Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Biecz
[awatar]
Biblioteka Biecz
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 13 44 71 043
Województwo: małopolskie
Powiat: gorlicki
Adres: ul. Rynek 20
38-340 Biecz
E-mail: wypozyczalnia@biblioteka.biecz.pl

Czynna:
od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00
w soboty w godz. 8:00 - 14:00

1949

Biblioteka zostaje utworzona 9 maja 1949 r. na mocy uchwały Powiatowej Rady Narodowej w Gorlicach na podstawie Dekretu o bibliotekach z 17 kwietnia 1946 r. Powstaje Miejska Biblioteka Publiczna w Bieczu z siedzibą w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Grodzkiej. Pierwszy księgozbiór w liczbie 500 egzemplarzy powstaje częściowo z książek odzyskanych z przedwojennego Towarzystwa Czytelni Ludowych im. Tadeusza Kościuszki.

1952

Zbiory Biblioteki zostają przeniesione do budynku Sądu, obecnie Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Kazimierza Wielkiego.

1958

Biblioteka przenosi się do Domu Ludowego, obecnie budynek kina przy ul. Kazimierza Wielkiego.

1955

Powstają filie w Binarowej, Libuszy i Rożnowicach.

1956

Zostaje utworzona Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna z połączenia biblioteki miejskiej i gromadzkiej.

1966

Biblioteka otrzymuje dwa duże pomieszczenia w Synagodze przy ul. Rynek 20.

1979

Powstaje filia w Głębokiej.

1992

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu zostaje wpisana do Rejestru Instytucji Kultury.

2000

Biblioteka otrzymuje nowe pomieszczenie z przeznaczeniem na czytelnię.

2001

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie zostaje zorganizowana wystawa promocyjna „Miasto Biecz”. Materiałem towarzyszącym wystawie jest bibliografia „Miasto Biecz” opracowana przez Iwonę Górny przy współpracy Elżbiety Knapik i wydana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

2002

Zostaje przeprowadzony generalny remont biblioteki. Zostaje wydzielona wypożyczalnia, czytelnia, część magazynowa. Lokal zostaje przystosowany do potrzeb czytelników niep­ełno­spra­wnyc­h i objęty ochroną elektroniczną.

2003

Elektroniczne opracowywanie zbiorów w systemie MAK. Biblioteka posiada własną stronę internetową www.biblioteka.biecz.pl

2010

Przeniesieni filii w Libuszy do nowego pomieszczenia.

Realizacja projektu w ramach programu Ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego Infrastruktura bibliotek – remonty w bibliotece w Bieczu i filiach w Binarowej i Głębokiej, zakup wyposażenia do filii w Libuszy i Rożnowicach.

2011

Automatyzacja wszystkich procesów bibliotecznych (system SOWA2) w ramach projektu Budowa zintegrowanego systemu informacji i zarządzania zbiorami 33 bibliotek publicznych w województwie małopolskim z użyciem technologii tele­info­rmat­yczn­ych wspó­łfin­anso­wane­go ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

2016

Biblioteka otrzymuje od Gminy Biecz działkę na rozbudowę placówki i pozyskuje na ten cel środki w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016 – 2020”. Rozpoczyna się realizacja projektu pn. Modernizacja Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu i wyposażenia wraz z adaptacją zabytkowych podziemi, adaptacją i nadbudową nieużywanego dotychczas budynku oraz rozbudową istniejącego budynku w celu dostosowania do kryteriów certyfikatu Biblioteka+, dostosowania do użytku dla osób niep­ełno­spra­wnyc­h i przekształcenia w nowoczesne centrum dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodka życia społecznego.

2017

Rozpoczyna się proces przebudowy biblioteki, w związku z czym, następuje przeniesienie placówki do tymczasowej siedziby przy ulicy ulicy Rynek 7.

2020

Od 15 maja 2020 r. Biblioteka Biecz posiada pozwolenie na użytkowanie nowowybudowanej części obiektu, co wieńczy czteroletni proces realizacji inwestycji. W związku z powyższym, księgozbiór Biblioteki Biecz przeniesiony zostaje w czerwcu w swe stałe miejsce przy ulicy Rynek 20, a placówka w ostatnim dniu czerwca 2020 roku wznawia działalność.

