Angielski szpieg

Autor:
Daniel Silva
Tłumacz:
Barbara Budzianowska-Budrecka
Wyd. w latach:
2015 - 2016
ISBN:
978-83-276-1694-4, 978-83-276-2111-5
Autotagi:
druk
książki
proza
Więcej informacji...
4.5 (2 głosy)

Na dziobie jachtu, z drinkiem w dłoni, ułożyła się topless najsłynniejsza kobieta świata, wystawiając do słońca nieskazitelną skórę. Zaś pokład niżej, przygotowując tatara z tuńczyka,krzątał się mężczyzna, który miał ją zabić.

Podziwiana za urodę, kochana za zaangażowanie w akcje dobroczynne. Księżna nie należy już do brytyjskiej rodziny królewskiej, ale media nadal śledzą każdy jej krok. Kiedy wraz z grupą przyjaciół ginie w zamachu bombowym na pokładzie luksusowego jachtu, służby specjalne proszą o pomoc agenta Gabriela Allona. Tylko on będzie w stanie wytropić Eamona Quinna, odpowiedzialnego za tę masakrę. Quinn to prawdziwy mistrz w swoim fachu, najemnik, który przyjmie każde zlecenie, o ile jest dobrze płatne. Często zmienia wygląd i nazwisko, ale jest człowiek, były pracownik brytyjskiego wywiadu, który rozpozna go zawsze i wszędzie. Tylko z jego pomocą Gabriel wypełni wyjątkowo niebezpieczną misję.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Daniel Silva - ANGIELSKI SZPIEG • Choć niezbyt lubię książki sensacyjne, kryminały i szpiegowskie, to jednak z przyjemnością przeczytałam tę powieść, zupełnie nieznanego mi autora, który ponoć w swoim dorobku ma same "znakomitości". • Postać bohaterki, kojarzy się jednoznacznie z księżną Dianą, choć zamach na bohaterkę, członka królewskiej rodziny, odbiega od rzeczywistości. • Jest też super szpieg Gabriell, który nie działa, li tylko z obowiązku zleconej pracy znalezienia zabójcy, ale trochę z racji porachunków osobistych z zamachowcem.. • Całość czyta się ze sporym zainteresowaniem, nawet gdy nie jest się fanem takiej literatury.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Daniel Silva
Tłumacz:Barbara Budzianowska-Budrecka
Wydawcy:HarperCollins (2016) Harper Collins Polska (2016) Legimi (2016) Harper Collins Polska Sp. z o. o (2015) HarperCollins Polska
ISBN:978-83-276-1694-4 978-83-276-2111-5
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo