Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie
[awatar]
Lisków GBP
15 427
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 62 7634116
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kaliski
Adres: Lisków, ul. Ks. W. Blizińskiego 42 A
62-850 Lisków
E-mail: bibliotekapubliczna.liskow@wp.pl

Pn- Wt 8.00-16.00
Śr. 8.00-16.00
Czw. Pt. 8.00-16.00

Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie stanowi centrum życia kulturalnego całej gminy. Jest miejscem dynamicznym oraz przyjaznym dla odbiorcy w każdym wieku. W fachowy, serdeczny sposób komunikujemy się z użytkownikami, poznajemy ich oczekiwania, rozszerzamy ofertę kulturalno-informacyjno-edukacyjną, aby służyła lokalnej społeczności, w rezultacie była polecana znajomym. Pamiętamy, że fundamentem biblioteki jest książka i staramy się o jak najbardziej atrakcyjny księgozbiór. Dbamy także o wygląd książek, aby podążał z duchem czasu i powszechną rozpoznawalność biblioteki przez logo i karty biblioteczne. Wirtualny wizerunek biblioteki tworzymy na stronach internetowych.

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • 66 powodów do szczęścia
    Godlewska, Teresa
    Brak ocen
  • Mały miś chce siusiu
    Bator, Agnieszka
    Brak ocen
  • Mały miś idzie do przedszkola
    Bator, Agnieszka
    Brak ocen
  • Nie pamiętam cię, córeczko
    Braun, Danka
    Ocena: 4.5, głosów: 2
  • Jeden miesiąc na miłość. Cz. 1
    Gargaś, Gabriela
    Brak ocen
1 2 3 4

Ks. Kęszka.jpg
25 listopada 2016r. uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Liskowie oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 wraz z wychowawcami uczestniczyli w promocji książki autorstwa ks. Sławomira Kęszki. Publikacja jest wspomnieniem tragicznych wydarzeń hitlerowskiej agresji we wrześniu 1939r. Ofiarami działania byli księża – więźniowie obozu koncentracyjnego w Dachau. Autor opowiedział słuchaczom o życiu w obozie, o niebywałej ofierze człowieka dla drugiego człowieka, o miłości do bliźniego, zacieraniu historii, czasami nie wiadomo dla jakiej idei. Wzruszająca opowieść, w której ks. Sławomir przywołał, m.in. ks. A. Pawłowskiego, ks. S. W. Frelichowskiego, ks. abpa K. Majdańskiego, o. Maksymiliana Marię Kolbego zakończyła się apelem do młodych ludzi o pokój na świecie, bo świat właśnie w młodych upatruje siłę do walki ze złem i poszukiwania prawdy o losach przodków.
Uzupełnieniem promocji książki była wystawa, pod nazwą: „Miejsce dziękczynienia za cud ocalenia” Na poszczególnych planszach w kolorze brunatnej czerwieni przechodzącej w czerń, które symbolizowały drogę męczeństwa widniały napisy:
OD KOLEGIATY DO BAZYLIKI
EKSTERMINACJA DUCHOWIEŃSTWA
OBÓZ KONCENTRACYJNY W DACHAU
KAPLICA OBOZOWA W DACHAU
CUD OCALENIA
DZIĘKCZYNNE PIELGRZYMOWANIE

W spotkaniu uczestniczyło ok. 200 uczniów pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Kidoń, Sławomira Przybyłka, Urszuli Nosal, Renaty Gawron, Ewy Helman, Grzegorza Gruszki, Beaty Marciniak, Magdaleny Lipińskiej, Agnieszki Wojciechowskiej, Zofii Pietruchy. Wystawę obejrzało także wielu Czytelników Gminnej Biblioteki. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i udział w lekcji historii.

Ks. Kęszka.jpg Ks. Kęszka
jpg, 230 KiB, 800x450
Komentarze (0)

A.A.KLIMEK.jpg Okazją do spotkania się z Księdzem Proboszczem Andrzejem Antonim Klimkiem było ukazanie się książek, pt. „Camino do Santiago i w głąb siebie” oraz „ Jasna i ta druga strona księżyca”. Słuchaczami spotkania byli pensjonariusze z Domu Pomocy Środowiskowej Jana Pawła II w Liskowie oraz z Zakładu Aktywności Zawodowej w Swobodzie wraz z kierownictwem, instruktorami i opiekunami. Przez prawie dwugodzinne spotkanie utrzymywała się miła i przyjazna atmosfera, którą niełatwo było przerwać…
Autor z pasją i humorem opowiadał o drodze, którą przebył pieszo do grobu św. Jakuba Apostoła. O zmaganiach na trudnym szlaku mówił tak ciekawie, że aż chciało się samemu podążać ku ciszy i w pewnym sensie dobrej przemianie. W dość krótkim wykładzie o pielgrzymowaniu wywołał refleksje na temat wiary, wartości ludzkiego życia, przyjaźni, rodziny, samotności, bólu, cierpienia… oraz ważne przesłania, mianowicie, że nie tak bardzo ważne jest dokąd się idzie, lecz to, by iść w zgodzie z samym sobą, bo to jest nadrzędnym celem wędrówki każdego człowieka na ziemi.
Przy okazji omawiania drogi do Santiago, pokrótce, usłyszeliśmy o innej drodze – drodze do kapłaństwa i w kapłaństwie. W książce ks. A. A. Klimek: „ Jasna i ta druga strona księżyca” przyjmuje literacki pseudonim Jeremiasz Uwiedziony i odpowiada osobom świeckim na wiele pytań dotyczących kapłanów. Książka skierowana jest nie tylko do czytelnika zain­tere­sowa­nego­, ale także do tego, który chce poznać i trochę zrozumieć życie kapłańskie. Natomiast w dwutygodniku diecezjalnym „Opiekun” i w dodatku „Santi” występuje w roli redaktora naczelnego i służy dobrym słowem - oręduje ważne i mądre treści, które ofiaruje wszystkim i każdemu z osobna !
W podsumowaniu wspominamy raz jeszcze uśmiechy na twarzach słuchaczy, liczbę pytań skierowaną do autora oraz wyrazy uznania i upominki, które niewątpliwie są kwintesencją pięknego spotkania bibliotece. Czy to wystarczające powody do dumy, że mamy proboszcza i autora w jednej osobie ? – niech na to pytanie odpowie sobie każdy sam!
Bibliotekarze zapraszają po: „ Camino do Santiago i w głąb siebie” oraz „ Jasną i tą drugą stronę księżyca”. Życzymy każdemu, kto choćby tylko powierzchownie przeczyta ww. książki, aby znalazł w nich coś dla siebie.
W imieniu Słuchaczy trochę i niekiedy mocno sprawnych inaczej prosimy, aby nasz proboszcz – ks. A. A. Klimek zawsze o nich pamiętał.

A.KLIMEK.jpg A.KLIMEK
jpg, 139 KiB, 800x533
AK 2016 346.jpg AK 2016 346
jpg, 125 KiB, 800x495
A.A.KLIMEK.16 XI 2016R. jpg.jpg A.A.KLIMEK.16 XI 2016R. jpg
jpg, 128 KiB, 600x719
A.A.KLIMEK.jpg A.A.KLIMEK
jpg, 134 KiB, 800x540
Komentarze (0)

pobrane.jpg
W 2016r. Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie otrzymała aż 8 437,00zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” - Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Natomiast wkład własny w kwocie 5 000,00 złotych pochodził z budżetu Gminy Lisków.
Książki zakupiono według następujących kategorii: sensacja, kryminał, fantastyka, kuchnia i diety, literatura obyczajowa, biografie, literatura dla dzieci i młodzieży.

pobrane.jpg pobrane
jpg, 10 KiB, 257x196
Komentarze (0)
1
...
36 37 38 39 40 41 42
...
49
Placówki
Lisków GBP
Lisków, ul. Ks. W. Blizińskiego 42 A
62-850 Lisków

Pn- Wt 8.00-16.00
Śr. 8.00-16.00
Czw. Pt. 8.00-16.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
matysiak-martyna

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo