Aktywność użytkowników
Na tej stronie można przeglądać najnowsze wpisy na blogach, recenzje, oceny książek itp.
Po zalogowaniu się można te wpisy filtrować, np. wg obserwowanych użytkowników.
Na tej stronie można przeglądać najnowsze wpisy na blogach, recenzje, oceny książek itp.
Po zalogowaniu się można te wpisy filtrować, np. wg obserwowanych użytkowników.
Najnowsze wpisy na blogach
-
Informacja dla CzytelnikówPrzewodnik "Autor I Bohater" Dla Czytelników I Autorów • Szanowni Państwo, • w ramach projektu "Biblioteka źródłem inspiracji" Fundacja Nowoczesna Polska na koniec 2020 roku opublikowała interaktywny przewodnik dla czytających i piszących: polski.wolnelektury.pl. Zapraszamy do korzystania ze strony i do przekazywania informacji wszystkim zainteresowanym osobom. Przygotowane materiały udostępnione są na Licencji Wolnej Sztuki 1.3., która pozwala na bezpłatne i swobodne wykorzystywanie treści oraz adaptowanie ich na własne potrzeby. • W życiu każdego humanisty, choć pewnie nie tylko, przynajmniej raz miała miejsce sytuacja, w której był bezsilny wobec tekstu literackiego. Nie zrozumiał książki lub wiersza. Zgubił się w gąszczu sytuacji fabularnych i postaci, które mają wpływ na postawę głównego bohatera. Okazało się, że jakaś powieść, opowiadanie czy nawet wiersz są dla niego zbyt trudne. Czytelnik był jak podróżnik bez mapy wskazującej drogę do zrozumienia. Dziś oddajemy w Wasze ręce taką mapę - przewodnik, który ma być właśnie takim drogowskazem, wielofunkcyjnym scyzorykiem, dzięki któremu uda się zrozumieć bohatera i podążać za nim do kresu drogi wyznaczonej przez ramy tekstu kultury. • W ramach projektu "Biblioteka źródłem inspiracji" stworzyliśmy interaktywny przewodnik "Autor i Bohater", który ma być był drogowskazem wyznaczającym pewien schemat postępowania twórczego, poprowadzi on czytelnika przez świat literatury, który, zdaniem autora (ale przede wszystkim zdaniem Josepha Campbella), jest w pewien sposób ustrukturowany. Podamy zatem przepis na pisanie, analogowy algorytm wykorzystujący nie sztuczną, ale własną inteligencję i kreatywność. • Pomysłodawcą i autorem przewodnika jest Maciej Dowgiel - doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, specjalizacja filmoznawcza. Mówi o sobie: "Jestem wiecznym studentem — w pozytywnym słowa tego znaczeniu. Ciągle się czegoś uczę, zdobywam wiedzę albo biorąc udział w różnych szkoleniach, kursach lub studiach specjalistycznych albo… od swoich uczniów, studentów i uczestników szkoleń. Projektuję różnego typu szkolenia dla różnych grup odbiorczych — począwszy od uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, przez maturzystów i studentów, po branżę biznesową, IT, a niekiedy nawet seniorów". • Wspólnie spędziliśmy wiele miesięcy przygotowując przewodnik, który z przyjemnością oddaliśmy w ręce czytelników i czytelniczek. • Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
-
Projekt SPOTKANIE Z ZAWODEMBiblioteka Pedagogiczna w roku szkolnym 2020/2021 realizuje projekt Spotkanie z zawodem, w ramach realizacji Kierunku Polityki Oświatowej Państwa: Wdrażanie zmian w kształceniu zawodowym. W związku z powyższym we współpracy z CWRKDiZ w Pile powstał film, do którego obejrzenia zapraszamy (26 min.) Tym razem Zawód szewc :) • [Link] • [Obraz]
-
Biblioteka wydaje karty czytelnika - zapraszamy !!!Od dziś wydajemy biblioteczne karty Czytelnika • Kartę z numerem 1 otrzymała nasza Pani Dyrektor • Nasi stali Czytelnicy będą mieli możliwość wyboru numeru karty. • Zapraszamy do odwiedzin !!! • [Obraz]
-
Wyprawka czytelnicza dla każdego przedszkolaka[Obraz] • Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi sucholeską bibliotekę lub filie biblioteczne, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: • – książka „Pierwsze czytanki dla…” • – Kartę Małego Czytelnika. • Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.
Najnowsze recenzje
-
-
Powieść obyczajowa z gatunku "zaskocz mnie".....trochę erotyk w dobrym guście ze smakiem. Zakończenie zaskakuje, mam nadzieję, że będzie kolejna część.
-
Fabuła książki to jeden wielki absurd. Autorka chciała chyba zrobić z tej książki thriller erotyczny, a wyszła komedia z nierealnymi historiami. Część pierwsza, to faja pozycja, napisana z humorem i zgodnie z tematyką, natomiast druga część, to totalna klapa. • Nie polecam.
-
Historia rodzinna przedstawiona w bardzo ciekawie.Język bardzo płynny i przystępny.Tom 1 bardzo ciekawy,czyta się jednym tchem. Niestety każdy kolejny coraz nudniejszy.Szkoda.
-
Dziennik jest opowieścią autorki o koleżankach i kolegach napisana w sposób typowy dla nastolatki. Bardziej ją zajmują wzajemne relacje niż otaczający świat. Kto z kim chodził, która koleżanka wredna, która nie.... Nie tego oczekiwałem. Liczyłem na obszerniejsze opisy ówczesnych, wojennych czasów. Cóż... czego oczekiwać po nastolatce.
Ostatnio ocenione