Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Województwo: podkarpackie
Adres: ul. Sokoła 13
E-mail: biblioteka@wimbp.rzeszow.pl

Godziny otwarcia Biblioteki przy ul.Sokoła 13 od września do czerwca:
poniedziałek: 12.00-20.00
wtorek-piątek: 9.00-20.00
sobota: 9-15

Witamy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Zapraszamy na główną stronę internetową Biblioteki www.wimbp.rzeszow.pl oraz na stronę portalu prowadzonego przez WiMBP pod nazwą E-biblioteka e-biblioteka.rzeszow.pl, a także do Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej www.pbc.rzeszow.pl

Największa elektroniczna wypożyczalnia e-booków i audiobooków w chmurze - 60.000 książek w serwisie www.legimi.pl

W związku z rosnącym zain­tere­sowa­niem­ użytkowników Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie wypożyczaniem książek elektronicznych, od lutego 2020 roku rozszerzamy dostęp dla naszych czytelników, do mobilnej wypożyczalni książek Legimi.

Wraz z kilkoma bibliotekami publicznymi w regionie utworzyliśmy Konsorcjum Podkarpackie, zapewniające dostęp do bogatej biblioteki książek elektronicznych, zawierającej ok. 60.000 e-booków i audiobooków. Dzięki temu, czytelnicy bibliotek publicznych w Rzeszowie, Krośnie, Dębicy i w Stalowej Woli, mają bezpłatny dostęp do nowości i bestsellerów wydawniczych, poszukiwanych przez czytelników powieści sensacyjnych, obyczajowych, kryminalnych, a także fantastyki, biografii, reportaży, bajek i lektur oraz popularnych poradników.

Rozszerzony dostęp do serwisu Legimi dla czytelników, to przede wszystkim ogromna biblioteka e-booków i audiobooków w pakiecie „bez limitu” - bez ograniczeń co do liczby wypożyczanych tytułów książek oraz liczby stron do wirtualnego czytania.

Do korzystania z serwisu Legimi niezbędne są kody dostępu wydawane w bibliotekach. Liczba kodów jest ograniczona, a o odebraniu kodu decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w placówkach WiMBP w Rzeszowie.
Uwaga! Od lutego 2020 r. placówki WiMBP w Rzeszowie oferują większą, niż do tej pory, liczbę kodów dostępu do serwisu Legimi.

Największą ilością kodów dysponują: Wypożyczalnia Główna przy ul. Dąbrowskiego 33 a oraz Filia nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 i Filia nr 6 przy ul. Podwisłocze 6.
Pełna lista bibliotek, w których czytelnicy mogą odebrać bezpłatny kod aktywacyjny >> www.wimbp.rzeszow.pl

Dodatkową ofertą dla użytkowników rzeszowskiej Biblioteki jest możliwość wypożyczenia czytników e-booków.

O szczegółach związanych z wydawaniem kodów, rejestracją i logowaniem do serwisu Legimi, mobilnym wypożyczaniem i czytaniem e-booków informuje instrukcja w załączniku: >> www.wimbp.rzeszow.pl

Zapraszamy do korzystania z mobilnej biblioteki!

Legimi2020.png Legimi2020
png, 3.4 MiB, 1754x2480