w Twardorzeczce w Gimnazjum tejże miejscowości. Głównym celem statutowym biblioteki jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb kulturowych, oświatowych i informacyjnych czytelników naszej gminy. Poprzez posiadany bogaty księgozbiór uczestniczy bezpośrednio w upowszechnianiu wiedzy i kultury.

Od dziś do końca września serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki na wystawę obrazów #Malo­wnic­zaGm­inaL­ipowa :)😊 Wystawione obrazy powstały podczas wakacyjnych zajęć, które odbywały się w Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce. Autorami prac w większości są oczywiście mieszkańcy GminY Lipowa:)😊
Zajęcia prowadzone były pod okiem PawŁA Szewczyka Klub Malarski Trapez).
Serdecznie zapraszamy w godzinach pracy biblioteki:)😊
wystawa 1.jpg

wystawa 1.jpg wystawa 1

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniach od 9 do 20 września filie naszej biblioteki w Leśnej i Twardorzeczce będą nieczynne. Zachęcamy do zaopatrzenia się w większą ilość książek w tym tygodniu lub odwiedzania w tych dniach naszej głównej siedziby w Lipowej.
Za utrudnienia przepraszamy.

W czwartek, 22 sierpnia dzieci uczęszczające do filii naszej biblioteki w Twardorzeczce wzięły udział w wakacyjnych warsztatach... malowania kamieni:)Technika ta jest w ostatnim czasie coraz bardziej popularna i wykorzystywana na wielu zajęciach. Dodatkowo, obok kolorowania mandali, jest jedną z zyskujących sobie ogromną popularność nowinek w dziedzinie zwalczania stresu. Dodatkowo technika ta pobudza kreatywność i pozwala obcować ze sztuką:)😊 Dzieciom bardzo się podobało!

1.jpg 1
2.jpg 2
3.jpg 3

Już jutro, podczas Enej w Lipowej! Dni Śliwkowej Gminy Lipowa 2019! - biblioteka w plenerze!:)😊 Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty, dorosłych natomiast na wymianę książek!:)😊 Na wszystkich odwiedzających nasze stoisko, czekają niespodzianki:)😊 Znajdziecie nas w niebieskim namiocie w sobotę, od godziny 16:00 oraz w niedzielę od godziny 15:00:)😊
Do stoiska zapraszamy także wszystkich uczestników konkursu na SUPERCZYTELNIKA 2019 - na każdego czekają upominki:)😊
Jednocześnie serdecznie zapraszamy na wystawę plenerową, obrazów powstałych podczas warsztatów malarskich, które podczas wakacji odbywały się w Gmina Lipowa, a które poprowadził Pan Paweł Szewczyk (z Klub Malarski Trapez). Wystawa umiejscowiona będzie przed strażnicą w centrum Lipowej. Zachęcamy do obejrzenia, ponieważ okazało się, że wśród naszych mieszkańców jest wiele nieodkrytych wcześniej talentów:)😊
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
plakat dni gminy.jpg

plakat dni gminy.jpg plakat dni gminy

Jeszcze tylko do końca sierpnia oglądać można w naszej bibliotece wystawę prac Pani Patrycji Drewniak, mieszkanki Gminy Lipowa:)😊 Pani Patrycja wykonuje piękne ozdoby, do których wykorzystuje wstążki.
Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki:)😊
wystawa.jpg
wystawa2.jpg
wystawa 3.jpg
wystawa4.jpg

wystawa.jpg wystawa
wystawa2.jpg wystawa2
wystawa 3.jpg wystawa 3
wystawa4.jpg wystawa4

Szanowni Państwo,
informujemy, że dnia 16 sierpnia (piątek) biblioteka w Lipowej oraz filie w Leśnej i Twardorzeczce będą nieczynne.
Filie nieczynne będą także dnia 19 sierpnia.
Za utrudnienia przepraszamy i do środy zapraszamy po książki na długi weekend.
Wszystkie osoby biorące udział w konkursie na Superczytelnika informujemy, że karty oddawać można w związku z tym do poniedziałku, 19 sierpnia (książki wypożyczone w tym dniu nie będą wliczane do konkursu).

Zapraszamy do zapisów!
plakat sierpień dobry.png

plakat sierpień dobry.png plakat sierpień dobry
png, 462 KiB, 1587x2245

Już w poniedziałek, 19 sierpnia, kolejne zajęcia dla przedszkolaków w ramach cyklu "Magiczny świat bajek". Zapraszamy do zapisów:)😊
MAGICZNY ŚWIAT BAJEK plakat.jpg

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK plakat.jpg MAGICZNY ŚWIAT BAJEK plakat

Wczoraj w filii naszej biblioteki w Leśnej odbyły się wakacyjne warsztaty z wykonywania biżuterii:)😊 Dziewczynki były zachwycone, wykonały piękne komplety, które oczywiście zabrały ze sobą do domów.
BIŻUTERIA ZDJĘCIE.jpg
BIŻUTERIA ZDJ 2.jpg

BIŻUTERIA ZDJĘCIE.jpg BIŻUTERIA ZDJĘCIE
BIŻUTERIA ZDJ 2.jpg BIŻUTERIA ZDJ 2

Przypominamy, że już w najbliższy piątek, 19 lipca o godzinie 17:00 wyświetlony zostanie w naszej bibliotece ostatni film w ramach WATCH DOCS. Tym razem zapraszamy na projekcję 90 minutowego filmu Norah Shapiro, "Czas na Ilhan".

Odświeżające spojrzenie na amerykańską demokrację - kampania wyborcza młodej muzułmanki, Ilhan Omar.

8 listopada 2016 roku nie tylko Donald Trump wygrał wybory. Ihan Omar została wówczas pierwszą w historii USA muzułmanką somalijskiego pochodzenia wybraną do stanowego parlamentu. „Czas na Ilhan” to odświeżająco optymistyczne spojrzenie na amerykańską demokrację, w której masowo uczestniczyć mogą mieszkańcy „Małego Mogadiszu” w Minneapolis. I zagłosować ramię w ramię z rzeszą studentów na młodą matkę trojga dzieci, ciemnoskórą imigrantkę o postępowych poglądach. Ilhan musiała zmierzyć się nie tylko z weteranką lokalnej polityki, kandydującą po raz 43., ale i z Somalijczykiem, mogącym liczyć na bardziej konserwatywnych wyborców. Skąd bierze się taką energię i jak się robi tak skuteczną kampanię? Przyjdźcie zobaczyć.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
PLAKAT- WATCH DOCS.jpg

PLAKAT- WATCH DOCS.jpg PLAKAT- WATCH DOCS