W tym samym dniu w spotkaniu z Przemysławem Wechterowiczem uczestniczyły także przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Bieczu, grupy 4, 5, 6. Sala wypełniła się śmiechem. Dzieci chętnie opowiadałaby na zadawane pytania, zasypując jednocześnie Autora pytaniami. Tym razem pisarz przeczytał uczestnikom książkę Uśmiech dla Żabki, historię o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Podczas czytania tworzone były scenki z udziałem uczestników spotkania. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonywały prace plastyczne, które zabrały ze sobą. Nie zabrakło także pamiątkowego zdjęcia. Gość spotkania okazał się bardzo otwartą i dynamiczną osobą. Bardzo łatwo nawiązał kontakt z publicznością i zyskał sympatię dzieci. Po spotkaniu każde dziecko miało okazję kupić książkę ze specjalną dedykacją Autora.

Spotkaniu towarzyszył śmiech i świetna zabawa. Dziękujemy za mile spędzony czas!

www.biblioteka.biecz.pl

2021-10-05_11-05-01.jpg 2021-10-05_11-05-01
jpg, 992 KiB, 1800x1200
Komentarze (0)

5 października biblioteka gościła Autora książek dla dzieci Przemysława Wechterowicza, który spotkał się z uczniami młodszych klas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy. Dzieci przywiozły ze sobą ulubioną maskotkę, ale móc ją przytulić podczas spotkania. Wszystko za sprawą książeczki Proszę mnie przytulić, gdzie bohaterowie – dwa urocze niedźwiadki zabierają czytelnika na niezapomniany spacer po lesie. Tymczasem Autor wybrał inną książeczkę. Przeczytał wydaną w pięknej oprawie graficznej bajeczkę Mrówka wychodzi za mąż. W krótkim tekście napisanym z błyskotliwym humorem znajdują się życiowe porady, piękne lekcje dla dzieci. Pisarz prowadził spotkanie w bardzo ciekawy sposób angażując dzieci i dorosłych opiekunów do aktywnego, kreatywnego uczestnictwa. Nie zabrakło także literackich zagadek, a za prawidłową odpowiedź na najtrudniejszą z nich Autor podarował uczniowi własną książkę. Uczniowie mieli możliwość zakupić książki Autora i otrzymać autograf.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji: www.biblioteka.biecz.pl

unnamed-file.jpg unnamed-file
jpg, 600 KiB, 1800x673
Komentarze (0)

W ubiegły piątek, 1 października 2021 roku o godzinie 17:00 salę spotkań wypełnili artyści zaprzyjaźnieni z Biblioteką Biecz, których prace tworzą wspaniałą i stworzoną różnymi technikami malarskimi ekspozycję. Wernisaż tłumnie odwiedzili goście, a wydarzenie uświetniła muzyczna oprawa utalentowanego Miłosza Cieśli ze Strzeszyna, ucznia kl. III Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu. Podczas wernisażu został także odczytany bardzo ciepły list gratulacyjny od Pani Krystyny Skowronek, emerytowanej nauczycielki plastyki, zaprzyjaźnionej z Biblioteką Biecz. Wystawa prezentuje prace Marty Pilch, Zhanny Orchel, Piotra Telegi, Marcina Pecki, Aliny Zachariasz-Kuciakowskiej, Ewy Kosiby, Barbary Rudzińskiej, Heleny Januś, Natalii Karasińskiej, Zbigniewa Kurasza, Andrzeja Garbca, Ewy Słobodzian, Elżbiety Nędzy, Joanny Zawadowicz-Mikołajczyk, Tadeusza Łuczejki oraz Henryka Kozubskiego. Ekspozycję można zwiedzać do końca października w godzinach pracy biblioteki.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji: www.biblioteka.biecz.pl

Komentarze (0)

Po wakacyjnej przerwie zostały wznowione spotkania czytelników z literaturą w ramach zajęć LOWE z książką. Wyjątkowo, we wtorkowe popołudnie, 28 września 2021 roku, w nielicznym, aczkolwiek bardzo aktywnym gronie, spotkaliśmy się w Bibliotece Biecz, by po raz kolejny porozmawiać o literaturze. O tym, jakie książki nas poruszają i co wnoszą do naszego życia duchowego, a także jak wzbogacają nasze poznanie. Dyskusja była ożywiona. Rozważaliśmy temat pojemności gatunkowej kryminału, analizując jego potencjał diagnozowania problemów społecznych, omawialiśmy książki Andresa Barby, pierwszy raz wydaną w Polsce powieść „Niepokój przychodzi o zmierzchu” Marieke Lucasa Rijneveld, ciekawie rozmawialiśmy o prozie Therese Bohman i Marie Aubert, Brandona Hobsona oraz o ostatniej powieści Ignacego Karpowicza zatytułowanej „Cicho, cichutko”. Nasze spotkanie z literaturą nie byłoby „naszym spotkaniem”, gdyby nie poruszono wątku prozy o charakterze biograficznym. Zatem opowiedzieliśmy sobie o dwóch tego typu pozycjach: „Miłoszu” Andrzeja Franaszka i „Akanie” Pawła Goźlińskiego. Serdecznie zapraszamy do bieckiej biblioteki na kolejne spotkanie z literaturą już w październiku!

Zapraszamy do fotorelacji: www.biblioteka.biecz.pl

lowe.jpg lowe
jpg, 3.5 MiB, 6000x4000
Komentarze (0)

W środę, 22 września 2021 r. Bibliotekę Biecz odwiedzili uczniowie klasy 3b ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach literacko-plastycznych pn. Na wyspach Bergamutach. Inspiracją do zajęć był wiersz Jana Brzechwy. Część literacka spotkania pozwoliła przybliżyć uczestnikom życie i twórczość autora oraz zapoznać z wierszem, którego spotkanie dotyczyło. Uczniowie przystąpili do realizacji części plastycznej warsztatów. Każde dziecko wybrało sobie motyw przewodni swojej pracy twórczej: osła, którego mrówka niosła; łososie w pomidorowym sosie; słonia z trąbami dwiema… Wszystko wokół wyimaginowanych wysp, gdzie wszystko było niespotykane. W atmosferze zabawy powstała wspaniała makieta.
Dziękujemy!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)😊
www.biblioteka.biecz.pl

zdjęcie z zajęć.jpg zdjęcie z zajęć
jpg, 1.2 MiB, 2000x1333
Logo_MKDNiS_kolorowe_.jpg Logo_MKDNiS_kolorowe_
jpg, 848 KiB, 2429x1030
Komentarze (0)

21 września 2021 r. uczniowie kl. 4 Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pn. Pan Kleks – kleksografia. Temat lekcji związany jest z książką Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”. Pisarz znany z twórczości dla najmłodszych czytelników jako autor żartobliwych wierszy , wykreował w niej postać nauczyciela Ambrożego Kleksa, który uczył swoich uczniów w sposób niek­onwe­ncjo­naln­y. Uczniowie zapoznali się z biografią pisarza i wspólnie przypomnieli sobie jak wyglądała nauka w Akademii pana Kleksa. Następnie przystąpili do nauki! Lekcja kleksografii polegała ma robieniu dużych kleksów kolorowymi farbami na arkuszu papieru, który następnie składano na połowę i odczytywano historie z powstałych obrazków. Powstały niepowtarzalne obrazki, a każdy uczeń przedstawił co na nim widzi. Zajęcia wzbudziły zainteresowanie uczniów i wywołały uśmiech na ich twarzach. Pan Kleks nagradzał swoich uczniów kolorowym piegiem, a nasi uczniowie w nagrodę zabrali swoje prace do domu. Dziękujemy za mile spędzony czas!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji:
www.biblioteka.biecz.pl

DSC_0071_wm.jpg DSC_0071_wm
jpg, 1.3 MiB, 2000x1333
Logo_MKDNiS_kolorowe_.jpg Logo_MKDNiS_kolorowe_
jpg, 848 KiB, 2429x1030
Komentarze (0)

17 września br. do bieckich przedszkolaków przyjechał Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza ze spektaklem pt. Kruszynka. Wszystko za sprawą realizowanego przez Bibliotekę Biecz projektu pn. Brzechwa dzieciom. Mimo niesprzyjającej aury na zewnątrz, na buziach dzieci malował się uśmiech. Przedszkolaki z zain­tere­sowa­niem­ śledziły losy zagubionej w lesie samolubnej słonicy. Przedstawienie oparte na fragmentach sztuki Izabeli Degórskiej było bardzo pouczające, opowiadało o prawdziwej przyjaźni, akceptacji samych siebie i innych, a także pomocy potrzebującym.

Dziękujemy uczestnikom za obejrzenie spektaklu zarówno na żywo, jak i online.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji:)😊
www.biblioteka.biecz.pl

DSC_0934_wm.jpg DSC_0934_wm
jpg, 1.7 MiB, 2000x1333
Logo_MKDNiS_kolorowe_.jpg Logo_MKDNiS_kolorowe_
jpg, 848 KiB, 2429x1030
Komentarze (0)

W Bibliotece Biecz odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu Brzechwa Dzieciom. 😊👩‍👩‍👧‍👧🎲♟🎯
Więcej informacji na stronie:
www.biblioteka.biecz.pl

brzechwa_dzieciom.jpg brzechwa_dzieciom
jpg, 2.3 MiB, 3280x2108
Komentarze (0)

13 września Biblioteka Biecz rozpoczęła realizację projektu pn. Brzechwa dzieciom. Na potrzeby tego projektu zostały zakupione: książki autora, audiobooki, gry planszowe oraz puzzle, z których korzystali uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu podczas pierwszego spotkania. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w rozgrywkach, układali puzzle i rozwiązywali quizy o zwierzętach. Koordynator projektu Elżbieta Wszołek zapoznała uczniów z postacią Jana Brzechwy i jego twórczością.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

Zachęcamy do oglądania fotorelacji:
www.biblioteka.biecz.pl

gry.jpg gry
jpg, 865 KiB, 1800x1200
660-700.jpg 660-700
jpg, 59 KiB, 660x324
Komentarze (0)

6 września br. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego oraz przebudowanego obiektu Biblioteki Biecz i Urzędu Miejskiego w Bieczu, którego Gospodarzami byli Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz oraz Dyrektor Biblioteki Biecz Elżbieta Knapik. Po symbolicznym przecięciu wstęgi, wnętrza biblioteki oraz biur Urzędu Miejskiego zostały poświęcone przez Księdza Dziekana, proboszcza Parafii pw. Bożego Ciała Janusza Kurasza. W uroczystości uczestniczyli dostojni Goście:

– Wicewojewoda Małopolski – Pan Józef Leśniak,

– Radni Urzędu Mars­załk­owsk­iego­ Województwa Małopolskiego – Pan Grzegorz Biedroń i Pan Stanisław Pasoń,

– Wicedyrektor Instytutu Książki – prof. Krzysztof Koelher,

– Starosta Powiatu Gorlickiego – Pani Maria Gubała,

– Radna Rady Powiatu Gorlickiego – Pani Iwona Tumidajewicz,

– Wiceburmistrz Jasła – Pani Elwira Musiałowicz-Czech,

– Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Nowym Sączu – Pan Robert Kowalski,

– były Kierownik Delegatury WUOZ w Nowym Sączu – Pan Witold Król,

– Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Gorlickiego – Pan Tadeusz Mikrut,

– Proboszczowie bieckich parafii: Ksiądz Dziekan Janusz Kurasz oraz Ojciec Tomasz Michalik,

– Radni Rady Miejskiej w Bieczu wraz z Przewodniczącym Rady Panem Grzegorzem Nosalem,

– Sekretarz Gminy Biecz – Pan Jan Szkaradek,

– Skarbnik Gminy Biecz – Pani Iwona Czeluśniak,

Środowisko bibliotekarskie reprezentowane było przez:

– Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie – Pana Jerzego Woźniakiewicza,

– Dyrektor Biblioteki Kraków oraz dyrektorów bibliotek z Tarnowa, Oświęcimia, Dąbrowy Tarnowskiej, Nowego Sącza, Jasła i Gorlic

– Przewodniczącą Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – Panią Żanetę Kubic,

– byłą Przewodniczącą SBP oraz obecna redaktor naczelną czasopisma „Bibliotekarz” – Panią Elżbietę Stefańczyk,

Panią Janinę Rutanę – wieloletnią dyrektor bieckiej biblioteki,

– wieloletnią Dyrektor Biblioteki w Nowym Sączu – Panią Marię Sosin.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli także:

– dyrektor Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie – Pan Jakub Nowakowski,

– dyrektorzy instytucji towarzystw kulturalnych z Jasła, Gorlic i Biecza,

– dyrektorzy powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych działających w Gminie Biecz,

– dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy Biecz,

– osoby czynnie zaangażowane w realizację inwestycji: projektanci – Pani Karolina Czech i Pan Piotr Dybilas z Biura Arch­itek­toni­czne­go „Czech Architektów”, Pani Agata Mamoń-Prokop – konserwator dzieł sztuki, Pan Krzysztof Przybyłowicz – znawca historii bieckich Żydów, Pani Barbara Wróbel – właściciel firmy ALANG oraz pracownicy Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Bieczu.

Na ręce Gospodarzy wpłynęły liczne listy gratulacyjne wyrażające słowa uznania dla zwieńczonej inwestycji. Słowa podziękowania od Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu odczytał Pan Profesor Krzysztof Koelher, z kolei w imieniu Pani Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś list odczytał jej reprezentant, Pan Paweł Rąpała. Pani Jadwiga Wędrychowicz odczytała z kolei dwa ciepłe listy z Izraela: od Pani Roni Reiner oraz Malki Eichenstein.

Listy gratulacyjne dostępne w poniższych załącznikach:

List gratulacyjny od prof. Piotra Glińskiego – Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
List gratulacyjny od Pani Barbary Bartuś – Posła na Sejm RP
List gratulacyjny od prof. Krzysztofa Koehlera – Wicedyrektora Instytutu Książki
List gratulacyjny od Pani Marii Gubały – Starosty Powiatu Gorlickiego
List gratulacyjny od Pana Tomasza Makowskiego – Dyrektora Biblioteki Narodowej
List gratulacyjny od Pana Jerzego Woźniakiewicza – Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie – dla Burmistrza Biecza, Pana Mirosława Wędrychowicza
List gratulacyjny od Pana Jerzego Woźniakiewicza – Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie – dla Dyrektor Biblioteki Biecz, Pani Elżbiety Knapik
List gratulacyjny od Pani Barbary Budyńskiej – p.o. Przewodniczacej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
List gratulacyjny od Pani Doroty Woźnicy – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle
List gratulacyjny od Pani Joanny Kalisz-Dziki – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach
List gratulacyjny od Pana Leszka Palusa – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ł. Górnickiego w Oświęcimiu

Uroczystość została uświetniona krótkim występem krakowskiego zespołu Legend of Kazimierz, po którym Goście zwiedzili bibliotekę oraz zabytkowe piwnice pod budynkiem biblioteki, gdzie mieści się ekspozycja stała „Żydzi Biecza. Historia i Zagłada”.

Nowo wybudowany obiekt został zaprojektowany przez Karolinę Czech. Estetyczne i nowoczesne wnętrza to wspólny projekt Karoliny Czech i Piotra Dybilasa z Biura Arch­itek­toni­czne­go „Czech Architektów”. Łączy on nowoczesność z zabytkową tkanką. Całkowity koszt realizacji zadania (przebudowa i rozbudowa budynku biblioteki i urzędu) zamknął się w kwocie 6.980.139,28 zł. Koszt modernizacji biblioteki wyniósł 4.224.524,29 zł, z czego dofinansowanie otrzymane w ramach programu rządowego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – Infrastruktura bibliotek 2016-2020 stanowiła znacząca kwota 1.983.617,12 zł.

Składamy szczególne podziękowania Panu Premierowi, Ministrowi Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotrowi Glińskiemu za wsparcie finansowe, dzięki któremu udało się zmodernizować wnętrza naszej pięknej biblioteki. Słowa wdzięczności kierujemy także do Dyrektora Instytutu Książki Dariusza Jaworskiego, jak również do Organizatorów: Gminy Biecz. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu Burmistrzowi Mirosławowi Wędrychowiczowi i Radzie Miejskiej w Bieczu, za potraktowanie biblioteki jako inwestycji, a nie jako kosztu. Świadczy to o niezwykłej mądrości i dbałości władz miasta o ważne potrzeby mieszkańców.

Zapraszamy do fotorelacji:
www.biblioteka.biecz.pl

otwarcie_biblioteki.jpg otwarcie_biblioteki
jpg, 1.1 MiB, 1800x1200
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
emilkajargas
szymonwszolek
Szczawnica MBP
magdaczech1
sabina.lenard
nataliabacia47
paulina10012
robes57
puszek
eewa7
szczerba.justyna
Szymon95
malpy07
basia14391
paulina_wachowicz
kieltyczka

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo