Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie
[awatar]
Chełm PANS
Rodzaj: Uczelnie PWSZ
Telefon: 82 565 64 82
Województwo: lubelskie
Adres: ul. Pocztowa 54
22-100 Chełm
E-mail: biblioteka@panschelm.edu.pl

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
biblioteka.panschelm.edu.pl

zaproszenie Klimowicz 2.jpg

Biblioteka Główna Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Jerzego Klimowicza. Obrazy można oglądać od 6 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!

Jerzy Klimowicz urodził się w 1954 r. w Chełmie. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii UMCS w Lublinie. Od lat szkolnych zamiłowany plastyk amator, samouk. Uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Główna tematyka prac to pejzaże, martwa natura, konie, kwiaty, sporadycznie weduty. Jego obrazy to prawdziwa radość dla oczu i balsam dla duszy. Jest mistrzem nastroju każdej pory roku. Światło uchwycone na obrazach powoduje, że można pokusić się o odgadnięcie, która pora dnia na nich panuje.

zaproszenie Klimowicz 2.jpg zaproszenie Klimowicz 2
jpg, 172 KiB, 1000x670
Komentarze (0)

Zaproszenie.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę "Zatrzymane w czasie. Chełm i okolice w obiektywie Andrzeja Wawryniuka".
Fotografie można oglądać w siedzibie biblioteki (ul. Pocztowa 54) do 24 listopada 2022 r.

Prof. Andrzej Wawryniuk, wykładowca akademicki, historyk, geograf, regionalista, autor ponad 250 prac naukowych, w tym 36 książek. Specjalizuje się w szeroko rozumianej tematyce granicy wschodniej II Rzec­zypo­spol­itej­, stosunków polsko-radzieckich w latach 1944-1952, współpracy polsko-ukraińskiej oraz historii regionu nadbużańskiego. Autor serii książek „Monografie Wschodniej Lubelszczyzny" oraz najnowszej "Droga do chwały. Młodość i krąg rodzinny Tadeusza Kościuszki". Prof. Andrzej Wawryniuk jest pierwszym naukowcem - Chełmianinem, któremu nadany został tytuł doctora honoris causa przez Uniwersytet Narodowy im. Łesi Ukrainki w Łucku. Honorowy wykładowca Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej Curie w Clearwater na Florydzie (USA).

Zaproszenie.jpg Zaproszenie
jpg, 438 KiB, 1833x1286
Komentarze (0)

022.jpg

"Sto lat temu, 28 listopada 1922 r., polski parlament odrodził się w swojej pełnej postaci, tzn. złożony z Sejmu i Senatu.
Z okazji rocznicy tego wydarzenia Kancelaria Senatu przygotowała wystawę i publikację, które poświęcono historii Senatu od początku jego istnienia do współczesności. Szczególnie dużo uwagi poświęcono jego działaniu w okresie II Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej."
Więcej:
senat.edu.pl

Wystawa będzie dostępna w BIBLIOTECE PWSZ w Chełmie przy ul. Pocztowej 54 A w dniach od 10 do 19 maja 2022 r. w godz. od 8.30 do 15.30.

022.jpg 022
jpg, 95 KiB, 560x800
Komentarze (0)

plakat.jpg

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę malarstwa „Magia Kolorów“ Haliny Wójcik.
Halina Wójcik – malarka, należy do Stowarzyszenia Twórczego „PASJA” w Chełmie. Swoje prace eksponuje od 2009 roku. Artystka działa aktywnie na wielu polach. Związana również z Dyskusyjnym Klubem Książki działającym przy Chełmskiej Bibliotece Publicznej w Chełmie. Barwna postać w środowisku lokalnych artystów. Swoje prace malarskie prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Chełmie oraz w regionie. Autorka ekspozycji poplenerowych, które odbyły się w Kazimierzu, Nałęczowie, Krasnobrodzie. W jej twórczości zauważalna jest wrażliwość i wyobraźnia, widoczna jest szczera radość tworzenia, zabawa kolorem i pasja z jaką tworzy swoje obrazy. Inspirację czerpie z własnego wnętrza i otaczającego świata.
W swoim dorobku artystycznym posiada pejzaże, kwiaty, portrety, martwą naturę jak również ciekawe, wielowymiarowe i wieloznaczne abstrakcje.
Obrazy można oglądać w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, do 24 maja 2022 r.
w godzinach pracy biblioteki.
Serdecznie zapraszamy!

plakat.jpg plakat
jpg, 218 KiB, 849x1200
Komentarze (0)

Dederko — kopia.jpg

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę malarstwa Henryki Dederko
Henryka Dederko, z domu Jaworska, pochodzi z Sitna koło Zamościa, obecnie mieszka w Czułczycach. Jest absolwentką Studium Wychowania Przedszkolnego w Chełmie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Po przejściu na emeryturę zaczęła pisać wiersze oraz malować obrazy. Jej dorobek to 8 tomików autorskich. Wydała: Witraże spojrzeń, Zaszeptane meandry, Punkty czasu, Obrazy fragmentaryczne, Zamierzone rozlania, Pod błękitną peleryną, Słowem i akwarelą, Odcienie życia.
Drugą jej pasją jest malarstwo. Maluje farbą olejną na płótnie, także na papierze pastelami, rysuje ołówkiem, tuszem. Tematyka obrazów to portrety wielkich Polaków, pejzaże, kwiaty, martwa natura, architektura. Należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej we Włodawie. Obrazy prezentowane były na wystawach poplenerowych w Rejowcu, Sawinie, Woli Uhruskiej, a także na wystawach rolniczych w Sitnie oraz w bibliotekach w Sawinie i Włodawie. Wybrane obrazy publikuje na Facebooku Wojewódzka Rada Towarzystw Regionalnych w Lublinie.
Obrazy można oglądać w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, do 12 lutego 2022 r.
w godzinach pracy biblioteki.
Serdecznie zapraszamy!

Dederko — kopia.jpg Dederko — kopia
jpg, 168 KiB, 707x1000
Komentarze (0)

plakat Znajomski.jpg

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac artystycznych Roberta Znajomskiego.
Robert Znajomski urodził się w 1968 r. w Hrubieszowie. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Był twórcą bardzo wszechstronnym. Zajmował się malarstwem, rysunkiem, grafiką, ekslibrisem, fotografią a także mail-artem. Bardzo chętnie pracował z dziećmi i młodzieżą, realizując się twórczo jako nauczyciel plastyki. Zmarł w styczniu 2021 r.
Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz zagranicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień plastycznych. W środowisku twórczym określany jest artystą nowych doznań, często nieoczywistych, Tematem jego prac jest człowiek, natura, przedmiot i abstrakcja. Rysunki z serii „Kreski i kreseczki” wywołują wiele doznań i skojarzeń oraz pobudzają wyobraźnię odbiorcy.
Obok tak efektownej twórczości nie można przejść obojętnie!
Wystawa dostępna będzie w dniach od 29 października do 3 grudnia 2021 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.
Serdecznie zapraszamy!

plakat Znajomski.jpg plakat Znajomski
jpg, 73 KiB, 631x900
Komentarze (0)

plakat spojrzenia 2.jpg

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowe w Chełmie zaprasza na wystawę prac fotograficznych i grafiki komputerowej wykonanych przez studentów. W ciągu ostatnich 20 lat studenci wszystkich kierunków zmagali się 12-krotnie z wyzwaniami konkursowymi w takich dziedzinach jak: grafika komputerowa, fotografia czy literatura. Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac będzie prezentowana w pomieszczeniach Wypożyczalni i Czytelni do 29 października 2021 r. w godzinach pracy biblioteki.

plakat spojrzenia 2.jpg plakat spojrzenia 2
jpg, 79 KiB, 566x800
Komentarze (0)

Informujemy, iż zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Biblioteka PWSZ w Chełmie będzie otwarta dla Czytelników od dnia 30 listopada 2020 r. do dnia 27 grudnia 2020 r., od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.30.

Przypominamy, że w trosce o bezpieczeństwo Czytelników i zgodnie z wytycznymi sanitarno-epid­emio­logi­czny­mi nadal obowiązują specjalne zasady korzystania z Biblioteki.

Wejście do pomieszczeń Biblioteki zostało tymczasowo przeniesione do wejścia głównego do budynku (od strony parkingu).

Zachęcamy studentów i pracowników do korzystania z e-zasobów Biblioteki (informacja o e-zasobach). Informujemy, że hasła dostępu do polecanych serwisów można uzyskać wysyłając wiadomość e-mail na adres: biblioteka@pwsz.chelm.pl

Komentarze (0)

W związku z sytuacją epid­emio­logi­czną­, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, informuję, że Biblioteka PWSZ w Chełmie pozostanie zamknięta dla Czytelników od dnia 9 listopada do 29 listopada 2020 roku.

W tym czasie wstrzymana zostaje obsługa bezpośrednia Czytelników w czytelni i wypożyczalni. W celu uzyskania informacji o zbiorach elektronicznych lub innych związanych z funkcjonowaniem Biblioteki prosimy o kontakt mailowy: biblioteka@pwsz.chelm.pl lub telefoniczny: 82 565 64 82

Komentarze (0)

Mając na uwadze bezpieczeństwo czytelników oraz stosując się do zaleceń obowiązujących podczas epidemii Covid 19, informujemy:
1. Na terenie Biblioteki PWSZ w Chełmie czytelnicy mają obowiązek używania maseczki.
2. Przy wejściu ( w szatni) należy zdezynfekować dłonie.
3. Użytkowników wypożyczalni i czytelni obowiązuje zasada zachowania bezpiecznej odległości wynosząca 2 m, w tym:
4. W wypożyczalni mogą przebywać maksymalnie 2 osoby.
5. W czytelni może przebywać maksymalnie 8 osób oraz dodatkowo 5 osób przy stanowiskach komputerowych.
6. Przed wypożyczeniem książki należy wyszukać ją w katalogu komputerowym, a następnie dokonać wypożyczenia osobiście według dotychczas obowiązujących zasad.
7. W czytelni zostaje zawieszony wolny dostęp do zbiorów. Bibliotekarze pomagają czytelnikom w wyszukaniu potrzebnej literatury
i czasopism oraz wpisują ich do rejestru odwiedzin.
8. Zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej okres kwarantanny dla książek wynosi 3 dni, w związku z czym niektóre pozycje mogą być niedostępne.
9. Obowiązek prolongowania terminu zwrotu książek przez studenta, w czasie pandemii, przejmuje na siebie biblioteka.
10. Szkolenie biblioteczne w roku akademickim 2020/2021 będzie się odbywało w formie e-lerningowej. Jest ono obligatoryjne dla studentów rozp­oczy­nają­cych­ naukę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej
w Chełmie. Jego zadaniem jest przygotowanie użytkowników do korzystania z systemu biblioteczno-informacyjnego PWSZ w Chełmie oraz kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji i literatury niezbędnej podczas toku studiów. Szkolenie w formie prezentacji jest dostępne na stronie WWW. biblioteki.
11. Pracownicy biblioteki mają obowiązek przestrzegania zasad czyszczenia i dezynfekcji powierzchni używanych przez czytelników oraz systematycznego wietrzenia pomieszczeń wypożyczalni i czytelni.
12. Biblioteka jest otwarta dla czytelników codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.30 oraz w soboty od godz. 8.00 do 15.00.

Komentarze (0)
1 2 3 4
paulina17-12
sylwus13elo
zanetamaksymiuk4
angelika.d

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo