Najnowsze wpisy na blogach
1
...
937 938 939
...
951
  • Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk
    [Obraz]
    [awatar]
    Końskie BPMiG
  • Literackie warsztaty dla młodzieży
    23 maja br. w Bibliotece Publicznej w Bralinie odbył się warsztat literacki, który poprowadziła znana pisarka Beata Ostrowicka. Pani Beata jest autorką książek dla dzieci i młodzieży. • Beata Ostrowicka debiutowała w 1995 roku, wydając powieść „Niezwykłe wakacje". W tym samym roku ukazał się „Eliksir przygód", a w 1997 – „Tajemnica szkatułki". Jej utwory zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, wzbogacone są także o wątek sensacyjny i przygodowy. Bez względu na wiek swoich odbiorców porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni. • Warsztat, w którym uczestniczyła młodzież z bralińskiego gimnazjum, cieszył się dużym zain­tere­sowa­niem­ oraz dużą aktywnością słuchaczy. Na początku pisarka opowiedziała, jak wygląda praca nad pisaniem tekstów literackich, tworzeniem książki, kreowaniem bohaterów, a następnie wspólnymi siłami młodzi entuzjaści próbowali napisać własne opowiadanie. Efektem końcowym warsztatów było zaprezentowanie przez młodzież samodzielnego lub napisanego w grupach wybranego fragmentu pracy literackiej, którą wcześniej wspólnie stworzyli. • Całe warsztaty były bardzo interesujące, a nauka, jaką wynieśli uczestnicy, na pewno w przyszłości stanie się dla nich pomocna. Na zakończenie Beata Ostrowicka podziękowała i pochwaliła młodzież za aktywny udział w warsztatach oraz podpisała książki, które mogli nabyć po spotkaniu.
    [awatar]
    Bralin BP
  • „Bibliotekarz inicjatorem życia społeczno – kulturowego w środowisku lokalnym”.
    W ramach Projektu Programu Rozwoju Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Grybowie z/s w Stróżach (Filia Florynka i Binczarowa) jako biblioteka partnerska wzięła udział w Programie mikrograntów „Podaj dalej”. • Spotkanie odbyło się pod hasłem:„Bibliotekarz inicjatorem życia społeczno – kulturowego w środowisku lokalnym”. Miało ono na celu kultywowanie tradycji lokalnych, budowę relacji międ­zypo­kole­niow­ych poprzez organizowanie imprez integracyjnych oraz wyjazdy ukierunkowane na aktywny tryb życia. • Biblioteka wiodąca w Kamionce Wielkiej wraz z bibliotekami partnerskimi z Gminy Korzenna i Gminy Grybów zorganizowały spotkanie seniorów w dniu 16 maja 2013 roku. Reprezentanci Klubu Aktywnego Seniora działającego przy wielickiej bibliotece, uczestniczyli w wycieczce i spotkaniu integracyjnym z seniorami skupionymi wokół Biblioteki Publicznej w Kamionce Wielkiej. • Uczestniczki wycieczki rozpoczęły dzień od zwiedzania Sądeckiego Parku Etnograficznego i Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Kolejnym etapem wycieczki była przejażdżka bryczką po Barcicach, a w drodze powrotnej do Kamionki Wielkiej seniorki obejrzały Ołtarz Papieski w Starym Sączu. • Po oficjalnych powitaniach, wymianie upominków rozpoczęła się wspólna zabawa integracyjna. Bibliotekarze i seniorzy przygotowali liczne konkursy i gry sprawnościowe: przeciąganie liną, rozbijanie jajek cepami, konkursy literackie, a sami seniorzy skecze i scenki rodzajowe. Śmiechu, oklasków, dopingu i tańca było co niemiara i co najważniejsze – w konkursach nie było wygranych i przegranych – wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami dobrej zabawy. • Wspólne wycieczki, spotkania integracyjne służą wymianie doświadczeń, pokazują jaki potencjał i możliwości posiada dana grupa społeczna. My, bibliotekarze chcemy aby seniorzy dalej działali razem z nami nie tylko dla siebie, ale również dla lokalnej społeczności, dzieląc się swoim doświadczeniem, wiedzą, zainteresowaniami i pasjami z młodym pokoleniem.
    [awatar]
    Stróże GBP
  • Wernisaż plastyczny pn. "Moje inspiracje"
    9 maja br. w Bibliotece w Mroczeniu miało miejsce otwarcie wernisażu plastycznego pn. „Moje inspiracje” Magdaleny Skąpskiej, na co dzień mieszkanki Słupi. • Wystawa zgromadziła wielu gości, a wśród nich: przedstawicieli gminy, miłośników sztuki, a także przyjaciół artystki. Na wystawie zaprezentowane zostały prace wykonane w różnych technikach, głównie były to obrazy namalowane suchą pastelą, farbami akrylowymi i akwarelowymi, oraz farbami witrażowymi. Tematyka prac była różnorodna, w większości przedstawiająca jednak martwą naturę i pejzaż. • Wystawie towarzyszyła również prezentacja multimedialna, zaprezentowana przez autorkę , która przedstawiała swój dorobek plastyczny. Podczas zwiedzania obrazów była możliwość porozmawiania o pracach, zwracając uwagę szczególnie na techniki malarskie w jakich zostały wykonane. • Magdalena Skąpska jest regionalnym plastykiem, amatorem, który od najmłodszych lat nieustannie tworzy. Jest także członkiem Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego. Jej ulubioną techniką stała się sucha pastel, a od pięciu lat wykonuje również różnego rodzaju malunki i zdobienia szyb i luster. Wystawia swoje prace głównie w Kępnie i Słupi, oraz na ogólnokrajowych konkursach plastycznych. • Wystawę Magdaleny Skąpskiej można oglądać do 15 czerwca br.
    [awatar]
    Baranów GBP
  • Spotkanie z Tadeuszem Grajplem
    [Obraz]
    [awatar]
    Końskie BPMiG
  • II Edycja Gminnego Konkursu Wielkanocnego pn. "Zajączek Wielkanocny"
    27 marca br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej połączonej z wręczeniem nagród dla laureatów II Edycji Gminnego Konkursu Wielkanocnego pn. „Zajączek Wielkanocny”, zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie wraz z filiami bibliotecznymi w Mroczeniu i Słupi. Laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk wójta Gminy Baranów - Bogumiły Lewandowskiej Siwek oraz sekretarza gminy Baranów - Marka Potarzyckiego. • Na konkurs napłynęło ponad 127 prac, wykonanych przez dzieci z Zespołu Szkół w Łęce Mroczeńskiej, Słupi, Donaborowa oraz z przedszkoli z Baranowa, Mroczenia Donaborowa, Słupi i Łęki Mroczeńskiej. • Komisja konkursowa w składzie: Joanna Klyta - plastyk, Emilia Maciejewska – pracownik Zespołu Obsługi Szkół, Aneta Żłobińska – pracownik biblioteki oraz Edyta Lesiak - dyrektor biblioteki dokonała oceny prac konkursowych i postanowiła przyznać nagrody zbiorowe oraz • nagrody indywidualne w dwóch kategoriach: technice płaskiej oraz technice przestrzennej. Jury przyznało zatem 12 głównych nagród rzeczowych i 11 wyróżnień specjalnych. • Nagrody otrzymali: Patrycja Jerczyńska SP w Słupi, Paulina Michalska SP w Łęce Mroczeńskiej, Agata Mejza SP w Łęce Mroczeńskiej, Zofia Lorenz SP w Słupi, Adam Orszulak SP w Łęce Mroczeńskiej, Oliwier Zimoch SP w Łęce Mroczeńskiej, Jan Drożdż SP w Donaborowie, Marta Maksim SP w Łęce Mroczeńskiej, Michał Wierzchołek SP w Donaborowie, Wiktoria Hendrys SP w Słupi, Marta Kurzawa SP w Łęce Mroczeńskiej, Natalia Goj SP w Donaborowie, Kornelia Gattner SP w Łęce Mroczeńskiej, Mikołaj Dudziak - Przedszkole Samorządowe w Mroczeniu – oddział w Łęce Mroczeńskiej, Lena Gruszka - Przedszkole w Baranowie, Praca zbiorowa grupa 5-6 latki Przedszkole w Donaborowie, • Milena Kamińska - Przedszkole w Baranowie, Jakub Loreński - Przedszkole Samorządowe w Mroczeniu – oddział w Łęce Mroczeńskiej, Wiktoria Lubojańska - Przedszkole w Baranowie, Maja Gruszka - Przedszkole w Donaborowie, Martyna Drab - Przedszkole w Słupi, Maja Albert - Przedszkole Samorządowe w Mroczeniu – oddział w Łęce Mroczeńskiej, Praca zbiorowa grupa 3-4 latki - Przedszkole w Donaborowie. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek za udział w konkursie. • Jak podkreślają organizatorki konkursu: Edyta Lesiak i Aneta Żłobińska, celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową, upowszechnianie wiedzy na temat zwyczajów związanych z zakresem świąt Wielkiej Nocy oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.
    [awatar]
    Baranów GBP
  • Spotkanie z ks. Kazimierzem Sową
    W ramach Majowej Zbiórki Książek, organizowanej z inicjatywy europosłanki Róży Thun, do koneckiej Biblioteki Publicznej zawitał znany dziennikarz katolicki, podróżnik i dyrektor telewizyjnego kanału tematycznego "religia.tv" ksiądz Kazimierz Sowa. • [Obraz]
    [awatar]
    Końskie BPMiG
  • Cenne zbiory w GBP
    Cenne zbiory regionalne trafiły do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy. • Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy wzbogaciła się o kolejne zbiory regionalne. Tym razem są to zbiory przekazane przez Pana Henryka Kawulę z Wodzicznej. Regionalia obejmują kilkanaście protokołów z wiejskich zebrań organizacyjnych NSZZRI „Solidarność” oraz Komitetu Obywatelskiego działającego w Wodzicznej. Posiedzenia te odbywały się naprzemiennie we wsiach gminy Trzcinica. Powierzone dokumenty obejmują lata 1981 – 1990 a ich treść dotyczy głownie zagadnień rolniczych oraz obrony interesów rolników indywidualnych. • Wśród powierzonych materiałów znajdują się egzemplarze pism: „Głos: niezależny miesięcznik społeczno-polityczny” (1979), „Placówka: niezależny ruch chłopski” (1979), „Tygodnik katowicki” (1981), „Dziennik Związkowy” (1981), „Naszym zdaniem…” (1981), „Jedność: tygodnik NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego” (1981), „Obserwator Wielkopolski NSZZ Solidarność” (1981), „Solidarność: Biuletyn informacyjny” (1983), „Solidarność walcząca” (1989) oraz wydanie specjalne „ZMW ‘Wici’ Ziemia Kielecka”. • Do ciekawostek można zaliczyć czterostronicowe wydanie specjalne „Super Expresu” z 1 września 1999 roku, zawierające artykuły prasowe wydrukowane w gazetach polskich 1-3 września 1939 roku. Możemy w nim przeczytać o podstępnym zaatakowaniu Polski przez Niemców. Zamieszczona została również odezwa p. Prezydenta Rzeczypospolitej, Rozkaz Wodza Naczelnego oraz kilka wskazówek na wypadek alarmu lotniczego. Dowiadujemy się, że Francja i Anglia weszły w stan wojenny z Niemcami, a także o zatrutych cukierkach i parzących balonikach rozsiewanych z niemieckich samolotów. Nie mogło również zabraknąć artykułu o bohaterskiej obronie Westerplatte. • W przekazanych zbiorach znajduje się także bon „Dar na budowę pomnika Wincentego Witosa w Warszawie” oraz, co również można uznać za ciekawostkę, Deklaracje członkowskie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych. • W poprzednich latach na ręce dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy – Renaty Gość, zostały podarowane już ciekawe dokumenty regionalne traktujące o życiu społecznym, kulturalnym, religijnym mieszkańców gminy Trzcinica, wzbogacające zasoby biblioteki w Trzcinicy.
    [awatar]
    Trzcinica GBP
  • „Akademia Orange dla bibliotek”
    „Akademia Orange dla bibliotek”, to program do którego w 2013 r. zakwalifikowała się Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy. • Program „Akademia Orange dla bibliotek” został ogłoszony przez Fundację Orange z siedzibą w Warszawie. Celem Programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wiel­ofun­kcyj­nymi­ centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Renatą Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy a Jadwigą Czartoryską – prezesem Zarządu Fundacji Orange bibliotece w Trzcinicy została przyznana dotacja w wysokości ponad 5.000,00 zł. Fundacja, w ramach Programu, przekaże bibliotece dotację finansową (darowiznę celową) w celu edukacji oraz popularyzacji i zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników bibliotek. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy będzie mogła wykorzystać dotację na swoje cele statutowe, a w szczególności na pokrycie kosztów z tytułu opłat aktywacyjnych, abonamentowych oraz sprzętowych niezbędnych do zapewnienia dostępu do Internetu w placówce w każdym roku obowiązywania Programu, a także na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym. • Wyrównywanie szans w dostępie do kultury oraz upowszechnianie nowoczesnych metod edukacji kulturalnej, będzie możliwe dzięki kolejnemu programowi, do którego w tym roku zakwalifikowała się biblioteka w Trzcinicy. Program „Akademia Orange dla bibliotek”, podobnie jak Program Rozwoju Bibliotek, jest programem kilkuletnim, wspierającym rozwój małych bibliotek gminnych – mówi Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy
    [awatar]
    Trzcinica GBP
  • „Śpiewająca Polska”
    W 2013 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. • Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy realizuje Program od kwietnia do listopada 2013 r. na podstawie zawartej umowy pomiędzy Narodowym Centrum Kultury w Warszawie reprezentowanym przez Kazimierza Monkiewicza – zastępcę dyrektora oraz Bernardę Ambrożkiewicz – główną księgową a Gminną Biblioteką Publiczną w Trzcinicy reprezentowaną przez Renatę Gość – dyrektor placówki w Trzcinicy. • Celem Programu „Śpiewająca Polska” jest wsparcie rozwoju chórów szkolnych, odnowienie ruchu chóralistyki szkolnej, upowszechnienie śpiewu, edukacja artystyczna dzieci i młodzieży. • Na realizację programu bibliotece zostały przyznane środki finansowe. Ogólny koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi 8 tys. zł. Rozliczeniem finansowym projektu zajmuje się Renata Giel – główna księgowa biblioteki. W Zespole Szkół w Trzcinicy zajęcia chóru szkolnego prowadzi Renata Adamska, natomiast w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach - Danuta Wieczorek. • Chóry szkolne z terenu gminy Trzcinica prezentują utwory o różnej tematyce, soliści zajmują czołowe miejsca w wielu konkursach muzycznych na terenie naszego powiatu. Chóry uświetniają gminne uroczystości, akademie szkolne, obchody Patronów Szkół itp. Corocznie prezentują swoje umiejętności podczas koncertów chórów szkolnych w Ostrowie Wielkopolskim. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy prowadziła już Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” już w 2012 r.
    [awatar]
    Trzcinica GBP
  • PODAJ DALEJ MIKROGRANT
    ZAPROSZENIE • Tęgoborze 20.03.2013 r • Gminna Biblioteka Publiczna w Łososinie Dolnej z siedzibą w Tęgoborzy, biorąca udział w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek jako Biblioteka Wiodąca , serdecznie zaprasza Biblioteki Partnerskie : • 1.GBP w Chełmcu, • 2.GBP w Gródku n / Dunajcem, • 3. GBP w Podegrodziu • do udziału w warsztatach w ramach Mikrograntu - "Podaj Dalej" . • Celem zaplanowanych warsztatów jest przekazanie wiedzy zdobytej w trakcie szkoleń prowadzonych przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Lokalnej (CAL), oraz wymiana doświadczeń. • Krystyna Marzec • Kierownik GBP w Łososinie Dolnej • z/s w Tęgoborzy
    [awatar]
    Łososina Dolna GBP
  • 23.09.2009-Promocja książki Kuchnia Lachów Sądeckich
    Przygotowywane przez Gminną Bibliotekę w Podegrodziu wydawnictwo Chleb nasz powszedni, czyli kuchnia Lachów Sądeckich autorstwa Zenona Szewczyka, jest popularną publikacją etnograficzną, poświęconą ważnej dziedzinie kultury materialnej – pożywieniu. Składa się z trzech części: dwóch wstępnych zatytułowanych „W kuchni, na co dzień” i „ ... w kuchni od święta”, oraz trzeciej, podzielonej na kilka podrozdziałów poświęconych poszczególnym rodzajom potraw. Rozdziały wstępne szeroko omawiają realia etnograficzne (w ciągu XX wieku) dotyczące pożywienia wsi podsądeckiej, zarówno codziennego, niesłychanie skromnego, jak i odświętnego, bardziej urozmaiconego, podawanego w czasie świąt kościelnych( Boże Narodzenie, Wielkanoc, Zielone Świątki) jak i uroczystości rodzinnych, z których największą było wesele. Tekst przeplatany jest smakowitymi, zapisanymi gwarą wypowiedziami starszych gospodarzy zbieranych podczas wywiadów.W publikacji zawierającej także receptury lachowskich gospodyń, autor przypomina przede wszystkim smaki „starodawnego” wiejskiego jadła z okolic Starego i Nowego Sącza. Jego największym walorem była prostota i stosowanie domowych, prawdziwie naturalnych produktów. Wśród polewek znalazł się przepis na juchę z serwatki, galas z owocowego suszu i archaiczna wigilijna siemionka z ziarna konopi: w potrawach z mąki i kasz – przysłowiowa sądecka brajka z razowej maki., dziatki ze skwarkami i tajone krupy ze śliwkami. Poza kulinarnymi zabytkami książka zawiera wspomnienia mieszkańców wsi starszego pokolenia o smakach i zapachach dzieciństwa, o szacunku do jedzenia, radości, gdy było co jeść, o wręcz nabożnym stosunku do chleba…Wątek chleba przewija się też w miejscowych przysłowiach i porzekadłach rozmieszczonych na marginesach kolejnych stron. • Książka bogato ilustrowana zdjęciami i reprodukcjami archiwalnymi. Są tu stare wnętrza z zabytkowych chałup z Podegrodzia - stolicy Lachów Sądeckich i Sądeckiego Parku Etnograficznego, tradycyjne sprzęty kuchenne, naczynia i kulinaria. Sądzę, że opracowanie, wychodzące daleko poza zwykłą książkę kucharską, zawierające rzetelne informacje o istotnej części dawnej kultury materialnej regionu.
    [awatar]
    Podegrodzie BG
  • 60-lat Biblioteki Gminnej w Podegrodziu-2009r
    Trwałą pamiątką obchodów jubileuszu 60-lecia jest wydana z tej okazji publikacja „O pochodzeniu nazw miejscowych Gminy Podegrodzia i okolic” autorstwa Zenona Piotra Szewczyka. Opracowanie to, jak pisze Prof. dr hab. Kazimierz Ożóg z Uniwersytetu Rzeszowskiego, jest skarbnicą wiedzy o tysiącletniej historii i kulturze tego regionu, ukrytej w nazewnictwie różnych miejsc: wsi, pół, lasów, potoków i gór.Autor ciekawie analizuje językową strukturę i znaczenie etymologiczne zebranych z różnych źródeł nazw terenowych, uwzględniając ich aspekty historyczne i kulturowe. Świetnie napisany słownik nazw miejscowych łączy zasady precyzyjnego wykładu naukowego z przystępną formą, dzięki czemu może z niego skorzystać każdy czytelnik.
    [awatar]
    Podegrodzie BG
  • Praca filii 31 maja.
    Już niedługo kolejny, majowy, długi weekend. Dlatego informujemy, że w dniu 31 maja 2013 r. (piątek) czynne będą następujące filie biblioteczne: • * Filia nr 7 /Al. 29-Listopada 59/, • * Filia nr 8 /ul. Studencka 19/, • * Filia nr 10 /ul. Łąkowa 27/, • * Filia nr 11 /ul. Dzielskiego 2/, • * Filia nr 16 /Al. pokoju 33/, • * Filia nr 19 /ul. Dobrego Pasterza 100/. • Godziny udostępniania zbiorów pozostają bez zmian.
    [awatar]
    Kraków ŚBP
  • DZIEŃ MATKI
    DZIEŃ MATKI • Dzień Matki jest raz w roku, • Szczęśliwy i pełen uroku. • W tym dniu pragnę złożyć Ci życzenia: • Zdrowia szczęścia i powodzenia. • Za to, że zawsze jesteś przy mym boku • Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku • Za to, że dni moje tęczą malujesz • dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję. • Życzenia dla wszystkich mam od dzieci i bibliotekarek
    [awatar]
    Łososina Dolna GBP
  • Nowy film na You Tube
    Na naszym kanale bibliotecznym You Tube można obejrzeć film nagrany w czasie prezentacji przedstawień teatralnych, które odbyły się w ramach Tygodnia Kultury Teatralnej. Każda klasa w naszej szkole miała za zadanie opracować krótki spektakl teatralny, dotyczący tematyki baśni, mitu lub legendy. Dzieci same tworzyły dekoracje, dobierały muzykę i kostiumy. Do jury zaprosiliśmy także przedstawicieli Filii nr 25 Biblioteki Miejskiej w Katowicach, aby wspólnie wyłonić laureatów konkursu oraz indywidualności aktorskie. • Nasza biblioteka organizuje także wycieczkę na Targi Książki dla Dzieci w Krakowie. Zapraszamy do udziału Klub Przyjaciół Biblioteki oraz dobrych Czytelników. Mam nadzieję, że impreza będzie tak samo ciekawa i pełna atrakcji jak w ubiegłym roku :) • Więcej informacji na naszej stronie internetowej!
    [awatar]
    biblioteka59
  • „Heca i inni” z Ewą Stadtmüller
    21 maja 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie odbyły się trzy spotkania autorskie z udziałem Ewy Stadtmüller. Ewa Stadtmüller autorka książek dla dzieci ma na swoim koncie ponad 150 książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. • Autorka w 2003 r. została wyróżniona Honorową Wstęgą Przyjaciela Przedszkolaka, a w 2008 r. za książkę „A–jak anioł” otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich – Feniks 2008. Od 2010 r. jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY. • Spotkania z Ewą Stadtmüller dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków odbyły się w Krauszowie, Waksmundzie i Szlembarku. Podczas spotkań autorka opowiadała o swoich książkach, o tym jak one powstają i skąd się biorą nowe pomysły, jaką drogę musi przejść książka zanim dostanie się do bibliotek i czytelników. Bawiąc dzieci barwnymi i ciekawymi opowieściami, wskazywała na podstawowe prawdy i wartości. Odpowiadała też na liczne pytania uczestników spotkań. • Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek z autografem autorki.
    [awatar]
    Nowy Targ GBP
  • VII Gminny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz te książki?”.
    W dniu 14.05.2013 r. odbył się VII Gminny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz te książki?”. • Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości: Harklowa, Klikuszowa, Krauszów, Ludźmierz, Łopuszna, Morawczyna, Ostrowsko, Pyzówka, Nowa Biała. • Komisja przesłuchała 20 uczestników ze szkół podstawowych. • Do konkursu obowiązywała znajomość trzech książek • 1. Hanna Ożogowska – „Chłopak na opak”, • 2. Lucy Maud Montgomery – „Błękitny zamek”, • 3. Ewa Lach- „Kosmohikanie”. • Oceniana była krótka recytacja tekstu z wybranej książki i rekwizyty oraz odpowiedź na trzy • pytania po jednym z zakresu każdej lektury. • Komisja przyznała: • I miejsce – Monika Schab – Ludźmierz, • - Aleksandra Podgórna – Łopuszna, • - Arkadiusz Ostwald – Ostrowsko, • II miejsce – Patryk Kowalkowski – Krauszów, • - Aniela Szczęch –Krauszów, • III miejsce – Kinga Dziubek - Ludźmierz, • Wyróżnienie : - Paulina Hrapkowicz – Ludźmierz, • - Przemysław Chryczyk - Ostrowsko. • Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz dyplomy.
    [awatar]
    Nowy Targ GBP
  • "Na poręczy tęczy"
    Zapraszamy do malowniczo położonej filii nr 5 Podgórskiej Biblioteki Publicznej w Swoszowicach na piątkowy wieczór z poezją. Fragmenty tomiku "Drewniana księżniczka" czytać będzie autorka, Urszula Edyta Mastek. • 24.05.2013 godz. 19:00 • ul. Chałubińskiego 47
    [awatar]
    Kraków PBP
  • LEKCJA BIBLIOTECZNA- 22 maja 2013
    Dnia 22 maja 2013 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Tęgoborzy odwiedziły dzieci z klasy I ze Szkoły Podstawowej im. mjra pil. Jerzego Iszkowskiego . Wycieczka miała na celu przybliżenie i zapoznanie się dzieci z biblioteką, oraz zachęcenie do czytania książek i czasopism dziecięcych.
    [awatar]
    Łososina Dolna GBP
1
...
937 938 939
...
951

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo