Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Województwo: warmińsko-mazurskie
Adres: Tylko administracja biblioteki: ul. Marii Rodziewiczówny 2
E-mail: gromadzenie@mbp.olsztyn.pl

Adresy filii bibliotecznych wraz z godzinami otwarcia są dostępne na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej: mbp.olsztyn.pl/filie

278233394_5343322945719022_3980729037681672864_n.jpg

Droga do marzeń i ich spełnienia często bywa wyboista. Powstaniu książki „Uroczysko” Aleksandry Dobies towarzyszyły przeróżne zawirowania. Dziś wiemy, że decyzja o jej wydaniu była jedną z ważniejszych w historii naszej instytucji. Pozycja, która przez wiele miesięcy znajdowała się w gronie najlepiej wypożyczanych i przez naszych czytelników została nominowana do Literackiej Nagrody Warmii i Mazur „Wawrzyn”.

O główną nagrodę zawalczy z 4 innymi książkami autorów z naszego regionu, które ukazały się na rynku wydawniczym w 2021 r.:

„Teraz” Piotra Burczyka, Wyd. SIGNI
„Uroczysko” Aleksandry Dobies, Wyd. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
„Instynkt. O wilkach w polskich lasach” Anny Maziuk, Wyd. Czarne
„Czystka” Katarzyny Surmiak-Domańskiej, Wyd. Czarne
„Informacja zwrotna” Jakuba Żulczyka, Wyd. Świat Książki
Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę ale także trwa plebiscyt czytelników. Zachęcamy wszystkich naszych przyjaciół do oddawania głosów. Nam – bibliotekarzom trudno jest dziś być obiektywnym.
Pamiętajcie, że przy głosowaniu należy potwierdzić oddany głos mailowo.

Jednocześnie zapraszamy tych niez­decy­dowa­nych­ do bibliotek, gdzie można wypożyczyć ”Uroczysko” i dzięki Oli poczuć smak „wyszeptanych po zmroku w ciemnych chałupach” opowieści o Warmii.

Do 16 maja możecie oddawać głosy!

plakat_zbiorczy-1.jpg

plakat_zbiorczy-1.jpg plakat_zbiorczy-1

baner-na-www-1.jpg
W związku z tragiczną sytuacją za wschodnią granicą Miejska Biblioteka Publiczna przyłącza się do działań niosących pomoc dla obywateli Ukrainy. Jesteśmy świadomi, że w tej chwili uchodźcom potrzebny jest dach nad głową, pożywienie, ubrania i przede wszystkim spokój. Jednak gdy tylko będą gotowi, chcielibyśmy spotkać się z nimi w naszych bibliotekach. Już wkrótce bibliotekarze wspólnie z wolontariuszami zaproponują ofertę. Udostępnimy przestrzeń biblioteczną do spotkań dla matek z dziećmi, zajmiemy się organizacją zajęć, nauki języka polskiego. Jesteśmy gotowi, aby biblioteki spełniły rolę ośrodka informacji i były miejscem przyjaznym dla tych, którzy potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem.

ZBIÓRKA #Bibl­iote­kadl­aUkr­ainy

baner-na-www-1.jpg baner-na-www-1