Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie
[awatar]
Chełm PANS
Rodzaj: Uczelnie PWSZ
Telefon: 82 565 64 82
Województwo: lubelskie
Adres: ul. Pocztowa 54
22-100 Chełm
E-mail: biblioteka@panschelm.edu.pl

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
biblioteka.panschelm.edu.pl

Klimowicz 2024 plakat mały.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Jerzego Klimowicza. Obrazy można oglądać od 6 czerwca 2024 r. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia.
Prezentowana wystawa to artystyczna podróż przez cztery pory roku, widziana oczami utalentowanego malarza. Prace te ukazują piękno natury w jej różnych odsłonach – od wiosennego rozkwitu, przez letnie słońce, jesienne barwy, aż po zimową ciszę. Każdy obraz jest wyrazem unikalnej interpretacji i emocji, jakie towarzyszą zmieniającym się porom roku.
Jerzy Klimowicz urodził się w 1954 r. w Chełmie. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii UMCS w Lublinie. Od lat szkolnych zamiłowany plastyk amator, samouk. Uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Główna tematyka prac to pejzaże, martwa natura, konie, kwiaty. Od 2010 r. członek Stowarzyszenia Twórczego PASJA w Chełmie. Jego twórczość charakteryzuje się wyjątkową dbałością o detal, subtelną grą światła i cienia oraz głęboką wrażliwością na piękno otaczającego świata.

Klimowicz 2024 plakat mały.jpg Klimowicz 2024 plakat mały
jpg, 106 KiB, 707x1000
Komentarze (0)

wystawa B Ciastek plakat m.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę „w akwareli i w szarości” Beaty Ciastek. Prace można oglądać od 16 kwietnia 2024 r. do 20 maja 2024 r. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!
Beata Ciastek- rodowita kraśniczanka. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS -dyplom z grafiki warsztatowej (linoryt) w 1997 roku w pracowni prof. Maksymiliana Snocha.
Studia podyplomowe z zakresu wiedzy o kulturze (Wydział Humanistyczny UMCS) oraz edukacja techniczna z wykorzystaniem narzędzi informatycznych (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie)
Jest członkiem Kraśnickiego Towarzystwa Edukacyjnego oraz lubelskiej grupy plastyków „TWORZYWO 96”. Zajmuje się rysunkiem, technikami mieszanymi oraz malarstwem (głównie akwarelowym ale także olejnym i akrylowym)
Od kilkunastu lat bierze udział w wystawach zbiorowych grupy „TWORZYWO 96”: Lublin(Galeria 31, Galeria TPSP „Przy bramie”, Filharmonia Lubelska, Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej HE SHUIFA UMCS, Galeria Wydziału Artystycznego UMCS), Lubartów (Galeria PMDK), Nałęczów (Galeria Andriollego NOK), Kazimierz Dolny (Galeria Leonardo). Uczestniczy również w ogólnopolskich plenerach malarskich.

wystawa B Ciastek plakat m.jpg wystawa B Ciastek plakat m
jpg, 111 KiB, 1200x849
Komentarze (0)

plakat MB mały.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę obrazów oraz rysunków Martyny Bawolskiej. Prace można oglądać od 20 lutego 2024 r. do 10 kwietnia 2024 r. w siedzibie Biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!
Martyna Bawolska jest studentką Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie i właśnie rozpoczyna ostatni semestr na specjalizacji mechanika lotnicza. Posiada wiele pasji, jednak najwięcej znaczą dla niej sztuka i lotnictwo, które świetnie idą w parze. Lotniczą przygodę rozpoczęła w 2017 roku, zapisując się do licealnej klasy szybowcowej, jak sama mówi: na lotnisku nauczyłam się wielu wartościowych umiejętności i odnalazłam ścieżkę, którą chcę podążać, czyli mechanikę lotniczą. Lotnictwo jest bardzo inspirujące i łączy ludzi. Pozwala również uchwycić wyjątkowe momenty za pomocą ołówka, czy pędzla.
Przelewanie wspomnień i pięknych kadrów na płótno lub kartkę pomaga mi zrelaksować się i poukładać myśli. Jestem zupełnym samoukiem, rysuję i maluję w wolnych chwilach. Inspiruje mnie to, co mnie otacza. Może to być dzień spędzony na uczelni, uroczy kotek lub gra, którą właśnie przechodzę. Uczę się z każdym nowym obrazem i nieustannie staram się być lepszym człowiekiem.

plakat MB mały.jpg plakat MB mały
jpg, 93 KiB, 566x800
Komentarze (0)

PWN_IBUK_LIBRA_Logo_małe.jpg

Informujemy, że dotychczasowe kody do platformy IBUK Libra tracą ważność w dniu 02.10.2023 r. Osoby, które korzystają z tej formy dostępu do elektronicznych książek, proszone są o pobranie nowych numerów PIN na rok akademicki 2023/2024. W tym celu należy zgłosić się osobiście do biblioteki lub przesłać swoją prośbę drogą mailową na adres: biblioteka@panschelm.edu.pl
Biblioteka PANS w Chełmie posiada dostęp do ponad 2,5 tysiąca e-książek na IBUK Libra. W ofercie wiele nowych tytułów. Zapraszamy nowych użytkowników. Udzielamy wszelkich potrzebnych informacji.

PWN_IBUK_LIBRA_Logo_małe.jpg PWN_IBUK_LIBRA_Logo_małe
jpg, 22 KiB, 1000x235
Komentarze (0)

plakat — mały.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Joanny Romanowskiej, obrazy można oglądać w siedzibie biblioteki przy ulicy Pocztowej 54.
JOANNA ROMANOWSKA – związana z Pojezierzem Łęczyńsko-Włodawskim. Absolwentka Wydziału Humanistycznego UMCS, studiów podyplomowych z zakresu kultury i studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Malarstwem zajmuje się z przerwami od kilkunastu lat. Inspiracje czerpie z różnych źródeł. Sięga po różne techniki – akryl, olej, pastele, akwarelę, szkice węglem i ołówkiem. Zgodnie z naturą kobiety tematem swoich obrazów najczęściej czyni kwiaty, pejzaże, rzadziej portrety i martwą naturę. W swoich pracach stara się wyrazić to, co w danym momencie ją zachwyciło, pobudziło do twórczych poszukiwań lub skłoniło do refleksji. Intuicyjnie poszukuje własnych środków wyrazu. Po niektóre motywy sięga wielokrotnie, interpretując je na nowo, a wraz ze zmieniającym się stylem – inaczej. Wyraża otaczający ją świat w sposób barwny i częściowo abstrakcyjny.
W swoim dorobku może poszczycić się udziałem w wystawach, warsztatach
i konkursach plastycznych. Należy do Grupy Twórczej działającej przy Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama” oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczyciel Plastyków w Lublinie. W swoich działaniach łączy pasję artystyczną ze społecznikowską, zwłaszcza regi­onal­isty­czną­, za co została nagrodzona odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, oraz Dyplomem Uznania Marszałka Województwa Lubelskiego.
Wystawa będzie czynna do 18 maja 2023 roku.

plakat — mały.jpg plakat — mały
jpg, 108 KiB, 980x693
Komentarze (0)

zaproszenie Klimowicz 2.jpg

Biblioteka Główna Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Jerzego Klimowicza. Obrazy można oglądać od 6 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!

Jerzy Klimowicz urodził się w 1954 r. w Chełmie. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii UMCS w Lublinie. Od lat szkolnych zamiłowany plastyk amator, samouk. Uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Główna tematyka prac to pejzaże, martwa natura, konie, kwiaty, sporadycznie weduty. Jego obrazy to prawdziwa radość dla oczu i balsam dla duszy. Jest mistrzem nastroju każdej pory roku. Światło uchwycone na obrazach powoduje, że można pokusić się o odgadnięcie, która pora dnia na nich panuje.

zaproszenie Klimowicz 2.jpg zaproszenie Klimowicz 2
jpg, 172 KiB, 1000x670
Komentarze (0)

Zaproszenie.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę "Zatrzymane w czasie. Chełm i okolice w obiektywie Andrzeja Wawryniuka".
Fotografie można oglądać w siedzibie biblioteki (ul. Pocztowa 54) do 24 listopada 2022 r.

Prof. Andrzej Wawryniuk, wykładowca akademicki, historyk, geograf, regionalista, autor ponad 250 prac naukowych, w tym 36 książek. Specjalizuje się w szeroko rozumianej tematyce granicy wschodniej II Rzec­zypo­spol­itej­, stosunków polsko-radzieckich w latach 1944-1952, współpracy polsko-ukraińskiej oraz historii regionu nadbużańskiego. Autor serii książek „Monografie Wschodniej Lubelszczyzny" oraz najnowszej "Droga do chwały. Młodość i krąg rodzinny Tadeusza Kościuszki". Prof. Andrzej Wawryniuk jest pierwszym naukowcem - Chełmianinem, któremu nadany został tytuł doctora honoris causa przez Uniwersytet Narodowy im. Łesi Ukrainki w Łucku. Honorowy wykładowca Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej Curie w Clearwater na Florydzie (USA).

Zaproszenie.jpg Zaproszenie
jpg, 438 KiB, 1833x1286
Komentarze (0)

022.jpg

"Sto lat temu, 28 listopada 1922 r., polski parlament odrodził się w swojej pełnej postaci, tzn. złożony z Sejmu i Senatu.
Z okazji rocznicy tego wydarzenia Kancelaria Senatu przygotowała wystawę i publikację, które poświęcono historii Senatu od początku jego istnienia do współczesności. Szczególnie dużo uwagi poświęcono jego działaniu w okresie II Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej."
Więcej:
senat.edu.pl

Wystawa będzie dostępna w BIBLIOTECE PWSZ w Chełmie przy ul. Pocztowej 54 A w dniach od 10 do 19 maja 2022 r. w godz. od 8.30 do 15.30.

022.jpg 022
jpg, 95 KiB, 560x800
Komentarze (0)

plakat.jpg

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę malarstwa „Magia Kolorów“ Haliny Wójcik.
Halina Wójcik – malarka, należy do Stowarzyszenia Twórczego „PASJA” w Chełmie. Swoje prace eksponuje od 2009 roku. Artystka działa aktywnie na wielu polach. Związana również z Dyskusyjnym Klubem Książki działającym przy Chełmskiej Bibliotece Publicznej w Chełmie. Barwna postać w środowisku lokalnych artystów. Swoje prace malarskie prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Chełmie oraz w regionie. Autorka ekspozycji poplenerowych, które odbyły się w Kazimierzu, Nałęczowie, Krasnobrodzie. W jej twórczości zauważalna jest wrażliwość i wyobraźnia, widoczna jest szczera radość tworzenia, zabawa kolorem i pasja z jaką tworzy swoje obrazy. Inspirację czerpie z własnego wnętrza i otaczającego świata.
W swoim dorobku artystycznym posiada pejzaże, kwiaty, portrety, martwą naturę jak również ciekawe, wielowymiarowe i wieloznaczne abstrakcje.
Obrazy można oglądać w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, do 24 maja 2022 r.
w godzinach pracy biblioteki.
Serdecznie zapraszamy!

plakat.jpg plakat
jpg, 218 KiB, 849x1200
Komentarze (0)
1 2 3 4 5
paulina17-12
sylwus13elo
zanetamaksymiuk4
angelika.d

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo