Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
LustroBiblioteki

„Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem,
miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru,
w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens”
Kornel Makuszyński

Ekspozycja

Dziś 29 września obchodzony jest XII Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Skierowany dla dzieci w wieku przedszkolnym i na poziomie szkoły podstawowej, ale nie tylko.
Zapraszam do swoich bibliotek!

A obecnie trwa fikcyjny Międzynarodowy Tydzień Książki (International Book Week). Chodzi o to by otworzyć dowolną książkę na 52 stronie i zacytować z niej 5 zdanie. Przy czym należy pamiętać o niepodaniu tytułu publikacji z której pochodzi zdanie. Kwestię tę pozostawiamy do odgadnięcia innym. A później udostępniamy łańcuszek dalej w sieci.

Wyjaśneinie nieprawdziwości Tygodnia Książki i więcej informacji znajdziecie na www.lust­robi­blio­teki­.pl
Zapraszam również do zabawy i komentowania na Lustrze Biblioteki :)😊

Komentarze (0)

W Chorzowie odbyła się dziś akcja promująca czytelnictwo pod hasłem „Wolność czytania”. Impreza zorganizowana zostala na deptaku w centrum przy ulicy Wolności. Zachęcała wszystkich do czytania, a także do ujawnienia swoich talentów. W całodniowym programie można było m.in. zobaczyć spektakle, występy, posłuchać fragmentów głośnego czytania literatury, wziąć udział w zajęciach plastycznych i związanych z książką.

Dużo atrakcji, dużo radości i dużo książek!

Zdobyłam także autograf Anny Kańtoch przy okazji apotkania autorskiego :)😊

Zapraszam serdecznie do czytania i oglądania fotorelacji z akcji "Wolność Czytania"! do Lustra Biblioteki www.lust­robi­blio­teki­.pl

Komentarze (3)

Ze zjawiskiem kserowania książek spotykamy się codziennie. Szczególnie biorąc na uwagę punkty ksero zlokalizowane przy uczelniach wyższych. Do kserowania kusi cena i szybkość realizacji usługi. Studenci często powielają treści publikacji naukowych, nie tylko ich fragmenty, ale całość.

Prezes polskiej Izby książki- Włodzimierz Albin wpadł na sposób by walczyć z nielegalnym kopiowaniem książek. Spsobem tym miałoby być umieszczenie na trzeciej stronie okładki książki specjalnej informacji dla czytelników:

„Możesz pożyczyć mnie koledze i rodzinie. Możesz mnie zeskanować, możesz skserować. Ale nie jestem przeznaczona do masowej dystrybucji. Pisało, ilustrowało i wydawało mnie sporo ludzi, którzy zasługują na wynagrodzenie.”

Odpowiedź na postawione pytanie znajdziecie tutaj -> www.lust­robi­blio­teki­.pl
a także BookLiberator dla studentów i bibliotek :-)

Według mnie taka informacja to jak zamieszczenie napisów grożacych zdrowiu na papierosach, a dodatowo zwiększy koszty wydawania książki (nieznacznie).

Komentarze (8)
1
...
34 35 36 37 38 39 40 41 42
Markus
Moszczenica GBP
Mrągowo BM
bej
Ruda
Goszczanów GBP
darooo
alamo
agnlak
Teresa
joannawojtowicz
Kosztolany
grejfrutoowa
Opole MBP
marta.kostecka
Karol

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo