Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy
[awatar]
Trzcinica GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 62 33 22 083
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: ul. Szkolna 2 C
63-620 Trzcinica
E-mail: biblioteka@trzcinica.com.pl

poniedziałek: 8.00 - 17.00
wtorek: 8.00 - 17.00
środa: 8.00 - 16.00
czwartek: 9.00 - 17.00
piątek: 8.00 - 17.00

14 września 2015 roku Filię Biblioteczną w Laskach odwiedziły dzeci z Przedszkola Samorządowego w Laskach wraz z opiekunkami: panią Honoratą Biedą oraz Justyną Antoniak.

Po rozgoszczeniu się przedszkolaków, pracownik biblioteki przeczytał książeczkę o Samochodziku Franku, który chciał zostać aktorem w wielkim Hollywood. Po wypowiedzeniu kilku spostrzeżeń na temat opowieści, dzieci obejrzały pomieszczenia biblioteki oraz dowiedziały się na czym polega praca w bibliotece.

przedszk_wrzesien_2015_1.jpg przedszk_wrzesien_2015_1
jpg, 83 KiB, 800x600
przedszk_wrzesien_2015_2.jpg przedszk_wrzesien_2015_2
jpg, 62 KiB, 800x600
Komentarze (0)

Od 2010 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy współpracowała z Fundacją Orange w ramach programu „Orange dla Bibliotek”. W 2015 r. ponownie zakwalifikowała się do ostatniej już edycji programu.

Zgodnie z umową zawartą w dniu 2 czerwca 2015 r. pomiędzy Renatą Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy a Kamilem Milczarkiem – pełnomocnikiem Fundacji Orange, bibliotece w Trzcinicy została przyznana dotacja na popularyzację zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników biblioteki gminnej i filii.
Celem programu „Orange dla Bibliotek” było wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez udostępnianie bibliotekom gminnym nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wiel­ofun­kcyj­nymi­ centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Program skierowany był do gminnych bibliotek publicznych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego w każdej formie prawnej.

„Nie tylko sprzęt i dobre wyposażenie sprawiają, że placówki biblioteczne to dzisiaj przestrzeń nowoczesna i multimedialna. To przede wszystkim ludzie – Bibliotekarki i Bibliotekarze, którzy podjęli wyzwanie i wykazali się odwagą, otwartością na nowe doświadczenia. To oni stają się nieocenionym wsparciem i cyfrowymi przewodnikami, wspomagającymi lokalne społeczności, podnoszącymi cyfrowe i społeczne umiejętności” – czytamy w liście gratulacyjnym Prezesa Fundacji Orange Konrada Ciesiołkiewicza skierowanym do dyrektor biblioteki. Certyfikat „Biblioteki z pasją” został przyznany bibliotece gminnej w Trzcinicy oraz jej filii w Laskach.

certyfikat_2015.jpg certyfikat_2015
jpg, 57 KiB, 613x879
Komentarze (0)

Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Lasek LUKUS oraz Yolandy Podejma-Eloyanne uczestniczyła w promocji debiutanckiego tomiku „Zapisane najgłębiej” – poezji Yolandy Podejmy-Eloyanne.

Utwory zamieszczone w tomiku przybierają formę wspomnień z życia autorki, które zapisały się w jej pamięci. Posłowie do tomiku wierszy: Yolandy Podejma-Eloyanne „Zapisane najgłębiej” napisał Leszek Żuliński – krytyk literacki, poeta, publicysta, felietonista.

promocja_tomik2015_2.jpg promocja_tomik2015_2
jpg, 45 KiB, 693x461
promocja_tomik2015_1.jpg promocja_tomik2015_1
jpg, 40 KiB, 693x461
Komentarze (0)

Biogram Renaty Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, został zamieszczony w Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan w ramach projektu realizowanego przez uczniów Zespołu Szkół w Trzcinicy wraz z opiekunką Ewą Gaze.

W Cyfrowej Encyklopedii z terenu gminy Trzcinica zostały umieszczone również biogramy: Grzegorza Hadzika – Wójta Gminy Trzcinica, Bożeny Henczycy, byłej wójt Perzowa, obecnie Poseł na Sejm RP, Feliksa Linke – emerytowanego nauczyciela, Floriana Piaseckiego – emerytowanego dyrektora Zespołu Szkół w Laskach, Pawła Kaczmarka – członka Polskiego Związku Łowieckiego oraz trębacza 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich oraz Edmunda Sroki i Jana Przybyły.

W ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” ponad 9000 uczniów z 226 wielkopolskich szkół podstawowych stworzyło zbiór multimedialnych wpisów, poświęconych wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej gminy naszego województwa.
Projekt to wynik współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej oraz Konsorcjum: Fundacji eSzkoła i Biura Handlowego EuroConsult Zdzisław Lara.
Głównym celem projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” jest wdrożenie w wybranych szkołach podstawowych województwa programów rozwojowych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Projekt trwał dwa lata. Podczas każdej edycji 20 uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych (w 4 pięcioosobowych zespołach) zajmował się odnalezieniem najciekawszych i najw­ybit­niej­szyc­h postaci danej gminy – zarówno historycznych, jak i żyjących obecnie. Uczniowie stworzyli na temat wybranej osoby autorski wpis multimedialny, poparty badaniami, poszukiwaniami źródeł informacji oraz wywiadami.
23 czerwca 2015 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu miała miejsce gala podsumowująca projekt „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”.

Strona internetowa Cyfrowej Encyklopedii:

www.ency­klop­edia­wiel­kopolan.pl

Komentarze (0)

10 czerwca 2015 roku w Zajeździe Wielkopolskim w Siemianicach odbyła się konferencja podsumowująca działalność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski” w okresie 2009-2015.

Konferencja rozpoczęła się występem zespołu karnetowego dzieci i młodzieży Stowarzyszenia „Nutka” działającego przy Szkole Podstawowej w Słupi pod Kępnem pod batutą Antoniego Janaszewskiego.
Kolejnym punktem programu była prezentacja podsumowująca działalność LGD pod kątem aktywizacji, organizacji imprez kulturalnych i rekreacyjnych oraz prze­prow­adzo­nych­ naborów – prezentację przedstawił Grzegorz Grzunka, Prezes Zarządu LGD. Następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Stowarzyszenia Renata Gość, która na wstępie podziękowała członkom LGD oraz pracownikom biura za sześć lat owocnej pracy. Następnie Przewodnicząca przedstawiła projekty zrealizowane przez beneficjentów w ramach PROW w latach 2009 – 2015 na terenie działania LGD Wrota Wielkopolski tj. „Odnowa i rozwój wsi”, „Małe Projekty”, „Tworzenie i rozwój mikr­oprz­edsi­ębio­rstw”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.

Po prezentacjach wręczone zostały podziękowania od Wicepremiera Janusza Piechocińskiego oraz Sekretarza Stanu Andżeliki Możdżanowskiej dla przedsiębiorców, członków stowarzyszenia LGD Wrota Wielkopolski za aktywność na rzecz społeczności lokalnej oraz wkład w budowanie i rozwój Wielkopolskiej Gospodarki. Następnie wręczono podziękowania od LGD Wrota Wielkopolski dla osób i instytucji wspó­łpra­cują­cych­ z Lokalną Grupą Działania w uznaniu za rozwój partnerstwa trójsektorowego oraz za działalność na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców powiatu kępińskiego.

Podczas konferencji wręczono również nagrodę w konkursie pt. „Maskotka Wrót Wielkopolski” zwycięski okazał się projekt pt. „Wrocik” autorstwa Darii Wierzby. Wyróżniono także Jolantę Lemiesz i Barbarę Gruszka.
Po krótkim występie Antoniego Janaszewskiego śpiewającego przyśpiewki pochodzące z obszaru LGD, głos zabrali zaproszeni goście tj. Marek Czaplicki z Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Mars­załk­owsk­iego­ Województwa Wielkopolskiego, oraz Waldemar Guba, przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obaj Panowie w swoich prezentacjach przybliżyli tematy nowej i poprzedniej perspektywy finansowej PROW.

Bardzo miłym akcentem konferencji były podziękowania dla Lokalnej Grupy Działania „Wrota Wielkopolski” od sąsiadującej LGD z Ostrzeszowa, oraz dyplom dla LGD Wrota Wielkopolski od Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Bralinie za zasługi dla rozwoju organizacji i całej społeczności ludzi „Złotego Wieku”. Szczególne wyróżnienie z rąk Waldemara Guby otrzymał prezes Stowarzyszenia Grzegorz Grzunka, oznakę honorową w uznaniu zasług poniesionych na rzecz Rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej. Cała konferencja przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze i stanowiła piękne podsumowanie sześcioletniej pracy.
Warto dodać, że za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski”, aktywnie z funduszy europejskich z terenu gminy Trzcinica korzystały: Gmina Trzcinica, Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy, Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcinicy, Parafia Rzym­skok­atol­icka­ p.w. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy.

Tekst: LGD Wrota Wielkopolski
Foto: Justyna Muszalska

LGD_2015_1.jpg LGD_2015_1
jpg, 32 KiB, 636x423
LGD_2015_2.jpg LGD_2015_2
jpg, 37 KiB, 693x461
Komentarze (0)

Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek obchodzony jest corocznie 8 maja już od 20 lat. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku.

Wydarzenie to początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek.
Dzień ten jest okazją do przedstawienia zawodowych osiągnięć oraz dokonań grona bibl­iote­kars­kieg­o oraz czasem refleksji o tożsamości bibliotek i ich miejsca we współczesnym świecie.

Z tej okazji 5 maja 2015 roku wszyscy pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy wraz z zaproszonymi gośćmi: Panią Barbarą Urbańską oraz emerytowanymi pracownikami:
Panią Cecylią Pilarską i Henryką Bednarą mieli przyjemność spotkać się z wójtem Gminy Trzcinica Panem Grzegorzem Hadzikiem, Panią sekretarz – Renatą Ciemny i skarbnikiem – Panem Grzegorzem Baraniakiem w Urzędzie Gminy w Trzcinicy.

Spotkanie rozpoczęło się życzeniami skierowanymi przez Wójta Gminy do pracowników biblioteki oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów. W dalszej kolejności swe podziękowania za pracę na rzecz biblioteki i życzenia złożyła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy – Pani Renata Gość a następnie pokrótce omówiła postępy w budowie nowej siedziby biblioteki, przedstawiła projekty oraz nowoczesne aranżacje wnętrz.

Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze, sprzyjającej rozmowom na temat bibliotek, ich roli w naszej gminie, a także wymianom wspomnień, poglądów oraz wyzwań, przed którymi stoi biblioteka w najbliższym czasie.

dzien_bibliotekarza2015_1.jpg dzien_bibliotekarza2015_1
jpg, 40 KiB, 633x474
Komentarze (0)

16 kwietnia 2015 roku Filię Biblioteczną w Laskach odwiedziło 17 dzieci z Przedszkola Samorządowego w Laskach wraz z opiekunkami: panią Wiesławą Maciej i Barbarą Oleś.

W nawiązaniu do obecnej pory roku, pracownik biblioteki przeczytał przybyłym krótką książeczkę Izabeli Jędraszek pt „Wiosna” a następnie wywołał krótką pogadankę na temat przeczytanej treści.

Po tym, część przedszkolaków zajęła się kolorowaniem obrazków prze­dsta­wiaj­ącyc­h wiosenną rzeczywistość, pozostali natomiast mieli możliwość poznać kilka aplikacji na tabletach firmy Apple otrzymanych w ramach projektu „Tablety w Twojej bibliotece”.

Pierwszym punktem programu była zabawa z aparatem. Dzieci robiły sobie zdjęcia aby je później bajecznie kolorowo przyozdobić przy pomocy aplikacji Drawing Desk. Gdy dzieci stwierdziły, że są już usat­ysfa­kcjo­nowa­ne swoimi udekorowanymi fotografiami, przeszły do aplikacji Coloring Pages, która daje możliwość kolorowania najróżniejszych bajkowych postaci. Na koniec przedszkolaki z entuzjazmem podeszły do odmiany gry Memory – Memollow, która przez odnajdywanie zakrytych par obrazków ćwiczy pamięć grających.

Ręcznie pokolorowane obrazki zostały wywieszone na gazetce ściennej w bibliotece.

tablety2015_1.jpg tablety2015_1
jpg, 41 KiB, 666x498
tablety2015_3.jpg tablety2015_3
jpg, 29 KiB, 535x389
tablety2015_21.jpg tablety2015_21
jpg, 39 KiB, 590x442
Komentarze (0)

Dzięki pozyskanym funduszom w ramach Priorytetu „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek” w gminie Trzcinica budowana jest nowa siedziba Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Pierwszy etap zadania (roboty ziemne, fundamenty, ściany, stropy, schody i elementy żelbetowe, dach wraz z pokryciem, stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna) został wykonany w 2014 r. i rozliczony finansowo w styczniu 2015 r. Po prawidłowym wykonaniu I etapu zadania biblioteka przystąpiła do realizacji II etapu zadania. Drugi etap to zakończenie wszelkich prac budowlanych związanych z wykończeniem, wyposażeniem nowej biblioteki i uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na użytkowanie. Ten etap powinien zostać zakończony do 31 sierpnia 2015 r. Powierzchnia użytkowa nowo wybudowanego obiektu wynosi 551 m².
Zgodnie z zawartym porozumieniem w dniu 24 stycznia 2014 r. pomiędzy Gminną Biblioteką Publiczną w Trzcinicy, reprezentowaną przez dyrektor Renatę Gość a wójtem Gminy Trzcinica Grzegorzem Hadzikiem, Gmina Trzcinica przeprowadzi cały proces budowy łącznie z prze­prow­adza­niem­ postepowań przetargowych aż do końcowych odbiorów i uzyskania prawomocnego pozwolenia na użytkowanie. Natomiast na bibliotece spoczywa prowadzenie spra­wozd­awcz­ości­ merytorycznej i finansowej zadania, opracowywanie koncepcji funkcjonowania nowej placówki bibliotecznej.

Wybudowanie nowej siedziby biblioteki rozwiąże problemy prawidłowego funkcjonowania i realizacji zadań przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy. Do biblioteki będą miały dostęp osoby starsze i niepełnosprawne. W pełni zostanie wykorzystany sprzęt komputerowy i multimedialny biblioteki. Nowo wybudowana placówka będzie doskonałą bazą do organizowania spotkań, warsztatów, konferencji, seminariów, zajęć z edukacji czytelniczej i medialnej.
W nowej bibliotece (za zgodą Instytutu Książki) została zaaranżowana izba pamięci, w której zostaną wyeksponowane stare dokumenty, eksponaty z terenu gminy itp., dodatkowo w hollu powstanie galeria, pomocna przy spełnianiu nowych zadań kulturalnych na terenie gminy. W dniu zakończenia zadania biblioteka będzie spełniała standardy Certyfikatu Biblioteka+.

Wymagania Certyfikatu:

Lokal i wyposażenie:
Gmach biblioteki będzie przystosowany dla osób niep­ełno­spra­wnyc­h a informacja o bibliotece zostanie włączona w system informacji wizualnej gminy.
Placówka będzie zapewniała pomieszczenia dla personelu, tj. pomieszczenia biurowe oraz socjalne, ponadto ergonomiczne meble dostosowane do grup wiekowych i kategorii czytelników, rodzajów zbiorów bibliotecznych, również stanowisk komputerowych.
Szyld oraz informacja o godzinach otwarcia zamieszczona zostanie na zewnątrz lokalu, dla czytelników w dalszym ciągu będzie dostępna strona www biblioteki (dodatkowo BIP).

Infrastruktura tele­info­rmat­yczn­a:
Biblioteka będzie oferowała możliwość korzystania ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, dodatkowo dostępne będą następujące urządzenia peryferyjne: drukarka laserowa i skaner płaski lub urządzenie wielofunkcyjne, czytnik kart pamięci, nagrywarka CD/DVD/Blu-ray, kamera internetowa, słuchawki, mikrofon a także: kserograf, aparat cyfrowy, projektor multimedialny i ekran, nagłośnienie, UPS.
Oprogramowanie komputerów będzie zawierało graficzny, sieciowy, system operacyjny, polskie znaki w standardzie UTF-8, program antywirusowy, edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, program do tworzenia prezentacji multimedialnych, program graficzny.
Placówka będzie gwarantowała łączność telefoniczną poprzez telefon oraz faks.

System biblioteczny:
Wszystkie procesy biblioteczne zostaną zautomatyzowane, wprowadzone zostaną również karty czytelnicze z kodami kreskowymi.
Przez program biblioteczny w formacie danych MARC 21 zgodny z normą ISO 2709 będą obsługiwane następujące procesy biblioteczne: ewidencja , opracowywanie oraz udostępnianie zbiorów, katalog, statystyki.
Obecna będzie scentralizowana baza danych (lokalna lub w bibliotece nadrzędnej), system archiwizacji danych oraz zaim­plem­ento­wany­ protokół Z39.50 zgodnie z normą PN-ISO 23950.
Wspomniany program biblioteczny charakteryzuje się dużą funk­cjon­alno­ścią­ bowiem będzie można skorzystać z niego zarówno w bibliotece jak i zdalnie przez przeglądarkę internetową. Ponadto czytelnik będzie miał możliwość zamawiania i rezerwacji zbiorów w lokalu biblioteki. Zostaną wprowadzone oznaczenia księgozbioru i kart czytelniczych odczytywanych z poziomu sytemu (poprzez kody kreskowe).

Zbiory:
Wielkość księgozbioru: 250 woluminów na 100 mieszkańców w tym 80% nabytych po 1980r.
Proporcje w księgozbiorze: 30% – literatura nieb­elet­ryst­yczn­a, 70% – literatura piękna w tym: 60% – literatura piękna dla dorosłych, 40% – literatura piękna dla dzieci i młodzieży.

Prasa: 20 tytułów:
dziennik ogólnopolski – 2 tytuły,
czasopismo regionalne/lokalne – 2 tytuły,
czasopismo bibliotekarskie – 1 tytuł,
czasopismo dla dzieci i młodzieży – 5 tytułów,
inne czasopisma odpowiadające potrzebom społeczności lokalnej – 10 tytułów.
Z czego 3 tytuły będą w każdej filii ( w tym 1 dziennik ogólnopolski).

Zostaną wydzielone następujące kolekcje: dla zbiorów regionalnych (w tym dokumenty życia społecznego), zbiorów obcojęzycznych (bez względu na rodzaj materiałów bibliotecznych) oraz dla wiel­odzi­edzi­nowe­go księgozbioru informacyjnego.

Gromadzenie i opracowanie zbiorów będzie sporządzane centralnie na poziomie gminy, zgodnie z obowiązującymi standardami krajowymi (gromadzenie i opracowanie zlokalizowane zostanie w bibliotece głównej).

Kontekst społeczny:
Godziny otwarcia: biblioteka będzie otwarta 40 godzin tygodniowo.

budowa_biblioteki2015_1.jpg budowa_biblioteki2015_1
jpg, 41 KiB, 579x433
budowa_biblioteki2015_2.jpg budowa_biblioteki2015_2
jpg, 36 KiB, 631x370
Komentarze (0)

„Zbiory regionalne Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy” to kolejne już wydawnictwo, opracowane przez Renatę Gość – dyrektor trzcinickiej placówki. Publikacja biblioteki gminnej prezentuje wybrane zbiory biblioteczne tzw. „regionalia”.

Są to zbiory o wyjątkowym charakterze, gdyż zawierają dokumenty życia społecznego mieszkańców, które nie są nigdzie poza biblioteką gminną, w takim zakresie gromadzone ani rejestrowane. Bogactwo i różnorodność zbiorów biblioteka zawdzięcza przychylności mieszkańców, lokalnym pasjonatom dziejów, organizacjom i instytucjom działającym na terenie naszej gminy m.in. Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy i Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy oraz współpracy z sołtysem Sołectwa Trzcinica. Niektóre oryginały dokumentów oraz fotografie po ich zdig­ital­izow­aniu­ (zapisaniu w wersji cyfrowej) zostały zwrócone ich właścicielom.

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy zajmuje się także działalnością wydawniczą, mającą na celu dokumentowanie dziedzictwa kulturowego naszej „małej ojczyzny”. Obok publikacji książkowych są wydawane również ulotki, foldery oraz pocztówki. „Zbiory regionalne dokumentują wiele wydarzeń z dziejów naszej „małej ojczyzny”, nie pozwalają zapomnieć o ludziach tu żyjących, kulturze, tradycji, wydarzeniach… Są żywą kartą historii zapisaną w murach Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy” – czytamy w słowie wstępnym skierowanym przez Renatę Gość – dyrektor biblioteki do czytelników i mieszkańców. Projekt graficzny, skład i druk wydawnictwa regionalnego wykonała Ewelina Smyrek ESNET.
Wszyscy mieszkańcy, którzy chcieliby otrzymać publikację zapraszamy do siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

zbiory_regionalne2015.jpg zbiory_regionalne2015
jpg, 91 KiB, 539x772
Komentarze (0)

Dwa ostatnie tygodnie lutego upłynęły w bibliotece pod znakiem „Ferii w Bibliotece”.

W czasie trwania ferii zimowych biblioteki , podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowała dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym cykl różnorakich zajęć.

Pierwsze zajęcia miały na celu poznanie dzieci uczestniczących w feriach oraz wysłuchanie ich oczekiwać odnośnie mających się odbyć zajęć. 17 lutego br. w Filii Bibliotecznej w Laskach zorganizowane zostały zajęcia manualne prowadzone przez panią Barbarę Urbańską.

Tego dnia dzieci, bardzo entuzjastycznie nastawione, przepięknie ozdobiły słoiczki włóczkami oraz przy pomocy prowadzących, wykonały do nich kolorowe kwiaty z bibuły. W ramach kolejnych tego typu zajęć, dzieci przy pomocy dostępnych materiałów typu: kolorowy papier, wełna, wykonały niepowtarzalne kolorowe zawieszki.

Ważnym punktem Ferii w Bibliotece była wizyta emerytowanego kierownika filii – pani Cecylii Pilarskiej, która w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała przybyłym bajkę o dzielnym małym jeżyku, który dał dzieciom lekcję o dobroci wynikającej z dzielenie się z innymi. Bajka ta zapoczątkowała „dzień z książką” w ramach którego dzieci zapoznały się z bogatym zbiorem książek multimedialnych, książek – przytulanek oraz książek – puzzli będących na stanie filii oraz Głównej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Nie zabrakło również zajęć poświęconym pracy nad „feriowym plakatem”, który powstał przez odciśnięcie na brystolu rąk wszystkich uczestników, gier słownych oraz kalamburów. Poza tym biblioteka oferowała najróżniejsze kolorowanki, rebusy, krzyżówki, zagadki. W czasie ferii biblioteki oferowała bezpłatny dostęp do Internetu i komputerów, na których dzieci oglądały ulubione bajki i baśnie oraz grały w gry edukacyjne.

ferie_bibl_2015_2.jpg ferie_bibl_2015_2
jpg, 41 KiB, 571x432
ferie_bibl_2015_4.jpg ferie_bibl_2015_4
jpg, 59 KiB, 680x509
ferie_bibl_2015_5.jpg ferie_bibl_2015_5
jpg, 46 KiB, 688x514
Komentarze (0)
1
...
9 10 11 12 13 14 15 16 17
jinger
gaba1
monika131983
paulinadawiskiba

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo