Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna w Bralinie
[awatar]
Bralin BP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 62 78 11 232
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: Rynek 3
63-640 Bralin
E-mail: biblioteka@bralin.pl

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00

DSC_0084.jpg Biblioteka Publiczna w Bralinie serdecznie zaprasza na wieczór autorski rodowitej Kępnianki Barbary Gruszki - autorki książki "Jak w 7 krokach odkryć prawdy życiowe i zrozumieć sens życia" Spotkanie odbędzie się w dniu 23 maja 2017 r. /wtorek/ godz. 17.00 w siedzibie biblioteki.

Barbara Gruszka to pasjonatka rozwoju osobistego, inspiratorka, motywatorka, blogerka, autorka kącika pozytywnego myślenia w ITP, prowadząca w KOK warsztaty pod hasłem „Zbuduj siebie od nowa”, a także kobieta o wielkim sercu organizująca akcje „Spełniajmy marzenia” dzieci z domu dziecka w Komornikach.

DSC_0084.jpg DSC_0084
jpg, 46 KiB, 200x133
Komentarze (0)

IMG_1659.jpg 27 kwietnia br. Biblioteka Publiczna w Bralinie przy współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zorganizowała spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek.

Najlepszym sposobem, aby zachęcić dzieci do czytania książek jest stworzenie im możliwości bezpośredniego spotkania z twórcą, który w pasjonujący sposób opowie o swojej twórczości. Przekonali się o tym uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Bralinie, którzy mieli okazję spotkać się z zaproszoną pisarką. Autorka zabrała dzieci w zaczarowany czekoladowy świat, w którym obok poznania przygód bohaterów mogły dowiedzieć się, jak powstaje słodki, brązowy rarytas, któremu ulegają wszyscy – i mali, i duzi. Opowiedziała też o swojej pierwszej książeczce zatytułowanej „O kryształowym zamku w trawie”, którą napisała w wieku 7 lat. – Niestety, bajka natychmiast zginęła – wspominała pisarka – a ja zaczęłam wylewać całe litry łez. Szukali jej wszyscy, w tym także babcia, ale szukała tak, by nie znaleźć. Kiedy obchodziłam 18. urodziny, otrzymałam od niej cieniutki prezent, w środku był mój 16-stronicowy zeszyt z bajeczką o kryształowym zamku. Zapewne gdyby babcia nie schowała go i nie przetrzymała, zniszczyłabym go, a dzięki temu mam tę cenną pamiątkę do dzisiaj. Autorka opowiedziała dzieciom o swoich pisarskich początkach, pokrótce omówiła także swoje dotychczas napisane książki, których bohaterami są są m.in. Cecylia Knedelek, Gąska Waleria, Kura Adela czy Ignaś Ziółko. To właśnie za sprawą ostatniej postaci dzieci miały możliwość przeniesienia się w piękny świat bajek. Ignaś i jego pies Kminek otwierają Bardzo Smaczną Księgę i przenoszą się do młyna. Spotykają tam młynarzową Balbinę, młynarza Teofila i psotne myszy. Przyjaciele dowiadują się, z czego robi się mąki, i która z nich jest najlepsza do pierogów. Pisarka przedstawiła również bibliotekarza Emiliana Apli, który zaprasza dzieci do swojej Pachnącej Biblioteki i ze wszystkich sił próbuje rozkochać ich w czytaniu. Przygody wszystkich bohaterów książek pani Joanny są fascynujące, a jej ostatnie książki nie tylko pięknie wyglądają, ale także pachną – truskawkami, czekoladą i cytryną.

Na zakończenie spotkania pani Joanna przeprowadziła dla uczestników warsztaty plastyczne. Za przykładem autorki dzieci wykonywały z papieru myszki, które mogą służyć także jako zakładki do książek. Uczniowie wręczyli pisarce kwiaty w podziękowaniu za urocze spotkanie. Miłą niespodzianką było obdarowanie wszystkich uczestników folderami o książkach pisarki oraz zakładkami. Można też było zakupić książkę i zdobyć autograf.

IMG_1524.jpg IMG_1524
jpg, 103 KiB, 700x467
IMG_1614.jpg IMG_1614
jpg, 156 KiB, 700x467
IMG_1616.jpg IMG_1616
jpg, 110 KiB, 700x467
IMG_1640.jpg IMG_1640
jpg, 118 KiB, 700x467
IMG_1659.jpg IMG_1659
jpg, 26 KiB, 200x133
Komentarze (0)

4321.jpg 10 lutego, w piątek zakończyły się ferie zimowe. Jedną z propozycji ich spędzenia poza domem były zajęcia organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Bralinie. Celem organizacji zajęć w czasie tegorocznych ferii było zago­spod­arow­anie­ wolnego czasu naszym młodym czytelnikom i sympatykom, zachęcenie ich do czytania oraz zorganizowanie dobrej zabawy. Chcieliśmy, żeby dzieci mogły zapisać w swej pamięci bibliotekę jako miejsce ciekawe i atrakcyjne, w którym można zdobywać wiedzę i fajnie spędzić czas. Żeby książkę kojarzyły nie tylko z nudną lekturą obowiązkową i podręcznikiem szkolnym, ale postrzegały ją jako źródło rozrywki, dobrej zabawy i inspirację do różnych form spędzania wolnego czasu nie tylko w czasie ferii. Podczas zajęć nie zabrakło zabaw z książką, gier, konkursów plastycznych, oglądania bajek, układania puzzli oraz możliwości korzystania z komputera.

4322.jpg 4322
jpg, 120 KiB, 1024x680
4326.jpg 4326
jpg, 155 KiB, 1024x683
4327.jpg 4327
jpg, 118 KiB, 1024x680
4324.jpg 4324
jpg, 151 KiB, 1024x683
4321.jpg 4321
jpg, 17 KiB, 200x133
Komentarze (0)

IMG_0136.jpg 1 grudnia br. Biblioteka Publiczna w Bralinie gościła Krzysztofa Petka, autora cyklu popularnych wśród młodzieży książek sensacyjno-przygodowych, dziennikarza, podróżnika, reportażystę, organizatora wypraw i szkół przetrwania. Spotkanie odbyło się w Świetlicy Profilaktyczno-Terapeutycznej „Tęcza” i wzięła w nim udział młodzież gimnazjalna ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK oraz Koła Bibliotecznego.

Na początku spotkania autor opowiedział kilka zdań o sobie i ciekawie zaprezentował swoje książki. Zachęcał uczniów do czytania, nie tylko napisanych przez siebie książek, ale do nawiązania kontaktu z literaturą. Poprosił młodych ludzi, by nie starali się być grzeczni i potulni lecz zwyczajnie kulturalni. Zażyczył sobie wprost, by kwestionowali jego tezy, poddawali w wątpliwość, to co przedstawia; wtedy istnieje możliwość konstruktywnej dyskusji.

Krzysztof Petek jest organizatorem szkół survivalowych w kraju i za granicą. Na jego obozach młodzież przechodzi różne szkolenia, ale nie jest do niczego przymuszana. Uczy zasad przetrwania w trudnych warunkach, współpracy, elementów samoobrony, a przede wszystkim udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Na takich obozach każdy uczy się podejmować samodzielne decyzje i zapobiegać zagrożeniom. Spotkanie było fascynujące, bardzo dynamiczne, ciekawe, z ogromnym ładunkiem cennych wartości, które Pan Krzysztof przekazywał w sposób bezpośredni, prosty, posługując się porównaniami i przykładami. Dużo opowiadał o wyprawach, o tym jak daleko odeszliśmy od prostego życia na łonie natury, jak bardzo cywilizacja nas „uśpiła”. Jego globtroterskie wyprawy to sposób na życie i pokonywanie własnych słabości. Mówił o ludziach, których spotkał, o ich odmiennym stylu życia i problemach. Podzielił się również ciekawymi anegdotami związanymi ze swoimi podróżami. Swoje ciekawe opowieści poparł slajdami z wypraw. Zaprezentował też pokaz podstawowych technik obronnych, które każdy może zastosować w sytuacji zagrożenia. Zaznaczył jednak, że podstawą skutecznej obrony jest ucieczka. Kontakt fizyczny z przeciwnikiem jest ostatecznością.

Na zakończenie spotkania, które upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, pełnej humorystycznych akcentów autor zachęcił młodzież do odbywania wspólnych wycieczek po przygodę, zdobywanie wiedzy, poznawanie świata i realizowanie swoich marzeń. Przekazał uczestnikom również motto, które przyświeca wszystkim wyprawom „wygrana walka to ta do, której nie dopuścisz”. Krzysztof Petek dał się poznać jako osoba o niezwykłej charyzmie i osobowości, która potrafi zarazić każdego słuchacza chęcią poznawania świata i zdobywania doświadczeń.

IMG_0160.jpg IMG_0160
jpg, 141 KiB, 800x533
IMG_0168.jpg IMG_0168
jpg, 117 KiB, 800x533
IMG_0178.jpg IMG_0178
jpg, 111 KiB, 800x533
IMG_0183.jpg IMG_0183
jpg, 144 KiB, 800x533
IMG_0136.jpg IMG_0136
jpg, 22 KiB, 200x133
Komentarze (0)

piasecka.jpg
W dniu 7 listopada br wiele miłych wrażeń i radości dostarczyły młodym czytelnikom spotkania autorskie z tajemniczą bajkopisarką – Wiolettą Piasecką.

Autorka przyjechała na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bralinie i przeprowadziła dwie prelekcje. Jedna z nich odbyła się w Zespole Szkół w Nowej Wsi Kś. i wzięli w niej udział uczniowie tejże placówki. Natomiast drugie spotkanie odbyło się w świetlicy „Tęcza” w Bralinie, a jej słuchaczami byli uczniowie klas III, którzy zdobyli miano najlepszych czytelników. Pani Wioletta jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych.

Pisarka jest osobą bardzo żywiołową, doskonale moduluje głosem naśladując różne postacie, ma świetny kontakt z dziećmi. Opowiadała o swoich wydanych książkach i o tym, co Ją zainspirowało do napisania wielu z nich. Bardzo ważne było to, że dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odgadywały zagadki, rozwiązywały mini konkursy, brały udział w teatrzyku kukiełkowym i zadawały pytania. Prawidłowe odpowiedzi, które udzielały dzieci były nagradzane książką. Oprócz tego, każde dziecko usłyszało też wróżbę dotyczącą przyszłości, na co dziewczynki i chłopcy reagowali śmiechem.

Okazało się, że nasza wróżka pisze nie tylko o królewnach, księżniczkach, duchach, czarownicach i zaczarowanych krainach, ale także doskonale zna się na piłce nożnej, co najbardziej spodobało się chłopcom. Spod jej pióra wyszła książka Drużyna marzeń. Zagadki piłkarskie, w której znajdują się pytania dotyczące najp­opul­arni­ejsz­ych piłkarzy świata oraz łamigłówka o piłkarzach z reprezentacji Polski.

Pani Piasecka przywiozła ze sobą książki, które dzieci mogły zakupić i otrzymać wpis z dedykacją i autografem autorki. Sama autorka była bardzo zachwycona dziećmi, ich wiedzą i umiejętnością zachowania się. Dlatego postanowiła podarować Bibliotece Publicznej w Bralinie bajkowe plakaty, które otrzymają najwierniejsi czytelnicy, tzn. dzieci, które jako pierwsze wypożyczą książki jej autorstwa. Do czego serdecznie zachęcamy.

N. Wieś Kś. 4.jpg N. Wieś Kś. 4
jpg, 121 KiB, 600x450
N. Wieś. Kś. 3.jpg N. Wieś. Kś. 3
jpg, 111 KiB, 600x450
IMG_0048.jpg IMG_0048
jpg, 68 KiB, 524x382
IMG_0109.jpg IMG_0109
jpg, 94 KiB, 556x407
piasecka.jpg piasecka
jpg, 15 KiB, 200x145
Komentarze (0)

drabik8.jpg 9 czerwca br. po raz kolejny odwiedził naszą gminę znany bajkopisarz Wiesław Drabik. Tym razem na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bralinie autor ponad stu wierszowanych bajek dla dzieci spotkał się z najmłodszymi czytelnikami z Zespołu Szkół im Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej.
Podczas spotkania autor z wielką swobodą i humorem opowiadał o swojej twórczości i o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem. Czytał zabawne anegdoty, fragmenty tekstów, pokazywał jak przygotowuje się książeczki do druku oraz zadawał pytania dotyczące znajomości bajek. Pan Wiesław, człowiek posiadający dar wyjątkowo łatwego nawiązywania kontaktów z rozmówcą, bardzo szybko zaangażował do aktywnego udziału w spotkaniu dzieci. Zadawał zagadki, za których rozwiązanie oczywiście nagradzał. Nic więc dziwnego, że dzieciaki rwały się do odpowiedzi. Recytował też fragmenty swoich książek, zachęcając uczniów do odgadywania rymów. Dzieci, które uzbierały najwięcej naklejek, otrzymały od pisarza książkę z autografem. Z pewnością to spotkanie nie byłoby tak wyjątkowe, gdyby nie fakt, iż pan Wiesław obdarzony jest wyjątkowym poczuciem humoru, a dodając do tego jeszcze niezwykłą umiejętność rymowania wszystkiego i wszędzie, sprawił, że spotkanie było nie tylko ciekawe, ale i zabawne. Pisane przez Wiesława Drabika rymowane bajeczki, to niezwykle wesołe, lekkie ale i pouczające historie. Nic więc dziwnego, że przywiezione przez niego książki rozchodziły się jak ciepłe bułeczki, bo taka książeczka, opatrzona na dodatek dedykacją i autografem autora – to wyjątkowa pamiątka.

IMG_0072.jpg IMG_0072
jpg, 136 KiB, 700x506
drabik8.jpg drabik8
jpg, 16 KiB, 140x140
IMG_0068.jpg IMG_0068
jpg, 128 KiB, 700x450
IMG_0082.jpg IMG_0082
jpg, 138 KiB, 700x501
IMG_0099.jpg IMG_0099
jpg, 136 KiB, 700x480
Komentarze (0)

wswiecieksiazek0.jpg Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. 6 czerwca br. pięciolatki z grupy Konwalii, Tulipanów i Różyczek z Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie wraz ze swoimi opiekunami odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.

Niektórzy z nich byli wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci z wielkim zain­tere­sowa­niem­ przyglądały się lekturom znajdującym się na półkach. Najbardziej podobały im się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Zobaczyły również jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Poza tym dyrektor placówki zaznajomiła przyszłych czytelników z biblioteczną stroną internetową i wytłumaczyła, jak z niej korzystać. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani Ewie Jędrysiak własnoręcznie wykonaną laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książek. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i kolorowanką otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

wswiecieksiazek0.jpg wswiecieksiazek0
jpg, 16 KiB, 140x140
IMG_0003.jpg IMG_0003
jpg, 134 KiB, 700x478
IMG_0004.jpg IMG_0004
jpg, 148 KiB, 700x468
IMG_0023.jpg IMG_0023
jpg, 135 KiB, 700x486
IMG_0011.jpg IMG_0011
jpg, 123 KiB, 700x464
Komentarze (0)

calapolskaczyta2.jpg Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” świętuje właśnie jubileuszu 15-lecia kampanii społecznej. Biblioteka Publiczna w Bralinie uczestniczy w akcji prawie od samego początku, zachęcają dorosłych, rodziców, wychowawców, opiekunów, by codziennie czytali najmłodszym.

Z tej okazji 2 czerwca br. biblioteka gościła aktorów krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”, którzy zaprezentowali widowisko „Skradzione mądrości”. Baśniową opowieść o tym, jak wiele pożytku płynie z czytania książek zobaczyło ponad 60 dzieci z Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie. Młodzi widzowie z zapartym tchem śledzili przygody Skrzata, który jest pochłonięty literaturą do tego stopnia, że niemal nie zauważa prawdziwego świata. Nie przeżywa prawdziwych przygód, nie ma prawdziwych przyjaciół. Kiedy Sowa kradnie cały jego księgozbiór, żeby stać się prawdziwym „symbolem mądrości”, Skrzat postanawia go odzyskać. Wyrusza na prawdziwą przygodę. Na swojej drodze spotyka Biedronka Donka, tajnego agenta, który próbuje rozwikłać zagadkę książek znikających w całym Królestwie. Donek nie czyta, ma słabą wyobraźnię, nie potrafi logicznie myśleć, więc pomoc mądrego Skrzata okazuje się niezbędna. Razem ruszają pokonać Sowę, a przy okazji nauczyć się czegoś od siebie nawzajem. Kiedy Donek zostaje schwytany przez Sowę, Skrzat musi stawić jej czoła sam. Wraz z dziećmi wyzywa ją na pojedynek z wiedzy o książkach, który wygrywają. Po przegranym pojedynku skruszona Sowa musiała przeprosić i zwrócić wszystkie książki. Dowiedziała się również, że nie trzeba kraść książek, żeby je przeczytać – wystarczy pójść do biblioteki i wypożyczyć. Natomiast Skrzat przekonał się, że również prawdziwy świat jest wart uwagi, bo można spotkać wiernych przyjaciół i przeżyć wspaniałe przygody.

„Skradzione mądrości” to pełna humoru i akcji opowieść o tym, że każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą. Bohaterowie przekonywali też, jak ważną rolę pełnią biblioteki, w których znajduje się dużo wspaniałych książek, które można wypożyczyć zupełnie za darmo. Spektakl miał formę interaktywnej zabawy, w której dzieci żywiołowo i spontanicznie uczestniczyły. Odpowiadały na pytania, pomagały szukać piór, zadawały Sowie niep­rawd­opod­obne­ pytania aby wspomóc Skrzata w pojedynku. Było dużo dobrej zabawy i śmiechu. Najważniejsze jednak, że dzieci dowiedziały się jak ważne jest to, aby uczyć się czytać i korzystać później z tych umiejętności. Książki dostarczają przecież nie tylko potrzebnych informacji, ale zapewniają nam też rozrywkę i przenoszą w odległy i magiczny świat.

IMG_0116.jpg IMG_0116
jpg, 133 KiB, 700x477
IMG_0159.jpg IMG_0159
jpg, 106 KiB, 700x440
IMG_0167.jpg IMG_0167
jpg, 116 KiB, 700x458
IMG_0211.jpg IMG_0211
jpg, 129 KiB, 700x488
calapolskaczyta2.jpg calapolskaczyta2
jpg, 16 KiB, 140x140
Komentarze (0)

nowakoo.jpg 24 maja br. gościem Biblioteki Publicznej w Bralinie była Ewa Nowak – pisarka, publicystka, autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla młodzieży. Pisarka spotkała się z młodzieżą z bralińskiego gimnazjum, z którą bardzo szybko nawiązała kontakt, wręcz oczarowała ich swoją osobowością i zrobiła niesamowite wrażenie.

Jej język, styl wypowiedzi, umiejętność nawiązywania kontaktów i ocena sfery psychicznej człowieka pozwoliły na nawiązanie doskonałego kontaktu. Uczniowie dowiedzieli się, kiedy i jak powstała debiutancka książka pani Ewy oraz skąd bierze pomysły na nowe książki, w których przedstawia takie wartości jak: miłość, przyjaźń, uczciwość czy szacunek wobec siebie i innych. W swoich książkach autorka opowiada zwyczajne historie przeciętnych nastolatków. Pokazuje ich problemy, zmagania ze szkołą, rodzeństwem, rodzicami i miłością. Przeżycia z dzieciństwa przelewa na karty wielu swoich powieści, a bohaterowie często są odbiciem osobowości jej i jej brata, który miały wpływ na kształtowanie się charakteru pisarki. Pisarka wytłumaczyła uczniom, na czym polega motywacja do działania, dlaczego dobieramy się w pary tak a nie inaczej, czym jest podział ludzi na „półki”. Opowiadała o sobie, swoich problemach z czasów dojrzewania a także dzieciństwa, kiedy to miała problemy z czytaniem, co powodowało niechęć do książek. Mówiła również o tym, jak nauczyła się czytać, kto zachęcił ją do sięgania po coraz to dłuższe książki i jak z „szarej masy” wspięła się na „najwyższą półkę”. Pisarka przekonywała nastolatków, że czytanie to czynność elitarna, wynikająca z intelektualnej potrzeby – ciekawości. Autorka zachęcała do przynajmniej dwukrotnego czytania tej samej książki. – Z czytaniem jest jak z randką – pierwsza nieudana, druga najlepsza. Sama pisarka uważa, że w każdym z jej spotkań autorskich uczestniczy przynajmniej jeden przyszły artysta, co więcej niemal wszyscy obecni mogą odnaleźć się w tej roli poprzez obcowanie z literaturą, ćwiczenie mózgu i rozwój intelektualny. Pisarka przekazała obecnym kilka technicznych uwag na temat zasad tworzenia powieści. Niezbędnym elementem dobrej książki jest ciekawy bohater, zmagający się z problemem. Akcja powieści winna być osadzona w nieobcym autorowi miejscu. Duże szanse na sukces pisarski mają te osoby, dla których życie nie było słodką sielanką, a raczej drogą przez mękę lub przynajmniej dużym wyzwaniem, bowiem trudności i problemy bywają motywacją do działania… i pisarstwa.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, pośród opowieści Ewy Nowak o swoim dorobku literackim, był czas na zadawanie pytań, humor i śmiech, a także na chwilę refleksji. Uczestnicy nie tylko lepiej poznali twórczość pani Ewy Nowak, ale również dowiedzieli się od niej wielu ciekawych rzeczy związanych z postrzeganiem samego siebie i otaczającego świata. Wszyscy byli pod wrażeniem niezwykłego uroku osobistego pisarki, która na koniec spotkania życzyła przyszłym twórcom kultury wytrwałości oraz wielu nies­tere­otyp­owyc­h i pionierskich pomysłów na powieściowe wątki. Niektórzy uczniowie po zakończeniu spotkania rozmawiali z Panią Ewą o sprawach osobistych. Dedykacje i autografy pisarki Ewy Nowak na zawsze utrwaliły niezapomniane i fascynujące przeżycia, jakich doświadczyli uczniowie podczas spotkania. Słowa pisarki: „Człowiek jest taki, jaki myśli, że jest” pozostaną w pamięci gimnazjalistów.

nowak2.jpg nowak2
jpg, 47 KiB, 430x300
nowak3.jpg nowak3
jpg, 60 KiB, 430x300
nowak4.jpg nowak4
jpg, 45 KiB, 430x300
nowak9.jpg nowak9
jpg, 47 KiB, 430x300
nowakoo.jpg nowakoo
jpg, 14 KiB, 140x140
Komentarze (0)

drabik6.jpg
11 kwietnia 2016 roku Biblioteka Publiczna w Bralinie gościła popularnego krakowskiego pisarza Wiesława Drabika, autora wierszowanych bajeczek dla dzieci. Spotkanie odbyło się w świetlicy Środowiskowo-Profilaktycznej „Tęcza” i wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Bralinie.

Na trwającym blisko godzinę spotkaniu uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi bajkami oraz dowiedzieć się, skąd ich autor czerpie pomysły i inspiracje. Dzieci w skupieniu słuchały o tym, jak powstaje książka, począwszy od pomysłu a skończywszy na jej wydruku. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zabawne fragmenty bajek czytanych przez samego autora, który zachęcał najmłodszych słuchaczy do odgadywania rymów. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane przez autora zagadki, za które otrzymywały nagrody w postaci naklejek i zakładek. Dzieci, które uzbierały najwięcej naklejek, otrzymały od pisarza książkę z autografem. Odważni mieli też okazję do zaprezentowania swojej bujnej wyobraźni, układając zakończenie do podanego przez autora początku zdania jednej ze swoich książek.

Przez cały czas trwania spotkania panowała bardzo miła atmosfera. Sympatyczny pisarz wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadawane przez dzieci pytania i oczywiście rymował. Poczucie humoru autora można było zaobserwować wybuchami śmiechu nie tylko dzieci ale także ich opiekunów. Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci i zachęci je do sięgnięcia po książki autora. W podziękowaniu za wizytę pisarz otrzymał od uczniów bukiet kwiatów. Każde dziecko mogło zakupić książeczkę oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem.

drabik1.jpg drabik1
jpg, 62 KiB, 430x300
drabik2.jpg drabik2
jpg, 61 KiB, 430x300
drabik7.jpg drabik7
jpg, 59 KiB, 430x300
drabik4.jpg drabik4
jpg, 51 KiB, 430x300
drabik6.jpg drabik6
jpg, 16 KiB, 140x140
Komentarze (0)
1
...
12 13 14 15 16 17 18 19 20
tensiorowska

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo