Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Województwo: podkarpackie
Adres: ul. Sokoła 13
E-mail: biblioteka@wimbp.rzeszow.pl

Godziny otwarcia Biblioteki przy ul.Sokoła 13 od września do czerwca:
poniedziałek: 12.00-20.00
wtorek-piątek: 9.00-20.00
sobota: 9-15

Witamy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Zapraszamy na główną stronę internetową Biblioteki www.wimbp.rzeszow.pl oraz na stronę portalu prowadzonego przez WiMBP pod nazwą E-biblioteka e-biblioteka.rzeszow.pl, a także do Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej www.pbc.rzeszow.pl

Bezpłatny dostęp do serwisu LEGIMI – największej wypożyczalni e-booków i audiobooków online

www.legimi.pl

Zapraszamy do mobilnego czytania e-booków i słuchania audiobooków z serwisu Legimi.

Około 25. 000 e-booków i audiobooków do czytania za darmo dla czytelników WiMBP w Rzeszowie – są to nowości proponowane przez różne wydawnictwa, bestsellery wielu znanych autorów, poszukiwane przez czytelników książki z zakresu literatury pięknej i literatury faktu, a także popularne poradniki.

E-booki czytać można na czytnikach, tabletach, smartfonach i komputerach.

Jak korzystać z internetowej wypożyczalni Legimi:

1. Należy być zarejestrowanym czytelnikiem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, posiadającym ważną kartę czytelnika – jeżeli nie jesteś czytelnikiem, zapisz się koniecznie! - lista bibliotek, w których można się zapisać i otrzymać kod dostępu do serwisu Legimi.

2. Odebrać w jednej z placówek WiMBP w Rzeszowie bezpłatny kod dostępu do Legimi (największy zestaw kodów posiada Wypożyczalnia Główna oraz Filia nr 4 i 6).

3. Na stronie www.legimi.pl/wimbp_rzeszow należy:

a. dokonać jednorazowej rejestracji w serwisie (założyć własne konto),
b. zalogować się do Legimi na własnym urządzeniu (czytnik, komputer, smartfon, tablet) z wykorzystaniem kodu otrzymanego w bibliotece.

Ważne:

• kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał – inaczej kod wygasa,
  • aktywowany kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji kodu na stronie www.legimi.pl/wimbp_rzeszow,
  • po miesiącu można zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc,
  • kod może otrzymać czytelnik, który ukończył 15 lat,
  • czytelnik nie może przekazywać kodu dostępu otrzymanego w bibliotece innym osobom.
  1. Liczba kodów dostępnych w bibliotece jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w placówkach WiMBP w Rzeszowie.

2. Do czytania e-booków należy pobrać na swoje urządzenie darmową aplikację Legimi ze strony: www.legimi.pl, dostępną na iOS, Android, Windows 8 i 10 oraz Windows Phone.
    Uwaga: Legimi nie działa na starszych wersjach systemu Windows (wersja Windows 7 i niższych).

3. Posługując się otrzymanym kodem dostępu, można czytać na dwóch dowolnie wybranych przez siebie urządzeniach (tablet, smartfon, czytnik, komputer). Program zapamięta, w którym miejscu książki, użytkownik przerwał czytanie.

4. Po uruchomieniu zainstalowanej aplikacji Legimi czytaj bez ograniczeń! Nie ma limitu przeczytanych stron. Biblioteka wykupiła dostęp do serwisu na dłuższy okres czasu.

5. Po zalogowaniu do serwisu Legimi otrzymanym kodem i wybraniu książek na "wirtualną półkę", czytać można już offline, bez konieczności podłączenia urządzenia do Internetu.

Kontakt w sprawach technicznych do Legimi: pomoc.legimi.pl ;
Infolinia Legimi: 22 307 65 40

Kontakt w sprawie kodów dostępu: biblioteka@wimbp.rzeszow.pl ; tel. (17) 86 69 441

WiMBP w Rzeszowie umożliwia także wypożyczenie czytników e-booków.

Książki w chmurze – czytaj i słuchaj

Wybrani autorzy, których książki można czytać w serwisie Legimi:
Remigiusz Mróz, Olga Tokarczuk, Zygmunt Miłoszewski, Sthepen King, Magdalena Witkiewicz, Jakub Żulczyk, Haruki Murakami, Katarzyna Berenika Miszczuk, Harlan Coben, Carlos Ruiz Zafon, Katarzyna Bonda, Jakub Małecki, Lee Child, Stieg Larsson, Camilla Lackberg, Katarzyna Puzyńska, Jo Nesbo, Terry Pratchett, Cezary Łazarewicz, Dan Brown, Charlotte Link, John Grisham, Graham Masterton, Agnieszka Krawczyk, Szczepan Twardoch, Guillaume Musso, Stephenie Meyer, Marcin Wicha, Dorota Masłowska, Rachel Abbott, Krystyna Mirek, Ken Follet, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Nicholas Sparks, Margaret Atwood, Paulina Świst, Natalia Sońska, Magdalena Grzebałkowska, Mariusz Szczygieł, Sebastian Fitzek i wielu, wielu innych......

Bożena Janda
Dział Komputeryzacji WiMBP w Rzeszowie