Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
[awatar]
Olesno GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 14 687 00 87
Województwo: małopolskie
Powiat: dąbrowski
Adres: ul. Leśna 11A
33-210 Olesno
E-mail: biblioteka@gbpolesno.pl

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 8.00-16.00
Środa: 8.00-18.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 8.00-18.00
Sobota: 8.00-16.00

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie stanowi centrum życia kulturalnego całej gminy. Swoim użytkownikom oferuje bogaty księgozbiór, czytelnię komputerową i czasopism, kącik regionalny, kącik multimedialny wyposażony w filmy, gry multimedialne oraz audiobooki, a na najmłodszych czytelników czeka kolorowy kącik malucha. W bibliotece znajduje się nowoczesne, w pełni profesjonalne, kameralne kino działające w ramach sieci kin społ­eczn­ości­owyc­h Kino za Rogiem. Ponadto w budynku książnicy w Oleśnie można znaleźć kawiarnię Kultura Cafe, salę siłowni i fitness, stół do snookera, salę gier cichych, a także... kręgielnię Azyl Olesno wyposażoną w cztery pełnowymiarowe tory bowlingowe!

Biblioteka to nie tylko książki! Zobacz, co jeszcze mamy w zanadrzu :)😊

Czerwcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie 26.06.2018 r. poświęcone zostało książce Philipa Rotha pt. „Amerykańska sielanka”.

Autor przedstawia w bardzo bezpośredni sposób skutki zmian społecznych i ustrojowych w Ameryce końca dwudziestego wieku. Amerykański raj zniszczony przez wydarzenia polityczne. Koszmar wojny w Korei i Wietnamu. Wywrócony do góry nogami system wartości. Zniweczone wyobrażenia , oczekiwania i marzenia. Destrukcyjny wpływ wojny na życie osób pozornie z nią niezwiązanych. Bardzo drastyczna pobudka z „amerykańskiego snu”.
Główny bohater, Szwed Levov to wzorcowy przykład „szczęśliwego Amerykanina”. Jako uzdolniony sportowiec jest uwielbiany w szkole średniej. Cieszy się ogromnym powodzeniem u kobiet i żeni się z miss stanu New Jersey. Staje się spadkobiercą dobrze prosperującej fabryki. Mieszka w uroczym domu w spokojnej okolicy. Jest ojcem bystrej, słodkiej i kochającej córeczki. Ale… W jednym dniu, bez żadnego ostrzeżenia zostaje brutalnie wyrwany ze snu o amerykańskiej sielance. Nastoletnia córka wchodzi w niebezpieczne układy z terrorystami, a w efekcie podkłada bombę w rodzinnym miasteczku i znika bez śladu. To jedno wydarzenie sprawia, że sen o szczęściu zamienia się w koszmar na jawie. Szwed i jego żona zostają wyrzuceni poza margines społeczeństwa. Sąsiedzi nie ukrywają wrogości. Jednak dla obydwojga największą torturą jest brak informacji od jedynego dziecka oraz niekończące się plotki i spekulacje na ten temat.
sielanka1_t1.jpg
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 31 lipca 2018 r. o godz. 14:00. Będziemy omawiać książkę H. Wassmo pt. "Stulecie"

sielanka1_t1.jpg sielanka1_t1
jpg, 6 KiB, 200x150
Komentarze (0)

p.g.6.jpg

23 czerwca 2018 roku Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie odwiedził Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotr Gliński. Pan Minister zwiedził naszą placówkę i zwrócił uwagę na wszystkie udogodnienia oraz innowacyjne rozwiązania, jakie wprowadziliśmy dla swoich Użytkowników. Ponadto nasz gość przekonał się, jakie możliwości audiowizualne daje Kino za Rogiem, a także spróbował swoich sił na torach bowlingowych Kręgielni "Azyl Olesno".

p.g.6.jpg p.g.6
jpg, 65 KiB, 800x600
Komentarze (0)

Bardzo często łapiemy się na tym, jak szybko mija nam czas, gdy jesteśmy zaabsorbowani pracą lub rozrywką z użyciem komputera oraz Internetu. Ten popularny „pożeracz czasu” jest w wielu kwestiach niezastąpioną pomocą. Każdy jednak wie, że świat wirtualny może być bardzo niebezpieczny. W ogromnym skrócie: właśnie o plusach i minusach Internetu i komputera można przeczytać w książce Ałbeny Grabowskiej-Grzyb pt. "Julek i Maja w labiryncie”. Książka była tematem dyskusji podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci 22 czerwca 2018r.
Tytułowi bohaterowie w przedziwny sposób trafiają do gry komputerowej. Bardzo szybko dociera do nich, że gra toczy się w… ludzkim mózgu! Początkowy zachwyt dziwnym i tajemniczym otoczeniem sprawia, że Julek i Maja nie chcą wracać do realnego świata. Wszystko diametralnie się zmienia, gdy muszą stoczyć bitwę o dramatycznym przebiegu. Nagle okazuje się, że powrót do normalnego życia wcale nie jest taki prosty…
Po omówieniu książki i dyskusji na temat zagrożeń i korzyści wynikających z możliwości jakie daje wirtualny świat Internetu Klubowicze wykonali magiczne laurki z okazji Dnia Ojca. Efekty można zobaczyć w galerii.
julek1_t2.jpg
Kolejne spotkanie DKK dla dzieci dopiero po wakacjach.

julek1_t2.jpg julek1_t2
jpg, 37 KiB, 450x600
Komentarze (0)

dcd1.jpg

Dzieci, które uczy się czytać wyrastają na dorosłych, którzy potrafią myśleć.

Czytanie rozwija intelekt i wyobraźnię, a ponadto uczy szacunku do dorobku artystycznego minionych i obecnych pokoleń i uwrażliwia na piękno słowa pisanego - Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie gorąco w to wierzy i dlatego jej głównym celem jest promocja i rozwój czytelnictwa. Cel ten jest realizowany między innymi poprzez doroczną Akcję pn. „Dorośli Czytają Dzieciom” kierowaną do uczniów przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Olesno. Projekt doskonale wpływa na rozbudzanie wśród najmłodszych zamiłowania do literatury oraz podkreślenie piękna języka ojczystego.

Tegoroczna odsłona „czytania dzieciom”, która odbyła się 14 czerwca przebiegała pod hasłem „Nasze Polskie – nasze ojczyste” wpisana została w obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i była wspaniałą okazją do wspólnego celebrowania tego ważnego wydarzenia. Spotkaniu towarzyszyły więc patriotyczne akcenty: wszyscy uczestnicy zostali udekorowani biało-czerwonymi kotylionami, zaś salę wypełnił urzekający aromat białych i czerwonych róż podarowanych przez Państwa Jadwigę i Włodzimierza Kosmala. Również tematyka czytanych utworów nawiązywała do niepodległości i miłości Ojczyzny.

Do udziału w Akcji organizatorzy zapraszają ludzi, którzy swoim życiem i wykonywaną pracą dają dzieciom wzór godny naśladowania, co sprawia, że działanie staje się również niezwykle skuteczną metodą budowania właściwego systemu wartości i kształtowania postaw patriotycznych. W tym roku do wspólnego czytania włączyli się supe­rboh­ater­owie­, czyli przedstawiciele służby zdrowia i służb mundurowych. Supe­rboh­ater­owie­ udowodnili młodym mieszkańcom Gminy Olesno, że czytanie to najlepsza supermoc!
Przed licznie zgromadzoną publicznością, wystąpili: mł. asp. Ewelina Fiszbain Rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, mjr Magdalena Konarska – Placówka Straży Granicznej w Tarnowie, ratownik medyczny Anna Niemstak – Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, kpt. mgr inż. Krzysztof Romański Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Leśniczy Wojciech Szczebak – Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska, Leśnictwo Podborze oraz Witold Morawiec – Wójt Gminy Olesno.

Dodatkową atrakcją dzieci był, podobnie jak w latach ubiegłych, pokaz pojazdów, sprzętu i wyposażenia, który przeprowadzili: asp. szt. Piotr Motyka Kierownik Rewiru Dzielnicowych i mł.asp. Marcin Rajchert – Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej; mł. kpt. Mirosław Kwiatkowski, mł. ogniomistrz Piotr Bartoń i mł. ogniomistrz Marcin Socha – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej; st. hor. Piotr Kopacz i plut. Paulina Lis – Placówka Straży Granicznej w Tarnowie; ratownik medyczny Mirosław Karpiel – Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

dcd1.jpg dcd1
jpg, 121 KiB, 800x450
Komentarze (0)

noc1.jpg
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie po raz pierwszy przyłączyła się do Akcji Noc Bibliotek, zatem nocne spotkanie 9 czerwca 2018 r. było wielką próbą.
Dla grupy 23 śmiałków, którzy wzięli udział w Akcji przygotowano szereg atrakcji. Pierwszym punktem było głośne czytanie polskiej poezji. Dominowały utwory o tematyce romantycznej, jednak nie zabrakło również wierszy o wydźwięku patriotycznym. Uraczeni dawką wspaniałej liryki przeszliśmy do kolejnego punktu, czyli biało-czerwonej sesji fotograficznej. Ogromną porcję radości i pozytywnej energii dała wszystkim towarzyska gra literacka. Dzięki cytatom przygotowanym przez Organizatora Akcji, flirt z literaturą pozwolił zintegrować się ze sobą, a także przybliżył nieznane dotąd teksty. Nie mniej uśmiechu wywołało szalone literackie karaoke. Najodważniejsi mogli wyjść na scenę i w pojedynkę lub grupowo zaśpiewać wybrane przez siebie utwory. Na zakończenie spotkania w Kinie za Rogiem działającym przy bibliotece odbyła się projekcja filmu pt. "Tarapaty".

noc1.jpg noc1
jpg, 102 KiB, 800x450
Komentarze (0)

Dzień Dziecka to święto, które nigdy nie przechodzi bez echa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie. W tym roku 4 czerwca zaprosiliśmy dzieci na literacką podróż po krainie książek i marzeń. Spotkanie, którym wzięło ponad 130 osób, poprowadził Andrzej Grabowski, autor licznych książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Pisarz jest również laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich w dziedzinie poezji, prozy, satyry i tekstów estradowych, Kawalerem Orderu Uśmiechu, a w Gminie Olesno znany jest głównie jako Dyrektor Organizacyjny Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej. Wszystkie zgromadzone dzieci otrzymały również słodkie upominki od Dyrektor biblioteki Małgorzaty Morawiec.
grabo3.jpg

grabo3.jpg grabo3
jpg, 112 KiB, 800x450
Komentarze (0)

28 maja 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Głównym tematem było szeroko pojęte bezpieczeństwo seniorów. W czasie debaty poruszane były tematy dotyczące oszustw, wyłudzeń ale także sposobów zabezpieczenia mienia przed kradzieżą oraz wszystko to co tyczy się bezpieczeństwa a zostało zasygnalizowane w trakcie dyskusji przez mieszkańców.
W debacie udział wzięło 36 osób. Oficjalnego otwarcia debaty i przywitania gości dokonał nadkom. Mirosław Strach - Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie mł.asp. Ewelina Fiszbain wprowadziła zaproszonych gości w tematykę debaty.
Prelegentami debaty byli: Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosław Strach, podkom. Witold Łopata Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej oraz asp. szt. Piotr Motyka Kierownik Rewiru Dzielnicowych.
Na wstępie Komendant Powiatowy przedstawił uczestnikom debaty strukturę Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Następnie prelegenci krótko przedstawili najczęściej występujące zagrożenia, z którymi mogą spotkać się seniorzy. Mundurowi mówili jak nie dać się oszukać metodą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta. Jak postępować w sytuacjach kiedy potencjalny oszust przyjdzie pod drzwi naszego mieszkania. Zachęcano by osoby obawiające się o to, że mogą zostać oszukane dzwoniły na numery alarmowe 997 czy 112.

Komentarze (0)

Kolejne spotkanie DKK odbyło się 29 maja 2018 r., a przybrało nieco inny charakter, ponieważ dyskusja nie dotyczyła jednej konkretnej książki. Tym razem Klubowiczki polecały pozostałym to, co w ostatnim czasie przeczytały i co zrobiło na nich pozytywne wrażenie. Wśród rekomendowanych książek znalazły się:

  • „Zemsta i przebaczenie”, J. Jax – cykl powieściowy o losach dwóch rodzin. Autorka pokazuje światy dwóch spokrewnionych z sobą mężczyzn i ich potomków na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Julian Chełmicki i Emil Lewin są przyrodnimi braćmi, ale oprócz wspólnego ojca dzieli ich wszystko – pozycja społeczna, stopień zamożności, wyznawane wartości. Dzień, w którym dwaj młodzi chłopcy dowiadują się o swoim istnieniu, diametralnie zmienia ich życie, kładzie się cieniem na ich losie i wpływa na przyszłe pokolenia. Bracia muszą zmierzyć się z rzeczywistością, wzajemną niechęcią i trudną historią swojego kraju.*

  • „Kwiat pustyni”, W. Dirie – Auto­biog­rafi­czna­ opowieść znanej i cenionej modelki. Autorka urodziła się w Somalii, w plemieniu pustynnych wędrowców, wychowała się pośród kóz, bydła i wielbłądów. W wieku 13 lat dziewczęta z tego plemienia są poddawane rytuałowi obrzezania i wydawane za mąż. Jednak bohaterka książki została poddana obrzezaniu w wieku około 5 lat, a miała być wydana za mąż dopiero w wieku 13 lat. Te dwa wydarzenia zaważyły na całym przyszłym życiu Waris.*

  • „Nadzieja”, A. Borys – Jakub, samotny idealista szukający ucieczki przed światem, zaczyna pracę w domu opieki. Tam zostaje opiekunem Marii, która wciąż wymyka się z ośrodka. Nikt nie wie, dokąd kobieta się udaje i czy jest to wynikiem jej choroby, czy też skrywa ona jakąś tajemnicę. Z czasem pomiędzy Marią a Jakubem zawiązuje się niezwykła przyjaźń. Przyjaźń, która odmieni ich na zawsze.*

  • „Sekret zegarmistrza”, R. Kosin – Lena mieszka w odziedziczonym po przodkach dworku na Podlasiu. Rytm jej życiu nadaje tykanie starych zegarków, pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Spokojne życie niespodziewanie nabiera barw, gdy odkrywa pewne znalezisko – nadpalony dziennik z 1884 roku. Notatki są bardzo zniszczone, ale udaje się odczytać nazwisko – Emilie de Fleury. Czy to ona jest autorką dziennika? Co łączy rodzinę Leny z właścicielką butiku na południu Francji?*

  • „Mundra”, S. Szwed – zapis dziesięciu rozmów z położnymi. Najstarsza ma ponad dzie­więć­dzie­siąt­ lat i pierwsze porody przyjmowała podczas II wojny światowej, najmłodsza – dwadzieścia sześć i pracowała w szpitalu w Tanzanii. Należą do różnych środowisk, mają odmienne doświadczenia i światopogląd. Opowiadają o cudzie narodzin, o ogromnej sile, którą natura obdarzyła każdą matkę, ale także o ciemnej stronie swojego zawodu – poronieniach, aborcjach, powikłaniach okołoporodowych, przemocy wobec rodzących. Poruszają wiele aktualnych i kont­rowe­rsyj­nych­ tematów – problem medykalizacji porodu, odejścia od natury, cesarskiego cięcia na życzenie czy zapłodnienia in vitro.*

  • „Dewajtis”, M. Rodziewiczówna – Historia zaściankowo-dworska, umiejscowiona na Żmudzi. Życie bohaterów obraca się wokół utrzymania ziemi, dziedzictwa i tożsamości, a jedynym miernikiem wartości człowieka jest jego stosunek do pracy. "Dweajtis" to prastary dąb, symbol wiecznego trwania. O jego uratowanie walczy główny bohater, który pracuje "na cudzym" w majątku. Niespodziewanie po jego stronie staje młoda i ładna właścicielka.*

  • „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak”, A. Kamińska – Ostatnia Kossakówna. Córka Jerzego, wnuczka Wojciecha, prawnuczka Juliusza — trzech malarzy rozmiłowanych w polskim krajobrazie i historii. Miała być synem i czwartym Kossakiem. Tak jak przodkowie, dźwigać sztalugi i znane nazwisko. Wybrała własną drogę… Ponad trzydzieści lat żyła w drewnianej leśniczówce pośrodku Puszczy Białowieskiej, bez wody i prądu. Spała w łóżku z rysiem i mieszkała pod jednym dachem z oswojonym dzikiem.*

  • „Plan na życie”, K. Hannel – Znalezienie miłości po raz pierwszy jest darem. Kiedy młoda wdowa Kate Waithman znajduje ją po raz drugi, zdaje sobie sprawę, jak wielkie miała szczęście. Kate, muzy­kote­rape­utka­ z Nowego Jorku, właśnie zaręczyła się z przystojnym, odnoszącym sukcesy mężczyzną. Otwiera się przed nią szansa na wspaniałe życie. Na przeszkodzie jednak stają dziwne, niespokojne sny o pierwszym mężu, które nagle zaczynają ją nawiedzać.*
    saminnym2.jpg
    Na kolejne spotkanie DKK dla dorosłych zapraszamy 26 czerwca 2018 r. o 14:00. Będziemy rozmawiać o książce P. Roth'a pt. "Amerykańska sielanka".

saminnym2.jpg saminnym2
jpg, 54 KiB, 700x525
Komentarze (0)

Podczas spotkania DKK dla dzieci 18 maja 2018 r. omawialiśmy książkę H. Webb pt. „Emilka Piórko i zaczarowane drzwi”. Książki autorstwa Holly Webb od dawna cieszą się ogromnym zain­tere­sowa­niem­ wśród młodych czytelników – zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Zwykle jednak pisarka raczyła nas pięknymi, wzruszającymi i niesamowitymi opowieściami o sympatycznych zwierzakach. Dlatego z przyjemnością odkryliśmy nową serię pełną magii i czarów, bo właśnie taki jest cykl o Emilce.

Główna bohaterka ma dziesięć lat i szczęśliwą, kochającą rodzinę – mamę projektantkę mody, tatę pisarza, dwie starsze siostry Lilię i Laurę oraz młodszego brata, Roberta. Emilka chodzi do szkoły podstawowej, przyjaźni się z Martą, a wolny czas lubi spędzać z koleżankami i swoimi bliskimi. Dziewczynce niczego nie brakuje, ma piękny, choć trochę nietypowy dom i jest szczęśliwa, ale… od pewnego czasu podejrzewa, że jej rodzina nie jest do końca normalna. Jej zwiewne i delikatne siostry przywołują na myśl subtelne elfy. Młodszy braciszek jest nie tylko niespotykanie szybki, ale też często sprawia wrażenie kogoś bardziej dojrzałego i poważnego. W końcu wątpliwości Emilki zaczynają się wyjaśniać i okazuje się, że jej rodzina skrywa niezwykłą tajemnicę!

Musimy uczciwie przyznać, że tym razem podczas spotkania o książce rozmawialiśmy dość krótko. Całą naszą uwagę przykuwała tajemnicza „Operacja Niespodzianka dla Mam”. Już jakiś czas temu postanowiliśmy przygotować coś niezwykłego dla naszych mam z okazji Dnia Matki. Stwierdziliśmy, że zaprosimy nasze kochane mamy do Kina za Rogiem. W związku z tym na spotkaniu DKK po omówieniu książki zabraliśmy się za własnoręcznie robione zaproszenia, które ozdobiliśmy za pomocą… kawałka sznurka! Zaproszenia wyszły przepięknie, ale jeszcze większym sukcesem zakończyła się nasza niespodzianka dla mam! Książkowy Dzień Matki odbył się w niedzielne popołudnie 27 maja. Wspólnie z naszymi mamami spędziliśmy wspaniałe, pełne śmiechu i wzruszeń chwile w Kinie za Rogiem. Dodatkowym prezentem dla mam była wspólna sesja fotograficzna, za którą bardzo dziękujemy Jolancie Krajewskiej.
emilka2.jpg
Na kolejne spotkanie DKK dla dzieci zapraszamy 22 czerwca 2018 r. o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książce A. Grabowskiej-Grzyb pt. „Julek i Maja w labiryncie”.

emilka2.jpg emilka2
jpg, 57 KiB, 700x525
Komentarze (0)

Stowarzyszenie Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie znane jest z tego, że aktywnie pracuje na rzecz środowiska lokalnego. Planując swoje działania, kieruje się w pierwszej kolejności potrzebami zgłaszanymi przez mieszkańców. Jednym z takich postulatów w ostatnim czasie była organizacja Pikniku Rodzinnego w Oleśnie, który oprócz integracji, aktywizacji oraz zago­spod­arow­ania­ wolnego czasu rodzinom, będzie wzbogacony o treści edukacyjne.
piknikss1.jpg
Wychodząc naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez społeczność, „Sami Swoi” podjęli się organizacji Pikniku Rodzinnego w Oleśnie. Projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie wspó­łfin­anso­wany­ był ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wsparcie na realizację operacji uzyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Ponidzia” w ramach LSR (Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność).

Piknik Rodzinny odbył się 12 maja 2018 roku przed siedzibą Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie. Podczas uroczystego rozpoczęcia pikniku Prezes Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie Halina Dojka dokonała krótkiego podsumowania zrealizowanego projektu. Z kolei Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie Małgorzata Morawiec pogratulowali organizatorom wspaniałej inicjatywy oraz życzyli zgromadzonym gościom doskonałej zabawy.

Program Pikniku Rodzinnego w Oleśnie obejmował wiele atrakcji dla całych rodzin:
- Interaktywny spektakl ekologiczny dla dzieci pt. „Cisza” w wykonaniu aktorów Teatru Moralitet z Krakowa. Przedstawienie poruszało problemy ochrony środowiska, a zwłaszcza konieczność ograniczania ilości odpadów oraz ich właściwego składowania i przetwarzania, utrzymanie porządku. Dzięki edukacyjnej i interaktywnej formie, spektakl zapewnił aktywny udział dzieci i umożliwił nawiązanie z nimi prawdziwego dialogu.

  • występ kabaretowy pt. „To i owo w groszki” w wykonaniu członków Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie. Grupa „całkiem młodych wariatów” po raz kolejny udowodniła, że w każdym wieku można rozwijać swoje pasje, a życie na emeryturze może być piękne, barwne i pełne niespodzianek. Zabawne skecze, cięte dialogi, zjadliwe anegdoty, dystans do codziennych problemów i absurdów, a przede wszystkim wspaniała zabawa to właśnie to, co Sami Swoi potrafią najlepiej.

  • koncert Gwiazdy Wieczoru – Paweł Gołecki z zespołem. Char­akte­ryst­yczn­y, ciepły głos Pawła Gołeckiego, profesjonalni, niezwykle charyzmatyczni muzycy w zespole oraz energia i optymizm od nich promieniujące sprawiły, że publiczność nie była w stanie po prostu siedzieć i słuchać. Już pierwsze dźwięki porwały wiele osób do tańca, zabawy i wspólnego śpiewu. Prośbom o „bis” nie było końca, zaś Paweł Gołecki z zespołem obiecali, że na pewno niebawem wrócą do Olesna.

Ponadto przez cały czas trwania Pikniku na najmłodszych czekał bajecznie kolorowy dmuchany plac zabaw z zamkiem i zjeżdżalnią. Niezwykłym zain­tere­sowa­niem­ cieszyło się również stoisko oferujące dzieciom malowanie twarzy przez profesjonalną animatorkę.

piknikss1.jpg piknikss1
jpg, 109 KiB, 700x525
Komentarze (0)
1
...
7 8 9 10 11 12 13
...
25
Szczucin SCKiB
vittoria.genovese
justyna.starzec
jakub1
b.szado
kasialos11
kamandzia
aneta99541
wirginia

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo