Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie
[awatar]
Jaworzno MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 32 751 91 92
Województwo: śląskie
Adres: ul. Rynek Główny 17
43-600 Jaworzno
E-mail: poczta@mbp.jaworzno.pl

www.biblioteka.jaw.pl

Biblioteka Główna

Biblioteka nieczynna z powodu remontu.

7 września o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Michniewiczem – podróżnikiem, dziennikarzem, reportażystą i organizatorem wypraw. Autorem pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych, programu „Inny świat” w telewizji TTV i audycji w Trójce, Jedynce, Radiu Zet oraz wspó­łzał­ożyc­iele­m Radia 357. Laureatem m.in. nagrody National Geographic „Traveler”, czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel oraz nagrody Osobowość Roku. Nasz gość zasiada w jury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksp­lora­tors­kiej­ w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

Wydarzenie w bibliotece zorganizowane zostanie w ramach cyklu Książka w podróży, wpisanego w program 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?,

dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wejściówki na spotkanie będą do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej, od 1 września. ksiazka_w_podrozy_michniewicz.jpg

ksiazka_w_podrozy_michniewicz.jpg ksiazka_w_podrozy_michniewicz
jpg, 2.5 MiB, 3507x4960
Komentarze (0)

W cztery wrześniowe wtorki – 6, 13, 20 i 27, o godz. 17.00, zapraszamy rodziców z dziećmi z niep­ełno­spra­wnoś­cią intelektualną oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w przedziale wiekowym 3-8 lat, na warsztaty bibl­iote­rape­utyc­zne. Spotkania zatytułowane „Moja ulubiona bajka” poprowadzi Katarzyna Lichtańska – neurologopeda, pedagog specjalny. Podczas zajęć będziemy się uczyć jak wspierać rozwój swoich pociech poprzez lekturę, a także w jaki sposób budować elementarne umiejętności poznawcze, wpływać na zdolności językowe i komunikację oraz rozwijać kompetencje emocjonalne i społeczne. Terapeutyczny wymiar czytania ukazany zostanie również poprzez ciekawe propozycje zabaw z książką.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 784 024 162 lub 32 751 91 92 wew. 2 230.

Wydarzenia zorganizowane zostaną w ramach realizacji 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 301146694_5394132527368642_6258847912643923931_n.jpg

Komentarze (0)

Zachęcamy do pobrania aplikacji Sowa MOBI i korzystania z mobilnego dostępu do katalogu naszej biblioteki. Aplikacja jest darmowa, dostępna dla wszystkich telefonów i tabletów z systemem Android.

Dlaczego warto?

  1. Nie musisz być naszym czytelnikiem, żeby przeglądać co znajduje się w naszych zbiorach. Jeśli jednak coś Ci się spodoba, zapraszamy! Konto możesz założyć od razu z poziomu aplikacji.

  2. Jako zalogowany użytkownik możesz zamawiać, rezerwować i prolongować zbiory. Logowanie do aplikacji mobilnej odbywa się za pomocą tego samego adresu e-mail i hasła, jak do posiadanego konta w OPAC.

  3. Dzięki powiadomieniom Push będziesz informowany o zmianie statusu zamówienia, a co ważniejsze – o zbliżającym się lub przekroczonym terminie zwrotu!

  4. Dzięki geolokalizacji sprawdzisz, gdzie jest najbliższa wypożyczalnia.

  5. Zdarza Ci się zapomnieć karty bibliotecznej? To już nie problem. W aplikacji masz stały dostęp do numeru i kodu swojej karty, który możesz pokazać w bibliotece.

Strona aplikacji : mobi.sowa.pl

Aplikacja w sklepie Google: play.google.com Mobi Sowa.jpg

Mobi Sowa.jpg Mobi Sowa
jpg, 222 KiB, 1414x2000
Komentarze (0)

Na zakończenie wakacji zaprosimy dzieci w wieku 8-13 lat na pieszą wycieczkę krajoznawczą, której trasa będzie wiodła do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie. Uczestnicy wyprawy, prowadzonej przez przewodnika jaworznickiego oddziału PTTK, dowiedzą się wielu ciekawostek o naszym mieście – m.in. pomnikach przyrody i obszarach chronionych, poznają także char­akte­ryst­yczn­e dla lokalnego krajobrazu przykłady flory oraz fauny. Na wytrwałych czekać będzie smakowita nagroda.

Dobry humor i świetna zabawa – gwarantowane! Ładna pogoda – zamówiona, choć niestraszne są nam bardziej wymagające warunki atmosferyczne. Start 26 sierpnia 2022 r., o godz. 9.00.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach cyklu Książka w Podróży, wpisanego w program 4. edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?”.

Liczba miejsc ograniczona! Zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (Biblioteka Główna, I p.).
ksiazka_w_podrozy_wycieczka.jpg

ksiazka_w_podrozy_wycieczka.jpg ksiazka_w_podrozy_wycieczka
jpg, 173 KiB, 724x1024
Komentarze (0)

24 czerwca o godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza na recital Kamila Franczaka – wokalisty, aktora, prezentera i autora tekstów. W latach 2004-2013 był członkiem zespołu rockowego Zero Procent, z którym zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce. Szerszej publiczności muzycy zaprezentowali się w programie TVP 1 „Śpiewaj i Walcz” oraz podczas koncertu „Debiuty” na 47. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2010). Dzięki głosom widzów, w każdej z tych telewizyjnych przygód, dołączali do grona laureatów. Mają na koncie wydaną w 2007 roku debiutancką płytę „Inevitable” oraz krążek „Nieuniknione”, który ukazał się w czerwcu 2012 r. Kamil Franczak brał udział w wielu programach telewizyjnych, takich jak „Idol”, „Tak to leciało!” czy "The Voice Of Poland"; prowadził też młodzieżowy program „Poziom 2.0”, emitowany na antenie TVP 2.
Na deskach teatralnych zadebiutował rolą aktorską w chorzowskim „Przebudzeniu wiosny”. Od 2012 do 2022 r. związany był z teatrem etatowo, początkowo jako członek zespołu wokalnego Teatru Rozrywki, a później – aktorskiego. Za rolę Mistrza Ceremonii w musicalu „Cabaret” otrzymał Nagrodę Artystyczną Złotą Maskę 2020 oraz otrzymał nominację do Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury 2020.
Koncert, stanowiący jeden z elementów cyklu Książka w dźwięku, zorganizowany zostanie w ramach 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Wejściówki na wydarzenie będą do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej, od 14 czerwca. K. Franczak.jpg

K. Franczak.jpg K. Franczak
jpg, 1.1 MiB, 3507x4960
Komentarze (0)

20 czerwca o godz. 17.00, dla miłośników literatury i teatru, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie przygotowała prawdziwą ucztę. W ramach cyklu Książka w dźwięku zapraszamy na wieczór z twórczością Cypriana Kamila Norwida. Fragmenty poematu „Promethidion. Rzecz w dwóch dialogach z epilogiem” oraz mowy zatytułowanej „Rzecz o wolności słowa”, wygłoszonej przez autora podczas odczytu publicznego w Paryżu w 1869 r., usłyszymy w mistrzowskiej interpretacji Doroty Segdy.
Jedna z najw­ybit­niej­szyc­h polskich aktorek teatralnych i filmowych ma tytuł profesora sztuk teatralnych, jest nauczycielem akademickim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, a także, już drugą kadencję, rektorem tej uczelni. Artystka od roku 1987 pozostaje związana ze Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. W dotychczasowym dorobku ma ponad pięćdziesiąt ról scenicznych i czterdzieści w Teatrze Telewizji. Na deskach teatralnych zagrała m.in. Salomeę w „Śnie srebrnym Salomei” Juliusza Słowackiego i Małgorzatę w „Fauście” Johanna Wolfganga Goethego w reżyserii Jerzego Jarockiego. Wśród wielu ról w Teatrze Telewizji w pamięci widzów szczególnie utkwiły dwie tytułowe - w „Marii Stuart” Friedricha Schillera w reżyserii Roberta Glińskiego oraz w „Królowej Krystynie” Augusta Strindberga w reżyserii Piotra Mikuckiego. Na dużym ekranie zachwyciła wykreowanymi przez siebie postaciami w filmach: „Mój wiek XX”, „Faustyna”, „Tato”, czy „Tylko strach”. Jest laureatką wielu nagród filmowych i teatralnych. W 2015 roku odznaczona została Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
W naszej bibliotece gościć będzie po raz trzeci. Tym razem w związku z realizacją 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?
Wejściówki na spotkanie będą do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej, od 13 czerwca.
Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. D. Segda.jpg

D. Segda.jpg D. Segda
jpg, 1.6 MiB, 3507x4960
Komentarze (0)

8 czerwca o godz. 10.30, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza uczniów szkoły podstawowej na spotkanie z Cezarym Harasimowiczem. Wydarzenie, noszące tytuł „Drzewko pamięci i miłości”, nawiązywać będzie do książki „Mirabelka”, opisującej podwórko, na którym wychowywał się autor. Powieść z perspektywy tytułowego drzewa, świadka wielu zdarzeń, przedstawia losy kilku pokoleń mieszkańców, łącząc osobiste wspomnienia z tym, co uniwersalne i ponadczasowe – miłość, potrzeba tolerancji, relacje rodzinne. Ważną rolę dogrywają tu również drobiazgi przywołujące wspomnienia i zapewniające naszą pamięć.
Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach cyklu Książka w obrazie wpisanego w program 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatwna Biblioteka. Co autorów inspiruje? dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. C.-Harasimowicz.jpg

C.-Harasimowicz.jpg C.-Harasimowicz
jpg, 207 KiB, 724x1024
Komentarze (0)

7 czerwca zaproszone grupy przedszkolaków wezmą udział w czterech zajęciach muzyczno-ruchowych, które poprowadzi Miłosz Konarski – nauczyciel rytmiki, kompozytor, aranżer, inst­rume­ntal­ista­. Autor ponad 300 piosenek dla dzieci. Najmłodszym doskonale znany jako Pan Miłosz. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Zajęcia rytmiczne dla dzieci zaczął prowadzić podczas studiów. Na przestrzeni lat wypracował swój własny styl nauczania oraz autorskie zabawy. Z warsztatami opartymi na tych publikacjach przemierza Polskę, odwiedzając przedszkola i żłobki. Współpracuje z wydawnictwem Bliżej Przedszkola, komponując piosenki, nagrywając płyty. Regularnie publikuje w miesięczniku, prowadząc autorski dział „Muzyczny Kącik Pana Miłosza”.
Źródło: www.panmilosz.pl
Organizacja zajęć związana jest z realizacją 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatwna Biblioteka. Co autorów inspiruje? dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. M.-Konarski-Copy.jpg

M.-Konarski-Copy.jpg M.-Konarski-Copy
jpg, 173 KiB, 724x1024
Komentarze (0)

6 czerwca o godz. 11.00, podczas kolejnych zajęć warsztatowych zorganizowanych w ramach cyklu Książka w teatrze, uczniowie jednej z jaworznickich szkół podstawowych będą mieli okazję bliżej poznać niezwykły świat charakteryzacji. Tajniki warsztatu pracy oraz narzędzia, za pomocą których twarz i cała postać aktora nabiera cech granej postaci, przybliży uczestnikom Teresa Szelest, char­akte­ryza­tork­a współpracująca m.in. z Teatrem Rozrywki w Chorzowie.
Wydarzenie odbędzie się w związku z realizacją 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatwna Biblioteka. Co autorów inspiruje? dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. T.-Szelest-Copy (1).jpg

T.-Szelest-Copy (1).jpg T.-Szelest-Copy (1)
jpg, 153 KiB, 724x1024
Komentarze (0)

Z okazji Dnia Dziecka, 2 czerwca o godz. 10.00, zaprosimy najmłodszych na spektakl zatytułowany (Nie)Brzydkie Kaczątko. Artyści zaprezentują ponadczasową opowieść opartą na baśni Hansa Christiana Andersena, o samotności, odnalezieniu własnej drogi, odwadze oraz pięknej przemianie. Kaczątko, odrzucone przez mieszkańców podwórka, wyrusza w podróż, której celem jest znalezienie własnego miejsca na ziemi. Wędrując przeżywa liczne przygody, spotyka zabawne Duchy – Janka i Zenka, nieoczekiwanie wpada na Myśliwego Pif Pafa i jego psa, poznaje Polną Mysz oraz doktora Dzięcioła. Widowisko dzięki autorskiej oprawie i barwnej scenografii oraz pełnej interaktywnych momentów akcji, żadnego z małych widzów nie pozostawi obojętnym.
Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach cyklu „Książka w dźwięku” wpisanego w program 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?
Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i ksiazka_w_teatrze_spektakl-Copy.jpg Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ksiazka_w_teatrze_spektakl-Copy.jpg ksiazka_w_teatrze_spektakl-Copy
jpg, 196 KiB, 724x1024
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
16
martyna.szkaradek
edwiga
palianj
grzegorz.latala
monikakorcala
malgorzatapiszczek66
kdlugajczyk03
prucjac60
magdalena.g2904
colin
gabii.baran
Fyrah
krzysia-k1
mariusz.miler
Yen
azorp

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo