Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
[awatar]
Olesno GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 14 687 00 87
Województwo: małopolskie
Powiat: dąbrowski
Adres: ul. Leśna 11A
33-210 Olesno
E-mail: biblioteka@gbpolesno.pl

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 8.00-16.00
Środa: 8.00-18.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 8.00-18.00
Sobota: 8.00-16.00

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie stanowi centrum życia kulturalnego całej gminy. Swoim użytkownikom oferuje bogaty księgozbiór, czytelnię komputerową i czasopism, kącik regionalny, kącik multimedialny wyposażony w filmy, gry multimedialne oraz audiobooki, a na najmłodszych czytelników czeka kolorowy kącik malucha. W bibliotece znajduje się nowoczesne, w pełni profesjonalne, kameralne kino działające w ramach sieci kin społ­eczn­ości­owyc­h Kino za Rogiem. Ponadto w budynku książnicy w Oleśnie można znaleźć kawiarnię Kultura Cafe, salę siłowni i fitness, stół do snookera, salę gier cichych, a także... kręgielnię Azyl Olesno wyposażoną w cztery pełnowymiarowe tory bowlingowe!

Biblioteka to nie tylko książki! Zobacz, co jeszcze mamy w zanadrzu :)😊

Komentarze (0)

plakatTadeuszP..jpg

plakatTadeuszP..jpg plakatTadeuszP.
jpg, 185 KiB, 846x1200
Komentarze (0)

7 lutego 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbył się wernisaż malarstwa ks. Krzysztofa Trzepacza – wikariusza w parafii w Oleśnie. Spotkanie zorganizowane zostało przez Parafię pw. Św. Katarzyny Alek­sand­ryjs­kiej­ w Oleśnie, Wójta Gminy Olesno i Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie.
Wystawa malarstwa ks. Krzysztofa była ważnym wydarzeniem i miała wyjątkowy charakter, ponieważ był to jego pierwszy indywidualny wernisaż.

Kzp1.jpg

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli:
- Ks. Prałat dr Jacek Nowak – były Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie,
- Ks. Prałat Dziekan Zygmunt Warzecha oraz Siostry Służebniczki z Parafii Szczucin,
- Ks. Prałat Jerzy Ptak z Parafii Rzochów,
- Ks. Stanisław Nakielski Proboszcz Parafii w Zalipiu,
- Koledzy rocznikowi Ks. Krzysztofa: ks. dr Jacek Soprych, ks. Lesław Wąchała, ks. Marek Zembura, ks. Rafał Wierzchanowski,
- Ks. Misjonarz Kazimierz Stempniowski,
- Ks. Marek Migacz oraz Siostry pracujące w Parafii Olesno,
- Bolesław Łączyński Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego z małżonką Stanisławą,
- Wicestarosta Dąbrowski Marek Kopia z małżonką Bożeną,,
- Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Andrzej Gorzkowicz z małżonką Ewą,
- Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie St. Bryg. Adam Rzemiński,
- Dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych i kulturalnych oraz instytucji z terenu Powiatu Dąbrowskiego i Gminy Olesno.

Było nam niezmiernie miło gościć również rodziców ks. Krzysztofa, Państwa Marię
i Zbigniewa Trzepacz oraz jego najbliższą rodzinę i przyjaciół.
Na zaproszenie organizatorów bardzo licznie odpowiedzieli także jak zawsze niezawodni i życzliwi czytelnicy oraz przyjaciele biblioteki, w tym członkowie dwóch wspaniałych klubów działających przy naszej placówce, czyli Klubu Seniora „Sami Swoi” oraz Dyskusyjnego Klubu Książki.

Bohater tego wyjątkowego spotkania, ks. Krzysztof Trzepacz, jak sam przyznaje ma dwie pasje. Pierwszą jest oczywiście kapłaństwo i to wszystko co się z tym powołaniem wiąże. Przez 5 lat swojej posługi w Parafii Olesno wielokrotnie dał się poznać jako oddany kapłan, dla którego służba Bogu i ludziom jest wartością najwyższą. Jest inicjatorem i pomysłodawcą wielu pięknych wydarzeń o charakterze religijnym oraz różnorodnych działań kulturalnych, zwłaszcza w zakresie propagowania kultury chrz­eści­jańs­kiej­. Aktywnie współpracuje z wieloma instytucjami, a od 2012 r. jest kapelanem Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Olesno. Jako kapłana z pasją znamy go i wysoko cenimy od dawna. Natomiast tym razem mogliśmy poznać drugą, skrywaną dotąd pasję ks. Krzysztofa, którą jest sztuka. Długo trwało, nim udało się nam nakłonić ks. Krzysztofa, by ponownie podjął działalność artystyczną. Wielokrotnie powoływaliśmy się na „List do artystów” św. Jana Pawła II, a w szczególności na słowa „Kto dostrzega w sobie tę Bożą iskrę, którą jest powołanie artystyczne, odkrywa zarazem pewną powinność: nie można zmarnować tego talentu, ale trzeba go rozwijać, ażeby nim służyć bliźniemu i całej ludzkości.” Wreszcie nasz wikary zdecydował, że powróci do malarstwa i po raz kolejny, tym razem poprzez swoje obrazy, udowodnił, że jest osobą wrażliwą na sztukę i urodę otaczającego świata.

Ogromny zmysł estetyczny i wyczucie piękna ks. Krzysztofa potwierdził również ks. Prałat dr Jacek Nowak, który w swoim wystąpieniu wielokrotnie podkreślił, że każdy kapłan ma przynajmniej jedną pasję, którą jest jego powołanie. Jeśli natomiast dostrzega w sobie inne talenty, zobowiązany jest je rozwijać i doskonalić, by w ten sposób jeszcze lepiej służyć Bogu i drugiemu człowiekowi.
Z kolei ks. Krzysztof Trzepacz opowiedział o początkach swojej drogi artystycznej, a także o kapłaństwie i sztuce, czyli swoich wielkich pasjach, które łączą się ze sobą i wzajemnie uzupełniają.
Następnie ks. Proboszcz Parafii w Oleśnie ks. Prałat Jan Rybak oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec wręczyli ks. Krzysztofowi adres okolicznościowy, złożyli podziękowania oraz wyrazy uznania za duszpasterstwo pełne pasji.
Po wystąpieniach oficjalnych nadszedł czas na koncert piosenki religijnej pt.: „Muzyka z piękniejszej strony świata” w wykonaniu zespołu New Day w składzie: Natalia Górka, Rafał Boni Boniśniak i Tomasz Kubala. Muzyce towarzyszyła poezja, którą odczytali Natalia Morawiec i Wojciech Ryczek. Malarstwo, poezja, muzyka i śpiew, czyli szeroko pojmowana sztuka, to najlepszy sposób, by wzbudzić w sobie tęsknotę za tym, co ważne, piękne, wzniosłe i dobre. To właśnie sztuka otaczająca nas w ten wyjątkowy wieczór, sprawiła, że serca wszystkich zgromadzonych otwarły się na dobro, piękno i miłość. Koncert dedykowany był wszystkim przybyłym gościom, jednak w szczególności skierowany został do bohatera tego wieczoru, czyli ks. Krzysztofa Trzepacza.

Zwieńczeniem spotkania było zwiedzanie wystawy połączone z uroczystym bankietem przygotowanym dzięki bezinteresownej pomocy czytelniczek i przyjaciółek biblioteki, a były to: Władysława Cabaj, Renata Ciepiela, Ewa Cierniak, Halina Dojka, Dorota Huczek, Małgorzata Janiszewska, Izabela Jarosz, Danuta Kądzielawa, Jadwiga Lech, Helena Moryl, Teresa Motyka, Małgorzata Musiał-Baran, Janina Niemiec, Maria Nowak, Anna Plata, Teresa Rygielska, Anna Rzemińska, Helena Szmyrko, Jolanta Wabno, Barbara Wesołowska, Krystyna Zachara.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu spotkania i w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego uświetnienia.

Kzp1.jpg Kzp1
jpg, 69 KiB, 800x533
Kzp8.jpg Kzp8
jpg, 83 KiB, 800x533
Kzp166.jpg Kzp166
jpg, 81 KiB, 800x533
Kzp21.jpg Kzp21
jpg, 55 KiB, 800x533
Komentarze (0)

Śliczne dziewczynki w białych bluzkach, granatowych spódniczkach, śnieżnobiałych podkolanówkach i z czerwonymi wstążkami we włosach. Uroczy chłopcy w białych koszulach, granatowych spodniach „w kantkę”, z czerwonymi szelkami i czarnymi aksamitkami. Właśnie tak pięknie i patriotycznie prezentował się kwiat młodzieży polskiej, czyli członkowie młodzieżowego zespołu świetlicowego, którzy wzięli udział w akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka…
Akademia odbyła się dwukrotnie: 29.01.2016 roku w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie oraz 30.01.2016 roku w Domu Strażaka w Ćwikowie.

W występie kabaretowym pt. „Czerwony autobus”, stanowiącym swoisty powrót do przeszłości i bardzo realistycznie ukazującym „uroki PRL-u” wystąpili wspaniali seniorzy – członkowie Klubu Seniora „Sami Swoi”: Władysława Cabaj, Halina Dojka, Dorota Huczek, Jerzy Huczek, Danuta Kądzielawa, Jadwiga Lech, Wiktor Morawiec, Helena Moryl, Teresa Motyka, Adam Niemiec, Janina Niemiec, Marek Nowak, Maria Nowak, Stanisław Piękosz, Bronisław Rygielski, Teresa Rygielska, Helena Szmyrko, Barbara Wesołowska, Zofia Węgiel, Krystyna Zachara, Tadeusz Zachara. Niesamowitą oprawę muzyczną zapewnił Stanisław Piękosz. Spektakl przygotowany został w ramach Projektu 60+ Nowy Wiek Kultury realizowanego w ubiegłym roku na terenie Gminy Olesno pod opieką reżyserską Piotra Siekluckiego.

Nieczęsto się zdarza, aby samo wejście aktora na scenę wywoływało tak silne emocja, jak w przypadku występu „Samych Swoich”! Fantastyczne kostiumy i charakteryzacja wzbudziły wśród publiczności euforię oraz okrzyki podziwu i radości. Pełna wdzięku i pasji, mistrzowska gra aktorska wszystkich „młodych wariatów”, co chwilę wywoływała salwy śmiechu i entuzjastyczne oklaski, a występ w Ćwikowie zakończony został owacjami na stojąco! Nasi cudowni seniorzy wprost zarazili publiczność swoją energią i radością życia. Przechadzając się po występie wśród zgromadzonych gości wielokrotnie można było usłyszeć słowa uznania i życzliwej zazdrości dla zapału, odwagi i pozytywnego szaleństwa „Samych Swoich”.

Zarówno w Oleśnie, jak i w Ćwikowie, po występie kabaretowym aktorzy i publiczność zaproszeni zostali do wspólnego kolędowania, któremu przewodniczył i akompaniował Stanisław Piękosz. Natomiast zwieńczeniem cudownych chwil spędzonych w ciągu tych dwóch dni, były kameralne bankiety przy kawie i wyśmienitych przekąskach.
Spotkanie w Oleśnie zorganizowano we współpracy z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Z kolei poczęstunek w Ćwikowie został przygotowany między innymi dzięki wsparciu sponsorów, którymi byli:Marian Szajor – Radny Powiatowy z Ćwikowa oraz Radni Rady Gminy Andrzej Szczebak i Janusz Morawiec z Ćwikowa. O piękny karnawałowy wystrój sali w Ćwikowie zadbały Grażyna Kaczówka i Teresa Sarat. Pyszności na biesiadny stół przygotowały, jak zawsze życzliwe i pomocne przyjaciółki biblioteki: Halina Drewaniana, Renata Kinel, Renata Morawiec, Anna Plata, Urszula Sajdera, Sabina Sarat, Beata Skrzyniarz, Barbara Szczebak, Agata Wrona i Grażyna Zachara. Ciężar organizacyjny całej imprezy podjęły niezawodne Urszula Sajdera i Anna Plata przy wsparciu Haliny Drewnianej i Elżbiety Dojka.

........................................................
Organizatorzy spotkania w Oleśnie: Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie, Stowarzyszenie Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie.
Organizatorzy spotkania w Ćwikowie: Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie, Stowarzyszenie Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie, Radni i Sołtys Ćwikowa oraz Radny Powiatowy z Ćwikowa.

czera1.jpg

czera1.jpg czera1
jpg, 95 KiB, 800x600
czera6.jpg czera6
jpg, 116 KiB, 800x600
czera12.jpg czera12
jpg, 100 KiB, 800x600
czera26.jpg czera26
jpg, 115 KiB, 800x600
czera30.jpg czera30
jpg, 101 KiB, 800x600
Komentarze (0)

DKK logo1.jpg
„Żyję od ponad tysiąca lat. Umierałem wiele razy.
Rodziłem się i umierałem wiele razy, w wielu miejscach.
Nigdy nie miałem dzieci i nigdy się nie zestarzałem. (…) Widziałem piękno niezliczonych postaciach. Zakochałem się i moja miłość trwa nadal. Raz zabiłem ukochaną kobietę, umierałem za nią wiele razy, lecz nic mi jeszcze z tego nie przyszło. Ciągle jej szukam. Ciągle ją pamiętam. Noszę w sobie nadzieję, że pewnego dnia ona też mnie sobie przypomni.”

Podczas pierwszego w tym roku spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 25.01.2016 r. rozmawiano na temat książki „Nigdy i na zawsze” autorstwa Ann Brashares. Po raz kolejny tematem przewodnim dyskusji była miłość – jej nieprzemijająca wartość i moc silniejsza od śmierci.

Główny bohater książki, Daniel, dzięki reinkarnacji żyje przeszło tysiąc lat. Miał wiele wcieleń, poznał smak życia, radości, przyjaźni, smutku, rozczarowania, bólu i śmierci. Elementem łączącym wszystkie jego istnienia jest głęboka miłość do jednej kobiety. W każdym kolejnym wcieleniu Daniel spotyka swą wybrankę, zna ją, pamięta jej wcześniejsze życia i całą ich wspólną przeszłość, ale… Tylko Daniel ma niezwykły, a zarazem straszny dar pamięci. Tylko on pamięta tę kobietę oraz miłość, która ich łączy. I wciąż od nowa musi zdobywać swą wybrankę, walczyć z nią samą o ich szczęście i niepewną przyszłość.
Życie Daniela poznajemy jednocześnie na dwóch płaszczyznach – wraz z nim podróżujemy w czasie i przeżywamy jego kolejne życia, a równocześnie poznajemy jego współczesne wcielenie. Ciekawa fabuła, zaskakujące zwroty akcji i ciągłe przeplatanie przeszłości z tera­źnie­jszo­ścią­ sprawiają, że powieść czyta się jednym tchem.

DKK logo1.jpg DKK logo1
jpg, 18 KiB, 658x81
ninz1.jpg ninz1
jpg, 105 KiB, 800x600
ninz2.jpg ninz2
jpg, 104 KiB, 800x600
ninz4.jpg ninz4
jpg, 90 KiB, 800x600
Komentarze (0)

Podobnie jak w latach poprzednich, w 2015 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie realizowała zadanie w ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek". Program realizowany jest w ramach zadań własnych Biblioteki Narodowej i ma na celu wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym księgozbiorów dla dzieci i młodzieży.

W 2015 roku biblioteka w Oleśnie otrzymała dofinansowanie w wysokości 6 000,00 zł. Całą kwotę przeznaczono na zakup nowości wydawniczych zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również z zakresu literatury beletrystycznej i nieb­elet­ryst­yczn­ej dla dorosłych.

Dzięki wsparciu finansowemu z Biblioteki Narodowej księgozbiór biblioteki w Oleśnie został uzupełniony i wzbogacony, dzięki czemu stał się bardziej atrakcyjny dla czytelników. Istotne jest, że realizując zadanie, jak zwykle biblioteka starała się wyjść naprzeciw potrzebom czytelników, w związku z czym dokonując zakupu nowości, kierowano się w dużej mierze dezyderatami czytelniczymi.

LOGO PII.jpg

LOGO PII.jpg LOGO PII
jpg, 23 KiB, 556x61
nowek1_t2.jpg nowek1_t2
jpg, 57 KiB, 451x600
nowek2_t2.jpg nowek2_t2
jpg, 73 KiB, 900x676
nowek13_t2.jpg nowek13_t2
jpg, 76 KiB, 900x676
nowek8_t2.jpg nowek8_t2
jpg, 82 KiB, 900x676
Komentarze (0)

Czerwonyautobus.jpg

Czerwonyautobus.jpg Czerwonyautobus
jpg, 92 KiB, 709x1000
Komentarze (0)

Rok 2015 przeszedł do historii. Z pewnością jednak na długo pozostanie w naszych pamięciach, jako czas wytężonej pracy i wielu niezwykle ważnych wydarzeń.

Dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie szczególnie istotne było przede wszystkim oddanie do użytkowania nowej, pięknej i samodzielnej siedziby oraz Jubileusz 60-lecia istnienia biblioteki w Oleśnie. W ślad za poprawą warunków działalności podjęto szereg nowych działań, wykraczających poza tradycyjne funkcje. Biblioteka stała się prawdziwym sercem życia kulturalnego gminy. Skarbcem wartościowej literatury, zarówno na nośnikach tradycyjnych jak i nowoczesnych. Miejscem oferującym mieszkańcom dostęp do nowoczesnych technologii, ale także kultywującym rodzime dziedzictwo kulturowe. Dzięki bibliotece można się spotkać ze znajomymi w kawiarni Kultura Cafe, poćwiczyć w sali siłowni i fitness, zmierzyć się na torze bowlingowym w kręgielni Azyl Olesno, a w Kinie za Rogiem można obejrzeć ciekawy film. Stworzona została przestrzeń do rozwoju aktywności i integracji społecznej. Każdy tu znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek, status społeczny czy zainteresowania. Z nowych form spędzania wolnego czasu bardzo licznie korzystają zarówno mieszkańcy Gminy Olesno, jak również goście z sąsiednich gmin. W 2015 roku z kręgielni skorzystały łącznie 5033 osoby, zaś Kino za Rogiem od lipca do końca 2015 roku odwiedziły 2062 osoby. Ponadto poszerzenie oferty usług i pozastatutowych działań podejmowanych przez bibliotekę znacząco wpłynęło na zwiększenie poziomu czytelnictwa oraz liczby zare­jest­rowa­nych­ użytkowników tej placówki. W stosunku do roku 2014 liczba użytkowników zare­jest­rowa­nych­ w bibliotece w 2015 roku wzrosła o 21%.

Wśród ważnych wydarzeń, które miały miejsce w minionym roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie, należy wymienić:
– Akcja pn. „Dorośli czytają dzieciom” zorganizowana ramach Programu „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Celem przedsięwzięcia było nie tylko wzbudzanie wśród dzieci zamiłowania do poezji i literatury, ale również uświadomienie małym słuchaczom, skąd i od kogo mogą czerpać wzór do naśladowania w przyszłym, dorosłym życiu. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 ze wszystkich szkół z terenu Gminy Olesno – łącznie około 400 osób.
– XXI Gminny Konkurs Recytatorski wpisany w obchody Roku Jana Pawła II. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie wszystkich szkół i przedszkoli z terenu Gminy Olesno. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 38 uczniów ze wszystkich placówek oświatowych, wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych.
– Koncert „Pięć pór roku w poezji, piosence i fotografii”, który stanowił uroczyste zwieńczenie obchodów XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, inauguracji działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w nowej siedzibie oraz Jubileuszu 60-lecia istnienia tej placówki.
– Przystąpienie do Projektu 60+ Nowy Wiek Kultury realizowanego przez krakowski Teatr Nowy ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i środków własnych Stowarzyszenia Teatr Nowy. Celem projektu jest społeczna aktywizacja osób po 60-tym roku życia, poprzez połączenie szkoleń biznesowych z pracą artystyczną i działalnością lokalną.
– Rozpoczęcie zajęć tanecznych dla najmłodszych. Lekcje tańca prowadzi licencjonowany trener tańca nowoczesnego, Sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego, czterokrotny Mistrz Polski Formacji Tanecznych, Zdobywca IV miejsca na Mistrzostwach Świata i Europy
– Jubileuszowy koncert „W objęciach wspomnień” w ramach XXV Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej
– Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk zorganizowane przy współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki,
– Ponad 100 pozycji książkowych podarowanych Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie przez Ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza, który uprzednio odwiedził bibliotekę i, jak sam stwierdził, był pod wrażeniem różnorodności oferowanych przez bibliotekę sposobów zago­spod­arow­ania­ wolnego czasu mieszkańcom gminy.
– Festiwal filmowy „Lwy Cezary Oscary” w Kinie za Rogiem, czyli przegląd 5 filmów, które w dwóch ostatnich latach otrzymały nagrody na największych europejskich i światowych festiwalach.
– Festyn „Rozmowy Kontrolowane” czyli Wielki Finał Projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. W ramach finału Projektu odbyły się: zaprezentowany trzykrotnie spektakl „Griga” z repertuaru Teatru Nowego z Krakowa w reżyserii Piotra Siekluckiego, występy arty"styczne Haliny Kunickiej i Krzysztofa Piaseckiego, spektakl „Czerwony autobus” przygotowany przez uczestników Projektu pod kierunkiem Piotra Siekluckiego, konkurs „Nabici w butelkę” na najlepszy trunek domowej roboty, kiermasz rękodzieła artystycznego i loteria fantowa

Wyjątkowy rok został wyjątkowo pożegnany w gronie najbliższych przyjaciół, którzy od wielu lat wspierają placówkę w Oleśnie. Świętowali więc pracownicy biblioteki w Oleśnie oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki i Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie. W niezapomnianej atmosferze starodawnych kolęd wspólnie śpiewanych przy mistrzowskim akompaniamencie Stanisława Piękosza wspominano miniony rok, ale też z radością i optymizmem snuto plany na nadchodzący Nowy Rok.

Miniony rok przyniósł mnóstwo wspaniałych chwil i dał wiele powodów do radości, ale również po raz kolejny mogliśmy doświadczyć, jak ważni są ludzie, którzy wspierają bibliotekę w każdej sytuacji. Życzliwość, szczerość, ciągła chęć pomocy i otwarte serce okazywane nam przez wspaniałych Czytelników i niezawodnych przyjaciół biblioteki, dodawały nam sił, pomagały stawiać odważnie czoła kolejnym wyzwaniom i nieustannie motywowały do działania. To właśnie wyjątkowi ludzie w ogromnej mierze przyczynili się do wszystkich sukcesów, jakie w 2015 roku stały się udziałem biblioteki. Serdecznie dziękujemy naszym cudownym Czytelnikom oraz serdecznym przyjaciołom za wsparcie i obecność!

op.jpg op
jpg, 101 KiB, 800x600
op1.jpg op1
jpg, 113 KiB, 800x600
op7.jpg op7
jpg, 84 KiB, 800x600
Komentarze (0)

Informujemy, że już od stycznia 2016 roku rozpoczynamy elektroniczną obsługę Czytelników.
W związku z tym każdy Użytkownik rejestrujący się w bibliotece otrzyma odpłatnie (zgodnie z cennikiem) plastikową kartę czytelnika. Opłata pobierana będzie jednorazowo.

Wdrożenie elektronicznego systemu wypożyczeń ma na celu:
- usprawnienie i przyspieszenie pracy bibliotecznej,
- ułatwienie Czytelnikom sprawdzania dostępności książek i audiobooków w katalogu on-line
- umożliwienie Użytkownikom samodzielnego rezerwowania i prolongowania materiałów bibliotecznych.

karty1.jpg ><

karty1.jpg karty1
jpg, 34 KiB, 600x450
Komentarze (0)

Grudzień to czas wytężonej pracy związanej z licznymi przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. Tę przedświąteczną krzątaninę widać na każdym kroku – w sklepach utykamy w wielometrowych kolejkach, w domach przeprowadzamy generalne porządki, chcemy by wszystko błyszczało w ten niezwykły zimowy czas. Również w bibliotece grudzień był bardzo pracowity, ale też przyniósł mnóstwo satysfakcji i zadowolenia. Mijający miesiąc był czasem odwiedzin – do biblioteki zawitało 13 wycieczek, w których uczestniczyło około 300 osób! Odwiedzili nas:
- Przedszkolaki z Ćwikowa
- Przedszkolaki z Bolesławia
- Przedszkolaki z Zalipia
- Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Konarach
- uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieradzy
- uczniowie Szkoły Podstawowej w Radgoszczy
- uczniowie Szkoły Podstawowej w Oleśnie
- uczniowie Szkoły Podstawowej w Odporyszowie
- uczniowie Szkoły Podstawowej w Pilczy Żelichowskiej
- uczniowie Zespołu Szkół Pona­dgim­nazj­alny­ch w Żabnie (trzykrotnie!)
- wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy

Nasi goście oprócz wizyty w bibliotece, gdzie poznawali zasady funkcjonowania placówki i mieli okazję wypożyczyć książki, bardzo chętnie korzystali również z możliwości organizowania seansów na życzenie w Kinie za Rogiem oraz z atrakcji oferowanych przez Kręgielnię Azyl Olesno.

Gorąco dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym gościom! Mamy nadzieję, że czas spędzony w bibliotece na długo pozostanie w Waszej pamięci. I oczywiście zapraszamy ponownie!

gwb1.jpg

gwb1.jpg gwb1
jpg, 112 KiB, 800x600
gwb8.jpg gwb8
jpg, 105 KiB, 800x600
gwb9.jpg gwb9
jpg, 79 KiB, 800x600
gwb15.jpg gwb15
jpg, 76 KiB, 800x600
gwb27.jpg gwb27
jpg, 106 KiB, 800x600
Komentarze (0)
1
...
17 18 19 20 21 22 23 24 25
Szczucin SCKiB
vittoria.genovese
justyna.starzec
jakub1
b.szado
kasialos11
kamandzia
aneta99541
wirginia

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo