Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie
[awatar]
Chełm PANS
Rodzaj: Uczelnie PWSZ
Telefon: 82 565 64 82
Województwo: lubelskie
Adres: ul. Pocztowa 54
22-100 Chełm
E-mail: biblioteka@panschelm.edu.pl

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
biblioteka.panschelm.edu.pl

wystawa B Ciastek plakat m.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę „w akwareli i w szarości” Beaty Ciastek. Prace można oglądać od 16 kwietnia 2024 r. do 20 maja 2024 r. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!
Beata Ciastek- rodowita kraśniczanka. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS -dyplom z grafiki warsztatowej (linoryt) w 1997 roku w pracowni prof. Maksymiliana Snocha.
Studia podyplomowe z zakresu wiedzy o kulturze (Wydział Humanistyczny UMCS) oraz edukacja techniczna z wykorzystaniem narzędzi informatycznych (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie)
Jest członkiem Kraśnickiego Towarzystwa Edukacyjnego oraz lubelskiej grupy plastyków „TWORZYWO 96”. Zajmuje się rysunkiem, technikami mieszanymi oraz malarstwem (głównie akwarelowym ale także olejnym i akrylowym)
Od kilkunastu lat bierze udział w wystawach zbiorowych grupy „TWORZYWO 96”: Lublin(Galeria 31, Galeria TPSP „Przy bramie”, Filharmonia Lubelska, Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej HE SHUIFA UMCS, Galeria Wydziału Artystycznego UMCS), Lubartów (Galeria PMDK), Nałęczów (Galeria Andriollego NOK), Kazimierz Dolny (Galeria Leonardo). Uczestniczy również w ogólnopolskich plenerach malarskich.

wystawa B Ciastek plakat m.jpg wystawa B Ciastek plakat m
jpg, 111 KiB, 1200x849
Komentarze (0)

plakat MB mały.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę obrazów oraz rysunków Martyny Bawolskiej. Prace można oglądać od 20 lutego 2024 r. do 10 kwietnia 2024 r. w siedzibie Biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!
Martyna Bawolska jest studentką Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie i właśnie rozpoczyna ostatni semestr na specjalizacji mechanika lotnicza. Posiada wiele pasji, jednak najwięcej znaczą dla niej sztuka i lotnictwo, które świetnie idą w parze. Lotniczą przygodę rozpoczęła w 2017 roku, zapisując się do licealnej klasy szybowcowej, jak sama mówi: na lotnisku nauczyłam się wielu wartościowych umiejętności i odnalazłam ścieżkę, którą chcę podążać, czyli mechanikę lotniczą. Lotnictwo jest bardzo inspirujące i łączy ludzi. Pozwala również uchwycić wyjątkowe momenty za pomocą ołówka, czy pędzla.
Przelewanie wspomnień i pięknych kadrów na płótno lub kartkę pomaga mi zrelaksować się i poukładać myśli. Jestem zupełnym samoukiem, rysuję i maluję w wolnych chwilach. Inspiruje mnie to, co mnie otacza. Może to być dzień spędzony na uczelni, uroczy kotek lub gra, którą właśnie przechodzę. Uczę się z każdym nowym obrazem i nieustannie staram się być lepszym człowiekiem.

plakat MB mały.jpg plakat MB mały
jpg, 93 KiB, 566x800
Komentarze (0)

PWN_IBUK_LIBRA_Logo_małe.jpg

Informujemy, że dotychczasowe kody do platformy IBUK Libra tracą ważność w dniu 02.10.2023 r. Osoby, które korzystają z tej formy dostępu do elektronicznych książek, proszone są o pobranie nowych numerów PIN na rok akademicki 2023/2024. W tym celu należy zgłosić się osobiście do biblioteki lub przesłać swoją prośbę drogą mailową na adres: biblioteka@panschelm.edu.pl
Biblioteka PANS w Chełmie posiada dostęp do ponad 2,5 tysiąca e-książek na IBUK Libra. W ofercie wiele nowych tytułów. Zapraszamy nowych użytkowników. Udzielamy wszelkich potrzebnych informacji.

PWN_IBUK_LIBRA_Logo_małe.jpg PWN_IBUK_LIBRA_Logo_małe
jpg, 22 KiB, 1000x235
Komentarze (0)

plakat — mały.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Joanny Romanowskiej, obrazy można oglądać w siedzibie biblioteki przy ulicy Pocztowej 54.
JOANNA ROMANOWSKA – związana z Pojezierzem Łęczyńsko-Włodawskim. Absolwentka Wydziału Humanistycznego UMCS, studiów podyplomowych z zakresu kultury i studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Malarstwem zajmuje się z przerwami od kilkunastu lat. Inspiracje czerpie z różnych źródeł. Sięga po różne techniki – akryl, olej, pastele, akwarelę, szkice węglem i ołówkiem. Zgodnie z naturą kobiety tematem swoich obrazów najczęściej czyni kwiaty, pejzaże, rzadziej portrety i martwą naturę. W swoich pracach stara się wyrazić to, co w danym momencie ją zachwyciło, pobudziło do twórczych poszukiwań lub skłoniło do refleksji. Intuicyjnie poszukuje własnych środków wyrazu. Po niektóre motywy sięga wielokrotnie, interpretując je na nowo, a wraz ze zmieniającym się stylem – inaczej. Wyraża otaczający ją świat w sposób barwny i częściowo abstrakcyjny.
W swoim dorobku może poszczycić się udziałem w wystawach, warsztatach
i konkursach plastycznych. Należy do Grupy Twórczej działającej przy Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama” oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczyciel Plastyków w Lublinie. W swoich działaniach łączy pasję artystyczną ze społecznikowską, zwłaszcza regi­onal­isty­czną­, za co została nagrodzona odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, oraz Dyplomem Uznania Marszałka Województwa Lubelskiego.
Wystawa będzie czynna do 18 maja 2023 roku.

plakat — mały.jpg plakat — mały
jpg, 108 KiB, 980x693
Komentarze (0)

zaproszenie Klimowicz 2.jpg

Biblioteka Główna Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Jerzego Klimowicza. Obrazy można oglądać od 6 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!

Jerzy Klimowicz urodził się w 1954 r. w Chełmie. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii UMCS w Lublinie. Od lat szkolnych zamiłowany plastyk amator, samouk. Uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Główna tematyka prac to pejzaże, martwa natura, konie, kwiaty, sporadycznie weduty. Jego obrazy to prawdziwa radość dla oczu i balsam dla duszy. Jest mistrzem nastroju każdej pory roku. Światło uchwycone na obrazach powoduje, że można pokusić się o odgadnięcie, która pora dnia na nich panuje.

zaproszenie Klimowicz 2.jpg zaproszenie Klimowicz 2
jpg, 172 KiB, 1000x670
Komentarze (0)

Zaproszenie.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę "Zatrzymane w czasie. Chełm i okolice w obiektywie Andrzeja Wawryniuka".
Fotografie można oglądać w siedzibie biblioteki (ul. Pocztowa 54) do 24 listopada 2022 r.

Prof. Andrzej Wawryniuk, wykładowca akademicki, historyk, geograf, regionalista, autor ponad 250 prac naukowych, w tym 36 książek. Specjalizuje się w szeroko rozumianej tematyce granicy wschodniej II Rzec­zypo­spol­itej­, stosunków polsko-radzieckich w latach 1944-1952, współpracy polsko-ukraińskiej oraz historii regionu nadbużańskiego. Autor serii książek „Monografie Wschodniej Lubelszczyzny" oraz najnowszej "Droga do chwały. Młodość i krąg rodzinny Tadeusza Kościuszki". Prof. Andrzej Wawryniuk jest pierwszym naukowcem - Chełmianinem, któremu nadany został tytuł doctora honoris causa przez Uniwersytet Narodowy im. Łesi Ukrainki w Łucku. Honorowy wykładowca Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej Curie w Clearwater na Florydzie (USA).

Zaproszenie.jpg Zaproszenie
jpg, 438 KiB, 1833x1286
Komentarze (0)

022.jpg

"Sto lat temu, 28 listopada 1922 r., polski parlament odrodził się w swojej pełnej postaci, tzn. złożony z Sejmu i Senatu.
Z okazji rocznicy tego wydarzenia Kancelaria Senatu przygotowała wystawę i publikację, które poświęcono historii Senatu od początku jego istnienia do współczesności. Szczególnie dużo uwagi poświęcono jego działaniu w okresie II Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej."
Więcej:
senat.edu.pl

Wystawa będzie dostępna w BIBLIOTECE PWSZ w Chełmie przy ul. Pocztowej 54 A w dniach od 10 do 19 maja 2022 r. w godz. od 8.30 do 15.30.

022.jpg 022
jpg, 95 KiB, 560x800
Komentarze (0)

plakat.jpg

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę malarstwa „Magia Kolorów“ Haliny Wójcik.
Halina Wójcik – malarka, należy do Stowarzyszenia Twórczego „PASJA” w Chełmie. Swoje prace eksponuje od 2009 roku. Artystka działa aktywnie na wielu polach. Związana również z Dyskusyjnym Klubem Książki działającym przy Chełmskiej Bibliotece Publicznej w Chełmie. Barwna postać w środowisku lokalnych artystów. Swoje prace malarskie prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Chełmie oraz w regionie. Autorka ekspozycji poplenerowych, które odbyły się w Kazimierzu, Nałęczowie, Krasnobrodzie. W jej twórczości zauważalna jest wrażliwość i wyobraźnia, widoczna jest szczera radość tworzenia, zabawa kolorem i pasja z jaką tworzy swoje obrazy. Inspirację czerpie z własnego wnętrza i otaczającego świata.
W swoim dorobku artystycznym posiada pejzaże, kwiaty, portrety, martwą naturę jak również ciekawe, wielowymiarowe i wieloznaczne abstrakcje.
Obrazy można oglądać w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, do 24 maja 2022 r.
w godzinach pracy biblioteki.
Serdecznie zapraszamy!

plakat.jpg plakat
jpg, 218 KiB, 849x1200
Komentarze (0)

Dederko — kopia.jpg

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę malarstwa Henryki Dederko
Henryka Dederko, z domu Jaworska, pochodzi z Sitna koło Zamościa, obecnie mieszka w Czułczycach. Jest absolwentką Studium Wychowania Przedszkolnego w Chełmie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Po przejściu na emeryturę zaczęła pisać wiersze oraz malować obrazy. Jej dorobek to 8 tomików autorskich. Wydała: Witraże spojrzeń, Zaszeptane meandry, Punkty czasu, Obrazy fragmentaryczne, Zamierzone rozlania, Pod błękitną peleryną, Słowem i akwarelą, Odcienie życia.
Drugą jej pasją jest malarstwo. Maluje farbą olejną na płótnie, także na papierze pastelami, rysuje ołówkiem, tuszem. Tematyka obrazów to portrety wielkich Polaków, pejzaże, kwiaty, martwa natura, architektura. Należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej we Włodawie. Obrazy prezentowane były na wystawach poplenerowych w Rejowcu, Sawinie, Woli Uhruskiej, a także na wystawach rolniczych w Sitnie oraz w bibliotekach w Sawinie i Włodawie. Wybrane obrazy publikuje na Facebooku Wojewódzka Rada Towarzystw Regionalnych w Lublinie.
Obrazy można oglądać w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, do 12 lutego 2022 r.
w godzinach pracy biblioteki.
Serdecznie zapraszamy!

Dederko — kopia.jpg Dederko — kopia
jpg, 168 KiB, 707x1000
Komentarze (0)
1 2 3 4 5
paulina17-12
sylwus13elo
zanetamaksymiuk4
angelika.d

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo