Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej
[awatar]
Lipowa GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 33 8671674
Województwo: śląskie
Powiat: żywiecki
Adres: ul. Wiejska 44
34-324 Lipowa
E-mail: bibliotekalipowa@bibliotekalipowa.pl

Biblioteka w Lipowej:

Poniedziałek : 8:oo - 16:oo

Wtorek : 8:oo - 16:oo

Środa : 8:oo - 16:oo

Czwartek : 8:00 - 16:oo

Piątek : 8:oo - 18:oo

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej działa jako samodzielna jednostka organizacyjna instytucji kultury utrzymywana z budżetu gminy. Wchodzi w skład ogólnokrajowej sieci bibliotek publicznych. Jej główna siedziba mieści się w budynku Urzędu Gminy w Lipowej. Posiada dwie filie w Leśnej i Twardorzeczce. Filia w Leśnej mieści się w budynku Przedszkola obok kościoła, natomiast filia w Twardorzeczce w Gimnazjum tejże miejscowości. Głównym celem statutowym biblioteki jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb kulturowych, oświatowych i informacyjnych czytelników naszej gminy. Poprzez posiadany bogaty księgozbiór uczestniczy bezpośrednio w upowszechnianiu wiedzy i kultury.

Od dziś do końca września serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki na wystawę obrazów #Malo­wnic­zaGm­inaL­ipowa :)😊 Wystawione obrazy powstały podczas wakacyjnych zajęć, które odbywały się w Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce. Autorami prac w większości są oczywiście mieszkańcy GminY Lipowa:)😊
Zajęcia prowadzone były pod okiem PawŁA Szewczyka Klub Malarski Trapez).
Serdecznie zapraszamy w godzinach pracy biblioteki:)😊
wystawa 1.jpg

wystawa 1.jpg wystawa 1
jpg, 102 KiB, 960x720
Komentarze (0)

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniach od 9 do 20 września filie naszej biblioteki w Leśnej i Twardorzeczce będą nieczynne. Zachęcamy do zaopatrzenia się w większą ilość książek w tym tygodniu lub odwiedzania w tych dniach naszej głównej siedziby w Lipowej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Komentarze (0)

W czwartek, 22 sierpnia dzieci uczęszczające do filii naszej biblioteki w Twardorzeczce wzięły udział w wakacyjnych warsztatach... malowania kamieni:)Technika ta jest w ostatnim czasie coraz bardziej popularna i wykorzystywana na wielu zajęciach. Dodatkowo, obok kolorowania mandali, jest jedną z zyskujących sobie ogromną popularność nowinek w dziedzinie zwalczania stresu. Dodatkowo technika ta pobudza kreatywność i pozwala obcować ze sztuką:)😊 Dzieciom bardzo się podobało!
1.jpg
2.jpg
3.jpg

1.jpg 1
jpg, 37 KiB, 960x576
2.jpg 2
jpg, 68 KiB, 960x576
3.jpg 3
jpg, 67 KiB, 960x576
Komentarze (0)

Już jutro, podczas Enej w Lipowej! Dni Śliwkowej Gminy Lipowa 2019! - biblioteka w plenerze!:)😊 Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty, dorosłych natomiast na wymianę książek!:)😊 Na wszystkich odwiedzających nasze stoisko, czekają niespodzianki:)😊 Znajdziecie nas w niebieskim namiocie w sobotę, od godziny 16:00 oraz w niedzielę od godziny 15:00:)😊
Do stoiska zapraszamy także wszystkich uczestników konkursu na SUPERCZYTELNIKA 2019 - na każdego czekają upominki:)😊
Jednocześnie serdecznie zapraszamy na wystawę plenerową, obrazów powstałych podczas warsztatów malarskich, które podczas wakacji odbywały się w Gmina Lipowa, a które poprowadził Pan Paweł Szewczyk (z Klub Malarski Trapez). Wystawa umiejscowiona będzie przed strażnicą w centrum Lipowej. Zachęcamy do obejrzenia, ponieważ okazało się, że wśród naszych mieszkańców jest wiele nieodkrytych wcześniej talentów:)😊
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
plakat dni gminy.jpg

plakat dni gminy.jpg plakat dni gminy
jpg, 163 KiB, 680x960
Komentarze (0)

Jeszcze tylko do końca sierpnia oglądać można w naszej bibliotece wystawę prac Pani Patrycji Drewniak, mieszkanki Gminy Lipowa:)😊 Pani Patrycja wykonuje piękne ozdoby, do których wykorzystuje wstążki.
Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki:)😊
wystawa.jpg
wystawa2.jpg
wystawa 3.jpg
wystawa4.jpg

wystawa.jpg wystawa
jpg, 56 KiB, 480x360
wystawa2.jpg wystawa2
jpg, 45 KiB, 480x360
wystawa 3.jpg wystawa 3
jpg, 53 KiB, 480x360
wystawa4.jpg wystawa4
jpg, 64 KiB, 360x480
Komentarze (0)

Szanowni Państwo,
informujemy, że dnia 16 sierpnia (piątek) biblioteka w Lipowej oraz filie w Leśnej i Twardorzeczce będą nieczynne.
Filie nieczynne będą także dnia 19 sierpnia.
Za utrudnienia przepraszamy i do środy zapraszamy po książki na długi weekend.
Wszystkie osoby biorące udział w konkursie na Superczytelnika informujemy, że karty oddawać można w związku z tym do poniedziałku, 19 sierpnia (książki wypożyczone w tym dniu nie będą wliczane do konkursu).

Komentarze (0)

Zapraszamy do zapisów!
plakat sierpień dobry.png

plakat sierpień dobry.png plakat sierpień dobry
png, 462 KiB, 1587x2245
Komentarze (0)

Już w poniedziałek, 19 sierpnia, kolejne zajęcia dla przedszkolaków w ramach cyklu "Magiczny świat bajek". Zapraszamy do zapisów:)😊
MAGICZNY ŚWIAT BAJEK plakat.jpg

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK plakat.jpg MAGICZNY ŚWIAT BAJEK plakat
jpg, 249 KiB, 1588x2246
Komentarze (0)

Wczoraj w filii naszej biblioteki w Leśnej odbyły się wakacyjne warsztaty z wykonywania biżuterii:)😊 Dziewczynki były zachwycone, wykonały piękne komplety, które oczywiście zabrały ze sobą do domów.
BIŻUTERIA ZDJĘCIE.jpg
BIŻUTERIA ZDJ 2.jpg

BIŻUTERIA ZDJĘCIE.jpg BIŻUTERIA ZDJĘCIE
jpg, 65 KiB, 960x553
BIŻUTERIA ZDJ 2.jpg BIŻUTERIA ZDJ 2
jpg, 48 KiB, 960x532
Komentarze (0)

Przypominamy, że już w najbliższy piątek, 19 lipca o godzinie 17:00 wyświetlony zostanie w naszej bibliotece ostatni film w ramach WATCH DOCS. Tym razem zapraszamy na projekcję 90 minutowego filmu Norah Shapiro, "Czas na Ilhan".

Odświeżające spojrzenie na amerykańską demokrację - kampania wyborcza młodej muzułmanki, Ilhan Omar.

8 listopada 2016 roku nie tylko Donald Trump wygrał wybory. Ihan Omar została wówczas pierwszą w historii USA muzułmanką somalijskiego pochodzenia wybraną do stanowego parlamentu. „Czas na Ilhan” to odświeżająco optymistyczne spojrzenie na amerykańską demokrację, w której masowo uczestniczyć mogą mieszkańcy „Małego Mogadiszu” w Minneapolis. I zagłosować ramię w ramię z rzeszą studentów na młodą matkę trojga dzieci, ciemnoskórą imigrantkę o postępowych poglądach. Ilhan musiała zmierzyć się nie tylko z weteranką lokalnej polityki, kandydującą po raz 43., ale i z Somalijczykiem, mogącym liczyć na bardziej konserwatywnych wyborców. Skąd bierze się taką energię i jak się robi tak skuteczną kampanię? Przyjdźcie zobaczyć.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
PLAKAT- WATCH DOCS.jpg

PLAKAT- WATCH DOCS.jpg PLAKAT- WATCH DOCS
jpg, 95 KiB, 596x843
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
40
jbbarczyk
basiablachut1616
emillka1
elusia1982

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo